Skočiť na obsah

Rok 2012 - koniec civilizácie?


Sniper

Odporúčané príspevky

Máš pravdu pohrôm je veľa aj globálne otepľovanie a podobné veci čo si už vymenovala ale keď by predsa neboli známe žiadne možné riešenia obnovy zeme tak by vypukla veľká panika a nie taká akú máme teraz. Možno, že to naozaj nemáme tie zdroje, asi naozaj nexistujú keď sa ešte nevyužívajú a panika nakoniec príde až vtedy keď si to bežný občan ako ja uvedomí. Asi ide najskôr o to. Ja si to zatiaľ tak k hlave neberiem a myslím že nieje veľa ľudí ktorých to naozaj trápi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nedavno som si pozrel film Doomsday(Sudny den) je presne o tom, o konci sveta v roku 2012, akurat ze je to blby americky katastroficky film. nebudem blizsie pisat o com to je, ale ak si to pozriete, urcite sa na tej blbosti nasmejete

len tak medzi recou- koniec sveta mal byt to ze sa zem prestala otacat okolo vlastnej osi, co bolo sposobene silovym posobenim obrovskej ciernej diery v strede galaxie. k tomu este skombinovali maysku civilizaciu s krestanstvom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No čo už film je film. Každopádne si stojím za svojím, že v bližšej budúcnosti nám nič nehrozí. Aj keď už dlhšiu doby som si niečo prial nejakú katastrofu. Bol by som aj spokojný keby sa niečo prihodilo. Ale ono ajtak nič iba hlúpe reči po internete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spokojný keby sa niečo prihodilo ?

tsunami, roztopené ľadovce, zdvihnuté more, holandsko pod vodou, potopa, sucho, hlad, výbuch sopky, zemetrasenie, epidémie, ebola, neznámy vírus, asteroid, pár desiatok či stotisíc mŕtvych, ... hm

hoci ľudstvo je občas ako morové rany na chrbte Zeme ...

 

pozri si radšej nejaký katastrofický film, hm ?

amerických je celá kopa ... stačí si vybrať, podľa stupňa želania všetkého zlého celému ľudstvu ... hm ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skôr som mal na mysli aby nás navštívili mimozemšťania ale aj také zdvihnutie hladiny mora by bolo celkom dobré. Ale lepší by bol vpád mimozemšťanov a obsadzovanie zeme :lol: . Bavilo by ma skrývať sa pred nimi. Aspoň kúsok zábavy na tej zemi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale lepší by bol vpád mimozemšťanov a obsadzovanie zeme

Si pozri trebárs Vojnu svetov.

 

Asi by tolo na niečo dobré. Ľudí by to možno zjednotilo ako nikdy predtým. Boj proti mimozemšťanom by na nejaký čas zamestnal od hrabania peňazí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to máš pravdu a chcelo by to nejakú akciu tuto na zemi nemyslíš? :lol: Tak akože akcií tu máme dosť ale nie takých aké by som chcel. A konečne by som zabudol na počítač, telku a podobné veci. Nebolo by nato čas a možno by nič nefungovalo. Boli by sme na chlebe a vode pod zemou v úkrytoch ako krtkovia :) zatiaľ čo by naši zelený "kamaráti" plienili polia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boli by sme na chlebe a vode pod zemou v úkrytoch ako krtkovia :lol:

takéhoto "konca sveta" sa obávam aj ja, ale myslím že sa k nemu prepracujeme aj sami, bez cudzej pomoci.

 

ak sa do toho zapoja mimozemšťania, ja skôr verím že nám priletia na pomoc.. :-)

akosi sa mi nezdá, že by inteligentná rasa z ďalekých kútov vesmíru doletela šklbať našu kukricu a naháňať nás po poliach.

 

vôbec si však neprajem, aby som niečo podobné musel zažiť práve ja. chcem v kľude sedieť pred domom, či na rybačke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boli by sme na chlebe a vode pod zemou v úkrytoch ako krtkovia

Ja sa na to dívam z iného hľadiska - z pozitívneho. :lol: Možno bude všetko inak... V decembri 2012 by malo dôjsť k prepólovaniu Zeme, čo by nás malo povzniesť najmä duchovne, ale čert vie, ako to naozaj všetko skončí a či je tá teória o prepólovaní Zeme skutočne seriózna.

ak sa do toho zapoja mimozemšťania, ja skôr verím že nám priletia na pomoc.. :-)

Valcik, a čo ak sú už medzi nami? :) Mňa Ti v noci, keď sused začal do hrobového ticha vybľakovať na flaute, napadla taká bláznivá teória: sú síce medzi nami, ale sami nevedia, že pochádzajú z inej planéty. A možno sme obaja mimáci, len nám ktosi vygumoval pamäť a my sa tvárime, že sme ľudia. :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No takých teórií je veľa, že sú medzi nami mimozemšťania ale nerozumiem tomu valcik naco by nám chodili na pomoc?

 

Bolo by to prenich len veľa hladných smedných jedincou ktorý by ajtak len zavadzali. Alebo by išli práve našu zem vyšklbať lebo už svoju natoľko vysosali, že z nej nič neostalo.

 

Možno by robili snami obchod. Suroviny za nejakú novú technológiu.

 

Keď už koniec sveta v roku 2012, tak aspoň mimozemšťanmi :lol:. Nie nejakým hlúpim globálnym oteplovaním alebo asteroidom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To prepólovanie trvá dlhšie, do roku 2012 to určite nebude. A zvieratá to vycítia.

 

Aj podľa mňa nás chcú odtiaľto vykopnúť. Načo nás potom špehujú? O pár rokov tu nabehnú aj s celou flotilou. Vraj ich priťahujú vojenské objekty to preto lebo asi zisťujú či sa budeme vedieť ubrániť.

 

Aj od pádu asteroidu sa dá pozbierať. Ale najpr bude veľká tma a jedovatá atmosféra, potom bude zima (neviem koľko mesiacov). Raz bol o tom dokument.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s prepólovaním Zeme je to trochu zložitejšie, a zároveň možno jednoduchšie ... prepólovanie niekedy aj meškalo, niekedy sa ponáhľalo : )

smer magnetického poľa zostával zvyčajne rovnaký niekoľko stotisíc až niekoľko miliónov rokov, takýchto epoch vedci podľa opačného pólovania napríklad lávových prúdov a hlavne hornín, ktoré neobsahujú skameneliny, objavili už veľa , a vyzerá to tak, že prepólovanie má aj svoju obľúbenú trasu cez americký kontinent : )

posledné prepólovanie nastalo pred 780 tisíc rokmi, niekedy sa medzi dvoma úplnými prepólovaniami magnetický pól Zeme len vychýli, zostane tak niekoľko storočí, a vracia sa späť

 

súčasný magnetický pól pomaly pokrivkáva za zemským pólom, nachádza sa kdesi na severe kanady, na mapách je to zvyčajne vyznačené

 

k úplnému prepólovaniu občas došlo naraz, s obrovskou rýchlosťou niekoľko stupňov za deň ... čo znamená, že úplne sa Zem prepólovala za niekoľko mesiacov či týždňov, pričom sa najprv sila magnetických pólov zoslabuje

zoslabuje sa aj pri pomalom prepólovaní, keď nastáva chaos, dokonca bez akéhokoľvek magnetického pólu, či dokonca s niekoľkými južnými a severnými magnetickými pólmi, kým sa všetko stabilizuje, môže trvať niekoľko tisícročí

pravdou je, že v súčasnosti sa sila magnetického pólu znovu zoslabuje ...

 

takže teoreticky sa to dá stihnúť do roku 2012 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No takých teórií je veľa, že sú medzi nami mimozemšťania ale nerozumiem tomu valcik naco by nám chodili na pomoc?

 

Bolo by to prenich len veľa hladných smedných jedincou ktorý by ajtak len zavadzali. Alebo by išli práve našu zem vyšklbať lebo už svoju natoľko vysosali, že z nej nič neostalo.

Možno by nám tú pomoc poskytli z rovnakého dôvodu, ako keď napríklad my chránime ohrozené druhy živočíchov pred vyhynutím, alebo ako dnes už ponechávame priestor necivilizovaným kmeňom v pralesoch... Ak by mimozemšťania existovali a navyše by boli na takej vysokej technickej úrovni, tak možno by boli aj dostatočne kultúrne vyspelí na to, aby ponechali existovať, prípadne aj ochránili iné formy života...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s prepólovaním Zeme je to trochu zložitejšie, a zároveň možno jednoduchšie ... prepólovanie niekedy aj meškalo, niekedy sa ponáhľalo

Zem je opäť v procese prepólovania. A až k tomu dôjde, bude sranda sledovať, ako na to zareagujú elektronické, elektrické a elektromagnetické prvky - a najmä ľudský imunitný systém, ktorý je silne ovplyvňovaný magnetickým poľom Zeme a je s ním úzko prepojený. Zvieratká, ryby i vtáky sa riadia systémom magnetických polí Zeme. Čiže otázka znie, aký dopad bude mať zmena zemských pólov na naše vedomie, chovanie a pamäť - skôr sa prikláňam k názoru, že Zem prejde akousi kompletnou očistou a koniec sveta sa určite konať nebude. :lol:

pravdou je, že v súčasnosti sa sila magnetického pólu znovu zoslabuje

Sranda, vraj od intenzity magnetického poľa Zeme závisí povaha populácie - tam, kde je táto intenzita silná, tam je povaha obyvateľstva veľmi konzervatívna a ich index manipulovateľnosti je veľmi vysoký. Naopak prírodné národy sa vždy akoby intuitívne sústreďovali blízko nulovej magnetickej bázy.

Bolo by to prenich len veľa hladných smedných jedincou ktorý by ajtak len zavadzali. Alebo by išli práve našu zem vyšklbať lebo už svoju natoľko vysosali, že z nej nič neostalo.

Flash, ok, ale prečo si automaticky myslieť, že mimáci sú nasr... nahnevaní zlí sviňúsi, ktorých nezaujíma nič iné iba plienenie, pustošenie, nivočenie a zotročovanie?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flash, ok, ale prečo si automaticky myslieť, že mimáci sú nasr... nahnevaní zlí sviňúsi, ktorých nezaujíma nič iné iba plienenie, pustošenie, nivočenie a zotročovanie?

lebo takto nam to vzdy predstavuju americke katastroficke filmy :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A nakoniec môžu mať aj pravdu o tom aký budú zelený...

no zeleni budu mozno od plesne :)

ale mohla by to byt teoreticky pravda, ved nevieme ci sa niekde nevyvinula taka forma zivota, nejaka symbioza na vyssom stupni vyvoja :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som dočítavala jeden super časopis plný konšpiračných a polokonšpiračných záhad a polozáhad a tajomností a katastrofických predpovedí všetkého druhu

/ vďaka južan : ) / a dočítala som sa, že keď to nebude asteroid a malí zelení mužíčkovia, budeme to my sami ...

 

takže jeden miničlánok písal o tom, že za chvíľu nás bude nenormálne veľa, zmeny sa na planéte sa dejú, zavlažujeme o dušu, potraviny treba, a najväčší problém bude nedostatok pitnej vody, už aj teraz je to problém, bude ešte väčší ... ani nemusíme pozerať americké katastrofické filmy a civilisation nemusí ani zamrznúť, ani nemusí čakať presne na určitý rok, ani na zlých mimozemšťanov, postaráme sa o koniec sami, polovica planéty nebude mať dostatok denného prídelu pitnej vody ... takto to stálo v tom článku ... ach jaj ... hm ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to je fakt. Malo by sa povoliť v kazdej rodine na celom svete len jedno dieťa. Nie viac. Samozrejme ak sa vyskytnú dvojčata tak jedno z nich sa nezabije. Lepšie povedané jeden pôrod na jednu ženu. Aj tak bude nedostatok pitnej vody, tak či tak...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to mi napadlo tiez, obmedzit pocet deti, ale malo by to tiez negativne nasledky, nie som odbornik, takze neviem povedat presne co by bolo zle, ale uz len z principu mi napada ze ako by sa zasiahlo proti tym co maju viac deti a co by sme spravili s nasim tmavym mensinovym obyvatelstvom a cinanmi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no v číne na to všetci nekašlú, lebo je to pre nich ekonomickly veľmi veľmi nevýhodné, politika jedného dieťaťa pomaly prináša svoje ovocie, aj keď zároveň strašne veľa problémov, demografia dostáva na frak

čína nevyzliekla svoj mnohotisícročný habit napriek červeným knižkám a pokusu s komunizmom, dievčatá sú cenené menej, lebo tradične dievča keď sa vydá, z domu odchádza a odnáša, chlapec prináša ... to je také jednoduché vysvetlenie ... výsledkom je, že si rodičia dali zisťovať pohlavie budúcich detí, a dievčatá jednoducho neprišli na svet, alebo prišli a zmizli ... týka sa to hlavne zaostalejšieho vidieka ... a výsledkom nenarodenia dievčat je mnohomiliónový nadbytok mladých mužov a chlapcov, ktorí nemajú alebo nebudú mať partnerku ... podivný je tento svet, však ?

 

ináč ... čína je najviac viditeľná, pretože bola prvá miliardová a snažila sa to riešiť

 

menej viditeľná je India ... je už tiež miliardová a neveľmi to rieši, čiastočne rieši, ale je v tom viac pozadu ... poukazovať na čínu je akosi pravidlom ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov