Skočiť na obsah

Cyklistika (cestná, dráhová, horská, cyklokros,...)


aljak63

Odporúčané príspevky

Vcera bola na programe dalsia, siedma etapa. Trasa dlha 205,5 km viedla z mesta Montpellier do Albi, vhodna pre sprinterov, avsak ktorych mali preskusat aj styri bodovane stupania. Nieco pre Sagana :) Aj ked posledne stupanie je az 35 km pred cielom.

 

07.png

 

Team Cannondale sa ukazal v tejto etape ako ten najlepsi a ukazkovo pracovali pre Petra. Pri druhom stupani sa snazil Cannondale znicit sprinterov a konkurentov, a postupne sa im to aj darilo. Videli sme uzasnu pracu siedmych jazdcov, ktori sa postupne blizili k sprinterskej premii. Vytvorila sa skupinka, kde okrem Saganovcov boli aj dalsi sprinteri, naskok postupne narastal. Sprintersku premiu vyhral Sagan a bral vsetky body. Postupne sa odtrhla skupinka troch jazdcov. Na cele "Saganovej" skupinky stale pracovali jazdci Cannondalu, team Orica vsak prisiel na "pomoc". Vsak by sa aj patrilo :) Ved chlapci tahali na cele vacsinu 130km. Ten 15 km pred cielom zvysil tempo s umyslom dobehnut veducu trojku.

To sa aj podarilo, a co sme mali moznost vidiet pred cielom, to bola fantazia. Team Cannondale zasluzene vyhral etapu, to co predviedli pocas celej etapy a pred cielom, uzasne. Prve etapove vitazstvo Petra Sagana na stom rocniku TDF.

 

1558_10151735208174467_1702833956_n.jpg

 

Skupina s jazdcami ako Cavendish, Greipel...stracali az 15 minut! Peter vdaka vitazstvu a sprinterskej premii ziskal 65 bodov, vdaka ktorym je daleko daleko vpredu od Greipela alebo Cavendisha.

 

VYSLEDKY

  1. SAGAN Peter (CANNONDALE PRO CYCLING)  4h 54m 12s
  2. DEGENKOLB John (TEAM ARGOS-SHIMANO) +0
  3. BENNATI Daniele (TEAM SAXO-TINKOFF) +0
  4. KWIATKOWSKI Michal (OMEGA PHARMA-QUICK STEP) +0
  5. BOASSON HAGEN Edvald (SKY PROCYCLING) +0

 

 

Tak ako tento komentator, aj ja doma som prezivala zaverecny spurt. Krasa :)

 

http://youtu.be/LHGKDZXcL4s

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cavendishov zákrok na Veelersa rozhdcovia vyhodnotili ako nezávadný, diváci a fanúšikovia jednoznačne odsúdili / jeden z nich ho polial močom ... tak to nemusel, ale čo už /
a Holanďania neodpustili a zakročili:

Mark Cavendish nie je vítaný na holandskom cyklistickom kritériu Boxmeer, ktoré je na programe 22. júla, deň po poslednej etape 100. ročníka Tour de France.

Organizátori ho vyškrtli zo zoznamu účastníkov na protest proti Britovmu počínaniu v závere utorňajšej 10. etapy francúzskeho podujatia.

 
na tomto videu v 1:25 je záber zhora, kde je jasne vidieť, čo sa tam prihodilo

http://www.youtube.com/watch?v=LlBWnTPwmgI
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozrel som si zopár etáp Tour de France a opäť sa mi len potvrdilo, že cyklistika je jedným z mála športov, ktoré ma akosi vôbec nedokážu zaujať. Jediné čo je na cestnej cyklistike naozaj krásne sú tie trate, ktorými prechádzajú - tam sa dá naozaj obdivovať množstvo krásnych prírodných scenérií, ale aj rôznych mestečiek. No inak mi celá cyklistika príde neskutočne nudná...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz niekomu pride nudna cyklistika, inemu futbal, dalsiemu hokej..sto ludi, sto chuti :)

Kazdopadne, nik snad nebude namietat ked napisem, ze cyklistika patri k fyzicky i psychicky najnarocnejsim sportom.

 

Anyway, som na seba nahnevana, ze tohto roku som nezvladla rubriku TdF na FSP :( Minimum casu doma, minimum na nete. Nie kazdu etapu som videla, ale videla som ich stale dost, takze som spokojna :)

 

Zajtrajsok, no ak sa Petrovi Saganovi nic nestane a do Champs-Élysées pride do ciela, o zelene tricko ho uz nik nepripravi. K dnesku ma pred "Cavom" naskok 102 bodov. Svoju ulohu splnil a je urcite spokojny. Paradnu formu v kopcoch predviedol Cech Roman Kreuziger, ktory je priebezne na stvrtom mieste v celkovom hodnoteni.

 

Na margo zajtrajska, po rokoch zmena. Dojazd do ciela bude "za tmy", okolo 21:30.

 

Peter v kopcoch, kde ini funia, stiha robit pre ludi aj "showku" :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Peter v kopcoch, kde ini funia, stiha robit pre ludi aj "showku" :)

To bude asi tým, že tí čo funia tak bojujú o každú sekundu, aby si čo najviac vylepšili svoje postavenie v celkovom poradí... Saganovi stačí, že má zelené tričko, a nejaké súboje o sekundy a pozície v celkovej výsledkovej listine sú pre neho totálne druhoradé, no nie?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie som žiadny odborník ... nielen čo sa týka cyklistiky, ale športu vôbec, :nienie:

a tak sa musím spoliehať iba na to, čo povedia druhí.

Čo je na tom pravdy, či naozaj stavba tela môže mať nejaký vplyv na výsledky, to vedia druhí.

 

Práve cyklistike sa "venuje" dnešná tlač ...
 

Ak chce Sagan vyhrať Tour, musí schudnúť.

Peter Sagan so svojou súčasnou postavou nemá na to, aby sa stal celkovým víťazom Tour de France. V cyklistike totiž platí poučka - chudí jazdci zvládajú náročné kopce, svalnatí zas špurty.

Hlavný favorit na  triumf na Tour de France Christo­pher Froome (28) vyzerá, že by sa mohol občas na­jesť aj viac. Tenké ruky, no­hy, vyziabnutá postava – to všetko má však svoj dôvod.

Práve pre stavbu tela môže pomýšľať na celkové víťaz­stvo na Tour, zatiaľ čo náš Peter Sagan (23) s robust­nejšou postavou sa sústre­dí na čiastkové úspechy.

Správna váha cyklistu je veľmi dôležitým faktorom a odvíja sa od typu pretekára.

„Keď je niekto dráhový cyklista, je oveľa ťažší. Vo vrchnej časti tela má veľké svaly a nohy i stehná má tiež stavané inak,“ povedal bývalý jazdec Peter Privara.

Zdroj:  http://www.pluska.sk/sport/ostatne/ak-chce-sagan-vyhrat-tour-musi-schudnut-froome-ma-iba-69-kil.html

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To bude asi tým, že tí čo funia tak bojujú o každú sekundu, aby si čo najviac vylepšili svoje postavenie v celkovom poradí... Saganovi stačí, že má zelené tričko, a nejaké súboje o sekundy a pozície v celkovej výsledkovej listine sú pre neho totálne druhoradé, no nie?

Až na to, že takych ako on, ktori nebojuju o sekundy je v pelotone ďalšich 170.

 

Čo je na tom pravdy, či naozaj stavba tela môže mať nejaký vplyv na výsledky, to vedia druhí.

