Skočiť na obsah

Slovensko je prekrásne...


Jozef50205

Odporúčané príspevky

No pozor, ty si tu ale prezentoval krmenie z ruky .... Kolka zmena zrazu :D

O krmeni z ruky som pisal v suvislosti s tou reportazou. Ze az to sa posledne roky deje. Neprekrucaj.

A obecne o tom ze uz su tie zvierata na ludi zvyknute a chodia k nim coraz blizsie. Co prestava byt normalne.

 

A tu pod oknom vo velkomeste mi chodia diviaky pod oknami. Deti sa hraju na ihrisku a svine sa okolo nich pasu. Ani v pazi nemaju. Tu v tom lesiku u nas nikdy neboli a teraz sa tu usadila rodinka. Uz ich aj plasili uplynuly vikend a aj tak sa vratili.

A v noci obcas prechadzaju cez siroku frekventovanu cestu a nie svinskym krokom. Ale pomalicky, pricom maju v pazi trubiacich a blikajucich soferov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, to mas pravdu.

 

Na jednu stranu ma tesi zaujem ludi o tatransku prirodu a turistiku v nej, na stranu druhu su moc malinke na tolko ludi a kedysi clovek na niektorych chodnikoch stretol iba zopar horalov, teraz? Teraz cez vikend do Tatier radsej vobec neist :niee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Staci fungovat na par VHT strankach a diskusiach, a uvidis tie pocty.

A este lepsie, skus ist na skaly.

 

A nie clanok. V zime po mnozstve urazov, ktore dovtedy neboli v takych poctoch, horski zachranari vyzvali ludi, ze VHT v Tatrach netreba podcenovat a je potrebne sa dokladne pripravit. VHT vystroj nerobi z amatera skuseneho lezca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na VHT portaloch toho clovek veru vela nezisti.

A presviedcat ma o nicom nemusis. Neviem kde je pravda.

 

Len konstatujem ze aj opacne nazory su. To tvrdil nejaky clovek z horskej sluzby ci spravca parku ci kto to bol. A ti to maju asi lepsie zmapovane ako uzivatelia na nejakych strankach.

Ze vraj sice maju hotely rekordne navstevy, ale hore vraj lezie menej ludi ako predchadzajuce roky. Pribudlo vela novych atrakcii, kona sa vela akcii, tak preto ich to udajne hore laka menej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach, OK Ryan, ako v kazdej teme, aj tu musis mat vzdy pravdu.

 

Skus sa ist pozriet do hor, do Tatier, neviem ako casto a kedy chodis, tipujem vsak ze velmi malo, inak by si sam uznal, ze to je teraz niekolko nasobny narast turistov na chodnikoch.

Mam kamaratov VHT, ktori aktivne chodia na skaly, a na niektorych usekoch su zrazu fronty. To take dva tri roky dozadu vobec nebolo.

 

Ale ano, ty si niekde videl jeden rozhovor so spravcom a jednu reportaz ohladne svistov, tak to musi byt pravda....

Koncim s touto nezmyselnou debatou, ludia su z Teba unaveni, stale potrebujes niekoho presviedcat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach, OK Ryan, ako v kazdej teme, aj tu musis mat vzdy pravdu.

 

???:D Ach, Janka, Janka...

Neviem ci to robis schvalne, alebo len nechapes pisany text. Alebo si sa len zle vyspala? Tak ti to teda skusim vysvetlit polopate.

 

Vyssie pisem ze neviem kde je pravda, a o opaku som ta nikde v mojom prispevku nepresviedcal. len KONSTATUJEM a TLMOCIM co tvrdil v clanku kompetentny clovek.

Tak nejak mi unika preco si domyslas nieco co som nenapisal.

 

Inak to ze ides do Tatier 3x za rok a zda sa ti ze je vela ludi, to nie je reprezentativna vzorka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejako sa vyznas, nejdem Ta presviedcat :)

 

V Tatrach mam pochodeny takmer kazdy chodnik. Nie som kompetentna vyjadrit nazor, urcite je to rovnako porovnatelne s nejakou reportazou :D

 

Peace...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ja som tohto roku bol na vyletoch a aj opakovane(nezdarilo sa pocasie nenasiel som cestu). Ci na Plesiveckej planine ci na Kralovej holi. Aj inde.

 

Co chcem rozumne napisat ako ist na Kralovu holu - najkrajsia trasa co poznam ist zo Sumiaca ,cez Kralovu skalu teda tam musite prejst na asi zltu - na Kralovu skalu - hore a dole po modrej k autu.   Preco zo Sumiaca - budete mat krasny vyhlad na Kralovu skalu. Ja som tam siel 5timi sposobmi mozne su este dalsie tri. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tym poctom v Tatrach. Sused je horsky vodca, dnes ma jeho zena volala na kavu, lebo ze uz chlapa nevidela 5 dni a nema s kym pokecat. Ja by som tam teraz nesiel ani za svet, jednak je skoro kazdy den burka a ludi asi naozaj plno, tak najskor v septembri. No a tu kavu som samozrejme neodmietol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krajsia trasa je rozhodne cez Martaluzku.

 Podla mna krasnejsia nieje - bol som tam a je strasne dlha - ci z Pusteho pola ci Vernara.

 

Pre mna pre bezneho cloveka naj..je ist so Sumiaca pod Kralovu sklalu. Dam fotku aj ked zena nerobila,robila sestra, dotiahnem to to.

 

preco.

 

Je to odtial ovela zaujimavejsie. Atraktivnejsie mozem dat aj viac fotiek.

post-1625-0-99697800-1469562485.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tou Kralovkou je to tak - je rozdiel, ci je nejaka "cesta najkrajsia" alebo su na nejakej trase "nakrajsie miesta".
Martaluzka je samozrejme top. Modra zo Sumiaca je unavna, cervena z Telgartu nudna.

Na Kralovke som bol vcera ;)


post-2373-0-75103000-1469569824.jpg

 

post-2373-0-15928300-1469569808.jpg

 

post-2373-0-50195000-1469569798.jpg

 

post-2373-0-82553700-1469569847.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Si isiel od Martaluzky.

 

Dam fotku z posledneho pokusu o vystup z Kralovej skaly. Kym sa to prilozi bola tam hmla a ja som si myslel ze kludne na holi prsi a ze zmokneme. A kvoli hmle tam nema zmysel ist aj tak tie tri deti to nebudu vladat. Ja som hlavne chcel vediet, kde sme pred dvomi tyzdnami zabludili.

 

 

 

Inak preco tam tolko krat chodis? Sestnasty krat cez Martaluzku? Mna by to nebavilo. Si nejaky sprievodca niekomu?

 

Ta predchadzajuca moja fotka velmi blizko tej horarne odkial je ta fotka robena - v doline udoli si nenormalne skaly. Oni su zaznacene aj na turistickych mapach.

post-1625-0-42795200-1469635559_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

;)  nesiel som od Martaluzky, vsetko je fotene z asfaltky medzi Sneznou jamou (tu mas na svojej fotke) a predposlednou zakrutou pod vrcholom

zasa az tak casto tam nechodim, ale toto bolo zhodou okolnosti sprievodcovanie skupine ucastnikov Tabora ochrancov prirody, ktory je tento tyzden vo Vernari

 

mimochodom, mas tam odfoteny aj utvar, ktory je dost znamy, ale lepsie je ho vidiet zvrchu :D https://goo.gl/maps/i9snHKKfXW52

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som hadal  podla fotky na vysielac. Co je snezna jama? Ten utvar myslis to bozie oko?

 

Mozno najkrajsia trasa aj ked asi dlhsia by bola z Telgaru na Kralovu skalu po zelenej, potom na Martaluzky a odtial nejako sa vratit po lesnych cestach do Telgartu. Tu si to treba nacitat - lebo sa mozno da lahko zabludit. Aj ked pramen Hrona je tiez atrakcia ci telgartske viadukty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Je fajn, ked si clovek cita v novinach pozitivne spravy.
Ako napriklad o tych novych objavoch v Gombaseckej. (Pricom sa stotoznujem s obavami o znicenie pri spristupneni. Ale nakoniec - v dnesnej dobe - virtualna prehliadka by to vysriesila :D )

a pri tom som natrafil na este par zaujimavych odkazov

Areál vodného hradu v Štítniku sprístupnili verejnosti

http://gemer.korzar.sme.sk/c/20242162/areal-vodneho-hradu-vstitniku-spristupnili-verejnosti.html?ref=njctse

 


V betliarskom kaštieli bude baroková svadba a hostina

 

toto je tiez sranda nadpis - vacsinou sa hladaju kostoly najstarsie :D

Najmladší stredoveký kostol Rožňavského okresu je vo Vyšnej Slanej

http://gemer.korzar.sme.sk/c/20242222/najmladsi-stredoveky-kostol-roznavskeho-okresu-je-vo-vysnej-slanej.html#ixzz4HfIONtZ8

 

ps - vychodniari, chodite sa kupat na lom Skrabske ? nedaleko Vranova
nejake skusenosti a odporucania ?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som hadal  podla fotky na vysielac. Co je snezna jama? Ten utvar myslis to bozie oko?

 

Mozno najkrajsia trasa aj ked asi dlhsia by bola z Telgaru na Kralovu skalu po zelenej, potom na Martaluzky a odtial nejako sa vratit po lesnych cestach do Telgartu. Tu si to treba nacitat - lebo sa mozno da lahko zabludit. Aj ked pramen Hrona je tiez atrakcia ci telgartske viadukty.

Snezna jama je sedielko, kde zelena znacka z Kralovej skaly prichadza na asfaltku

bozie oko ? nuz, aj tak sa to da nazvat, ale u nas sa takyto kosostvorec vola vacsinou p**a :D

 

navrat od Martaluzky do Telgartu po lesnych cestach az taky narocny nie je, ale je to mimo znaciek, cize proti Navstevnemu poriadku NP (a zakonu); ciastocne by sa v tej casti dala vyuzit cyklotrasa

ale mas pravdu, takto by clovek presiel tie najkrajsie casti

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretoze akykolvek zasah (aj samotne otvorenie) znamena zmenu prirodnych pomerov (vlhkost, teplota, prudenie vzduchu). Pritom aj na fotkach bolo vidiet, ze forma vyzdoby nie je obycajny sprosty sinter.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale nie je to ani lad.

Toto sa tvrdilo pri kazdom otvoreni jaskyne. A ziadnej to nijako zasadne neublizilo ze tam chodia ludia. Maximalne tak netopierom, ktore stratili klud.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov