Skočiť na obsah

NHL (sezóna 2008/2009)

tomassi

Odporúčané príspevky

Výborne, takýto stav som si po tých dvoch zápasov doma predstavoval... :lol: Inak haluz, že obe stretnutia v Detroite skončili 3:1 a obe v Pittsburghu zas 4:2... :)

34

Za stavu 2:2 v sérií sa opäť hralo v Detroite, a znovu boli domáci úspešnejší!

V 5.zápase finále Stanley Cupu suverénne triumfovali Red Wings a to rozdielom triedy 5:0! Gólostroj Detroitu sa rozbehol už v 1.tretine, kde skóre otváral Cleary, po 1.tretine bolo 1:0. Kľúčová bola 2.tretina, kde hneď v úvode zvýšil na 2:0 Filpulla, po 4 a pol minúte bolo už 3:0, keď gól dával Kronwall a za ďalšie 2 minútky už Rafalski zvyšoval na 4:0. Gólový účet 2.tretiny aj celého zápasu uzavrel Zetterberg a Red Wings sa tešili z víťazstva 5:0! Streleckou aktivitou opäť vynikali Red Wings v pomere 29:22. V bráne Detroitu si pripísal Chris Osgood 100%nú úspešnosť a teda aj shutout! V bráne Pens totálne pohorel Fleury (76%), ktorý bol po 5 góle dokonca vystriedaný, no a Garon odchytal potom už bez inkasovaného gólu. Joe Louis Arena sa tešila z triumfu a Red Wings vedú v sérií 3:2 - už najbližšie sa môže rozhodnúť!

...::: Stanley Cup Final :::...

Obrázok Detroit Red Wings vs. Obrázok Pittsburgh Penguins - 5:0 (1:0, 4:0, 0:0) ... stav série: 3:2

Goals: 14. Cleary, 22. Filppula, 27. Kronwall, 29. Rafalski, 36. Zetterberg

Goalkeepers: Osgood (0/22) - Fleury (5/21), Garon (0/8)

Shots: DET vs. PIT - 29:22

6.zápas - a znovu výhra domácich, stav série 3:3, najbližšie sa rozhodne!

Obrázok Pittsburgh Penguins vs. Obrázok Detroit Red Wings - 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) ... stav série: 3:3

Goals: 21. Staal, 46. Kennedy - 49. Draper

Goalkeepers: Fleurey (1/26) - Osgood (2/31)

Shots: PIT vs. DET - 31:26

btw. akú výpovednú hodnotu má tento prázdny weirdov príspevok nadomnou???

Ja mám takého tušáka, že motyka vystrelí a Pittsburgh tam vyhrá. Aj keď som viac naklonený Detroitu.

Ináč viete čo je sranda? Detroit je vymierajúce mesto, ale dlhodobo sa tam hrá najlepší hokej.

Normálne som tŕpol, aby to zvládli a neprehrali v tom šiestom doma, ale podarilo sa... :lol: Kiežby tvoj tušák bol správny Axel a Pens naozaj uspeli...Ach, to bude nervózne čakanie teraz na výsledok... :)

Po dlhom čase som si v noci privstal na hokej. Nemal som to robiť. Bolo to o ničom. Pens kontrolovali hru a Detroit začal hrať až po kontaktnom gole. Takto sa finale nehra, bola to (oproti predošlym zapasom) nuda.

Dneska bolo jasné, že sa rozhodne. SC nad hlavu dvíhali napokon hráči Pens!

V 7.zápase za stavu v sérií 3:3 sa proste muselo už naisto rozhodnúť. Doteraz platilo, že kto hral doma - ten vyhral. Vďaka vyššiemu počtu bodov v základnej časti získali Red Wings v 7.zápase výhodu domáceho prostredia a v Joe Louis Arene málokedy prehrali. V 1.tretine góly nepadali a skóre otváral až v 22.minúte Max Talbot a Pens teda viedli 1:0. Na 2:0 zvyšoval opäť Max Talbot v 31.minúte a dneska bol vyhlásený za 1.hviezdu zápasu. To bolo zo strany Pens všetko a do konca zápasu padol už len 1 gól - Red Wings ešte vykresali nádej v 54.minúte, keď skóroval Jonathan Ericsson a znížil na konečných 1:2! Pittsburgh zvíťazili a Stanley Cup patrí im. Strelecká aktivita bola vyššia u domácich v pomere 24:18, ale ani to im nepomohlo. Skvelý výkon dneska podla Marc-Andre Fleury - pustil len 1 gól a jeho úspešnosť bola 96%! Chris Osgood neodchytal práve podľa predstáv a jeho 89% úspešnosť je dosť chabá. To všetko hralo do karát Penguins, ktorí oplatili minuloročnú prehru z finále SC práve Detroitu. V Pittsburghu sa dnešný deň zapíše do ich klubovej histórie aj do celej NHL zlatými písmenami.

Pittsburgh Penguins získali 3. Stanley Cup a po rokoch 1991 a 1992 sa znovu dostali až na úplný vrchol! Do Play-Off postupovali zo 4.miesta v Eastern - v 1.kole vyradili svojho rivala z Pennsylvanie Philadelphiu Flyers 4:2 na zápasy, v 2.kole zohrali dramatických 7 zápasov proti Washingtonu, no napokon v 7.zápase Pens zažiarili a po víťazstve v sérií 4:3 išli ďalej. Vo finále konferencie narazili na Carolinu Hurricanes, ale hurikánmi boli skôr Pens a dokonale ich zničili 4:0 na zápasy. No a vo finále napokon vyhrali aj nad Red Wings, hoci séria vyzerala pre Pens už dosť zle a prehrávali v nej 2:3, no napokon zaznamenali skvelý obrat a doma sériu vyrovnali a potom na ľade Detroitu dokonca vyhrali a Stanley Cup ide do Pittsburghu! Conn Smythe Trophy za najužitočnejšieho hráča Play-off získal najproduktívnejší hráč - Evgeni Malkin, ktorý zaznamenal v Play-Off 35 bodov (14+21) a zaslúžene sa okrem SC radoval aj z tohto individuálneho ocenenia, ktoré mu právom určite patrí.

Goals: 54. Ericsson - 22. a 31. Talbot

Goalkeepers: Osgood (2/18) - Fleury (1/24)

Shots: DET vs. PIT - 24:18

Obrázok

PLAYOFF REVIEW - Stanley Cup Final

Obrázok Detroit Red Wings vs. Obrázok Pittsburgh Penguins - stav série 3:4

výsledky zápasov: 3:1, 3:1, 2:4, 2:4, 5:0, 1:2, 1:2 ; celkové skóre série: 17:14

Ehm... Hossa asi nikdy nedosiahne žiaden uspech (ak neratam Trenčin). Unikaju mu MS aj Stenley cup. Zato Šatan žne uspechy zaradom. Inak včera sa Pens "predviedli". Hokejova Chelsea.

Hossa si môže búchať hlavu jedine z toho, že sa mu vo finále nedarilo.

Ak by ostal v Pit tak by to nezaručovalo cup.

To by bola úplne iná situácia.

JJ, bolo to strašné ako Detroit strašne chcel a nedalo sa....Pit toho moc nedovolil.

Moc zápasy nesledujem, ale v NHL asi fakt neni v pravidlách pojem krosček.

Tých presiloviek bolo ukrutne málo nato, koľko bolo faulov.

Výborne, konečne to vyšlo a Pens to celé vyhrali... :lol: :) :) ;) To je krása, keď sa im to podarilo, keď im človek konečne fandí ;) (pri tých prvých dvoch som nemal o nejakej NHL ani šajnu ;) )

Menoslov kandidátov na hlavné ceny večera

HART MEMORIAL TROPHY (MVP základnej časti): Jevgenij Malkin (Pittsburgh), Alexander Ovečkin (Washington), Pavel Dacjuk (Detroit) /vlani titul získal Ovečkin/

LESTER B. PEARSON AWARD (MVP podľa NHLPA): Malkin, Ovečkin, Dacjuk /Ovečkin/

VEZINA TROPHY (brankár): Tim Thomas, Steve Mason (Columbus), Niklas Bäckström (Minnesota) /Martin Brodeur/

NORRIS TROPHY (obranca): Nicklas Lidström (Detroit), ZDENO CHÁRA (Boston), Mike Green (Washington) /Lidström/

FRANK SELKE TROPHY (brániaci útočník): Dacjuk, Mike Richards (Philadelphia), Ryan Kesler (Vancouver), /Dacjuk/

CALDER TROPHY (nováčik): Bobby Ryan (Anaheim), Steve Mason