 

Pravdy je na tom veľa. Je rozdiel ťahať do kopca 80 kg a povedzme 60 kg. To maš v každom športe. Bolt tiež nikdy nevyhra beh na 5000 metrov a bežci na 5 km šprint.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj

stačí porovnať somatotypy

vytrvalcov z východu afriky (Somálsky polostrov)

vs.

afroameričanov/afričanov zo západu (Guinejského zálivu)

 

avšak okolo tohto "prestupu"

je celá alchýmia,

kt. sa v konečnom dôsledku vôbec nemusí vyplatiť

skôr naopak

a to nehladiac na to, že šprintér-Sagan

je pre Cannondale holubom v hrsti

 

+edit

aj tak najväčší frajer je Nairo Quintana

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyplatiť sa to nemusi, ale nemyslim si že by sa tak stalo. Je odkojeny a hlavne špičkovy horsky cyklista, takže na kratkych strmych stupaniach patri vôbec k najlepšim už teraz. Dokazal to neraz. Na to ale aby mohol vyhravať horske etapy potrebuje prave zhodiť a natrenovať dlhe tiahle kopce. Sagan kopce isť vie ak ma dôvod.  Viď minuly rok 14. etapa keď bol v uniku a na 10 km stupani 1. kategorie mu v kopci nastupovali vrchari a aj tak sa ho nevedeli striasť. Vydržal s nimi až na vrchol. Sice bojoval o život, ale vydržal. Len on v 99,9% pripadov na to nema žiaden dôvod ani motivaciu aby sa za každu cenu dral do kopca a možno niekedy aj chce, ale v time mu to nedovolia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To bude asi tým, že tí čo funia tak bojujú o každú sekundu, aby si čo najviac vylepšili svoje postavenie v celkovom poradí... Saganovi stačí, že má zelené tričko, a nejaké súboje o sekundy a pozície v celkovej výsledkovej listine sú pre neho totálne druhoradé, no nie?

 

Ano, naozaj ako pises vyssie, cyklistika Ta nebavi, je to vidno. Pozri si celu etapu, mozno najdes tych funiacich aj za nim. Ja nevravim ze je to stroj, ale je v tomto originalny, vie robit show nielen ked vyhrava. Rad bavi ludi. Aj dnesnym dojazdom do ciela, detto.

Ved on je najspokojnejsi. Drzitel zeleneho tricka, s obrovskym bodovym naskokom. O 5 rokov starsiemu Cavendishovi islo o to iste. Nemal sancu.

A ze jemu staci? Co by zvysok tych vsetkych dal za to. Ved to je tricko za najaktivnejsieho cyklistu. Druhe najcennejsie. A nevraviac o tom ze on ho obhajil. Nie tesne, ale vyraznym naskokom.

 

Skusme sa pozriet na vekovy priemer vitazov TDF. Peter ma toto vsetko este len pred sebou, ak jeho cielom v buducnosti bude tricko celkoveho lidra. Ale hej, je to take typicke, slovenske :) Staci aby raz vyhral a nasledne sa od sportovca ocakavaju prve miesta bez ohladu na profil etapy. To ze neda horsku etapu, a pride na stom mieste, to je zrazu fiasko. A pritom vobec ludi netrapi, ze etapove preteky su o strategii, o roznych typoch pretekarov, ktorym vyhovuju ine profily. A uz vobec neriesia, ze sa Sagan radi k najlepsim cyklistom sveta.

 

Nastastie je mnozstvo ludi, ktori sa rozumiet chcu, ktorych cyklistika chytila, nielen pasivne, ale aj aktivne. A je to nadhera, ked si tlacim do pedalov, a vidim amaterov v dresoch pro tour teamov pripadne celu rodinu, ktora sa nahodi do dresu a pride povzbudzovat na preteky v obycajnej Dubnici :)

A este na margo tej nahanacky za sekundami. Trocha by som to upravila, v Petrovom pripade ide o nahananie sa za bodami. Aj v tej dnesnej bodoval. Bral body na sprinterskej premii. A pritom absolutne nemusel, nakolko by ho uz nik neohrozil. Mohol sa tahat na konci pelotonu a neriesit, nenamahat sa. Ale uznavam, to v zostrihe z ciela nie je vidno ;)

 

Btw, dnes ked som videla Quintanu ako sa blizi k cielu, nikomu inemu som to viac nepriala. Taky mlady a taky uspech. Wau. Uz ked som si citala o jeho detstve na nete, tak mi zacal byt sympaticky. A hlavne ten jeho zjav, ako keby sem ani nepatril :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A este to vysperkujem :)

 

Sagan, 23 rocny pretekar. Jeho druha ucast na TDF, druhe vitazstvo v bodovacej sutazi.

Siedmy cyklista, ktoremu sa v 100rocnej historii TDF podarilo obhajit zeleny dres.

 

Skoda, ze tito frajeri, ktori naozaj makaju, nie su aj nalezite ohodnoteni.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento ročnik ale nebol taky zaujimavy. Davno pred koncom bolo rozhodnute. Škoda tej etapy kde dostal Valverde defekt. Stiahli k nemu Costu a tak obaja vypadli z top 10. Takto by tam mal Movistar 3 jazdcov + 2 zo Saxa a to by mal Froom ine fofry, keby mu tam v každej etape, v každom kopci začali po jednom nastupovať. To by mal veľky problem ustražiť. Mohlo to byť napinave až do konca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, skoda toho. Rovnako by ma zaujimalo, ako by skoncil Kreuziger, keby nemusel tahat pre Contadora.

 

Kazdopadne na podium si stupol, cely team Saxo - Tinkoff, ako vitazi kvalifikacie timov.

 

SaxoTeamGCTDF21_713-112-660x440.jpg

 

V Parizi sme boli svedkami napinaveho dojazdu sprinterskych es. Z trojice Kittel, Cavendish a Greipel najlepsie obstal prave Kittel, ktory sa svojim stvrtym etapovym vitazstvom na tomto rocniku stal najuspesnejsim. Greipel druhy, Cavendish treti a Sagan stvrty. Nasledne sme boli svedkami paradnej svetelnej show na Vitaznom obluku.

 

Sampionom sa stal Kenan s britskym obcianstvom, Christopher Froome z teamu SKY-PROCYCLING s celkovym casom 83h 56m 40s, ktory bol drzitelom zlteho tricka uz po skonceni 8mej etapy az do ciela.  Zeleny dres  obhajil  Peter  Sagan, bodov nazbi eral este viac ako minuly rok, spolu 409, o 97 bodov viac ako Marc Cavendish.   Bodkovany dres  , vrcharsku kvalifikaciu aj kategoriu do 25 rokov, drzitel  bieleho dresu , vyhral Kolumbijcan Nairo Quintana   z timu MOVISTAR TEAM.

 

628x471.jpg

 

V celkovom hodnoteni sa Peter Velits umiestnil na 25tom mieste, Peter Sagan na 82hom mieste.

 

Tour-de-France-winner-Chr-005.jpg

 

Bolo fajn to sledovat. Chlapi su borci!

 

_____

 

Neviem co si mam mysliet o nazore veduceho sportoveho oddelenia HN, ktory odprezentoval, ze Peter Sagan je precenovany. Ehm, hovori tu o celkovom umiestneni Sagana, pricom je kazdemu zname, ze na TDF nesiel s tymto cielom. Ciel mal jasny, ten splnil. A povedat ze cyklistika sa jazdi v kopcoch? To potom najlepsi pani spurteri vlastne ani nie su cyklisti? Kvoli comu sa jazdi na TDF sutaz roznych triciek? A rebricek UCI sluzi naco? Mozno si pan riaditel nevsimol, Peter je v tomto rebricku iba na druhom mieste.

Ach moj boze..... video -  http://hnonline.sk/c1-60290460-hviezdny-sagan-prava-cyklistika-sa-jazdi-v-kopcoch-videokomentar

 

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem čo sa čuduješ. Potrebuju zvyšiť sledovanosť webu, tak vytvoria umelu "senzaciu". A toto je uplne genialne riešenie...

 

Kreuziger je nejako podozrivo stale lepši. Asi ho Alberto začal bravať na steaky. :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

fuuuh, to bolo teda :)

 

Ale k inej senzacii. 19. augusta sa zacal 3.rocnik etapovych pretekov USA PRO CHALLENGE. Preteky v Amerike sedia nasmu Petrovi Saganovi, takze sa dalo cakat nejake to etapove vitazstvo, minimalne :) Navyse islo o dobru pripravu na bliziace sa majstrovstva sveta a trening vo vysokych nadmorskych vyskach sa javi takisto ako plus. Jeho velkym konkurentom tu bol Ch. Froome, aktualna jednotka v rebricku UCI. Aj ked konkurent ako konkurent, mnozstvo z cyklistov bralo pretek ako pripravu na MS, minimalne.

 

Jazdcov cakali viacmenej zvlnene etapy, okrem jednej casovky a zaverecnej rovinatej etapy. Spolu 920.5 km.

 

Prva etapa dlha 102.7 km bola sprinterska, a nakolko na tieto preteky neprisla spurterska spicka, bol Peter jednoznacnym favoritom. To sa aj potvrdilo, skoncil prvy a obliekol sa do dresu veduceho lidra. Druha etapa, s najtazsim stupanim celych pretekov, kopcom Independence Pass v nadmorskej vyske 3 671 mnm. Asi by nik nepovedal, ze sprinter Sagan by mohol aspirovat na vitazstvo. Zial bez timovej podpory to ide asi tazsie, prikladom by mohol byt team BMC. Kazdopadne, Peter obsadil fantasticke tretie miesto so stratou 14 sekund! Na tretiu, kopcovitu etapu dlhu 172 km nastupil vo veducom drese Australcan L. Morton z teamu GARGMIN SHARP. Na zaverecnom stupani na kopci Rabbit Ears Pass sa presadil Nemec J. Voigt, 12 km pred cielom mal pred pelotonom naskok este necele dve minuty. Na cele pelotonu zacal pracovat Sagan, a kvality predviedol aj v zjazde. Do ciela prisiel na prvom mieste! Stvrtu kopcovitu etapu vyborne zvladol team BMC. Najtazsi kopec tyzdna zvladol najlepsie Kolumbijcan J. Acevedo z teamu JAMIS - HAGENS BERMANS. Piata etapa bola casovkou na 16.1km. Najlepsim sa stal American Van Garderen, ktory si navysil svoj naskok na cele celkoveho poradia. Zaverecne dve etapy boli znova v rezii Petra Sagana,

Detaily: http://www.cycling-info.sk/spravodajstvo-z-pretekov-clanky/1429

 

 

CELKOVE PORADIE:

 

1. VAN GARDEREN Tejay (BMC RACING TEAM) 22h 38m 48s

2. FRANK Mathias (BMC RACING TEAM) +01m 30s

3. DANIELSON Thomas (GARMIN-SHARP) +01m 42s

4. ACEVEDO Javier (JAMIS-HAGENS BERMANS) +02m 10s

5. MORTON Lachan (GARMIN-SHARP) +02m 34s

38. SAGAN Peter (CANNONDALE PRO CYCLING) +19m 46s

78. SAGAN Juraj (CANNONDALE PRO CYCLING) +42m 18s

 

Vitazom bodovacej sutaze, nositelom zeleneho dresu, sa stal s naskokom 30tich bodov, Peter Sagan (70 bodov).

 

 

Prehlad etap:

 

1. ETAPA

 

2. ETAPA

 

3. ETAPA

 

4. ETAPA

 

5. ETAPA

 

6. ETAPA

 

7. ETAPA

http://youtu.be/mQJg1xfdTdw

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Minulu nedelu odstartovali v talianskej Florencii Majstrovstva sveta v cestnej cyklistike. Samozrejme nemozu chybat aj slovenski zastupcovia.

 

ms-2013-logo.jpg

 

 

Ak to zhrniem, preteky su rozdelene na kategorie juniorov, U23 a ELITE. SR zastupenie:

 

JUNIORI - T. Medvedova, J. Bellan, M. Holomek, M. Duben, T. Harag

U23 - J. Schwabik, E. Baska, M. Kolar, J. Lajcha, L. Malovec

ELITE - P. Sagan, J. Sagan, P. Velits, M. Velits, M. Jurco, P. Tybor

 

V priebehu tyzdna sa predviedli casovkari, juniorky, U23, dnes a zajtra su na plane preteky s hromadnym startom juniorov, zien a ELITE.

 

V nedelu sme vsetci dufali v uspech bratov Velitsovcov na timovej casovke muzov ELITE. Podarilo sa. Trasu dlhu 57,2km zvladli najrychlejsie. Tim Omega Pharma - Quick-Step sa stal Majstrom sveta. Dojazd bol tesny, o sekundu lepsi ako tim Orica-GreenEdge. Obhajili tak minulorocnu zlatu medailu v rovnakej kategorii. Zlozenie vitazneho timu: Terpstra, Vandewalle, Martin a Peter Velits, Kwiatkowski a Chavanel.

Darilo sa aj timu Cannondale, v ktorom mal zastupenie aj P. Sagan. Na vsetkych medzicasoch mali druhy najlepsi cas, v zavere im vsak dosli sily a skoncili nakoniec na siedmom mieste.

 

Peter Velits pre RTVS: "Chalani išli úplne najlepšie, ako sa dalo, preto sme v podstate iba štyria došli do cieľa, lebo každý išiel, čo mohol. Som strašne šťastný, že nám to vydalo. Na Tour to nevyšlo, teraz áno. Vedeli sme, že v závere je to tesné. Museli sme ísť, čo to dá. Jasné, že sme nešli na úplné riziko, takže tam neboli nejaké krízové situácie, žeby hrozil nejaký pád. Myslím, že sme to veľmi dobre zvládli." (zdroj http://www.cycling-info.sk )

 

 

V tyzdni boli na programe individualne casovky vsetkych kategorii. P. Velits oznamil ze na individualnu casovku nenastupi, z dovodu setrenia sil na nedelu, kedy budu vsetci pracovat pre P. Sagana. Zo Slovakov sa ziaden neumiestnil nejak vyrazne. Vitazom ELITE kategorie sa stal T. Martin.

 

V piatok preteky s hromadnym startom kategorie Juniorky a U23. Velmi dobry vysledok dosiahla nasa juniorka T, Medvedova, ktora na trati dlhej 82,8 km dosiahla fantasticke 6. miesto.

 

V  nedelu  vyvrcholia Majs trovstva pretekom ELITE. Favorit mi su Cancellara a Sagan. Dufajme teda, ze velmi uspesnu sezonu zakonci duhovym  dresom :) Drzime palce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnesny pretek bol sity pre vrcharov. A tak to aj dopadlo.

 

O 10 rano vystartovalo 208 cyklistov, do uprsaneho dna, mokrych ciest. Ta sposobila mnozstvo padov, ktorym sa nevyhli ani nasi reprezentanti. P. Tybor sice nespadol, ten vsak dostal dva defekty, ich oprava sposobila velke straty, preto z preteku odstupil. V preteku pokracoval iba Peter Sagan, 2/3 preteku sam.

 

Pred poslednym okruhom bol Sagan v pelotone s Nibalim, Cancellarom, Rodriguezom, Uranom, ...Na predposlednom kopci sa do uniku dostali desiati jazdci, k poslednemu stupaniu sa na celo dopracoval osamoteny J. Rodriguez, v jeho zavese uz iba Nibali, Valverde, Costa. Myslim si ze divak nemal uplne prehlad o tom co sa dialo vzadu, lebo nezobrazovali stratu pelotonu a ani na zaberoch kamery nebol vidiet odstup. Stale pohlad na jazdcov v uniku. Kazdopadne par km do ciela bola minimalna sanca tuto stvoricu dobehnut.

V zaverecnom finisi sa stretli Rodriguez a Costa. Costa skoncil po napinavom spurte tesne prvy. Zlato si berie Portugalsko, striebro a bronz Spanielsko. Nibali prisiel do ciela bez kusku bojovnosti, bral stvrte miesto.

 

http://youtu.be/cXjAbPCTZwY

 

Pre Slovensko zatial najlepsie umiestnenie. Klobuk dole pred Petrom, na prvych prieckach vrchari. Narocny pretek, takmer sedem a pol hodiny v sedle. Peter siesty, dalsi favoriti za nim. Obrovsky uspech.

 

PORADIE:

1. R. Costa (Portugal) 7:25:44

2. J. Rodriguez (Šp.) +0

3. A. Valverde (Šp.) +0:00:16

4. V. Nibali (Taliansko) + 0:00:16

5. A. Grivko (Ukr.) +0:00:31

6. P. Sagan (SR) +0:00:34

7. S. Clarke (Aus.) +0:00:34

8. M. Iglinskiy (Kazakhstan) +0:00:34

9. P. Gilbert (Be.) +0:00:34

10. F. Cancellara (Švaj.) +0:00:34

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Ubehol rok, a to najlepsie z cestnej cyklistiky bude mozne znova uvidiet na legendarnej Tour de France, tohto roku 101 rocnik! Najtazsie, najprestiznejsie,

 

                                                                        letour-logo.jpg

 

 

Zaujimavostou je, ze uz treti krat, prve tri etapy, sa pojde na Britskych ostrovoch, odkial pochadzaju posledni dvaja vitazi TdF. Znova nas cakaju dlazobne kocky, Alpy, Pyreneje a ciel na slavnom Champs-Elysees.

Favoritmi na tohtorocnej Starej dame budu Alberto Contador, Chris Froome, Alejandro Valverde, Vincenzo Nibali, a mnohi ini ...

Slovensko bude mat zastupenie v Petrovi Saganovi, aktualnom majstrovi SVK a Petrovi Velitsovi, aktualnom majstrovi SVK v casovke. A prave dnesna etapa, z Leedsu do Harrogate, v dlzke 190,5 km, by mohla sadnut aj Saganovi. Mozeme vsak cakat aj zaujimavy suboj Kittela s Cavendishom. Cavo sa uz sedem rokov pokusa ziskat zlte tricko, zatial neuspesne. A este aj na domacej pode.

 

Drzme palce!

 

http://youtu.be/IN7tbtSeJrI

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najprestiznejsie to rozhodne je, ale najtazsimi pretekmi by som Tour urcite nenazyval. Vuelta je tazsia, je tam vzdy viac horskych etap a narocnejsie kopce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz, na domacej pode neuspel hned v prvej etape Cavendish, ktory na svoju agresivnu jazdu v zaverecnych spurtoch (konecne) doplatil. Vyzeralo to na zlomenu klucnu kost, ale lekari vecer potvrdili, ze o zlomeninu sa nejedna.

Sagan super vykon, ale na Kittela v zaverecnom spurte proste nik nema.

 

Peter Sagan si oblieka do zajtrajsej etapy biely dres, Kittel zlty, a Coquard zeleny dres.

 

VYSLEDKY:

1. KITTEL Marcel (Team Giant-Shimano) 4h 44m 07s

2. SAGAN Peter (Cannondale Pro Cycling) +00

3. NAVARDAUSKAS Ram. (Garmin-Sharp) +00

4. COQUARD Bryan (Team Europcar) +00

5. ROGERS Michael (Team Tinkoff-Saxo) + 00

 

http://youtu.be/sGwughyJNYw

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov