Skočiť na obsah

Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper

klamstva.gif

Odporúčané príspevky

Game, čo by sme nedovolili... :lol:

Ale k meritu nadhodenej témy. Snáď nikto neočakáva, SPF sa obsadí nominantami SDKU, svidníckym cukrárom, košickým futbalistom alebo hodinárom. Prvý miništroval na doprave, druhý bol v správnej rade teplárenskej spoločnosti a tretí šéfoval naftárom v Gbeloch.

 

Slová Kusého a Mesežnikova netreba brať príliš vážne. Obidvaja sú kovaní boľševíci odkojení na marxistických prsníkoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked uz som sem zabludil neda mi jedna vec

 

stale stupa cena benzinu a nafty, fico sa pred volbami rozculoval ako je mozne ze stat neznizi spotrebnu dan na pohonne hmoty

a co spravil on ked sa dostal ku moci?

velke H !!!!! :lol: :)

keca keca a hovno robi, jedna velka slubotechna co nakeca bagazi aj lietajuce boty len aby ho zvolili

som ochotny platit tolko za benzin, ak tie peniaze nepojdu na tie "uzasne" socialnecitiace skutky nasej fasa vlady, ale vtedy ak tie peniaze pojdu do rozumnych veci...nebudem podporovat darmozracov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stale stupa cena benzinu a nafty, fico sa pred volbami rozculoval ako je mozne ze stat neznizi spotrebnu dan na pohonne hmoty

Ja tiež akosi tomu nerozumiem, však Ficol slúbil že benzín a nafta budú lacnejšie!

 

Mňa však viac zaujíma vznikajúca kauza okolo zdravotných poisťovní:

 

Holandský akcionár zdravotnej poisťovne Dôvera zaslal vo štvrtok štátnym orgánom SR predarbitrážnu výzvu.

Ako na tlačovej besede oznámil výkonný riaditeľ Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) SR Eduard Kováč, spoločnosť Health Insurance Companies of Eastern Europe (HICEE) vyzýva SR na mimosúdne vyrovnanie škody vo výške 15 mld. Sk. Reaguje tak na nadobudnutie účinnosti novely zákona o zdravotných poisťovniach, ktorá obmedzila nakladanie so ziskom zdravotných poisťovní.

...

viac

Tak som zvedavý čo Fico teraz spraví.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nič, bude čakať. Predarbitrážna výzva ešte neznamená arbitráž a arbitráž ešte neznamená, že ju vyhrá, a keď ju vyhrá, to ešte neznamená, že z prsta vycucaná strata sa automaticky priklepne.

Každopádne bude zaujímavé ako sa bude vyvíjať kauza Penta versus Slovenská republika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dead

Tu sa jedná o medzinárodnú arbitráž (arbitráž (rozhodcovské konanie) patrí medzi alternatívne riešenia konfliktov).

"Medzinárodná arbitráž je súdny akt, ktorý je založený na rešpektovaní Convention on the Recognition and Enforcement of Foreign Arbitral Awards (z roku 1959), ktorá poskytuje rozšírenie zahraničných arbitrážnych aktov na územie štátov ktoré tento akt podpísali.

Narozdiel od mediácie je arbitráž, súdny akt, pričom v ňom si dve zúčastnené strany pred porotou, predložia svoje pozície a tá má za úlohu zostaviť rozhodnutie na základe týchto skutočností."

 

Ale však odvolávať sa môže subjekt kde chce, aj na lampáreň, v tom nikto nikomu nemôže brániť. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat Eye

 

Este sa nejedna, v pripade Dovery prave zacala plynut 6 mesacna lehota na mimosudne vyrovnanie. Dovtedy je realna sanca, ze niekto (opozicia) poda vec na ustavny sud a ten rozhodne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaaaj mily moj Axel co vsetko sa da slubit..... Pred volbami som popijal po jednom mitingu uz s terajsimi poslancami, a ti sa smiali-My vsetko slubime, len nam dajte hlasy,aj tak bolo a je...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dead

Tam to opozícia už podala. Tiež je divné za koho vlastne kope ligu opozičný poslanec. Naivne som si niekedy myslel, že za občana... takú nadprácu v prospech obchodných záujmov zahraničného subjektu som nečakal... Ešte by som pochopil porušovanie základných ľudských práv.

 

Pentu chápem a rozumiem tomu, ale poslanca pracujúceho na princípe "vedomia a vedomia" v tejto kauze nechápem (pokiaľ v tom nie je hmotná zainteresovanosť). :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tazko povedat za koho bude kto kopat, ked arbitrazne sudy rozhodnu v neprospech Slovenska (moze sa jednat o cca 30 miliard) Podanie na ustavny sud je preto dovolim si tvrdit cinom v prospech obcana (za podmienky ze SR v potencionalnej arbitrazi neuspeje samozrejme) Ja si myslim, ze premier rata s dlhou lehotou rozhodnutia a je mu jedno ako to dopadne (v tom case uz premierom nemusi byt) a keby aj, vinnika uz ma aj tak najdeneho :lol: Pre premiera je to len dalsie gesto komunistu pre volicov, ktore sa nakoniec nemusi vyplatit a niekto na to bude musiet doplatit... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na rozdiel od teba si nemyslím, že by boli autori podania tak v práve, ako aj odhadovaní škôd kovaní poslanci, že dopredu vedia vyčísliť škodu a predikovať výsledok súdnych a arbitrážnych konaní. :lol:

 

 

Eštá názor ústavného právnika:

"Treba preukázať škody

Každá medzinárodná arbitráž je komplikovaná. Za daných okolností by podľa ústavného právnika Radoslava Procházku mali byť akcionári poisťovne spôsobilí preukázať, že im bola spôsobená škoda z dôvodu konania štátu.

 

Z právneho hľadiska je to komplikované. "Komplikovanejší prvok ako preukázanie príčinnej súvislosti je preukázanie rozsahu škody," doplnil Prochádzka pre Aktuálne.sk"

 

http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-s...html?id=1150532

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je fakt, že na stránke si dali veľmi záležať :lol: (jediná News je, že Počiatkovi poslali lajster, človek by čakal niečo o transfére know how na Slovensko a pod.) Osobne si myslím, že tvojmu, ale aj poslaneckému slepému črevu je úplne ľahostajné, či ZP má alebo nemá vrátiť zisk do systému. Lepšie povedané použiť zisk v systéme. Ono takto to môže skončíť vonku niekde na Cypre alebo Seycheloch a sú to verejné peniaze.

 

Napr. poľské DSSky musia 95 % investovať v Poľsku, naše doma 30% (ale to tuším vybavili títo) a je zle, už sa protestuje. To je síce z iného súdka, ale ukazuje to, ako v závislosti od krajiny sa mení vzťah k verejným peniazom (prostriedkom daňových poplatníkov).

 

A mimochodom, ZP majú odmenu za správu verejných prostriedkov... a riadne im to ako kompenzáciu zvýšili. Takže nie sú až takí chudáci alebo altruisti. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz nejde o to ci sa ma zisk vratit do systemu, ale o to ci sa pravidla mozu menit po funuse. Podobna argumentacia by obstala aj pri vyrobcoch zdravotnickeho materialu, lieciv, ... povinnom poisteni motorovych vozidiel. V tomto spore je jedno ci bol system nastaveny vyhodne alebo nevyhodne, tym sa arbitrazny sud zaoberat nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz to naozaj nie je natoľko o tom, či zdravotné poisťovne majú, alebo nemajú nárok na zisk. Investori sem vstupovali za podmienok, ktoré im ho umožňovali, a takéto zmeny pravidiel ex post znižujú dôveryhodnosť SR pre investovanie minimálne v určitých oblastiach.

 

Znova súkromným zdravotným poisťovniam odkázal (premiér Fico), že ak sa im na slovenskom trhu nepáči, môžu odísť. Ak chcú v zdravotníctve podnikať, majú si podľa neho vziať úvery a stavať vlastné nemocnice.

http://www.sme.sk/c/3685794/Fico-Nenechame-sa-vydierat.html

Na jednej strane sa presadzuje redukcia počtu zazmluvnených zdravotníckych zariadení, premiér na druhej strane investorom zdravotných poisťovní odporúča výstavbu vlastných nemocníc. A o nejaký čas sa možno vláda vráti k myšlienke jednej zdravotnej poisťovne, ktorá s týmito nemocnicami počítať nemusí. Alebo potom možno príde s podobným zákazom zisku aj pre nemocnice a ostatné zdravotnícke zariadenia...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz nejde o to ci sa ma zisk vratit do systemu, ale o to ci sa pravidla mozu menit po funuse. Podobna argumentacia by obstala aj pri vyrobcoch zdravotnickeho materialu, lieciv, ... povinnom poisteni motorovych vozidiel. V tomto spore je jedno ci bol system nastaveny vyhodne alebo nevyhodne, tym sa arbitrazny sud zaoberat nebude.

Dead,

zmena pravidiel (legislatívy) je úplne bežná vec v celých dejinách ľudstva. Príklady: do práce som vstupoval pri platnosti iného Zákonníka práce, zmenil ho Kaník a zmenil sa aj prednedávnom, podbne sa menili daňové zákony, dramaticky sa zmenili v podstate všetky zákony a to pomerne v krátkom čase, každý cyklus stavebného sporenia, ktorý som mal bol doprevádzaný zmenmi pravidiel, spotrebné dane sa tiež menia. Takže nič neštandardné. Ilúzia, že dlhé roky sa nebude meniť napr. obchodný zákon (alebo dane), len preto, že sem prišiel nejaký Jožko van Mrkvička z Holandska je veľmi naivná. A naviac je tu tá nešťastná ústava SR a v nej definované "netrhové zdravotníctvo".

 

Situáciu vystihol bývalý sudca ústavného súdu Drgonec (ktorého zo sympatií k Ficovi určite nebudeš podozrievať) v piatkovych správach. Keď sem vstupovali zahraničné poisťovne, tak z ústavy vyplývalo, že prostredie v zdravotníctve nebude trhové a že bude regulované (už len z titulu bezplatnosti základných výkonov). Tak mali s tým počítať, je to podnikateľské riziko. Za správu verejných peňazí im zostáva veľmi slušná provízia (tušim 3.5 %). Toľko neberie žiadna banka.

 

Tá analógia je absurdná - ak niekto podniká s vlastnými prostriedkami nie je analogické tomu, ak niekto podniká s VEREJNÝMI ZDROJMI. Týka sa to aj výroby protéz, liečiv, fáčov a pod. , je rozdiel, či sa podniká za vlastné prostriedky alebo za verejné. :lol:

 

Asi nevieš, že sú vyspelé krajiny s jednou jedinou ZP a to štátnou (napr. Kanada).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napíšem jednoducho:Neznášam SMER a celú tú posratú vládu!! :lol: :) :) Je to absolútny humus,čo robia,po Dzurindových skvelo naštartovaných reformách títo komunisti a exrémisti atď. sa snažia všetko zničiť...zmätky v novelách,zdravotníctve(nezmyselnosti ako sú s tými výmennými poukazmi,znova obvody...atď),čo vyvýdzajú,však to ani nie je normálne...kam chce dosťat túto krajinu?a Ficove vyhlásenie typu,že Jánošík je jeho hrdina,veď to bol zbojník a vrah!Nechcem nikoho uraziť,ale veľká časť Slovenska,vždy potrbovali svojho baču a teraz ho opäť majú...

 

Slovensko zobuď sa!!alebo to chcem asi priveľa... ;) Mohol by som toho oveľa viac napísať,ale to by som už od hnevu tu všetko roztrie

skal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sú vyspelé krajiny s jednou jedinou ZP a to štátnou (napr. Kanada).

Cat Eye

 

Nepočul som, žeby niektorá z nich prešla ku systému jednej poisťovne z pluralitného poistného systému. Ani nemenia pravidlá po každých voľbách.

 

Štát sa nemôže dištancovať od rozhodnutí predošlých vlád ako sa to vlastne deje v prípade poisťovní. A v prípade investícií sme tiež viazaný medzinárodnými zmluvami. Teda selektívne dodatočné obmedzenie práv investorov sa nedá celkom porovnávať so zmenami daňovej a pracovnoprávnej legislatívy.

 

Tá analógia je absurdná - ak niekto podniká s vlastnými prostriedkami nie je analogické tomu, ak niekto podniká s VEREJNÝMI ZDROJMI

Pri doterajšom systéme predsa bolo na rozhodnutí každého občana či chce, aby s jeho prostriedkami disponovali súkromné poisťovne, ktoré s nimi mohli dosiahnuť zisk, alebo ostane poistený vo verejnoprávnej VšZP.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To Tomassi:

 

To je v poriadku, lebo to nevylučuje pripoistenie ani doplatok za nadštandard (ostatne už to máš aj u nás)...

 

To Cactales:

Kontinuitu tu vidím, cez ústavu. Ak jedna vláda spraví fataálnu chybu, tak povinnosťou druhej je to napraviť. Napr. odobratie invalidných dôchodkov invalidom znášajú teraz všetci daňoví poplatníci. Mal zostať stav navodený Kaníkom, len aby pretrvávala kontinuita zlého rozhodnutia??? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat Eye

 

Tvoj príklad s dôchodkami sa dá s prípadom poisťovní porovnávať aj takto: Kaník zmenil pravidlá pre dôchodcov. Ústavný súd rozhodol, že takáto zmena pravidiel je protiústavná a štát musel chybu napraviť. Fico zakázal poisťovniam zisk. V prípade, že zo sporu výjdu víťazne akcionári ZP, štát tiež bude musieť chybu napraviť, zrejme odškodnením poisťovní. A na to sa poskladajú tiež daňový poplatníci.

 

Zvrátenie eventuálne chybného rozhodnutia, ktoré umožňovalo ZP zisk sa môže stať oveľa horším rozhodnutím, pokus o takúto nápravu chyby môže byť väčšou chybou.

 

Ešte k tým invalidným dôchodkom jednu poznámku: aká je z Kaníkovho (netvrdím, že nie chybného) rozhodnutia reálna škoda pre štát? Štát (SP) mal podľa ÚS počas posledných xy rokov vyplácať tieto dôchodky. Keďže tak nerobil vyplatil ich dodatočne a vypláca ich naďalej tak, akoby ich vyplácal aj bez Kaníkovej zmeny. Nie peniaze navyše, ani penále z omeškania, teda štát v tomto Kaníkovom prípade o peniaze neprišiel, iba neušetril to, čo ušetriť chcel. Inou vecou je, že v rozpočte sa s týmto nepočítalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat Eye

 

Z toho ze prostredie v zdravotnictve bude regulovane este nevyplyva ze stat zakaze podnikajucim subjektom zisk. Navyse jedna sa o privelmi konkretne (nie plosne) obmedzenie s jasnym zamerom. O vysledku konieckoncov nebudem rozhodovat ja, ale podla vsetkeho ustavny sud alebo medzinarodne arbitrazne konanie. Predseda vlady si je podla vlastnych prehlaseni az privelmi isty, ja by som bol na jeho mieste bol opatrny, kedze v stavke su okrem Ficovej povesti aj peniaze danovych poplatnikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cactales a Dead

zisk nikto nezakázal, len nariadil, obmedzil jeho možnosti použitia.

Ale veď nepredbiehajte, v prípade invalidov súd rozhodol ako rozhodol a tu sa ešte nič ani nezačalo. Názory právnikov sa rôznia, ale je dosť právnikov vrátane ústavnych, ktorí si nemyslia, že automaticky vyhrá Holandský, resp. penťácky akcionár. Tiež si nemyslím, že keď už hneď na úvod bolo toľko kriku, že by vláda nemala vopred stanoviská právnikov k tomuto kroku (právnu analýzu).

Istý, istý... ak má právnu analýzu v svoj prospech, tak prečo by mal byť posraný??? Fico 6 rokov zastupoval Slovensko pred Evropským súdom pre ľudské práva (a vraj úspešne).

V konečnom dôsledku týto chlapci už vycúvali zo sporu o letisko a 3. operátora (resp. v tejto kauze dal PMU za pravdu vláde, resp. Telefonice). A na záver ten, kto chce dlhodobo mať veľkú žranicu (big cake) z verejných prostriedkov, by si zo štátu nemal robiť nepriateľa na život a na smrť - to oni určite veľmi dobre vedia. A na stole je príprava veľkej novely o zdravotnom poistení... a to oni tiež dobre vedia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov