Skočiť na obsah

Rok 2012 - koniec civilizácie?


Sniper

Odporúčané príspevky

no samozrejme, veď ja tiež :lol:

 

bez pomoci alebo akéhosi prinútenia či motivácie občanov by politika jedného dieťaťa zakapala ešte ako plán na stoloch politikov :)

obyčajný občania sú demotivovaní, vlastne motivovaní, aby nemali druhé dieťa,

v mestách obrovskej číny je to celkom kontrolovateľné, je tam kopa obéznych detí jedináčikov, zahrnutých starostlivosťou celej rodiny ... na ďalekom a zaostalejšom vidieku je každá ruka pomoc v hospodárstve, narodenie chlapca je sviatok, a dodržiavanie jednopotomkovej politiky je horšie kontrolovateľné ... takže áno, obyčajní ľudia si to musia trochu premyslieť, či na to budú kašľať, s druhým dieťaťom riskujú sankcie štátu ...

 

takže sa vrátime ku koncu sveta ... alebo sme stále tam ? :)

 

 

koľko ľudí podľa vás táto planéta unesie, napojí a uživí ? a dokedy ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujimave , ze tema(celkovo) koniec sveta je taka popularna ved aj preco nie ludia maju o com diskutovat a mozu sa aspon na nieco "tesit". Davnejsie som sledoval take temy ci uz v tv alebo na nete ale postupom casu boli stale o tom istom... az zacinali byt nudne... Prislo nieco co znizilo takmer vsetko a ti co prezili sa snazili vytvorit novy svet a atd ...

Podla mojho nazoru sa neda hovorit o konci sveta ako takom totiz uz bolo dost prirodou alebo clovekom sposobene katastrofy, ktore ale zatial neznicili celu civiliaciu.

a v 2012 ? ja som cital aj o 2026-2029 ze ma priletiet nejaky astetorid a ze nostradamus tiez nieco predvovedal a pod.

podla mna take strasenie je naschval sposobene aby ludia odputali svoju pozornost od dolezitejsich veci, ved masova panika je taka krasna vec :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isteže ... kto by už šiel do kina na budovateľský film o tom, ako je ľudstvo dobré a skvelé a nevyrába smeti a nie peniaze hýbu svetom ale láska medzi národmi a všetci smerujú k vychádzajúcemu slnku a ruka v ruke sa prechádzajú brezovými hájmi ...

 

báť sa treba. o ten svoj kúsok života, strašiť, trestať za hriechy apokalypsou alebo len tak, preventívne, potom sa nájde hrdina, podľa možnosti američan, kto zachráni ľudstvo a všetci budú bratia a na troskách zabudnú na náboženské a etnické a územné nezhody ... nebudú sa zabíjať navzájom, bude ich zabíjať zlý mimozemšťan či vesmírna strela či nezodpovedným človekom spôsobená klimatická zmena ...

vlastne to nie je vtip...

 

odkedy sme tu, iné ani nerobíme, len ničíme seba navzájom a zem pod vlastným zadkom

všetci vizionári počnúc Jánom a apokalypsou cez pýtie a nostradama a edgara cayce vidia len to, čo človek stvára, s nedobrým koncom, ale koho to zaujíma ... je to niečo ako dobre sa báť na dobrom horore v kine

čo krvi musela zem vypiť, požiare, smrť, ničenie, klčovanie, bomby, atómové výbuchy, milióny ton smetí, ropa nasiaknutá v zemi, jedy všetkého druhu v mori, v zemi, v rybách, zvieratách, v nás

 

a sme len úbohá bodka kdesi na kraji jednej úplne obyčajnej priemernej galaxie a správame sa ako páni vesmíru, a vzdycháme, keď nás zmetie tsunami a zemetrasenie a vybuchne sopka a topia sa ľadovce a necháme robiť štúdie, nakoľko sa dostaneme pod vodu, čo prinesú klimatické zmeny, a kedy nás zasa zasiahne aktuálny asteroid aby nás zmietol ako jaštery ... mimochodom ... ktovie, či jaštery premýšľali nad tým, čo príde po nich, kedy skončí ich civilizácia

 

aj keď sú klimatické zmeny spojené s prepólovaním, či jednoducho sú nejakým spôsobom cyklické, prichádzajú, pretože prichádzať musia, máme na tom svoj diel viny, spamätávame sa, pomaly, ale len veľmi pomaly ... od začiatku ako začal byť človek človekom sa správa, akoby sa mu predsa nič nemohlo stať , zem patrí jemu ... akoby tu zem mala byť večne, nech s ňou robíme čo chceme

 

myslím, že Gaia má na to iný názor

 

problém je len jeden ... máme len túto jednu Zem ... viac ich nemáme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

báť sa treba. o ten svoj kúsok života,

s tym nesuhlasim, je to ako zivot v klietke alebo ked mas zalepene usta, nemozes sa poriadne nadychnut bez toho aby si nemala strach o svoj kazdodenny zivot.

 

....požiare, smrť, ničenie, klčovanie, bomby, atómové výbuchy, milióny ton smetí, ropa nasiaknutá v zemi, jedy všetkého druhu v mori, v zemi, v rybách, zvieratách, v nás

ano s takymi problemami sa mozme denne znepokojovat, ale ma to zmysel? Zijeme predsa len raz a zivot je prilis kratky aby sme sa zaoberali s kazdym problemom, zijeme preto aby sme si zivot vychutnali a nie nicili problemami ktore aj tak nevieme casto ovplivnit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

necital som tuto temu az teraz som si ju nahodou otvoril a musim darkmana trosku poopravit

to co axel hovoril o root serveroch tak s najvacsou pravdepodobnostou myslel toto

http://www.root-servers.org/

13 root DNS serverov, ktore ak mam spravne informacie obhospodaruju cely svet...cez ne si posielaju vsetky ostatne DNS servre udaje

takze ak by sa niekomu podarilo naraz polozit dole tychto 13 serverov tak by problem bol, internet fyzicky by isiel, kazdy by si dokazal pingnut IPcku hocikde vo svete, ale nikomu by neprelozilo www.nieco.nieco na IP adresu, takze v podstate vyse 70% komunikacie by padlo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mojho nazoru sa neda hovorit o konci sveta ako takom totiz uz bolo dost prirodou alebo clovekom sposobene katastrofy, ktore ale zatial neznicili celu civiliaciu.

a v 2012 ? ja som cital aj o 2026-2029 ze ma priletiet nejaky astetorid a ze nostradamus tiez nieco predvovedal a pod.

podla mna take strasenie je naschval sposobene aby ludia odputali svoju pozornost od dolezitejsich veci, ved masova panika je taka krasna vec :lol:

Tých predpovedí, očakávaní náhlych, alebo postupných koncov sveta bolo už v histórii toľko, že ich už automaticky berieme ako prázdne reči... Každá generácia si už niekoľko takýchto koncov sveta prežila. Takže aj keby bolo na niektorej z nich skutočne niečo reálne musel by to byť skutočne presvedčivý dôkaz, aby sme to vnímali inak... A možno koniec sveta príde práve vtedy, keď ho nikto očakávať nebude...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale je možné, že sa stane to, že všetci prestanú veriť v takéto predpovede a výstrahy, že sa na niečo také zabudne a keď bude mať prísť ozajstný koniec sveta nikto ho nebude čakať a nič sa estihne proti tomu podniknúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zas na druhú stranu ak by sa dačo podniklo proti tomu a bolo by to úspešné, tak by to koniec sveta nebol... :lol: Koniec je predsa definitíva, skončili sme a niet pre tento svet viac miesto... Inak to nie je koniec... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

No koniec civilizacia Aj Nostradamus predpovedal vela krat koniec sveta ale to je omyl on predpovedal koniec vekov to znamena ze ci uz vojnou, alebo dajakou prirodnou katastrofou zomrie vela ludi na zemi, a mozno dufajuc ze ten zvysok sa pouci z chyb a zacne zit tak ako ma, ale co sa tyka tych mimozemstanov no neviem ci by chceli taku zlupovanu planetu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lopata555 no hej zda sa, ze to je uz bezvyznamna pokazena planeta :lol: ale netusis ani ako sa to vsetko da opravit, keby kazdy povedal to co ty, tak uz tu ani mozno nie je dnesna este v celku pekna planeta ale nieco ine...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Koniec sveta o 3 roky!

 

Celý svet o tom hovorí. Už o tri roky má byť koniec sveta! Kým ešte donedávna sa pod takéto predpovede podpisovali rôzni vizionári, dnes sa o tom vážne hovorí aj medzi geofyzikmi, astrofyzikmi či historikmi, ktorí podobné informácie potvrdzujú súvislosťami z minulosti. Blíži sa skutočne apokalypsa?

 

Hovorí sa, že že zemská os sa posunie, sever sa stane juhom, tam, kde je teraz púšť bude voda a namiesto oceánu bude pevnina. Planéta Zem sa premení na takú, aká bola a bude slúžiť k tomu, čomu mala slúžiť, kráse, láske, radosti a harmónii.

 

No to som zase zvedavý čo je na tomto pravdy ...............

 

zdroj

 

dole je aj dobré video

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Koniec sveta o 3 roky!

No to som zase zvedavý čo je na tomto pravdy ...............

..neboj, o tri roky sa dozvieš, koľko pravdy to posolstvo ukrýva. ;-)

 

mrkol som si ten text, je tam aj poznámka, že možno okrem meteoritu priletia aj mimozemšťania. to by bolo fajn, hlavne ak by nám pomohli rozvinúť naše zúfalo nepostačujúce technológie.

 

(doplním, že zdroj, z ktorého lopata citoval, je v sekcii pikošky. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozrela som to video :lol:

 

môže mi niekto vysvetliť, prečo pred tým web - botom sedí chlapík a chodí mu hlava po husto popísaných stranách monitorov ? čudné ... moc čudné ...

 

ten starý pán , čo občas pozrie do budúcnosti a potom píše a pozrie a píše ... je z dokumentu, / nedávno ho dávali na ktorejsi dok. tv /, ktorý popisoval teoreticky vznik Apokalypsy v biblii ... pravdepodobne Ján, vizionár... ale nič nie je isté, ani v tom dokumente to netvrdili s istotou ... :)

 

a prečo Sibyla, keď podobných Sibýl bolo dokázateľne veľa ?

 

hm hm hm :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vobec mi neda reagovat na prispevky resp temy takehoto razu, ktore sa objavia na internete

 

koncov sveta, civilizacii, alebo apokalyps tu uz bolo avizovanych tolko, ze naozaj ma momentalne nejake "pravdepodobnosti" nepresvedcia o tom, ze si nasledujuce roky zacnem uzivat stylom ze by boli moje posledne

 

koniec civilizacie je proces ktory uz davno zacal, a bude este velmi dlho trvat kym nastane absolutny upadok

katastrofy, tie tu vzdy boli...ano, teraz su trochu inych rozmerov, a zda sa to ludom aj preto, lebo obyvaju oblasti, ktore obyvane kedysi neboli, resp keby ich nezacali obyvat, katastrofy by ani na danych miestach nevznikli

 

to co nas znici, budeme my samotni... ludia.. ktori si nevazia to, ze dostali prilezitost ..

 

asteroidy, ci "preklopenie" polov...to su v dnesnej dobe len teorie... keby chcu radsej tolke usilie ake vkladaju do tychto momentalne nepodstatnych veci vkladat do niecoho ineho... hmm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Keď si zoberieme do súvislosti svetovú hospodársku krízu a možné problémy s ňou súvisiace tak možno v budúcnosti sa niečo "stane". Pozitívom je, že nebudeme na to dlho čakať a nervózne si obhrýzať nechty. Ale ak prežijeme posledný deň mayského kalendára tak potom tiež nad tým všetkým len mávnem rukou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po roku 2012 ked sa nic nestane niekto objavi iny kalendar, a ti naivni budu mat znova dovod na obhryzanie nechtov...

 

:lol: ja mavam rukou nad vsetkymi takymito konspiraciami

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

velmi dobre si spominam na to, ako ku mne este v roku 1999 chodili kamaratky s tym, ze prichodom roku 2000 vsetci umrieme. ani som nevedela, ze ako, ze vraj asteroid, ze vraj nieco ine... ale rok 2000 prisiel no a pani, sme v roku 2009 a este akosi zijeme :lol:

 

ako... bolo by blbe, keby sa to stane, ale zas by som tomu velmi neverila, lebo to by som sa uz rovno teraz mohla odstrelit, pripadne lozit po kanaloch a budovat tajne bunkre, ako jeden amik, s ktorym robili aj kvoli tomu rozhovory... ale to bolo tiez pred rokom 2000, takze neriesim...

 

inak tiez by vsetci ti vedci mohli robit nieco ine. toto je fakt paradny pozitivizmus... :) niezeby sa snazili o nieco uzitocne, ako napriklad o liek proti vsetkemu, o mier, o riesenie hladu a chudobu, niezeby sa realizovali v niecom pozitivnom a ako tak uzitocnom... nieeee, tu si treba trieskat hlavu o mur, lebo ma prist uz zase dalsia apokalypsa, tiez neoverena, tiez len z dajakeho proroctva, tiez len dalsia blbost, ktorej vysledkom akurat tak bude, ze pred rokom 2012 sa masovo par fanatikov zahlusi, par sa rozhodne inych zahlusit, a par sa z cisto cista zblazni. :) fakt sa mame na co tesit... to ziadny asteroid nesposobi apokalypsu, ale to ludia svojim fanatizmom ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred pár dňami preletel okolo Zeme rekordne blízko asteroid dĺžky okolo 250 metrov a v blízkosti niečo nad 500 000 km ... a dozvedeli sme sa o tom až potom, keď už bol preč a letel si svojou cestou ...

250 m asteroid je už tá veľkosť, ktorá vystupuje v katastrofických scenároch a fatálna, kdesi som videla raz tabuľku, kde boli vypočítané škody spôsobené rôzne veľkými vesmírnymi tulákmi ... podobný bol asi aj ten, ktorý vyzmizíkoval dinov

vedci NASA, ako som sa dočítala, tvrdia, že možnosť nárazu vylúčili už pred tým, než sa nebezpečne asteroid priblížil, ale aj to sme sa dozvedeli až potom :lol:

asi je lepšie informovať až potom, než pateticky predom, ako v amerických filmoch, aspoň panika nebude mať čas vypuknúť :)

 

tak sme si na to zvykli, že aj správy v novinách sú len krátke noticky ...

 

mimochodom, tunguzský meteorit, keď to bol meteorit, mal veľkosť asi 50 metrov

a kdesi som čítala, že objavili ďalšieho strašiaka, ktorý sa približuje rýchlosťou 115 000 km / h, má dĺžku kilometer a k zrážke so Zemou by mohlo prísť 21.marca 2014 ... skazu by spôsobil asi miliónkrát väčšiu než atómová bomba v Hirošime

 

takže ... keď nie 2000, tak 2012, keď nie, tak 2014 ... nepodliehajme panike ... ľudstvo raz začne od začiatku, možno vlastným pričinením, ani nebude treba vesmírneho návštevníka ... ale počkáme si na 2012, začínam byť zvedavá ... :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred pár rokmi som čítal že niekedy na prelome 80/90 rokov okolo Zeme preletel 800 metrový balvan, astronómovia si ho všimli až keď sa od Zeme už vzďaloval, podľa výpočtov stačilo aby sa oneskoril len o niekoľko hodín o nás by písali len v pamätiach. Zem je ako na strelnici, štatisticky pohľadom do histórie už ideme "nad limit", dosť dlho do Zeme už nič nevrazilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

všetko ide momentálne nad limit ...

 

v tej tabuľke, ktorú spomínam vyššie, / už som si spomenula, bola v jednej z mojich kníh, len nemám predstavu v ktorej / okrem veľkostí a rozsahu skazy boli vypočítané aj pravdepodobnosti nárazov asteroidov jednotlivých veľkostí ... ten dinosaurí asteroid mešká, menšie typu tunguzský by sa mali ozývať častejšie ... aj keď radšej nech čušia, odkedy ich ako tak sledujeme, ich je akosi stále viac

a ešte keď ich sledujeme po prelete ... a Willis bude možno na dôchodku, kým ho budeme potrebovať :lol:

 

a mimochodom, pokiaľ viem, mešká aj prepólovanie Zeme ... ale to pravdepodobne podľa výskumov už niekoľkokrát v histórii meškalo, len sa nevie presne, čo to so sebou prináša ... či to prejde bez väčšej ujmy, či to spôsobí katastrofu

a pokiaľ viem, magnetický pól Zeme momentálne stále pokulháva za zemepisným pólom ... je kdesi na severe Kanady či tam niekde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, k prepolovaniu Zeme (aspon co som ja o tom cital) nikdy nedoslo naraz, ale v priebehu niekolko tisic rokov. Niesu dokazane ziadne negativne dopady a vyhynutia druhov. Magneticke poly sa pohybuju stale, nepostoja ani rok na mieste :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov