Skočiť na obsah

Sniper
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper

klamstva.gif

Odporúčané príspevky

Pink

 

No neviem ale tých chorých hláv tu bolo a ešte o moc ale o moc večšie stačí sa kuknúť kto tu vládol 8 rokov pred ním. :lol:

Ehm, heh, sa musim pousmiat. Komu potom vdacime za rekordny hospodarsky rast, nizsku nezamestnanost, mnozstvu investorov, silnej korune a vysokemu kreditu Slovenska na medzinarodnej scene? HADAM NIE FICOVI?!! To by si sa velmi mylil :).
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu nesúvisle, téma je Smer, ale pozrime sa na tých "8 rokov pred ním" ... a pozrite sa trebárs na Maďarsko ako príklad

 

tam sa nerobili žiadne reformy typu Dzurinda, Mikloš a spol ... tá krajina išla zotrvačnosťou, hodnota peňazí klesala, nič sa nereformovalo a stačil závan hypotekárnej krízy a celá krajina je v sračkách - tesne na kraji krachu, keď už medzitým v ňom nie je.

 

a o polovicu menšie Slovensko, ktoré zachránili pred bankrotom tak nepopulárne reformy predchádzajúcej vlády

 

výkriky Fica, čo všetko zoštátni, koho dá potrestať za ohováranie jeho vlády, ako bohatým zoberie a bude rozdávať chudobným sú vystupňovaným populizmom - nerada to hovorím, ale je to tak, ja som mu kedysi dávno dávala za pravdu, skutočne ... rozprával to, čo národ chcel počuť, ale to bratie bohatým a rozdávanie chudobným je de facto obdarovanie výsledkami práce tých, ktorí robia od vidím do nevidím, pre tých, ktorí robiť nebudú, a je ich odhadom pol milióna, čo je pre tento miništát dosť ťažké bremeno ...

nemocnice sa zatvárajú, školy nemajú na opravu pokazenej tabule, decká sa učia z vypchatých vtákov, ktoré sú v kabinetoch ešte zo socíku, sú oblasti, kam sa nedostávalo ani za predchádzajúcej vlády ...

 

zatiaľ robil najlepšie, kým nemenil nič na reformách predchádzajúcvej vlády, táto krajina pocíti dôsledky svetovej krízy, tomu sa nevyhneme, možno jednu vec spravili dobre, že chcú uzákoniť stopercentné ručenie za vklady ... je to zabránenie panike, a trochu uľahčenie prechodu na euro, čo je vlastne dva mesiace pred prechodom nevyhnutnosť ... ale to je tak všetko ...

 

z vízií a z rečí nevyžijeme, musíme na to tvrdo pracovať, znášať denne kdečo, aby sme zarobili na to, aby sme vyžili ... akosi nie som ochotná podporovať nemakačenka, ktorý za mečiara mal vybavené všetky možné výhody a sociálne dávky, auto na invalida, v živote nerobil a mesačne za to bral 34.000 ! / za týždeň to minul s k... ami - keď ja som robila ako magor a dostala som za to nejakých sedem - osem ... toto je konkrétny príklad jedného konkrétneho človeka - cigána, ktorého som po Kaníkových reformách videla dokonca vyberať kontajnery a prevážať sa na starom bicykli - zato teraz dostáva nové dávky, lebo je chudák už starý a invalid ... a ešte aj na palicu mu prispieva štát ...

 

ja viem, že je tu kopa ľudí, ktorí žijú na hranici chudoby, je ťažko nájsť prácu, / nehovorím teraz o špecializovaných ľuďoch /, rozpredali sme si rodinné striebro, každá vláda narobila aj chyby, ako kdekade inde vo svete, ale tomu sa rečami nezabráni, ani hypotekárnej kríze sa nezabráni, ona príde ... ale nikdy nič nie je čiernobiele

také, že tamtí robili nepopulárne reformy, sú zlí, tento rozdáva a sľubuje, je dobrý ... takto to nefunguje ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

 

No skoro vo všetkom musím súhlasiť ale jedno my nedá.

 

Ja uznávam aj reformy ktoré spravili, daktoré boli nevyhnutné ale spravili aj veľa dobrého. Ale na margo tej chorej hlavy čo tu označil dakto p. Fica. Nebolo aj výplodom chorej hlavy predať Slovenské elektrárne, či SPP, ................ ďalšie veci nemusím ani uvádzať.

Ďalej dostatočne neinformovali teda vôbec neinformovali o riziku vstupu do DSS. Iba masívna kampaň sa spravila a to bolo všetko.

A do tretice absolútne sa mi nepáčila ich zahraničná politika smerom k USA................... .

 

Takže preto tých chorých hláv tu je viacej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

 

No skoro vo všetkom musím súhlasiť ale jedno my nedá.

.........

 

Takže preto tých chorých hláv tu je viacej.

Takze...

 

Ci bolo chore predat SE, resp. SPP? No ja sa spytam protiotazkou, ako by tieto podniky vyzerali dnes, ak by boli statne a vo vedeni by sedeli ludia - politicki nominanti? Hmmm? Dakujem, neprosim. To sme tu mali za Meciara a slo od deviatich k piatim. Dnes tu mame STRATEGICKEHO, teda nie financneho, investora, ktory vedie podnik spravnym smerom. A dvihanie cien? Prosim Vas, ved to je kazdodenna realita aj mimo Slovenska a ze sa nedvihaju umerne tomu platy? No ale to uz nema s privatizaciou SE, resp. SPP a dalsich podnikov zhola nic. A potom su tu dalsie vyhody - boli a su peniaze na reformy, na dochodky atd...

 

Riziko vstupu do DSS? Ake konkretne? Financna kriza? Je hadam Miklos prorok? Vedel, ze pride financna kriza? Asi nie, no mozno nam nieco taji :lol:. A navyse a to chcem zdoraznit, to, ze DSSky su v koncoch vdaka financnej krize je vyrok sudruha Fica, ktory je absolutne nepodlozeny faktami...

 

Zahranicna politika k USA...Ano, tu som mal vyhrady aj ja, v istych veciach to bolo do neba volajuce vtieranie sa, ale urcite to je lepsi variant ako sa pchat do prdele Lukasenkovi, Chavezovi, Castrovi a podobnej zberbe, nemyslis?

 

Ja totiz netvrdim, ze predchadzajucich 8 rokov bolo idealnych, suhlasim s game, ze sa urobili chyby, ale ak nieco, niekoho hodnotim, tak za to, co dobre a co zle urobil a kolko toho bolo a tu pani Dzurinda, Miklos a spol. jednoznacne boduju, v dobrom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stevo98

 

Pýtaš sa protiotázkou, tak niekoľko odo mňa.

Nepredávali náhodou SPP, SE atď. náhodou politickí nominanti ?

K DSS len toľko. Ľudia tam vstupovali na základe reklami, ako napríklad na Pur, bez dostatočných informácii, lebo im ich nikto nevedel relevantne podať. Ešte dnes sa hádajú ekonómovia koľko rokov treba šetriť a s akým platom aby to bolo výnosné, pardon v dnešnej dobe to výnosne nieje v žiadnom prípade.

Ak hovoríš vpádu vojsk do cudzej zemi vtieranie, nemám čo dodať.

K predošlej vláde len toľko.

Pod vedením strojvodcu to aj tak dopadlo. Odviezol nás do Európy bez ohľadu na to čo nás to stálo, ale nečudujem sa, bol to tiež len politický nominant.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stevo98

 

No a sme tu pri téme štát je najhorší hospodár že???? Pokial viem tieto podniky nevykazovali straty!!!!! A ešte navyše môže sa nám stáť že o pár rokov nebudeme elektricky sebestačná krajina pretože ENEL nedodržuje pravidlá.

K ostatným otázkam nemám čo dodať lebo Sani to úplne vystihol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a sme tu pri téme štát je najhorší hospodár že???? Pokial viem tieto podniky nevykazovali straty!!!!!

Stat momentalne na podiele zo zisku a daniach zarobi viac ako bol zisk tych podnikov...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vezmime si český analóg SE, teda štátny ČEZ. Veľmi úspešná, dynamicky sa rozvíjajúca sa spoločnosť a expandujúca do viacerých krajín. Ani českí pravičiari sa tejto firmy nechceli zbaviť. Predali síce nejaké akcie, ale majoritu stále si podržall štát.

 

Bol aj v tendri na predaj SE, jeho ponuka bola síce nižšia, ale na druhej strane bral aj odstavujúcu sa elektráreň V1 a odstavenú A1 (čo sú veľmi vysoké záťaže pre štát) a nepožadoval zmenu "odpadárskej" legislatívy v prospech pôvodcu rádioaktívnych odpadov (čo sú tiež veľmi vysoké záťaže). Ďalej prevádzkuje analogické reaktory (Taliáni nemali absolútne nijaké skúsenosti) a bola tú aj možnosť vytvorenia spoločného podniku. V konečnom dôsledku je veľmi veľa odborníkov z jadra stále presvedčených, že český návrh bol pre SR výhodnejší.

 

 

Problém boli politické nominácie, to je fakt, ale tie boli aj za Dzurindu - najkrikľavejšia hodinár riaditeľ SPP (známy tiež s aférou nadšandardných bytov) a Mikiho brat v predstavenstvách alebo dozorných radách takmer všetkých dcér (aj matky) železníc...

 

 

BTW

Predať a výnosy zo strategických podnikov prežrať a predčasne splatiť pôžičky veru nebolo najrozumnejšie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nooo. k tým stratám.

Len sa pýtam. Neboli náhodou tie straty vtedy keď bola cena regulovaná ? Nemôžme to porovnávať z dnešným stavom. Ceny sú trhové a tu by som chcel povedať že zo Smerom nesúhlasím v jeho krokoch a som proti regulácii. Ani mne sa ceny nepáčia, ale je to potrebné.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sú výkriky lopaty555 :lol: a relevantných odborníkov a novinárov a ekonómov.

daj konkretne udaje a podlozene zdroje aj ja si rad prestudujem

lebo inac je dost smiesne potom to co si darkmanovi napisal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SPP ani SE neboli v strate. Dlhy mali, veď sa postavili dva nové bloky v Mochovciach, a rekonštruovali sa tepelné elektrárne, zadĺženie pri takých veľkých investičných akciách je logické. (Medzi rečou teraz Enel zaplatí (asi 2 krát) za tie isté kotle niekoľkochlapovej lízingovej sročke, lebo to tak politickí machri nastavili (dostali sa do konkurzu a takmer splatené kotle sú súčasťou konkurznej podstaty))... Boli to veľmi lukratívne podniky.

 

http://www.etrend.sk/ekonomika/slovensko/e...tly/147907.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sani

Ano, predavali ich politicki nominanti. Lenze to nerobili nejaki uradnickovia z predstavenstiev, tych ktorych podnikov, ale pre mna fundovany odbornik Miklos a jeho tim. Mozete si zo mna teraz utahovat, ale este som nevidel jednu diskusiu, kde by Miklos odborne neobhajil ten, ci onen krok zo svojho predosleho posobenia.

 

Ano, reklama pri DSSkach bola masivna a nie vsetky kroky boli najstastnejsie, ale to, co robi s druhym pilierom a DSSkami Fico je neslychane. Vynosnost II.piliera moze a je do znacnej miery otazna a nikto nikdy netvrdil, ze ak tam vstupi 40rocny clovek a 43 rocny clovek, takze tym sa cela sranda pre toho druheho konci, ale ak je otazna vynosnost a hadaju sa na nej skutocni odbornici, ako je potom mozne, ze Tomanova & Co. rozposlali po celej SR xyz tisic letacikov, kde na exaktnych cislach jasne dokazali, ze to vyhodne pre tych a tych nie je. No to ma podrz, toto si nedovolili ani Miklosovi ekonomiva. Do roka a do dna. Nehovoriac o zavadzajucich informaciach typu (manazer, ktory zarobi 25000Sk, ano..manazer coho? potravin v na lazoch?)

 

USA...Ty si si to tak filigrantsky dal dokopy. Ale ja hovorim jasne, vtieranie to bolo. Poslat tam vojakov na MIEROVE ucely tiez. Ale my sme nevyvolali konflikt v Iraku a neviem, co je zle na odminovani tisicov hektarov pody.

 

lopata

Mhmmm....Ano, sme pri tejto teme a minulost nam JASNE ukazala, ze stat je najhorsi hospodar pokial ho vedu nekompetentni, skorumpovani ludia, ktorym ide o vlastne blaho. Tie podniky nemuseli byt primarne v strate, ale urcite nemali taky zisk ako teraz. A ako povedal Darkman - ved Slovensko ziskava desiatky miliard korun na dividendach z SPP a priznava to aj Fico, tak kde to viazne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K DSS ........................ už sa určite všetci tešíme ako si budeme užívať Švajčiarske dôchodky. ( v reklame stálo užite si Švajčiarske dôchodky). Čiže to bolo zavádzanie. Mali povedať možno si užijete Švajčiarske dôchodky.

K téme privatizácie dodávam že ENEL nedodržuje to čo má. Takže je nekompetentný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Povedz mi, co mal Miklos a jeho ludia z reklamami v TV? Ved to je uplne nepodstatne, ak su ludia taki, ze naletia na kazdu kravinu, potom mi je ich luto. Kazdy jeden obcas by si mal aspon zo zakladu vediet spocitat kolko je 1+1, tak ja toto nechapem...verit reklame...

 

Ad ENEL...No, mozne to je, dokonca velmi mozne, ale som snad ja obhajca ENELu? Ja len obhajujem kroky Miklosa a spol., to, ze ENEL stavia Mochovce o pol roka alebo o rok neskor predsa nie je klucove v otazke Miklosovej kompetencie. Ak si ENEL neplni povinnosti, vlada ma paky na to, aby zakrocila, ale nie vyvlastnenim ani ziadnym prefikanym zakonom ako s SPP dnes...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No v prvom rade ja som nenaletel na ten výplod bujnej fantázie. ( teraz mam na mysli tu reklamu). Mikloš síce nemá stým nič spoločné ale mohol napríklad na tlačovej besede oznámiť ľudom teda aj svojim voličom že zas reklama preháňa. No a ešte ten nedobrovoľný vstup do DSS keď vlastne každý začínajúci mladý človek tam musel vstúpiť. Takže to stým mal Mikloš. A k tomu že nalatia na každú kravinu, no nie každý má IQ nad hranicami geniality aby pochopil že farizeji ich len chceli oklamať.

 

No potom tak pán Mikloš asi dobre nenapísal zmluvu keď môžu nedodržiavať pravidlá. K SPP to že sme predali 49% podiel ale nemáme tam rozhodovacie právo. To bolo tiež z dielne Miklošovej hlavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netvrdim, ze ty si na tu reklamu naletel...

 

Mikloš síce nemá stým nič spoločné ale mohol napríklad na tlačovej besede oznámiť ľudom teda aj svojim voličom že zas reklama preháňa

Co konkretne im mal povedat, ze to nebudu svajciarske dochodky, ale dochodky o cosi nizsie??? Alebo ako si to vlastne predstavujes. Chapem, ak to niekto povie v suvislosti s nebankovymi subjektami, kde to bolo nad slnko jasne, ze sa jedna o pyramidu, ale v tomto pripade? Ved by sa sam podkopaval, vies si predstavit, zeby si nieco stvoril a vzapati by si korigoval slovami, ale nie az take ako v reklame? Miklos to nikdy ako zlatu banu neprezentoval. A potom,urcite nie vsetky DSSky mali reklamy postavene na svajciarskych dochodkoch...K mladym...No ano, ked logicky je to pre nich vyhodnejsie ako I.pilier (su predpoklady, vypocty, ale nie typu "manazer s 25-tisicovymi platom...), ale to je len jeden dovod, dalsi je ten, ze I.pilier ako taky ma so sebou problem...

 

A k tomu že nalatia na každú kravinu, no nie každý má IQ nad hranicami geniality aby pochopil že farizeji ich len chceli oklamať.

To nie je o genialite...Uznam, par ludi, co maju skutocne zakladne vzdelanie, ale v takom prostredi sa agenti DSSiek sotva pohybovali...

 

No potom tak pán Mikloš asi dobre nenapísal zmluvu keď môžu nedodržiavať pravidlá

Cize Miklos napisal a podpisal zmluvu, ktora umoznuje porusovat ENELu pravidla bez dosledkov? Netvrdim, ze je to nemozne, ale o co ide? To by som chcel vidiet...

 

K SPP to že sme predali 49% podiel ale nemáme tam rozhodovacie právo. To bolo tiež z dielne Miklošovej hlavy.

Miklos x-krat povedal, ze to bol zamer, on sa za to neskryva, verejne to priznava a dokonca v tom vidi pozitiva a ja s nim suhlasim. Ako bolo uz povedane, ide o STRATEGICKEHO partnera, nie financneho, ktory iba naleje kapital a zhrabne si svoje na dividendach a pod., ale o investora, ktory ten podnik aj bude riadit, preto nechapem ako to mal predat bez manazerskej kontroly, ked prave/aj o tu islo?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stevo98

Ak niekto hovorí jedno o jednej veci a druhy iné o tej istej veci, tomu hovoríš odborné obhájenie ? Že porobil prehmaty a pekne sa vie z nich povykrúcať je jeho plus, ale vôbec to nehovorí o správnosti krokov ktoré urobil.

O DSS len toľko. Vymysleli ich, nedali jednu relevantnú odpoveď na otázky občanov neznalých ekonomiku (nie každý ju študoval) a len alibisticky poukázali na možné dôsledky. O masívnej reklame ani nehovorím.

A s tými vojakmi...no že som srandista to je pravda, ale žeby bolo zabíjanie civilistov, zakryté nejakým mierovým účelom ma akosi nerozosmieva.

Niečo o predaji Enelu.

Tvoja a Miklošova logika je fakt na pobavenie. Štát predával len 49% aby mal kontrolu, ale Miklošov zámer bol stratiť kontrolu. Tak to mohol predať celých 100% za oveľa viacej a boli by sme presne tam kde sme...bez kontroly, ale zato riadne vysmiatí.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to mohol predať celých 100% za oveľa viacej a boli by sme presne tam kde sme...bez kontroly, ale zato riadne vysmiatí.

Neboli, pretoze takto ma stat 51% percent z dividend. V tvojom pripade by mal 0%.

Ale je sranda kolko je tu zrazu ludi co vie ako funguju a.s. hlavne robotnik lopata.... A este vacsia sranda je to, ze stat nema s 51% kontrolu nad podnikom im neprijde divne preto, ze by nieco o a.s. vedeli, ale preto ze im to ich cerveny vodca povedal. Keby im povedal, ze je to celkom normalne (ako aj to je celkom normalne), tak drzia hubu a krok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman

 

Predával sa vraj stratový podnik, tak načo nám bolo 51% zo straty, alebo už vtedy vedeli že bude ziskový? Ak sme ho predávali so stratou a vedeli sme že stačí vymeniť vedenie a bol by zisk, prečo to tak neurobili ? Alebo je pravda že žiadna strata nebola už vtedy ? Ako nad tým rozmýšľam, tak rozmýšľam vždy mi vychádza len to že to pobabrali.

Ešte je tu jedna možnosť, že to nepobabrali, lebo "niekto" tam má teraz nejaké to percento podielu.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov