Skočiť na obsah

wysky

Odporúčané príspevky

Ahojte, zháňam jednu animovanú "chuťovku" ... Čarodejník z krajiny Oz

 

Ale konkrétne by som chcel japonskú verziu z roku 1982 - Oz no mahō tsukai

 

Obrázok Obrázok

 

Je to jedna z najkrajších a prvých rozprávok, ktoré si vo svojom živote pamätám

a mám na ňu veľa spomienok - a rád by som sa opäť ponoril do toho krásneho príbehu

 

btw. aj keď uprednostňujem filmy/animáky v originále, tu sa mi veľmi páči český dabing

takže by ma ešte viac potešilo, keby sa dalo zohnať po česky (ja viem, veľká požiadavka)

 

takže kto mi pomôže? bol by som veľmi vďačný :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten dabing je skutočne perla. Žiaľ u nas to nevyšlo, takže s dabingom to nenajdeš. Jedine v anglickom. Resp. ak by to niekto mal nahrate, ale išlo to tak davno, že jedine na VHS. Ja som to už svojho času hľadal tiež.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 5 mesiacmi...

pre fajnšmekrov ďalší kvalitný animovaný film, krátkometrážny Oscar za rok 2010
angl., bez dabingu, ale nie je k tomu treba, filmík rozpráva sám ...

The Lost Thing / Stratená vec http://www.csfd.cz/f...8-ztracena-vec/ trochu nepochopené v hodnoteniach, je to podľa jednej rozprávky, preto tie formy a tvary, a krásna animácia ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Máša a medveď, ruská 20 dielna séria cca 7 minútových rozprávok. Dobrá animácia, vtipný dej.

K videniu napríklad tu:

 

game, ten holub nemá chybu :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 8 mesiacmi...

animované filmíky z francúzskej dielne, pôvabné, jednoduché a skvelo ozvučené krátke príbehy, je toho veľa veľa dielov, kdejaká lúčna, lesná a domová "háveď", ale parádne kúsky :)
Minuscule celá kopa tu : http://www.youtube.com/results?search_query=minuscule+animation&oq=Minuscule&gs_l=youtube-reduced.1.1.0l4.1082116.1084177.0.1085976.9.7.0.2.2.0.227.1020.2j3j2.7.0...0.0...1ac.1.H1RbYc1573o

a na ukážku :)
https://www.youtube.com/watch?v=4oS-O85ByT4&list=PLuzE2RcHJg1XeNwhXm98ret137ReV28Zo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 10 mesiacmi...

jeden animovaný krátky film z mladej dielne opusBOU:   El Empleo / The Employment

Dirección / Direction: Santiago 'Bou' Grasso
Idea: Patricio Plaza
Animación / Animation: Santiago 'Bou' Grasso / Patricio Plaza

 

filmík získal 102 cien a ocenení na najrôznejších festivaloch po svete, nenáročných, vcelku predvídateľných, ale skvelých 7 minút :

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

Malý princ, či už ho máme radi, či nie, sa dočkal kvalitnej animácie.

 

na celovečerný filmík je Malý princ príliš jednoduchučký,  režisér Mark Osborne z neho urobil pridaním pár postáv ucelený príbeh.

časť animácie sa robila aj klasicky, pohyb za pohybom:

 

Svet Malého princa je zas vytvorený technikou stop motion, každá postava, každá dekorácia, planéta, ruža, líška, baobab sú z papiera, krajšie farby ožiaruje teplé svetlo, ktoré prichádza z neznámych sfér fantázie. Je to takmer presná kópia ilustrácií z Exupéryho knihy, pretože producenti mali od jeho dedičov oprávnenie ich použiť.

Stop motion je srdcom Osbornovho filmu, čím viac sa však takto nakrútené zábery podarili, tým viac bude divákom ľúto, že táto časť zostala v menšine.

 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

teraz niečo temnejšie - Crulic - Cesta na onen svethttp://www.csfd.cz/film/304765-crulic-cesta-na-onen-svet/prehled/ natočený podľa skutočných udalostí, keď v poľskom väzení zomrel rumun, ktorý držal hladovku na protest proti krivému obvineniu. rozhodne to nie je rodinný animák. je to desivý film.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme to pozerali s priatelkou tento vikend a tiez ma to zaujalo. Velmi pekne spracovali nase vedomie, a veci co sa deju v nasich hlavach :D Velmi pekne rozpravka, v ktorej si podla mna najdu svoje aj deti, aj dospeli.

A hnev bol najlepsi :P :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

asi ste to už viacerí videli :yes_yes: , ale myslím si, že neuškodí si to pozrieť  znova

 http://zaujimavosti.net/kultura/dojimave-video-ktore-vas-chyti-za-srdce-toto-musite-vidiet/

sila lásky, priateľstva .. nádej .. povzbudenie .. nevzdávať sa napriek rôznym ťažkostiam v živote .. žiť  :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz len ked vidim take bulvarne titulky ako tam, ze "toto vas chyti za srdce", "poblaznilo cely svet", "neuverite", "toto musite vidiet", "toto vas sokuje", ked uvidite, pochopite", a podobne debilne zvasty, tak sa mi prevracia zaludok.

Ti nasi pseudonovinari, to je banda debilov. Aj by som napisal nieco ine, ale scenzuruje mi to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Ryan  :)

ak budeš chcieť,  môžeš napísať svoj názor na samotný krátky animovaný film s názvom The Present(Darček) ..  ako sa Ti páči jeho  spracovanie ..  podstata, myšlienka .. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov