Jump to content

Fonty

Recommended Posts

Témička venovaná problematike fontov, ktoré sa používajú v jednotlivých softvéroch. Pevne verím, že niečo podobné tu nie je.

Osobne mám teraz jeden problémik, mám v PC jeden návrh webstránky grafičky, ktorý je potrebné realizovať a urobiť z toho jeden funkcny web. Je tam jeden problemik. Navrh urobila v MacIntosi a pouzila jeden krasny font zvany Zapsyno. Nieco podobne by malo byt aj vo Windowse. Pozna niekto suvislosti? Aky font vo Windowse mu odpoveda?

Tak predsa len to je ZAPFIN. Zle som ju rozumel. Hladal som zapsin a ten mi nenasiel.

Vdaka, su tam ale dost prehnane ceny. Nasiel som aj stranku, kde sa daju stiahnut. Hm, ale ani zapfin tam nemaju... :lol:

Kontaktol som znameho, robi grafiku, nieco podobne pohlada.

Tu je ten font.

Zapfin

Tak sa zial nezadarilo. Vsetky tie zapfiny su platene. Musime pouzit iny pristup.

• 2 weeks later...
Sniper

Ja mám medzi písmami nejaký Kunstler Script (nie je to skript, len to písmo sa tak volá) a je to dosť podobné so Zapfinom.

Zapfin

Tak sa zial nezadarilo. Vsetky tie zapfiny su platene. Musime pouzit iny pristup.

ak sa nemylim, tak vo Photosope sa font nemusi zmenit, pokial neprepisujes texty .. takze ak ich do navrhu napisala ona (co predpokladam), nemal by byt problem .. alebo sa mylim?

Zial aj Photoshop ti zmeni font. Pokial sa to neda nejakou funkciou vypnut. Ak si nacitas nejaky projekt a su tam texty vo fonte, ktory nemas, ponukne ti na prepis iny.

skusal som to na CS verzii a az ked som otvaral danu textovu vrstvu, tak mi Fotosop otvoril okno s navrhom zmeny. pri uprave ostatnych layerov neriesil :lol: