Skočiť na obsah

Univerzity v Česku


tiborco

Odporúčané príspevky

Nazdar....keďže ma nezobrali na školu(akurát ešte dúfam v odvolanie), tak som začal uvažovať nad českými univerzitami...teda, že by som si na niektorú podal prihlášku no a samozreme niektorí aj vedia, že ťahá ma to  "biologickým smerom"...

 

Ako hodnotíte úroveň univerzít v Česku? (Pýtam sa hlavne tých, ktorí tam študujú :lol: ) sú prijímačky "globálne" náročnejšie ako v SR?...Masarykova vs Karlova?

 

Tak dúfam, že sa pár ľudí nájde... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 14
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    6

  • tiborco

    4

  • Bijou

    3

  • arwiel

    2

Top prispievatelia v tejto téme

dobrá téma... ja tiež ešte stále špekulujem nad novým školským začiatkom a celkom sa mi pozdávajú "testy studijních předpokladů"...

k tomuto by som sa chcela spýtať - cca koľko bodov človek potrebuje mať z testu, aby ho zobrali ? je mi jasné, že to je každý rok iné, závisí to od percenta ľudí, čo sú na tom horšie, resp. lepšie etc, ale tak dá sa povedať nejaké číslo - trebárs aj konkrétne pre určitý rok (z osobnej skúsenosti) ?

 

dúfam, že som to nesformulovala moc nepochopiteľne a niekto sa z toho vysomári :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak včera som si kukol na stránke Masarykovej Uni. o tom "teste studijních předpokladů"...ako chápem o čo sa tam jedná....ale nechápem toto: Ono tie testy nahrádzajú klasické prijímačky, alebo len po ich spravení môže človek ísť na prijímačky na daný odbor? Alebo ako to je? :lol: Proste keby niekto kto s tým má skúsenosti, či by neprezradil o tom viac... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam skusenosti, robil som to dvakrat

 

na TSPckach ide o to - test sa sklada z 8 oblasti (logika, priestorove myslenie, vseobecne znalosti, geografia atd), na ktore mate 90minut. Obsahuje 80 otazok. Logika da, ze ked mate na 80 otazok 90 minut, nemate sancu to spravit cele. Ide tam o to, aby ste mali zo svojej varianty cim vacsi percentil - prekonali v pocte bodov cim viac ludi. Pre ilustraciu, tento rok som mal 32.5 boda (40 som oznacil, z toho 34 spravne - za zlu odpoved je .25 boda dole) a percentil som mal 90.68%, co by mi stacilo na Pravo, keby som sa tam hlasil (asi najvychytanejsi odbor na MU, dostane sa tam jeden z 10 ludi). Najvacsim problemom ludi je, ze bud tipuju, alebo sa snazia ist po poradi, pricom zaklad je prebehnut si TSP a robit to, co viete .. a ak vam ostane cas, potom zacat spekulovat nad ostatnym.

 

Na kopu odborov sa robia len TSP - napr informatika, pravo, ekonomia atd. Na viacero su nasledne aj odborne testy, napr. Anglicky jazyk a literatura. Tu vsak ide len o to, aby videli, ze mate zakladne znalosti. Podmienkou je spravit oborovy test na 60%, potom ste v poradi moznych prijatych uchadzacov, ktore sa vytvara podla percentilu z TSP. Oborovy test sa teda hodnoti systemom spravil-nespravil. Spravit ho musite, potom su podstatne uz len vysledky z TSPcok.

 

Napr, ja som mal z oboroveho testu na AJ neviemkolko percent, mozno tych 60, a mozno 100 .. neviem a nezaujimalo ma to. Hlavne ale bolo, ze som mal 60 a viac, tym padom som bol zaradeny dalej a vdaka mojmu percentilu z TSP som skoncil 60. z 233 prijatych. Niekto, kto spravil oborovy test uplne najlepsie, ale mal napr. 50% z TSP, mal skratka smolu, lebo sice pokracoval do rebricka moznych prijatych, ale bol v nom vdaka TSP prilis nizko.

 

Percentily je tazko posudit z hlavy - skuste hodit presny obor, kam by ste sa chceli dostat a mozem to skusit omrknut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som si robila nejaké tie staršie verzie a mala som 38 bodov, tak to vyzerá sľubne, i keď úroveň testov sa asi z roka na rok zvyšuje, že? vážne sa pohrávam s myšlienkou dorobiť bakalára a skúsiť ešte odznova niečo na masaryčke :lol: juhúúú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uroven sa nezvysuje, vzdy tam pride rovnaka vzorka ludi. teraz ale zaviedli minusove body, takze malokto sa odvazi tipovat neiste otazky a to je dobre pre nas, ktori sme v tom machri :lol:

 

btw, ked som na TSPcka 2008 siel, starsie testy som robil v priemere na 55.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no jo, robila som to takým debil-štýlom, všetko doradu, všade som niečo vyplnila, tak sa mi mrte strhlo za nesprávne... na nadväzné magisterské už tsp asi neplatí, čo ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo

 

No díky moc, tak už mám konečne jasno v tom ako to funguje :) Ja mám konkrétne "vyhliadnutú" Prírodovedeckú fakultu, Biológia alebo Systematickú Biológiu a Ekológiu... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, tak to by bolo dobré, tušil som zas nejak, že to nebude asi taká drsnotka(zas ale neočakávam, že to bude prechádzka ružovou záhradou) sa tam dostať ako na právo, ktoré si spomínal....no je to ešte ďaleko, veľa toho sa môže zmeniť, ale pripadá mi to ako dobrá alternatíva ísť do ČR študovať, navyše zmena prostredia by asi aj dosť pomohla... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no jo, robila som to takým debil-štýlom, všetko doradu, všade som niečo vyplnila, tak sa mi mrte strhlo za nesprávne... na nadväzné magisterské už tsp asi neplatí, čo ?

nie, musis mat Bc. + robit prijimacky (tym som si ale nie isty, zavisi od skoly).

 

btw, k testovacim TSPckam - v 2007 a predtym sa body nestrhavali, takze si v reale mala tolko spravnych odpovedi, co bodov, ale ak si mala aj zle, musis si to odratat manualne, aby si videla, ako si dopadla tento rok.

 

a este kus postrasim - level sa z roka na rok zvysuje, ja som bol doslova sokovany, co vsetko tam dali, pritom v minulych to vobec nebolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

uvažujem nad štúdiom v Čechách, ale len magisterské štúdium (Ostrava/Brno)... nemáte niekto nejaké skúsenosti? či s tým býva problém keď by to znamenalo prestup z dvojodborového štúdia v SVK ukončené bakalárom na jednoodborové magisterské tam? prezerala som si stránky, vyžadujú prímačky, ale nepíšu nič (alebo som si to aspoň nevšimla) o prihláškach... neviete ako to je?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo, nevedel by si mi poradiť s prihláškou na Mgr? konkrétne do Brna sa chcem hlásiť a ako som pochopila, majú iba elektronickú (ak som teda pochopila správne)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov