Skočiť na obsah

aljak63

Odporúčané príspevky

LIVE: ČT1 - 24.máj 2008 (sobota) - 21:00


Ani tento rok nechyba na europskej hudobnej scene tato sutaz s nazvom Eurovision Song Contest 2008
53.rocnik tejto stuaze sa kona v srbskom Belehrade (ako krajina obhajkyne vitazstva), s mottom: "Confluence of Sound"

Vcera sa uzavrela finalova 25ka, do ktorej sa dostalo to najlepsie z oboch semifinalovych kol...
Romania, United Kingdom, Albania, Germany, Armenia, Bosnia and Herzegovina, Israel, FINLAND, Croatia, Poland, Iceland, Turkey, Portugal, Latvia, Sweden, Denmark, Georgia, Ukraine, France, Azerbaijan, Greece, Spain, Serbia, Russia, Norway

Sam som zvedavi kto na tom ako tento rok bude, aj ked uz som nazrel na niektorych sutaziacich na youtube :) Inak sa mi najviac paci ak niekto spieva vo svojom jazyku a nie v anglictine, preto sa mi vzdy viac pozdavaju tie krajiny ktore sami seba prezentuju...

Co este dodat? Kto sa rozhodne sledovat Eurovisiu, tak im zelam prijemny kulturny zazitok :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 7
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • aljak63

    4

  • Ignatius

    1

  • tomassi

    1

  • bobsapp

    1

Top prispievatelia v tejto téme

A mame vitaza Eurovisie 2008 - DIMA BILAN from RUSSIA so songom Believe

 

Sledovali ste? Co vravite na vitaza, a aj na ostatnych ktory sa zucasnili vo finale?

 

Ja som vydrzal cele 3 hodiny to sledovat az dokonca, lebo sam som bol zvedavy kto to vyhra, kedze aj tento rok tu bolo plno dobrych kapiel, spevakov a spevaciek... Ale s vitazom som veru spokojny neni - vobec nicim ma nezaujal, obycajny tuctovy popovy song akych su na svete mrte, cize moje sympatie si veru neziskal, no a moj prvy dojem sa este stupnoval (k horsiemu) ked som uvidel ze jeho spevacke vykony lemuje krasokorculiar Plushenko, ktory ho spravadzal na podiu :lol:

 

Bolo tu kopu veci co ma oslovili!!! Snad najviac vystupenie kapely Mor ve Otesi z Turecka, a tiez Fini a ich kapela Terasbetoni sa mi celkom pozdavali... ale z tych co sa umiestli aj celkom vysoko ma oslovila 21rocna spevacka z Armenska - Sirusho (skoncila na 4.mieste) - to bolo dost vydarene! Celkom sa mi lubilo aj vystupenie domaceho Srbska v podani spevacky menom Jelena Tomasevic - podla mna bola odost lepsia ako minulorocna vitazka Marija Serifovic (co tiez podla mna nebola az tak dobra volba minulorocnej Eurovisie)! Nooo ak mam pravdu povedat, bol by som radsej keby to vyhrali hoci aj Kalomira (Greece), alebo Ani Lorak (Ukraine) - ktore sa umiestnili za vitaznym Dimom Bilanom! No a samozrejme este tu bolo aj vela dalsich zaujimavych predstaveni, ktore mali co ponuknut, ale aj plno dalsich tuctovych popovych spevackych vykonov, ktore nemali v podstate cim zaujat...

 

 

...::: EUROVISION 2008 :::...

 

1. RUSSIA - Dima Bilan - Believe - 272

2. UKRAINE - Ani Lorak - Shady Lady - 230

3. GREECE - Kalomira - Secret Combination - 218

4. ARMENIA - Sirusho - Qele Qele - 199

5. NORWAY - Maria - Hold On Be Strong - 182

6. SERBIA - Jelena Tomašević & Bora Dugić - Oro - 160

7. TURKEY - Mor ve Ötesi - Deli - 138

8. AZERBAIJAN - Elnur & Samir - Day After Day - 132

9. ISRAEL - Boaz - The Fire In Your Eyes - 124

10. BOSNIA & HERZEGOVINA - Laka - Pokušaj - 110

11. GEORGIA - Diana Gurtskaya - Peace Will Come - 83

12. LATVIA - Pirates of the Sea - Wolves of the Sea - 83

13. PORTUGAL - Vânia Fernandes - Senhora do Mar - 69

14. ICELAND - Euroband - This Is My Life - 64

15. DENMARK - Simon Mathew - All Night Long - 60

16. SPAIN - Rodolfo Chikilicuatre - Baila el Chiki Chiki - 55

17. ALBANIA - Olta Boka - Zemrën E Lamë Peng - 55

18. SWEDEN - Charlotte Perrelli - Hero - 47

19. FRANCE - Sébastien Tellier - Divine - 47

20. ROMANIA - Nico & Vlad - Pe-o Margine de Lume - 45

21. CROATIA - Kraljevi Ulice & 75 cents - Romanca - 44

22. FINLAND - Teräsbetoni - Missä miehet ratsastaa - 35

23. GERMANY - No Angels - Disappear - 14

24. POLAND - Isis Gee - For Life - 14

25. UNITED KINGDOM - Andy Abraham - Even If - 14

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som pozeral len vyhodnotenie

som sa pekne pobavil

niekedy bolo až smiešne ako najvyšší počet bodov dostávali susediace krajiny,

ale myslím, že je to pochopiteľné - proste tie skupiny už majú ako tak napočúvané

 

to, že fíni tam budú mať viacmenej metlákov(nie som si istý, videl som len rekapituláciu) som čakal

aj to turecké Placebo mohlo byť dobré

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani neviem ako som sa dostal k pozeraniu, ale vydržal som :lol:

Fandili sme Arménsku, Rusku ale hlavne Dánsku a trochu aj Bosne, len keby neboli tak strašne nesympatickí.

A ako vížazov sme tipovali Rusov alebo Grékov.

 

Vyhodnotenie bolo zaujimavé. Najmä češka keď sa pomýlila :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nooo uz som sa bal ze som to len ja kukal :lol:

 

A je pravda ze tie krajiny susediace sa dost podporuju, mozno preto je vzdy Britania na chvoste :) Ale vzdy je to tak ze plno hlasov maju tie balkanske krajiny (aj ked som prekvapeny ze prave Rumuni ktori boli taki dobri dostali tak malo bodov), a tiez Rusaci a Ukrajinci pravidelne dost podostavaju... Trochu to skodi tej sutazi, a myslim ze keby Rossija nesusedila s tolkymi krajinami tak vcera by to vyhral niekto iny! Ale tazko upliest take pravidla aby to bolo uplne spravodlive, a rozhoduju v podstate ludia takze zlepsit sa uz asi neda toho vela!

 

No, ale cela myslienka Eurovisie sa mi celkom paci - vzdy si to pozrem, pohladam nove talenty, a zaroven sa aj zabavim na niektorych vystupeniach (napr. pirati z Lotysska, alebo dochodci z Chorvatska) :) A este musim povedat ze sa mi viac lubi ak niekto spieva vo svojom jazyku povodnom - potom je to vlastne taka samotna prezentacia kultury, a to aspon na mna vzdy viacej zaposobi ako ked niekto nabehne s anglickym textom!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal možnosť počuť len tú španielsku pesničku, ale prišla mi dosť desná... a tak sa pýtam, to že je dosť vysoko znamená, že tie pod ňou sú tak hrozné alebo čo? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naaaahodou Rodolfo Chikilicuatre a jeho song boli v pohode :lol: to bol jeden z tych songov veselych na ktorych sa dalo zasmiat ako sa da neskutocne "predviest" na europskej scene ... ale riadnu choreogragiu mali, hhhe :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov