Skočiť na obsah

Klasické hry


game

Odporúčané príspevky

ako je to vlastne s "klasickými hrami" ?

 

hrajú sa ešte vôbec ? hrá sa zrejme šach .... karty niekde pri pive :) alebo už len na monitore ?

 

voľakedy sme po babke zdedili jednu drevenú krabicu tak asi z tridsiatych rokov minulého storočia :) : bola plná stolových hier .... šach, dáma, halma, mlyn , nejaké karty, .... a ešte všeličo iné .... bolo to, akoby sme našli poklad .... na chvíľu....

 

kým sme nesadli k počítaču, netu, a podobným radovánkam .... :lol: ;)

 

občas doma scrabble ... s tým je veselo ;)

 

 

hrajú sa u vás ešte klasické hry ? čo hrávate doma, keď sa zíde rodina ? alebo sa ani nezíde, lebo každý sedí pri svojom počítači .... pomaly k tomu u nás smerujeme.... hm.... rýchlo ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 45
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • valcik

    5

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    4

  • Sniper

    3

  • Aikaterine

    3

Top prispievatelia v tejto téme

ja som minule s priatelom hrala taku hru na sposob scrabble s nazvom Žovka (vlastne to bolo uplne ako scrabble) a bola to celkom sranda, ale jeho to po chvili prestalo bavit :) skoda lebo som vyhravala :lol:

 

a inak uz si fakt nepamatam, kedy som naposledy hrala taketo hry, aj ked rada by som raz, ked budem mat vlastnu rodinu nejake taketo hry vlastnila a obcas by sme si zahrali spolu :)

 

ked som bola mala hravali sme vselico, clovece, damu, mlyn, pexeso, karty...stale by sme to vsetko mali mat doma, musim oprasit a zahrat s priatelom, ked to mohla byt zabava kedysi, urcite aj dnes to bude fajn ;)

 

 

mna inak celkom lakaju take hry ako Osadnici z Katanu, lebo vela ludi to ospevuje, tak by som si to chcela niekedy vyskusat, nasla som verziu pre PC niekto to prerobil, tak si to asi niekedy skusim zahrat ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fuuha...no u mna to uz nejako zaniklo :lol:

Karty hravam iba vynimocne. Taktiez nejaku stolovu hru....nikto sa nema so mnou hrat :) Fakt je ale ten, ze na chatu by som to zobral a tam by bolo na tto casu kopu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šach alebo karty cez počítač?neviem, nikdy ma to nebavilo.

šach teraz už skoro vôbec nehrávam, momentálne iba kartové hry - moja neter dospela do štádia, kedy sa bez kariet ani nepohne, tak ju učím rôzne triky,teda ale hlavne ju učím prehrávať /veľký nervák :lol:/.ale inak vcelku sranda sledovať ako podvádza len aby vyhrala.o toto prísť pri hraní cez počítač...

 

ak sa medzi klasické hry ráta aj hra meno, mesto, zviera, vec, tak sa musím priznať, že táto hra v našej triede vedie rebríček hitparád obľúbených činností - tlupa deciek /asi polovica triedy/ si posadá okolo jednej lavice a hráme sa ako malé detičky.človek by neveril, ako málo stačí sedemnásťročným výrastkom k šťastiu a veselosti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klasické hry občas hrávam, síce to nebýva nejak často... Ale vždy, keď ideme na návštevu k babke, tak sa to nemôže obísť bez človeče a ešte jednej kartovej hry s výstižným názvom Z kôpky na kôpku :) Hedge by vám mohol rozprávať, aké tuhé mače to bývajú...a konce sú najlepšie :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klasické hry občas hrávam, síce to nebýva nejak často... Ale vždy, keď ideme na návštevu k babke, tak sa to nemôže obísť bez človeče a ešte jednej kartovej hry s výstižným názvom Z kôpky na kôpku ;) Hedge by vám mohol rozprávať, aké tuhé mače to bývajú...a konce sú najlepšie :) :lol:

Jasné, ale len keď vyhrávaš... :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

narodeniny a meniny otcových bratov to bol mariáš a žolík do noci -pre mňa ako decko ohromný zážitok :lol: ničomu som nerozumela ale pekné to bolo..

s mužom občas dáme žolíka alebo kocky -mariáš neviem doteraz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

voľakedy pred rokmi sme sa schádzali so susedmi a hrali žolíka a amerického žolíka ... potom to pomaly prestalo ... :lol:

 

ale so sedmovými kartami sa u babky hralo a hráva kvôli malej neteri, tá ich miluje ... :)

 

ja nie, sedmové karty nemám veľmi rada ... a vlastne na žiadne karty už nie je dosť času ... snáď jedine pri sviečkach, keby vypadla elektrika :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

www.spolocenskehry.sk

 

Portal o modernych stolovych hrach (Osadnici z Katanu, Carcassonne atd), kluboch hier, hracoch hier, akciach a prezentaciach v tychto hrach, kto nepozna rychlo ma sancu objavit caro skvelej zabavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi som trochu hrával šach. Nebol som nič extra, ale zase ani nie nejaké béčko. Hrával som ho iba s bráchovým krstným, od istej smutnej udalosti už nemám s kým hrávať.

 

Dávno som hrával aj dámu, ale v nej by som ešte dnes hocikoho bez problémov vymlátil.

Najradšej spomínam na deň keď s jedným mojim kamošom sme hrali, on ťažký frajer, že budem pre neho ľahké sústo, ale keď po štyroch partiách prehrával 0:4 tak nervózne zbalil šachovnicu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Karty nemám rada. Páči sa mi šach, ale hrala som ho možno 2-krát v živote. Človeče vôbec, to ani doma nemáme.

Pamätám si, ako raz bola u mňa kamoška a namiesto mne sa venovala kartám s mojou matkou - no ja som nechápala :)

 

hra meno, mesto, zviera, vec, tak sa musím priznať, že táto hra v našej triede vedie rebríček hitparád obľúbených činností

 

DETTO :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam rad sach. kedysi som ho hraval pomerne casto.

Sach je narocna abstraktna hra, pre beznu masu nehratelna. treba ovladat tahy dopredu. Moderne spol. hry su uplne ine, zabavne, vyvazene, maju i prvok nahody. Chod na weby www.hrajeme.cz alebo www.spolocenskehry.sk kde najdes hromadu veci k tymto hram (Carcassonne, Osadnici, Bang).

Ziadne clovece, ziadne sachy. Zvacsa ani neobsahuju kocku, obchoduje sa, strategicky uvazuje. Niekde blafuje, taji uloha. Sranda. Za vecer das i 2-3 partie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sach je narocna abstraktna hra, pre beznu masu nehratelna. treba ovladat tahy dopredu.

hehe ... pepe22, citoval si z príspevku, ktorý hovorí o tom, že tento člen tohto fóra má rád šach ... to vysvetľuješ šachistovi, že treba ovládať ťahy dopredu ?! :lol:

nehovor o bežnej mase, keď o tom nič nevieš :)

 

 

 

okrem toho tu je téma o hrách, ktoré propaguješ

najbližšie budú uvedené linky už editované

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

sfuknem prach z tejto temy, blizi sa leto a vtedy sa vzdy schadzame na vecernych stretnutiach pod holym nebom u susedky. prebiehaju velke turnaje v "zoliku", hrame o mince, no odkedy zanikli desathaliere zvrhlo sa nam to na mensi hazard, s prichodom eura asi prejdeme na fazulky.

 

okrem toho sa hra bingo, susedkin muz - sused (logika, nie? :- ) je invalid, skvely clovek, nemoze sa dobre pohybovat a tak tam organizuju taketo podujatia. k bingu som napisal vo visual basicu kratky program, ktory nam taha cisla, tak na stole okrem penazi, piva a jedla lezi aj notebook. tikety sme vyrobili v exceli a hru sme premenovali na Šopingo, pretoze ak prsi, alebo je chladno, mastime v sope.

 

brat sa odhodlal vstupit do turnaja v dame, so susedkou. dostava od nej pravidelne poriadne na frak, asi sa do toho pustim tento rok aj ja a pokusim sa zachranit rodinnu cest, aj ked to nevidim ruzovo. susedka je skvela kucharka a este lepsia prebornicka v dame.

 

naposledy sa tam objavila stolova hra Komunista, som zvedavy na tohtorocne novinky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

v poslednom case som po dlhej dobe zacal trochu hravat sach. je tu este niekto, okrem znamych firiem, kto hraval alebo vie hrat a zahral by si?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov