Skočiť na obsah

wysky

Odporúčané príspevky

Aj ked uz som nejaky ten rocik na svete, ku tejto oblasti zabavy a kultury mam blizky vztah. A je to jedno, ci ide o animovane filmy pre deti, alebo dospelych...

Obzvlast milujem napady tvorcov, drobne detaily... Priklad?

Dnes ma ist nejaky film o mravcoch-bojovnikoch. V uputavke na film padne veta, kde sa prave spominaju vyraz mravce-vojaci... Prisiel mi na um filmik z cyklu PRIATELIA TOMa a JERRYho, kde pes SPIKE so synom su na plazi niekde v Afrike, maju kosik s jedlom, o ktorom sa dozvedia mravce. SPIKE so synom su potom za nejakym pieskovym hradom a celia utoku tych mravcov. Najkrajsie na tom bolo, ze tie mravce boli oblecene do uniforiem cudzineckej legie. Nieco ako Jean Claude van Damme vo filme legionar... :lol:

 

Tak sa kludne vyznajte z lasky ci nelasky ku tejto oblasti zabavy..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

velmi pekne su filmy od japonskeho rezisera Hayao Miyazaki

 

ja som videla len Sen to Chihiro no kamikakushi (Spirited away) a ten bol fakt paradny, nadherne spracovane, pribeh, prostredie a este som videla kusok Mononoke Hime (Princess Mononoke), to vyzeralo tiez velmi dobre, tak to chcem niekedy cele vidiet :) a este mam v zasobe Hauru no ugoku shiro (Howl's mowing castle), ktory je vraj tiez velmi pekny ;) tak som zvedava :lol:

 

ale on co ma aj ine animovane filmy tak su velmi dobre hodnotene, tak si chcem pozhanat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Princezná Monokone je nádherný animovaný film, videla som ho niekoľkokrát a vždy stál za zamyslenie. Krásny príbeh a dobré spracovanie.

Ešte voľakedy dávno sa mi veľmi zapáčil animovaný film Posledný jednorožec (a najmä song The last unicorn) - ešte i dnes mám na neho slabosť, hoci si myslím, že pre jeho pravidelné vianočné vysielanie nešťastný jednorožec mnohým lezie na nervy. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posledný jednorožec mi už zo tri roky uniká... naozaj chodí každé Vianoce? no vážne, už aspoň tri roky som ho nevidela a súhlasím, je to naozaj dobrý film...

 

Princezná Monanoke ma neustále udivuje svojou mystickou, záhadnosťou.. tiež potom dlho premýšľam o filme aj o inom...

 

moje animované obľúbené sú z dielne Pixaru... pokiaľ majú dobrú grafiku a dej, som schopná ich pozerať neustále dokola...

 

neviem či sa sem ráta aj poloanimovaný film, ale mne sa páčili tie animované časti vo filme Kill Bill...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posledný jednorožec mi už zo tri roky uniká... naozaj chodí každé Vianoce? no vážne, už aspoň tri roky som ho nevidela a súhlasím, je to naozaj dobrý film...

Veru chodí, a keď nie na našich kanáloch, zaručene ho vymákneš na PRO7, RTL2 alebo ORF1. :lol:

 

Ozaj, keď už wysky spomína veteránov Toma a Jerryho ... ten bláznivý animovaný seriál No počkaj, zajac! ešte dávajú? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa cizy naučil na Troch kamarátov a Jerryho, chodí to na Jetix každý deň od 22:35, dva diely za sebou. Ja sa pri tom rehocem ako dementná :)

 

S bratom pozerávam Macka Pu, to je tiež super, pekne spravené :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj

Traja kamaráti a Jerry je fakt poprdelovka

synovec na mňa pozeral jak blázon,

keď zistil, že to pozerávam a teda poznám

inak chodí to aj niekedy po 1500

 

Oskar rlz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

traja kamarati a jerry je super :)

 

mne sa pacia tieto animovane serialy, Totally spies, Louie, Traja kamrati a Jerry, Oggy, Andy a neviem co este taketo chodieva alebo chodievalo, je to sranda :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ten Tom a Jerry je klasika... V ktorejsi casti sa vyzvu navzajom na suboj, vymienaju si vizitky, Jerry poda Tomovi svoju malu a ten vytihne to hodinarske kukatko, aby si ju prehliadol... :lol:

 

Inak, animacia... Za zmienku stoja...

Uz asi kultovy cesky film Cesta do praveku.

 

No a filmy ako Vynalez skazy a Baron prasil :)

 

Mam rad kresleny serial Ruzovy panter, najme cast a Mone lise, ktora je jasnym dokazom, ze usmev Mony Lisy je dielom Ruzoveho pantera. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Davaju... Teraz asi pred mesiacom to slo tusim ako vecernicek... :lol:

Doprdele, a ja som to zmeškal...

 

Uz asi kultovy cesky film Cesta do praveku.

 

No a filmy ako Vynalez skazy a Baron prasil :)

Videl som všetky tri filmy.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už v téme o večerníčko alebo iných rozprávkach

som spomínal tú,

kde zajac polovníkovi každý večer ukradne jednu hlávku kapusty

chalanisko mal perfektný smiech

 

ešte Jajo a Pajo,

resp. kultovka Králici z kolbúka(Bob a Bobek)

 

taktiež zaujímavé sú aj Kubalovky

Puf a Muf (rozprávka aj so

)

alebo tá o tom SVK Poppeyovi, kt. miesto špenátu pil mlieko

 

inak pred Cestou do praveku,

klobúk dole

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Traja kamaráti a Jerry - s veľkou ľútosťou som zistila, že v týchto pár nových dieloch, čo boli posledné dni má Frank iný dabing (taký veľmi "teplometný") a ešte sa priveľmi často začal ozývať rozprávač... celkovo už to nejako nie je ono... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ten PUF a MUF je dobra sleha... Uz som na nich aj zabudol. V tom klipe su dobre gagy, najme ten spomaleny zaber, ako leti ktorysi z nich cez dvere... :lol:

 

Inak, obluboval som Maxipsa FIka, najme to uvodne... "JEDNA : NULA pre zajaca..." ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bol nejaký animovaný seriál, možno večerníček, s dvoma zajacmi Bob a Bobek ... jeden vždy vykukol z cylindra, a na tú dobu mali perfektný úvod text ... nejako takto, ten starší zajac budil toho menšieho :

 

vstávat !

 

a prooooč ?

 

protože je ráno ! jde se do práce !

 

a prooooč ?

 

protože práce šlechtí !

 

 

kreslil to jeden zo známych českých humoristov výtvarníkov, za svet ma nevie napadnúť, ako sa volá :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, či to náhodou nebol Jiránek...

 

Inak, keď si spomeniete na film "Pozdrav ze Zemekoule", tak tam Lasica so Satinským posielaju tie kreslené pozdravy... Tie kreslené pasáže mali dobré komentáre. Mohli by to dať, nech sa pamäť osvieži...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov