Skočiť na obsah

Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper

klamstva.gif

Odporúčané príspevky

Keďže Fico a jeho SMER upustili od väčšiny propagovaných zmien reforiem Dzurindovej vlády, ktoré pomerne úspešne naštartovali ekonomiku Slovenska a zároveň priniesol niekoľko krokov na zlepšenie sociálnej situácie Slovenska (napr. zníženie sadzby DPH na lieky a pod.), Fico a SMER si získal veľké sympatie, ktoré sú ešte väčšie ako sympatie kedy boli ku Mečiarovi v časej jeho zlatej éry.

Podľa politológov Fico a SMER robia dobrú vec tú, že nerobia takmer nič. Slovensko ekonomicky rastie vďaka Dzurindovým reformám, ale sympatie za to zbiera SMER.

 

Prieskumy z posledného obdobia ukazujú že Ficovi resp. SMERu sympatie preukazuje takmer polovica opýtaných respondentov, ostatné politické strany majú asi desatinnú úspešnosť:

 

Obrázok

 

Ako vnímate SMER takmer 3/4 roka po voľbách?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

negatívne

 

aj keď to zo začiatku také negatívne nebolo, je Ficovo kormidlovanie čoraz chaotickejšie ... a sporadické návrhy zákonov sú úplne mimo, on sám poskakuje medzi svojimi sľubmi, medzi svojimi spoluvládcami v ním vytvorenom triumviráte, pripomína malé decko na pieskovisku, ktoré just urobí niečo napriek, len aby si ho každý všimol ... a som presvedčená, že pri výbere kolaičných partnerov siahol vedľa - len chcel byť tak strašne premiérom, že to nemohol nespraviť ...

 

ja už dávno hovorím, že tým robia dobre, že nerobia nič ... a nech im to dlho vydrží

 

sympatie k smeru stúpajú, nech ho teda zvolia trebárs ešte raz ... som zvedavá, ako by ho poniesla zotrvačnosť Dzurindovcami naštartovaných zmien aj v ďalšom volebnom období ...

 

ale potom by bolo načase rozbehnúť akciu : k volebným urnám len po úspešnom absolvovaní IQ testov !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Slovensku stale existuje pocetna skupina volicov ktori sa spoliehaju na vychovny aspekt statu ako "otcovskej" institucie na ktoru sa mozu stale spolahnut a ku ktorej mozu kedykolvek natiahnut ruku. Prave tato skupina do znacnej miery naplna elektorat Smeru. Zvacsa sa jedna o prebehnutych volicov HZDS a zaniknutej SDL.

 

Otazkou skor je, ze cim dokaze Fico uputat :lol:

 

Predseda vlady vyuziva kazdu prilezitost na zviditelnenie sa, z kazdej temy sa mu vlastnou sikovnostou podari vytazit maximum, na konci kazdeho vzorca vychadza Fico ako socialny demokrat zo socialnym citenim. Fico je sikovny politik. Priestor na ekonomicke manevre mu poskytla predchadzajuca Dzurindova vlada, priestor na manevre mentalne zasa slovensky volic. Fico je najstastnejsi clovek na Slovensku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekde bude chyba ... kým nebol pri moci, bol "viditeľnejší"

teraz ma / konkrétne mňa / absolútne nevie zaujať ... maximálne svojimi čudesnými vyhláseniami, ktorými balansuje na hranici poplatnosti svojim voličom a nestratiť tvár a zostať sociálne cítiacim politikom, a , aby som nezabudla, snahou zakryť znechutený výraz tváre, keď občas robia škrty cez jeho rozpočty jeho dvaja parťáci ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre Fica je postacujuce ze dokaze zaujat volicov. Vacsina Slovakov videla zmenu systemu po roku 89 v ponechani socialneho modelu a vyhod ktore z neho vyplyvali + bonus na viac, (co sa tyka slobody etc.) ako ceresnicku na torte. Fico to vie, podla toho kona, rozprava a a cez media Slovakov cielene krmi povinnymi davkami socialnodemokratickej stravy. Vela priestoru na realizaciu svojich vizii vsak nema, volic na to raz pride :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no áno, veď to tam kdesi píšem, dokedy dokáže jazdiť na tej vlne zotrvačnosti

snáď aj volič na to raz príde, aj u Lenona na to raz prišiel, podaktorý, len to trvalo pridlho ... dokelu aj so slovenským švajčiarskom

sprostý nie je .... trvalo mu chvíľu, kým na to prišiel, že bude lepšie, keď podstatné veci nechá bežať tak ako sú ...

a rosprávať vie, keď ho človek náhodou chvíľu počúva, stači aj pri prepínaní programov - všetko tak dokonale sedí, čo povie ... hm ... a tí jednoduchší voliči ho budú voliť ešte dlho ... pre nich je zlý ten, čo tam bol predtým ... nj :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Temy z ktorych naberal na preferenciach Meciar su vycerpane, vycerpu sa aj Ficove temy. Obavam sa vsak ze Meciarov - Ficov volic sa nezmeni, po case mozno pride na to ze Fico neni ten pravy, najde sa vsak novy "otec" s podobnymi viziami a inou retorikou.

 

Ze podstatne veci treba nechat bezat vedel davno pred volbami, retoricky je to vsak schopny politik a Slovensky volic ma slabu pamat. Na progresivne zdanovanie trebars, uz davno zabudol :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

témy, na ktorých budoval Mečiar, dobre nahlas, sú vyčerpané... témy, ktoré neustále vyčítal vládnudnucej koalícii Fico, kým bol v opozícii, sú stále živé, ale vykrikovať ich v Site či v kdejakých debatách bolo rozhodne niečo iné, ako vykrikovať z pozície, v ktorej je teraz...

ja nemám o ňom až takú dobrú mienku ... v hlave toho má dosť, rozprávať vie, dokonca má občas aj dobré myšlienky ... len najprv k tomu treba vytvoriť silnú a stabilnú krajinu, ani potom sociálna politika nebude môcť byť taká ako za blahého socializmu ... čo by minimum tretina voličov privítala

ani nie že slovenský volič má krátku pamäť ... občas sa mi zdá. že nemá žiadnu ... potrebuje niekoho, kto ho povedie ... to je jedno kam, ale pri tom stačia pivné reči, netreba pri tom premýšľať ... a Mečiar ponúkal chlieb a hry, Fico ponúka "istoty" a "stará sa" ...

hm...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ma, ze Fico nasluboval, ze iste veci robit NEBUDE a teraz chjce zradit vsetkych mladych volicov! Vobec sa mi nepaci, ze od marca chce presadit jeden zakon. Ale ved sa na neho mladi vyseru, len aby sa ku kormidlu ndostala znova ta hyena zelezniciarska, co pookradala dost obcanov!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja si myslim ze politicka scena na SVK by chcela revoluciu... konkretnu... ludom co tam su z politiky sibe a kazdy moze relativne uskodit/prilepsit obcanom... co ma stve ze namiesto toho aby vsetci dali hlavy dokopy a spolocne pomahali slovensku, sa handrkuju ako deti na pieskovisku... a volici robia to iste... my sme ako rodina volili aj lavicu aj pravicu a musim uznat ze v dalsich volbach asi volim stranu zelenych :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ma, ze Fico nasluboval, ze iste veci robit NEBUDE a teraz chjce zradit vsetkych mladych volicov! Vobec sa mi nepaci, ze od marca chce presadit jeden zakon. Ale ved sa na neho mladi vyseru, len aby sa ku kormidlu ndostala znova ta hyena zelezniciarska, co pookradala dost obcanov!

a z tej hyeny železničiarskej triumvirát terajších otcov vlasti bude profitovať ešte pekne dlho ...

pozor, nehovorím, že predchádzajúca vláda nespravila chyby ... spravila a mala aj dosť nevďačnú úlohu ponaprávať miliardové "straty" lenonových súkromných kšeftíkov a budovanie malého Švajčiarska tiež nebolo lacné , však ?

 

ale tá hyena a jeho suita položili základy, ktorých sa múdry Fico nedotýka - lebo vie, že tým by si podpílil konár, a pokiaľ nerobí nič, nemusí pohnúť ani prstom ... zásluhy budú jeho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lahko povedat kto moze za dnesne stupajuce trendy v ekonomike.

 

Minula vlada len polozila zakladny kamen. Vsetko ostatne je na firmach a podnikateloch. 3 automobilky tahaju export. Viditelne to bolo aj v pripade samotneho WV ked export SR niekedy v prvej polovici 90 rokov v case celozavodnej letnej dovolenky klesol o nejakych 15% (nechce sa mi hladat presne cislo)

 

Co je omnoho dolezitejsie, priaznive podnikatelske prostredie. Predsa len ekonomiku primarne netahaju zamestnanci ale zamestnavatelia, to si este Fico nestihol alebo nechce uvedomit. Avizovana novela zakonnika prace vrati vsetko tam kde bolo. Pre podnikatela bude opat vyhodnejsie znizit pocet zamestnancov a obrat firmy a zvysit objem spekulacii. Co Ficovi zatial ide celkom dobre, je infikovanie naroda zvastami typu "Dzurindova vlada uz okradla dost obcanov" Zatial Ficova vlada vela chyb nespravila (lebo nespravila skoro nic) ak vsak zrealizuje avizovane "opatrenia" bude treba zasa nejaky cas, niekoho ochotneho a trpezliveho volica na napravanie.

 

Dzurinda samozrejme nebol bezchybny, jeho vlada vsak mala guraz na vykonanie nepopularnych opatreni, ktore dnes, ako vidno prinasaju ovocie. Niesom do Dzurindu prave zamilovany, ale pre mna je politik ten, kto nekona len v sulade s verejnou mienkou, velakrat ide o tazsie rozhodnutia s negativnym vplyvom na popularitu. Prepracovana medialna politika a neustale sledovanie peoplemetra jednym okom do analov este nikoho nezapisalo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lahko povedat kto moze za dnesne stupajuce trendy v ekonomike.

 

Minula vlada len polozila zakladny kamen. Vsetko ostatne je na firmach a podnikateloch.

 

Co je omnoho dolezitejsie, priaznive podnikatelske prostredie. Predsa len ekonomiku primarne netahaju zamestnanci ale zamestnavatelia, to si este Fico nestihol alebo nechce uvedomit. Avizovana novela zakonnika prace vrati vsetko tam kde bolo.

je tu jeden menší problém - sú zamestnávatelia, aj zahraniční, ktorí pri obrovských ziskoch majú problém doceniť zamestnanca ... myslím tým kvalitného zamestnanca, ale pomaly sa situácia mení ...

mečiarizmus hodne vecí zničil ... ale aj po toľkých rokoch tu stále žijú ľudia, pre ktorých socializmus neskončil a očakávajú pečené holuby, ani Smer nechce prísť o svojich voličov, tak s tým idú niečo robiť ...

 

no nehovorím, že je lepšie, keď ficovci a triumvirát nič nerobia ...

 

kto je vlastne typickým voličom Smeru ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

táto téma mi unikla ...

hľadala som niečo o Ficovi, Smer a Fico je jeden čert, tu tomu bude dobre .

 

 

chorche, obávam sa, že si to Fico kazí na celej čiare sám, ani mu nemusí nikto pomáhať ... zatiaľ ešte stále buduje na základoch, ktoré tu nechal ten malý železničiar, podľa teba šibnutý ...

nasporené peniaze sa raz minú, Fico ich stíha rozdávať, potom bude ťažko len rečami nakŕmiť národ ...

 

 

kúsok z článku v Sme:

 

"Staviame draho a pomaly, ak si zoberieme dĺžku tunela, máme v Bratislave jeden z najdrahších tunelov na svete," uviedol Fico v príhovore počas dnešného slávnostného otvorenia tunela Sitina. Predseda vlády kritizoval, že pôvodne odhadované náklady vo výške 3,5 miliardy korún sa počas výstavby zvýšili o miliardu a dokončovacie práce podľa neho môžu stáť ďalších 500 miliónov korún. Niekoľko stoviek návštevníkov, ktorí príhovor sledovali, však ubezpečil, že Sitina nebude tak často odstavovaná pre údržbu, ako tunel Branisko a náklady na prevádzku by teda mali byť nižšie......

 

.... Navýšenie nákladov na výstavbu tunela Sitina podľa ministra dopravy spôsobili napríklad nedostatky v projektovej dokumentácii, ako aj to, že geologický prieskum nebol urobený dostatočne podrobne. "Stále platí to, že staviame tunely a diaľnice príliš draho a je ambíciou súčasnej vlády tento negatívny ukazovateľ znížiť," dodal Vážny.

"

ešteže tam niekto spomenul diaľnice ... hlavne nedokončené diaľnice, otvárané za pomoci celebrít a predražené o miliardy, však, páni Mečiar a Fico ...

z toho ma napadá ďaší článok, kde sa uvažuje o prechode na širokorozchodné koľajnice u nás - stálo by to len 100 miliárd ...

ale Čop by sme mohli zrušiť a boli by sme so Sovietskym ... pardon... s východnými krajinami na večné časy a nikdy inak ...

nj.

občas tu chýba zdravý rozum

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

takmer mi uniklo významné výročie :lol: rok vládnutia terajšej vlády ...

 

rozhodla som sa pri tej príležitosti, že :

1. začnem fandiť celej vláde, aby vydržali tri roky - nepodpisovať a nenovalizovať nové zákony ... nechať kone chodiť po lese a cyklistov po cyklistických chodníkoch ...

2. začnem zrejme zbierať perly ducha vládnucej svätej trojice, na čele s jediným a neopakovateľným a jedinečným premiérom ...

 

Ficom, ktorý prehlásil dnes okrem iného, že po roku jeho vlády je na Slovensku najlepšie v histórii

a na Slovensku je podľa neho najnižšia inflácia v dejinách, najnižší deficit verejných financií, Slovenská informačná služba má v zahraničí najvyšší kredit v histórii, pre zahraničie je Slovensko spoľahlivý partner....

... Slovenská republika je rok po voľbách krajinou, kde sa výrazne znížilo politické napätie typické pre minulé volebné obdobie....

 

rok je za nami

zdal sa akýsi dlhý ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: ze "buduje" na zakladoch, ktore zanechal Dzurinda. Prave naopak, on kazi to, co Mikivlada nastrbila. Je to taky tazky mlynsky kamen, ze s nim dlho plavat nedokazal a klesol ku dnu. Naozaj sa mi nepacia tie novely a zakony a co ja viem co, co chce Ficko so svojou hordou prijat, ci prijala! Dufam, ze prezident si uplatni pravo veta. Poprijimaju sa take kreposti, ze sa tu ozaj nebude dat zit. Rozmyslam nad emigraciou....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche,

nepleť do Ficových šľapnutí vedľa Dzurindu ... on stíha klesať ku dnu aj sám :lol:

tie "ich" zákony a novelizácie sú presne hodné tej hordy, ktorá ich vymyslela :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale presne Dzurinda to ma na svedomi! Vsetko vymyslel Dzurinda so svojou hordou zlodejov! A Ficko najprv velkohubo vykrikoval, ze Dzurindove nezmysly zatrhne, ale boli to len recicky, realita bola nasmerovana tak, ze tie deformy nakoniec prijal Ficko so svojimi koalicnymi partnermi! Je mi z nich zle!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov