Skočiť na obsah

Pracovnoprávne vzťahy


game

Odporúčané príspevky

je forma výpovede, ktorá je na profesia.sk, / je tam odvolávka na paragraf 67 / platná ?

 

nie je tam dátum výpovede, to ma mätie

doručím ju šéfovi štrnásteho, s tým, že od pätnásteho dávam výpoveď a že mi plynie odvtedy dvojmesačná doba ?

strašne dávno som ja už nepísala výpoveď ... posledných 17 rokov nie.

 

máte s tým niekto skúsenosť ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 15
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    4

  • Cactales

    4

  • game

    3

  • Tomáš

    2

Top prispievatelia v tejto téme

game, ak sa dobre pamätám, tak výpovedná lehota plynie až od nasledujúceho mesiaca. takže od prvého decembra, ak by si dala výpoveď budúci týžden.

 

Alebo sa dohodnúť a máš to hned.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Zákonník práce, §62 Výpovedná doba

 

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí

uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká

pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej

dva mesiace...

(2) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho

mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede

a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného

kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak.

 

Z toho teda vyplýva, že výpovedná doba sa začína počítať až od prvého decembra, pokiaľ výpoveď doručíš v novembri, a Tvoj pracovný pomer sa teda skončí 31.1.2008.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám nazbieraných 41 dní dovolenky ... a u nás sa neprepláca, v žiadnom prípade - mám to overené

 

to znamená, že doručím výpoveď, odrobím si pár príslušných dní v novembri a začnem čerpať dovolenku tak, aby to vyšlo do 31.1.2008 ... ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ked som daval vypoved, ani som nepisal papier, dosiel som za sefom, s nim som sa dohodol ohladom dovolenky a datumu a potom som len dosiel za personalistkou a ona mi uz papiere vypisala ktore som len podpisal a bolo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je veľmi oficiálna firma

tu bez hory papierov a podpisov nejde nič

 

mám z toho husaciu kožu, ale po piatku stačilo.

mám na to dva tri dni, aby som si to rozmyslela

 

Cactales, to riešenie sa mi celkom pozdáva, keď už, tak dúfam, že to takto bude prebiehať ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

No určite poznáte paragraf 60 (zákonník práce) že keď človek pracuje vo firme na tvralý prac. pomer a nájde si lepšiu prácu tak mže odísť na dohodu. Ale ovšem ak sa nedohodnú resp. vedúci nechce pustiť tak platí 2 mesačná výpoveďná lehota ale druhý zamestnávatel nemôže toľko čakať. Čo vtedy? Naschvál sa dať vyhodiť (napr. že odfláknem prácu, neprídem včas z prestávky) sa nedá lebo potom rozviažú prac. pomer okamžite ale s porušením disiplíny... Tak ako by ste toto riešili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked menim robotu, tak potencionalnemu novemu zamestnavatelovi vzdy objasnim ze som zamestnany co znamena ze mam urcitu vypovednu lehotu, kazdy rozumny clovek s tym aj na pohovore pocita, ked chce niekoho uz zamestnaneho...

ziadne srandicky typu PN, alebo sa nechat vyhodit by som neskusal, ak sa neda dohodnut na vypovedi skor, tak by som sa porozpraval s buducim zamestnavatelom ze hold musi pockat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

ja by som chcela robit od septembra na trvaly pracovny pomer, ale budem este studentka, statnice budem mat v maji

 

ale pocas obidvoch semestrov nebudem mat ziadne predmety, tak sa chcem zamestnat, je to nejako mozne, alebo budem mat problem kvoli tomu ze som vlastne este studentka? da sa to spravit nejako na dohodu alebo tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

administratívne prkotiny beznádejne plné

co viem tak administrativne brigady sa rozhadzuju vzdy po znamosti, malokedy take nieco zozenies len tak namatkovo

 

alebo budem mat problem kvoli tomu ze som vlastne este studentka? da sa to spravit nejako na dohodu alebo tak?

pokial viem, budes sa moct zamestnat na dohodu, ale nebudes moct prekrocit urcity pocet hodin..

nieje u teba mozne ten posledny rok sa zaevidovat ako externy student? potom by si v klude mohla robit na tpp

aj ked, si spominam ze jeden kolega nastupil na tpp a este mal semester pred sebou, tak skus sa opytat priamo na pohovore, myslim ze ich personalisti by to mohli zariadit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial viem, budes sa moct zamestnat na dohodu, ale nebudes moct prekrocit urcity pocet hodin..

Pri Dohode o brigádnickej práci študentov ten počet hodín nesmie v priemere za celú dobu jej trvania prekročiť (najdlhšie však 12 mesiacov) nesmie prekročiť polovicu určeného týždenného pracovného času. Ale asi budeš môcť mohla pracovať aj v riadnom pracovnom pomere, pokiaľ nebude mať zamestnávateľ problém s tým, že ešte študuješ, nemala by tam byť žiadna prekážka.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len neviem ako to je potom s poistenim, odvodmi atd

ked si denny student tak ti zdravotne poistenie plati stat a ked si zamestnany tak zamestnavatel...a neviem ako sa toto riesi...na koho ostane ta povinnost platit poistenie zdravotne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prípade riadneho pracovného pomeru a v stanovenej dĺžke pracovného času sa v prípade odvodov už myslím postupuje ako pri ostatných zamestnancoch. Teda zamestnávateľ tu nemôže zohľadniť štúdium.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 rokmi...

Ja som pocas studia pracoval na cierno (aj mnoho dalsich skolopovinnych) a vybavene. Ziadne hodiny. Dosli sme na stavbu, po fajronte nas vyplatili a hotovo. Kto kolko dni chcel tolko siel. Stavby robili vplyvni ludia (miestna mafia) takze urady si netrufli spravit nic, bolo to v pohode.

Tak by to bolo najlepšie. Predpokladám, že v prípade čerpania dovolenky to nebude zo strany zamestnávateľa problém, keďže nevyčerpanú dovolenku neprepláca.

mám nazbieraných 41 dní dovolenky ... a u nás sa neprepláca, v žiadnom prípade - mám to overené

 

to znamená, že doručím výpoveď, odrobím si pár príslušných dní v novembri a začnem čerpať dovolenku tak, aby to vyšlo do 31.1.2008 ... ?

Ja co som uz vymenil zamestnani tak mam skusenosti s odchodom habadej... Z nemocnice som odchadzal tak ze mi ju dali vycerpat tak ze to vyratali ako pisete ze dovolenka skoncila v den vypovede a bolo. Zo strkobane zase vyplatili a hotovo, nemali dovod drzat ma tam. Povedal som chcem odist, oni ze nech sa paci a vypoved dohodou. Vo fabrikach som bol cez agentury oni to maju inac opatrene lebo aj ked je to praca na TPP ale zmluva je taka ze ,,docasne prideleny zamestnanec" takze aj tie veci ako predlzenie zmuvy alebo na dobu neurcitu maju osetrene tak ze ,,dlzka pracovneho pomeru podla potreby objednavatela" takze ak fabrika nemala zakazky tak nepotrebivali agenturovych a agentura s tym ze ti nevie dat kontrakt ziadny tak mohla prepustit bez odstupneho, dovolenky a vsetkeho...

ja ked som daval vypoved, ani som nepisal papier, dosiel som za sefom, s nim som sa dohodol ohladom dovolenky a datumu a potom som len dosiel za personalistkou a ona mi uz papiere vypisala ktore som len podpisal a bolo :lol:

Ano u velkych firiem to bolo bezne. Na personalnom vsetko vytlacili, ja som len podpisal...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov