Skočiť na obsah

Nehoda Rasťa Žitného


weirdo

Odporúčané príspevky

Kazdy, kto cita nejaky spravodajsky portal, urcite zaregistroval nehodu moderatora Markizy Rasta Zitneho. Chalan soferoval 150kou na uzkej ceste a v pravotocivej zakrute nezvladol riadenie, sejmul dvoch cyklistov - chlapcek neprezil, otec lezi tazko zraneny v nemocnici. Je podozrenie, ze Zitny pri jazde telefonoval (ziadne handsfree).

 

Nechcel by som, aby sa to tu zmenilo na zialenie nad zivotom chlapca. Velmi lutujem jeho rodicov, ale chcel by som, aby ste vyjadrili svoj nazor na nieco ine - ako tato kauza dopadne. Na Slovensku to je tak, ze Moric, Skrucany, Martikan, Labuda a pod. dostali podmienecne tresty za ciny, za ktore by kazdy z plebsu sedel, az by bol cierny. Tato kauza ale bude ludom strasne sledovana, jednak preto, ze umrelo male dieta, a aj preto, ze Rasto Zitny je tu momentalne v kurze. Myslite, ze sa to zase ututla, zaplati sa pohreb a velke peniaze, aby to rodicia zahrabali pod koberec a dobre, alebo sa slovenske sudnictvo konecne premoze a udeli standardny trest pre hviezdicku na medialnom nebi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 82
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    10

  • Nokia

    8

  • Sniper

    7

  • pink

    7

Top prispievatelia v tejto téme

no podla mna by konecne mohol ist niekto sediet, zasluzi si to, podla zakona by aj mal a bude to konecne priklad pre ostatne "celeriťky" ze niesu nesmrtelne a ze aj na nich platia zakony....

ked fesi ide na tych cestach 150 do zakruty s telefonom v ruke, tak to je cisty ..... co si zasluzi tu basu...videl som uz jazdit jeho kolegovcov co si myslia ze fyzika si ich nevsima

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No podla mna je tato nehoda zo spominanych asi najhorsia. Co si spominam tak Labuda zrazil ludi za hustej hmly, na dialnici. Skrucany zrazil babku ktora mu skocila pod auto, sice na prechode, ale kazdy kto jazdi vie, aky su dochodcovia sebevrazedni jedinci.

Ale toto je nieco ine, chalan isiel 150+ do zakruty v obci, a jedine co mi je luto ze namiesto skupiny cyklistov nesla oproti tatrovka nalozena strkom. Kazdemu takemuto vodicovy prajem nejaky ten dialnicny stlp, pretoze vzdy je riziko ze jeho jazda dopadne tak ako to dopadlo v tomto pripade.

 

Basa natvrdo, nie je o com debatovat. A dufam ze to nebude na 3 roky a po roku apol ho pustia za dobre spravanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna sa to ututle ako vzdy ... ved predsa na celebrity sa vztahuju uplne "ine" zakony! Takze pochybujem zeby dostal za to 5 rokov, hoci porusil kopu predpisov a zasluzil by si to! Zitny posobi na mna ako sympatak, tak ale kazdy by mal byt sudeny na zaklade rovnakych zakonov - ale vzdy to bude tak ze " vsetci su si rovni ... ALE niektori su si rovnejsi! "

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akosi neverim ze z toho nieco bude mat..5 rokov?? nie nie neverim tomu...ved bez takejto celebrity by uz tv nestala za to..toto nemozu predsa dopustit..150km/hod..telefon v ruke..on toho chlapca nezrazil, on ho surovo zabil :lol: za nieco take je aj 5 rokov zalostne malo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial este nebolo zname, za akych podmienok sa tato nehoda stala, bolo mi luto obe strany, som vodic-amater zatial, ale nie je tazke si nevsimnut ako poniektori riskuju a naozaj sa hadzu pod kolesa, ale ked som sa neskor dozvedela ze siel okolo 150 :) ...

 

Nech sa clovek z akokolvek dovodu niekam ponahla, ale nemoze pri tom riskovat zivot ostatnych :lol:

 

Aj na mna posobil Rasto Zitny sympaticky, neprajem len tak nikomu nic zle, ale pokial hazarduje, a pri svojej neopatrnosti a hluposti niekoho zabije, mal by byt potrestany, a tym nemyslim len zaplatenie pohrebu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prepis rozhovoru o tomto s kamosom pravnikom .. moc ma nepotesil

 

18:20:09 volod: jj toto so zitnym som pocul

18:20:27 weirdo: no, ten to pekne doj*bal

18:20:39 weirdo: som zvedavy ci sa to ututle ako vzdy doteraz

18:21:07 weirdo: dufam ze nie, snad pojde sediet a natrhnu mu tam prdel

18:22:14 volod: nepojde sediet

18:22:17 volod: dostane podmienku

18:22:55 volod: znizia mu mimoriadne test, lebo to olutuje, aktivne sa pricini o "nahradu skody" a jeho osoba a okolnosti spachaneho cinu nasvedcuju ze znizenie pripada v uvahu

18:23:04 volod: proste splni vsetky normativne podmienky na znizenie trestu

18:23:22 weirdo: myslis?

18:23:24 volod: jeho Trest. cim je usmrtenie, nie vrazda ani zabitie

18:23:28 weirdo: a co 150 + telfonovanie?

18:23:43 volod: takze ked mu spodnu hranicu trestu mimoriadne znizia, na take 2roky

18:23:49 volod: tak uz ma podmienku v hrsti

18:23:55 weirdo: nemyslis vazne ..

18:24:01 volod: kamo tak to chodi

18:24:02 volod: ti vravim

18:24:05 volod: robil som mesiac na sude

18:24:06 weirdo: takze ak to spravne chapem, pritazujuce okolnosti nic?

18:24:21 volod: videl som pustit na podmeinku cigana co zj*bany na sracky sadol do auta, odtrhol jednemu nohu

18:24:33 volod: sudkyna si vynutila aby vyslovil slovo "olutoval" a uz to slo

18:24:40 volod: slovo "lutujem" teda

18:25:02 weirdo: cize ked splnis taketo podmienky tak ta MUSIA pustit na podmienku?

18:25:16 volod: nemusia, ale robia to v99,9%

18:25:25 weirdo: a co ak si sudca povie - typek by mohol konecne uvedomit celebritky, ked dostane exemplarny trest?

18:25:27 volod: ked sa ti proste zbije trest na 2 roky, skoro automaticky davaju podmienku

18:25:43 volod: tak si povie, da ho do basy, a po polovici trestu ho pusti na podmienku

18:25:45 volod: inak to nebude

18:25:49 weirdo: fasa

18:26:01 volod: bude mat vzorne spravanie, aktivne sa bude cinit o nahradu skody a uz .....

18:26:08 volod: hned sa zabudne ze dakedy daco spachal

18:26:21 volod: a dalsia polahcujuca okolnost: jeho preuprimne "lutujem"

18:26:24 weirdo: mozno som idealista ale dufam, ze to tak nebude

18:26:36 weirdo: aj ked znies presvedcivo

18:26:38 volod: nase sudnictvo je pastvou pre zlocincov

18:27:01 volod: proste malicke delikty, uplatky, trapne podvody, lupez .. maju trestne sadzby ako pre najvacsich vrahov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslite, ze sa to zase ututla, zaplati sa pohreb a velke peniaze, aby to rodicia zahrabali pod koberec a dobre, alebo sa slovenske sudnictvo konecne premoze a udeli standardny trest pre hviezdicku na medialnom nebi?

Tento prípad bude dosť sledovaný verejnosťou a v porovnaní so Skrúcaným alebo Labudom je Žitný v oveľa horšej pozícii, neboli tam žiadne nepredvídateľné okolnosti, podľa zverejnených údajov výrazne prekročil rýchlosť, telefonoval počas jazdy a prešiel v zákrute do protismeru. Takže podľa mňa Žitný najskôr predsa len neskončí iba s podmienkou.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani ja niesom za žiadnu polahčujúcu okolnosť. Vysoká rýchlosť v obci, telefonovanie a zabitie dietaťa a zranenie oca... je treba to už konečne zastaviť, aby si ozaj podaktorí nemysleli, že môžu všetko, vrátane tých "u koryta". Bez výnimok a imunity, všetci sme si pred zákonmi rovni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18:24:01 volod: kamo tak to chodi

18:24:02 volod: ti vravim

18:24:05 volod: robil som mesiac na sude

Weirdo, viem si celkom živo predstaviť, že by to mohlo dopadnúť tak, ako to písal Tvoj kamarát právnik. Niet k tomu čo dodať - myslím si to, čo mnohí tu predo mnou.

 

Pamätám si, ako nám kolegyňa rozprávala, že sa jej bývalý šéf - po nejakej oslave ledva stojac na nohách - naťahoval za kľúčikmi, že si ide sadnúť za volant. Nevyhovoril by mu to ani PánBoh; ešte z okna ho bolo vidieť, ako sa tacká k autu - napriek tomu, že ho ťahalo raz do jednej, raz do druhej strany, ten somár sa tresol na sedadlo, naštartoval a už ho nebolo. Sranda je, že síce havaroval na diaľnici a auto roztrieskal na nepoznanie, ale v podstate sa mu nič nestalo. Samozrejme, že z toho vyviazol bez ujmy, čiže niet o čom.

 

Práve nedávno sme s mamou hovorili o tom, že syn jedného pána havaroval pod vplyvom drog, načo mu samozrejme chceli vziať vodičský preukaz. Otec - občan z vyšších kruhov - mu však onedlho vybavil vrátenie preukazu a syn sa mohol veselo voziť ďalej. Hm, mladík však samozrejme opäť havaroval, tentoraz ale v plnej rýchlosti a nehodu bohužiaľ neprežil.

 

Som si vedomá toho, že na ceste sa udeje všeličo, ale myslím, že niektoré veci môžeme ovplyvniť - minimálne nejazdiť 150 po obci (najmä nie s telefónom v paprči) a nešoférovať pod vplyvom omamných látok (nech si každý robí čo chce, ale potrundžený určite za volant nesadať).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve nedávno sme s mamou hovorili o tom, že syn jedného pána havaroval pod vplyvom drog, načo mu samozrejme chceli vziať vodičský preukaz. Otec - občan z vyšších kruhov - mu však onedlho vybavil vrátenie preukazu a syn sa mohol veselo voziť ďalej. Hm, mladík však samozrejme opäť havaroval, tentoraz ale v plnej rýchlosti a nehodu bohužiaľ neprežil.

myslim ze to bohuzial si ten chalan ani nezasluzi ked je taky ###### ked po jednej buracke a vybaveni preukazu jazdni znova ako debil a nabura...dostihlo ho to, comu sa prvy krat vyhol

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a navyse sa pan Rasto udajne netajil vyjadreniami typu, ze trasu Trnava - Bratislava zvladne kludne za 15-20 minut ... no a nedavno sa vyjadril pre media takymto vyrokom "Rýchla jazda je pre mňa relax"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co si spominam tak Labuda zrazil ludi za hustej hmly, na dialnici. Skrucany zrazil babku ktora mu skocila pod auto, sice na prechode, ale kazdy kto jazdi vie, aky su dochodcovia sebevrazedni jedinci.

Ale toto je nieco ine, chalan isiel 150+ do zakruty v obci

O tom Labudovi som len počul ale nevenoval som sa tomu. Čo sa týka Skrúcaného, to bol už iný prípad (s porovaním so Žitným), babku síce zrazil na prechode a išiel rýchlejšie ako sa malo ísť, ale samotný prechod bol snáď na tom najhoršom mieste v PB, takže treba pozerať aj na toto.

 

Čo sa týka Žitného, neviem kto to je a ani ma to nezaujíma. Ja by som mu dal doživotie nech sa naučí. Neviem čo je na tom pravdy že telefonoval, ale ak hej tak to doživotie si zaslúži, minule som išiel autom a nejaký chumaj furt nejako divne predo mnou jazdil, skoro som do neho narazil a keď som ho obiehal tak samozrejme chumaj telefonoval :)

 

 

Napríklad takému Hanzalovi sa to neprepieklo

Problém je (a dosť veľký) že Hanzal už mal na krku marišku za ktorú dostal podmienku (?) no a vzhľadom na toto, jeho prípad už nabral iné dimenzie keď sa ožratý vysypal a Blaho bohužiaľ to neprežil.

Keď spáchaš trestný čin a predtým si nikdy nemal žiadny problém so zákonom tak sa to berie ako poľahčujúca okolnosť, ale ak už máš čosi na krku tak už je zle.

 

 

Hanzal sa nepromenaduje na tanecnom parkete istej televizie a neusmieva sa na nas z vecernych sprav...

jj, to je pravda :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hanzal už mal na krku marišku za ktorú dostal podmienku (?)

mohol by si dať niejaký link kde je o tom písané.

nič som o tom nečítal žeby zato dostal podmienku od niekoho iného ako disciplínarnej komisie

 

doživotie si zaslúži

to si robíš srandu?

som stopercentne presvedčený že si už v živote porušil niejaký dopravný predpis, dajme tomu len rpekročenie rýchlosti o 10km alebo telefonovanie a niečo by sa stalo, v princípe je to to isté. Zaslúžil by si si doživotie? Žiadna možnosť nápravy, oľutovania?

5 rokov je málo ked sa vezme v úvahu to že ho pustia skoršie ak vôbec pojde, ale doživotie...?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O tejto nehode som čo-to zachytila.. je to strašné, ale... myslím, že sa to ututlá. Žitný sa chvíľku nebude vystrkovať, a zachvíľu sa na to zabudne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to si robíš srandu?

som stopercentne presvedčený že si už v živote porušil niejaký dopravný predpis, dajme tomu len rpekročenie rýchlosti o 10km alebo telefonovanie a niečo by sa stalo, v princípe je to to isté. Zaslúžil by si si doživotie? Žiadna možnosť nápravy, oľutovania?

5 rokov je málo ked sa vezme v úvahu to že ho pustia skoršie ak vôbec pojde, ale doživotie...?

Keby mi niekto z nedbanlivosti usmrtil dieťa, asi by som ho vlastnoručne roztrhala v zuboch. Je mi jasné, že doživotie dotyčného mi dieťa späť nevráti, ale uznaj, že v takých chvíľach človek neuvažuje nad "vráti/nevráti", ale chce spravodlivosť. Ty si spomínal prekročenie rýchlosti o 10 km, ok, stane sa, uznaj však, že 150 km/h v obci nie je sranda; navyše s telefónom na uchu. Tu v Bratislave sú vodiči tak agresívni, že mám - priznám sa - strach vstúpiť na vozovku a prejsť cez priechod. Práve minule sa mi stalo, že mi pred priechodom zastavil akýsi chlapík a ukázal mi, aby som prešla. Len čo som však vstúpila na priechod, začal na mňa vytrubovať a rozhadzovať rukami, akoby som mu tam práve vletela. Doteraz mám túto situáciu zafixovanú v mysli a jednoducho nechápem ten skrat...

 

Mne je len ľúto, že kvôli nedbanlivosti arogantného somára prišlo o život malé dieťa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zákon rozlišuje aj to či sa nehoda stala pri rýchlosti dajme tomu 110 alebo 150 ? alebo len to že sa stala z nedbanlivosti pri dopravnom priestupku?

Nehoda sa stala v obci? Ja všade čítam že pri Rohožníku, nie v ňom.

Keby mi niekto z nedbanlivosti usmrtil dieťa, asi by som ho vlastnoručne roztrhala v zuboch. Je mi jasné, že doživotie dotyčného mi dieťa späť nevráti, ale uznaj, že v takých chvíľach človek neuvažuje nad "vráti/nevráti", ale chce spravodlivosť

súhlasím a práveže Axela sa to netýka a reagoval som naňho. väčšina smrteľných nehôd je z nedbanlivosti a všetkých posielať na doživotie?

verím tomu že rodina chlapca si nepraje doživotie ale skôr oko za oko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj nedbanlostné trestné činy majú poľahčujúce alebo priťažujúce okolnosti (hrubá nedbalosť, hrubé porušenie predpisov). Inak sa bude posudzovať napr., ak nepredvídam, že spoza stojaceho autobusu, môže niekto vybehnuť do dráhy, a inak, ak sa mi to isté stane pod vplyvom alkoholu, v neprimeranej rýchlosti a ešte budem aj telefónovať.

 

K téme:

 

Je mi ľúto predovšetkým chlapca a jeho rodičov. Doplatil aj aktér... je otázka, ako z toho výjde (myslím aj zdravotne).

 

Podľa ústavy sú si všetci občania rovní a každý obvinený má právo na spravodlivý proces. Politik Ďuračka, bručí v base, hokejista Hanzal tiež... mediálne hviezdy sú zatiaľ z obliga.

 

Je síce pekné, že zamestnávateľ Rasťa solidárne cudne mlčí, ale v iných prípadoch za menšie priestupky a prešľapy prenasleduje aktérov v hlavnom spravodajstve.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov