Skočiť na obsah

Cyklistika (cestná, dráhová, horská, cyklokros,...)


aljak63

Odporúčané príspevky

to mi pripomína otázku, prečo Armstrong ? aj po rakovine, aj po ... roky ... a teraz robí ešte triathlon, naplno ... :)

 

najlepšia odpoveď asi je: lebo :)

 

nech to chlapcovi Saganovi dlho vydrží :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tak, Armstrong vycihal dobu, ked sa na vela veci este "nevedelo prist"

a s odstupom casu mu uz nic nedokazu, aj napriek tomu, ze vypovedalo par cyklistov v jeho neprospech

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najnovsie Armstronga znova obvinili a hrozi mu dozivotny distanc

momentalne sa venuje triatlonovemu zavodenie a dari sa mu aj v tejto oblasti

 

ale vratme sa k Tour de Suisse, ktoru uz mnohi zacinaju premenuvat na Tour de Sagan :)

 

najblizsie 4 dni tu nie som, a asi ani nebudem mat pristup na net ci kukat TV, sakris :(

tak snad sa Peto Sagan predvedie a ja tu v nedelu/pondelok vecer budem pisat same dobre spravy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze v skratke to zosumarizujem:

 

5. etapa - 13.06.12 - zvlnena - Olten/Trimbach -> Gansingen (193 km)

 

Stredne tazku, kopcovitejsiu etapa najlepsie zvladol Rus Vladimir Isajcev , z teamu Katusha Team ked v case 4h 58m 28s dosiahol svoje prve profesionalne vitazstvo. V horskych premiach bodovali V. Isajcev, D. Oss (Liquigas), R.P.Moreno (Euskaltel) a S. Puccio (Sky Procycling).

Peter Sagan s 11 minutovym odstupom skoncil v cieli na 62 mieste, Peter Velits na mieste 108.

 

Obrázok

 

6. etapa - 14.06.12 - zvlnena - Wittnau -> Bischofszell TG (199 km)

 

V piatej etape dal Liquigas sancu jazdcovi D. Ossovi, ktory skoncil v cieli na siestom mieste. V tejto etape sa ocakaval uspech od jeho teamoveho kolegu, Petra Sagana. Tempo tejto etapy bolo velmi rychle, priemerna rychlost bola 44km/h na trati plnej mensich kopcekov. Konecne etapa, v ktorej neprsalo.

Vitazom etapy sa stal znova Peter Sagan v case 4h 30m 08s . Bolo to jeho 12te vitazstvo v sezone a 4te v tomto preteku, Peter Velits setril sily na bliziacu sa casovku.

 

Obrázok

 

 

7.etapa - 15.06.12 - casovka - Gossau ZH -> Gossau ZH (34.30 km)

 

Na programe bola casovka, hlavnym favoritom bol ako inak F. Cancellara, ktory sa umiestnil na druhom mieste s dvojsekundovou stratou na F. Kessiakoffa z Astana Pro Team. Trasu zdolal za 46m 36s a bol prekvapenim. P. Velits nesklamal a umiestnil sa na 9tom mieste so stratou 43 sekund.

 

Obrázok

 

 

8. etapa - 16.06.12 - horska - Bischofszell TH -> Arosa (148 km)

 

Po 120 km rovine nastalo takmer 30 km stupanie. Etapa bola narocna, na cyklistov cakalo 30 stupnove teplo.

V uniku bol dlhu dobu aj Peter Velits. Cca 5 km pred cielom vsak Petovi dosli sily a vyrazne prepadol. Do ciela dorazil so stratou nieco cez 7 minut, na 32 mieste. Vitazom sa stal domaci M. Albasini z Orica Greendedge casom 3h 45m 39 s, za nim nasledovali M.Nieve, L. Leipheimer, F. Schleck a R. Gesink.

 

Obrázok

 

 

9. etapa - 17.06.12 - horska - Nafels - Lintharena -> Sorenberg (216 km)

 

Posledna etapa bola napinava, nakolko celkovym vitazom mohli byt viaceri adepti. Pred etapou i pocas nej niekolko jazdcov odstupilo, medzi nimi napr rovinar Petacchi. 3 kopcove premie vyhral Talian M. Montaguti, ktory sa vdaka tomu stal najlepsim vrcharom Tour de Suisse.

Vitazom deviatej etapy sa stal prekvapivo Estonec K. Tangert v case 5h 54m 22s.

 

Obrázok

 

V priebeznom hodnoteni bol na prvom mieste R. F. Da Costa, ktory v tejto etape skoncil na desiatom mieste so stratou necelych dvoch minut. Na chrbat mu neustale dychal F. Schleck, ktoremu chybala necela minuta na to, aby sa stal celkovym vitazom. Nepodarilo sa a celkovym vitazom Tour de Suisse sa stal R.F. Da Costa s celkovym casom 35h 54m 49s.

 

Obrázok

 

Na stupienku vitazov sa umiestnili nasledovni:

 

1. FARIA DA COSTA Rui Alberto (MOV - POR) 35h54'49" 00"

2. SCHLECK Frank (RNT - LUX) 35h55'03" - 14"

3. LEIPHEIMER Levi (OPQ - USA) 35h55'10" - 21"

 

Peter Sagan sa umiestnil na 65 mieste, Peter Velits na mieste 35tom.

 

V bodovom hodnoteni jednoznacnym vitazom Peter Sagan:

1. SAGAN Peter (SVK - LIQ) 102

2. MONTAGUTI Matteo (ITA - ALM) 32

3. KANGERT Tanel (EST -AST) 31

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento tyzden sa uskutocnia v Puchove Spolocne majstrovstva Slovenskej a Ceskej republiky v cestnej cyklistike

 

najzaujimavejsou castou bude 24.06., preteky jednotlivcov, ucast potvrdili Peter Sagan s bratom Jurajom, bratia Velitsovci, R. Kreuziger, niektori jazdci z teamu Omega-Pharma

 

info: http://msrpuchov2012.originals.sk/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V dnesnej casovke na spolocnych MSR a MCR v cestnej cyklistike v Puchove, ktorej profil bol rovinaty az na jedno kratke stupanie, sa stal majstrom SVK Peter Velits, na druhom mieste skoncil jeho brat Martin.

 

Obrázok

 

Obrázok

 

 

39 km dlhu trasu zvladol v case 47m36s.

Stal sa aj absolutnym majstrom, nakolko majstrom CR bol Jan Barta s casom 47m49s.

 

Bratov Saganovcov uvidime az v hlavnom preteku, v nedelu.

 

MSR - ELITE

1. Peter Velits (Omega Pharma-Quick Step) 47:36 min

2. Martin Velits (Omega Pharma-Quick Step) 47:50

3. Matej Jurčo (Whirpool-Author) 49:24

 

MSR - U23

1. Johann Schwábik (AŠK Inter Bratislava) 50:55

2. Filip Taragel (Dukla Trenčín Trek) 51:14

3. Michael Kolář (Dukla Trenčín Trek) 52:21

 

MCR - ELITE

1. Jan Bárta (NetApp) 47:49

2. Zdeněk Štybar (Omega Pharma-Quick Step) 48:15

3. František Raboň (Omega Pharma-Quick Step) 48:22

 

MCR - U23

1. Jakub Novák (Trevigiani Dynamon Bottoli) 49:35 min

2. Jozef Hošek (Whirpool-Author) 49:50

3. Daniel Turek (TJ Favorit Brno) 50:17

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obrázok

 

SPOLOCNE MAJSTROVSTVA SR A CR 2012

20.-24.06.2012 Puchov

 

Zajtra sa uskutocni vrchol sezony pre mnohych cesko-slovenskych cyklistov, predstavia sa samozrejme najlepsi jazdci z oboch krajin

 

Jazdcov caka profilovo nenarocna trasa. Z Puchova vyrazia do Lednickych Rovni (8 km), odtial budu absolvovat desat krat 18.2 km okruh: Lednické Rovne - Horovce - Kvašov - Lednica - Dolná Bzenica - Lednické Rovne

 

Start: 11:00 hod na Namesti slobody v Puchove

Ciel: Lednicke Rovne - Suhradka

 

Jazdci tu budu na vsetko sami, nebudu mat podporu svojho teamu, takze naplno sa ukaze ich fyzicka sila a schopnost taktizovat.

Na startovej listine je prihlasenych cca 200 jazdcov, z oboch krajin. Sutazia v kategorii U23 a ELITE, a este CR a SR. Favoritom je samozrejme Peter Sagan, ktory sa vyjadril, ze by vitazstvo doprial mladsiemu bratovi. Nechajme sa prekvapit :)

 

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Detailne mapa, na stvrtej strane: http://msrpuchov2012.originals.sk/sites/msr/files/files/20120621/Majstrovstva_CZ_SK_Trat_Profil_2012_web.pdf

 

Zajtra planujem ist pozriet, na biku samozrejme :D .. tipujem ze sa dostanem max do Horoviec, nevadi, dostala som tip na velmi dobry "vyhlad" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnesny zaver nebol ziadnym prekvapenim :)

obaja nasi slovenski cyklisti nebudu jazdit na Tour de France v "obycajnych" teamovych dresoch, ale v dresoch narodnych sampionov :) (Peto Velits iba na casovkach) .. aby sme nezabudli, tak uz o tyzden :)

 

Peta Sagana vnimali aj jeho superi ako favorita, a ako sam priznal, davali nanho pozor pocas celeho preteku, neustale ho niekto strazil

do ciela dospurtoval na stvrtom mieste, predbehli ho traja Cesi

 

organizator Ladislav Velits musi byt velmi spokojny s uspechmi svojich dvoch synov, odnasaju si z tohtorocnych majstrovstiev tri medialy :)

 

 

Obrázok

 

MSR ELITE:

1. Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) 4:32:09 h

2. Peter Velits (Omega-Pharma-Quickstep) +1 s

3. Patrik Tybor (Dukla Trencin Trek) +3

4. Roman Broniš (Dukla Trenčín Trek) +3

5. Martin Velits (Omega-Pharma-Quickstep) +5

6. Juraj Sagan (Liquigas Cannondale) +14

 

MSR U23:

1. Michal Habera (Dukla Trenčín Trek) 4:34:20 h

2. Filip Taragel (Dukla Trenčín Trek) +6:99 min

3. Róbert Malík (AŠK Inter Bratislava) s.t.,

4. Stanislav Béreš (Dukla Trenčín Trek) +7:01

5. Johann Schwábik (AŠK Inter Bratislava) s.t.

 

MCR ELITE:

1. Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) 4:32:07 h

2. František Raboň (Omega-Pharma-Quickstep)

3. Jiří Polnický (Whirlpool-Author) s.t.

 

MCR U23:

1. Karel Heník (Sunweb- Revor Cycling Team) 4:32:10 h

2. Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) + 1 s

3. Petr Vakoč (CC ETUPES) + 1 s

 

smutne, ze STV nemala potrebu sprostredkovat divakom live prenos pripadne nejaky zaznam :thumbdown: ... vsak naco by aj, za nase peniaze...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cez vikend sa nam zacina vrchol tejto sezony, preteky, ktore su v hodnoteni ProTour podla UCI ako jedine najvyssej kategorie, kategorie A

 

 

Obrázok

TOUR DE FRANCE - 30.06. - 22.07.2012

 

Na 99.tom rocniku caka cyklistov takmer 3500 km, 20 etap a 1 prolog (uvodna kratka casovka).

6 etap pojde cez Alpy, 11 cez Pyreneje, 4 horske etapy, 2 casovky a 2 oddychove dni. Uff :)

 

Favoritom je samozrejme Australcan Cadel Ewans, vitaz minulorocnej Tour de France, jazdiaci za team BMC a Brit Bradley Wiggins, lider stajne SKY. Spaniel Alberto Contador, niekolko nasobny vitaz TdF sa tohto roku nezucastni. Jeho vitazstvo z roku 2010 je poznacene dopingovym nalezom, Sportovy arbitrazny sud neuznal jeho vitazstvo, t.z. ze na konte ma iba dve vitazstva. Dostal distanc 2 roky, platnost vyprsi 5. augusta 2012.

 

Tohto roku sa takisto nezucastnia mena ako A. Schleck, Rodriguez, Boonen, Hushovd, a ostatni.

 

Na starte sa objavia aj traja Slovaci. Peter Sagan, bratia Peter a Martin Velitsovci. Z tychto troch ma skusenost s TdF iba Martin Velits (2008,2009,2011).

Peter Sagan bude jazdit v narodnom drese, Peter Velits v narodnom drese na casovkach.

 

Takto vyzera prehlad tras:

 

Obrázok

 

http://www.youtube.com/watch?v=IPyL5kV_MkY

 

Cakaju nas tri napinave tyzdne, prenosy bude prinasat aj STV2 :)

 

Opat tu cez vikend nie som, takze reporty prinesiem dodatocne.

 

Drzme nasim chlapcom palce, a vsetkym cyklistom samozrejme uspesne zvladnutie vsetkych etap.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže anketa na sme.sk či Sagan vyhrá aspoň jednu etapu, je už viac menej zbytočná :)

 

Cez vikend sa nam zacina vrchol tejto sezony, preteky, ktore su v hodnoteni ProTour podla UCI ako jedine najvyssej kategorie, kategorie A

 

Pekný príspevok, už som skoro pochválil aljaka, keď som roloval odspodu :D
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm, axel, nerozumiem :)

 

dnesnu etapu som nesledovala, nakolko som cestovala cez krasnu oblast stredneho Slovenska, Kremnica a okolie, krasa

takze strucny report

 

_____

 

Veducim jazdom po uvodnom prologu sa stal v sobotu po 6,4 km trati jazdec Teamu Radioshack, favorit Fabian Cancellara. Na dnesnu etapu nastupil v zltom tricku, tricku veduceho jazdca.

 

Jazdcov cakala profilom zvlnena etapa, dlha 198 km, start - ciel v Belgicku, Liége - Seraing, ciel etapy v miernom stupani.

 

Obrázok

 

Do vedenia sa s niekolko minutovym naskokom dostala skupinka pretekarov, ktorych naskok sa postupne znizoval, az ich v zaverecnych km pohltil peloton.

 

Peter Velits mal niekolko km pred cielom defekt, co sposobilo jeho vyrazny prepad v poli a stratu nestihol vyrovnat. V zaverecnom stupani do Seraingu unikla trojica Cancellara, Sagan a Boasson-Hagen pelotonu. Zacal sa strhujuci boj.

 

Prvy start na Tour de France a hned prve etapove vitazstvo! PETER SAGAN! Na druhom mieste skoncil F. Cancellara , treti bol Nor E. Boasson-Hagen.

 

V priebeznom hodnoteni je na prvom mieste Cancellara, Sagan so stratou 24 sekund je na 23. mieste, v rychlostnej premii si pripisal styri body.

 

 

Obrázok

 

VYSLEDKY:

 

1. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale 4:58:19 h

2. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack-Nissan

3. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky Procycling

4. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing

5. Bauke Mollema (Hol.) Rabobank

 

Peter Velits sa umiestnil so stratou takmer dve minuty na 100. mieste, jeho brat Martin na 188. mieste, kde bola strata viac nez styri minuty.

 

V televiznom rozhovore pre France2 Peter Sagan povedal:

"Som nadšený z víťazstva. Musím poďakovať všetkým v tíme, lebo na rovine pracovali skvele a výrazne mi pomohli. Bola to tvrdá etapa, najmä po rovine sa išlo veľké tempo. V závere bolo niekoľko zákrut, o ktorých som prakticky ani nevedel. Som rád, že som bol vpredu, lebo sa začalo padať. Ráno sa o mne hovorilo ako o favoritovi na etapový triumf, ale ašpirantov na prvenstvo bolo dnes viac. Vedel som, že Chavanel skúsi niečo v závere. Mal jedinú šancu atakovať v najťažšom úseku stúpania, čo sa aj stalo. Cancellara následne išiel úžasne, som rád, že som s ním zostal v kontakte. Bolo to veľmi ťažké. Teraz sa teším z víťazstva." (zdroj http://sport.sme.sk/c/6441542/sagan-vyhral-prvu-etapu-tour-de-france.html)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes bola na plane etapa vhodna pre sprinterov, posledna v Belgicku.

 

Visé - Tournai, 207,5 km, rovinata etapa s jednym malym stupanim

 

Obrázok

 

Aj napriek pociatocnemu uniku troch pretekarov sa ocakavalo, ze cielom prejdu ako prvi spickovi sprinteri. Tak sa aj stalo.

Medzi unikajucimi jazdcami boli A. Roux, Ch. Kern a drzitel bodkovaneho tricka M.Morkov (opat bodoval v horskej premii a do dalsej etapy nastupuje v rovnakom trikote). Vypracovali si miestami naskok osmych minut.

 

Naskok sa vsak postupne znizoval, a v zavere boli pohlteni pelotonom. V zaverecnom hromadnom spurte bol najlepsi aktualny majster sveta M. Cavendish , v tesnom zavese skoncili dalsi cyklisti. Peto Sagan mal komplikovanu situaciu, po zavere zhodnotil, ze spurt na TdF je odlisny od tych ostatnych. Uzasny uspech zaznamenal aj Peto Velits, ktory skoncil na 13.tom mieste.

 

Obrázok

 

VYSLEDKY:

 

1. Mark Cavendish (V. Brit.) Sky 4:56:59 h

2. André Greipel (Nem.) Lotto-Belisol

3. Matthew Goss (Aus.) Orica GreenEdge

4. Tom Veelers (Hol.) Argos-Shimano

5. Alessandro Petacchi (Tal.) Lampre-ISD

6. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale

Zelene tricko pre najaktivnejsieho cyklistu oblieka Peto Sagan, vdaka bodom na rychlostnej premii a umiestneniu v cieli. Spolu ma 78 bodov, 63 bodov ma Brit Cavendish. Lidrom celkoveho poradia je aj nadalej Cancellara, ktory sa udrzal v hlavnom poli a zajtra nastupi znova v zltom tricku.

 

Dnes bol historicky moment, Peto ako prvy Slovak v historii prevzal trikot priamo na podiu, po etape.

 

Obrázok

 

Posledne kilometre:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SV2dhugzmHg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://sport.sme.sk/c/6444605/sagan-vyhral-tretiu-etapu-tour-peter-velits-skoncil-treti.html

 

Pozrite si to video v case 2:36, nechapem ako sa ten chlap(co zaboci mimo) tak rychlo vratil na trat. To by ani trampolina nezvladla.

 

Stv 2 online nefunguje, minuly rok som to sledoval na internete. Som sa dnes spametal ze idem hladat link co som videl pri vystupeni cibulkovej s chlapom,ale na sme(tam bol ten link na haha sport, ci ako sa vola) ze vraj zas Sagan vyhral a Velits je treti. Ako sklamanie. ze som to nevidel na zivo.

 

To co dnes ti dvaja Slovaci vyviedli. Neviem ci bol v historii nejaky vacsi uspech. Isto bol a nespochybnujem ziadnych sportovcov co nieco dosiahli.

Ale v cyklistike je asi vacia konkurencia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si vsimol, ze ten Velits velmi nieze musel, ale o to tretie miesto zabojoval. Si to pozrite. keby nebojoval tak to nema a zabojoval velmi. Ved v isto okamihu,ked uz sagan dvihal ruky bol 6 ty.

 

Doll prosim daj video so stv komentarom ako vcera. Ak sa ti to podari budes pre mna bohyna sportu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak dnesok bol fenomenalny. Cloveka uz ani nenapadaju ine privlastky.

 

Na pretekarov cakala vlnita etapa, profilom podobna belgickym klasikam, vhodna aj pre nasich Slovakov.

 

Orchies - Boulogne-sur-Mer, 197 km

 

Obrázok

 

Po par km unikla hlavnemu baliku patica cyklistov, medzi nimi bodkovany Morkov. Skupina mala miestami 5minutovy naskok. Na 79km doslo k hromadnemu padu, ale nic vazne sa nestal a jazdci sa blizili k prvej rychlostnej premii. Body bral Cavendish, Van Hummel a Sagan. Neskor doslo k dalsiemu hromadnemu padu, Sagan dostal aj defekt, ale rychlo sa vratil do pelotonu. Jazdci mali pred sebou horske premie. Bodkovany dres ma nemenneho majitela, v horskych premiach bodoval opat Morkov.

 

V zavere etapy, vo finisi do kopca, Saganovi nik nestacil a s prehladom dosiel do ciela na prvom mieste. Na druhom mieste skoncil Nor E. Boasson Hagen a slovenske vitazstvo doladil vynikajuco este treti Peter Velits. Sagan predviedol zaujimave gesto, tvariac sa ze do ciela bezi, alias Foreest Gump ("ked mu povedali bez, bezal, ked mne povedali vyhraj, tak som vyhral") :) Nabuduce mozno aj zatancuje.

 

Obrázok

 

VYSLEDKY:

1. Peter SAGAN (SR/Liquigas-Cannondale) 4:42:58 h

2. Edvald Boasson Hagen (Nór./Sky) +1 s

3. Peter VELITS (SR/Omega Pharma - Quick-Step)

4. Fabian Cancellara (Švaj,/RadioShack)

5. Michael Albasini (Švaj./Orica)

 

V priebeznom poradi je na prvom mieste stale Cancellara, Sagan sa posuva na 15. miesto so stratou 23 sekund.

Peter Sagan sa stal najmladsim cyklistom od roku 1934, ked R. Vietta vyhral v jednom rocniku Tour dve etapy.

 

Po dnesnych padoch uz nenastupi Bielorus K. Sivcov, pomocnik priebezne druheho B. Wigginsa z tymu Sky, a ani Spaniel J.J. Rojas, druhy muz vlanajsej bodovacej sutaze.

 

slimak, si zlaty, len pre teba :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=cHUylvzQg_s

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sagana zbrzdil ten pad 1,5 kilometra pred cieľom. LTT sa mu vyhol. Potom už nestihal dohnať stratu. Ale body zbiera a o to ide. A nepochybujem o tom, že nejaku etapu ešte vyhra. Možnosti bude mať ešte kopu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov