Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

My sme na mravce v minulosti používali aj kriedu na mravce. Nedávno sa nám tiež objavili mravce okolo dverí v chodbe, manžel kúpil návnadu na mravce, taký domček, účinok rýchly, mravcov nemáme.

Pridám kvety zo záhrady, ktoré nám práve zakvitli

IMG_20210715_143941.jpg

IMG_20210715_144030.jpg

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som si na 10o % isty ze nikotin vosky zabija. Respektivne vyluh z tabaku a hned. Jasom mal vosky len na jednej paprike v skleniku ,kupil som tabak 30 gramov nad tam stvrtku nechal 2 dni  ,posrtiekal a ziadna voska neprezila. Este pockam ci prezije aj rastlina. Tabak na vosky isto funguje.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posadil som nove redkovky. vysli vsetky, tie skocky co spominala game tam iich rozje...na reseto. Dal som mrkvu. Mozno  16 jednometrovych hriadok  vyrastlo mozno 30 rastlin(tu si myslim ich pozral medvedik). Zena nasadila asi 12 hriadok hocicoho priesad - od kalerabu  cervenu repu. Jedine co zije je ta cervena repa. A pritom aj zasa dit to vies ukazkovo do vlhkej pody. a presi celi cas,aj das kupenu zem nic , vyklicito,ci aj narastie a nieco to zozerie.Prsi tolko ze ani deti z tabora nemusim volat aby sli polievat. Prsi pravidelne jemny dazdik. Lepsie dazdove podmienky ani mat nemozes.

Cesnak a cibulu som vybral(zena) tam asi je nadpriemerna uroda. U cesnaku spokojnost. Cibulu som nevidel - ale tej bolo nasadenenych ako paradajok, teda to aleluja. Oco povedal ze narok menej paradajok.  ved on ich sadi a na tej fotke 14 ,inde su 50.Inak asi 20 aj umrzlo.

Dnes otec varil cviklu v kotliku, zena ju potom zavarila. Ma 84 rokov. Lasicu som a mam rad. Oproti nemu je to uz chatny dedusko. Ohrnul zemiaky sam, sam ohrnul aj kukuricu. To je len co je najviac fyzicky namahave co som ja nikdy nerobil. Chodi tu skoro kazdy den,okrem vikendov .chodi robit. Otca aj Lasicu ta praca udrzala pri zivote. Robili to a robia co ich bavi. Otec ze to autonepotrebujem, da ho mne(prenho auto bola velka vec a hlavne VW Polo-stalo cca 300 000 Sk(ja som si byt o 4 roky kupil za 330 000) , ze to dam vnukovi - hokejistovi - si postavil vo svedsku dom.  Stale na tom aute jazdi ku mne. Ja som aute bol na dovolenke v holandsku a dovolil som si ist(nemecku) 140-150(to bola najvysia rychlost co to auto vie dat) v tretom pruhu,ale trubili na mna porsche ta som isiel nizsie.

 

Aj k Lasicovi aj k mojmu otcovi mam velky respekt.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na zahrade som zbadal niečo červené, malé, a potešil som sa ...prvé čo ma napadlo, že sú to lesné jahody (odkial sa tam vzali?).

Očakavajúc sladunkú chuť som jednu odtrhol a dal do úst. Bolo to slané, nechutné. Hneď som vytriezvel a vypluval, čo sa dalo.

Nevie niekto, čo to je?

1a.png

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sme vytrhali burinu a dosadili mrkvu. Asi ozaj ostalo 30 rastlin. Dnes som nasiel v zahrade karfiol - ma cez 10 cm , to sme uz ani nepolievali,l lebo prsalo Inak je v burine. Aj chodnik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://index.sme.sk/c/22707779/pestujeme-malo-zeleniny-preco-je-to-dolezite.html

Celkom zaujimava aj pravdiva diskusia.

Ja pestujem , kvoli tomu ze mam moznost - som doma(pracujem), teda do zahrady aj kazdu hodinu idem zafajcit,poliat ak je treba, trosku ma to bavi, robime natom viaceri. Asi polovicu veci nemusim kupovat(tohto roku cibulu cesnak, zemiaky, kukuricu, paradajky mozna ak zacnu rast papriky, to je bieda, kaleraby, mozno aj mrkva ak narastie, ), co vyjde musim rozdat(zatial paradajky, ale isto aj kukurica,tekvica). A niekedy dostanem to co nevyjde.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My, nabudúci týždeň chceme zavárať lečo .. paradajkám,  paprike sa v našej záhrade darí .. sú zdravé a chutné.. ja keď mám paradajku zo záhrady, jem ako jablko.. :smile: lečo ja veľmi nemusím, no manželovi, synom, lečo veľmi chutí..

Margarétky

 

Margarétky.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

V sobotu som vybral zemiaky. Mozno o 20% viac ako minuly rok. Zena sa asi nahnevala, ze tam donesie hnoj, ja ze suhlasim a hned dva vlecky, jedna je  nanic. Dnes zena zasadila zelene hnojivo. Zajtra ho otec bude oblievat z hadicou z bazena - tam je 10 kubikov vody. Ja som tu zem a ryloval, aj pri vykopavani zemiakov. Aj inde. Zena zozenie hnoj, tam dve vlecky treba - ja tohto roku budem ma aj 7-8 metrov kubickych kompostu - nedokonaleho, aj zelene hnojivo, aj ale aj mastalny hnoj tam treba dat. 

Inak otec uz nechodi na zahradu - ma problemy asi sklbami - ci zavadza - na jar bol na rebriku tak vysoko kam by som ja nesiel. Ale ze zajtra to pride polievat. Zapol roka cez leto sa mu zhorsi stav?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, slimak napísal:

 Zajtra ho otec bude oblievat z hadicou z bazena - tam je 10 kubikov vody.

Ešte, že do bazénu nepridávaš chemický sajrajt, na zamedzenie tvorby rias. To by si záhrade, ani sebe, veľmi nepomohol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Davam(chemicky sajrajt) a kde to mam dat? A ked tu vodu potrebujem? MOzem to dat na travnik.

Chemicky sajrajt asi chlor. Ci to co spinu da na dno. A potom to vysajes ako vysavac.

Deti sa kupu v juni a v juli,ked je tepla voda - su teple noci. V auguste sme tu vodu ani neupravovali ani nefiltrovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, slimak napísal:

Davam(chemicky sajrajt) a kde to mam dat? 

Netráp sa, ten sajrait, čo dávaš do bazéna určite nemá takú životnosť. Ak by si ho do bazéna mesiac nedával, tak ti riasy v bazéne určite narastú.

Omnoho nebezpečnejšie je napríklad spaľovať doma plasty. Pri ich spaľovaní sa záhrada zamorí PCB karcinogénmi. Potom už neplatí, že produkty z tvojej záhrady sú najzdravšie. A to nezávisí iba od teba, to môže spôsobiť aj tvoj sused. A tieto PCB látky v pôde zostanú už "naveky".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam vedla seba vela ludi co kuria drevom - ja nechapem preco? Kvoli 500eurom? Plasty tu nik nepali. 

Vedla seba - lebo maju dalsich 700 m2 a maju tam len travu a drevo. Ja na miesto dreva mam zahradu kde pestujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, Tono napísal:

Netráp sa, ten sajrait, čo dávaš do bazéna určite nemá takú životnosť. Ak by si ho do bazéna mesiac nedával, tak ti riasy v bazéne určite narastú.

Mesiac to tam nedavame - nerastu lebo noci su chladne - oni rastu ked je 20-25 a viac stupnov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 minútami, slimak napísal:

Ja mam vedla seba vela ludi co kuria drevom

To máš šťastie. Ja mám suseda, čo páli napríklad podlahové dosky, pokryté platom. Jednoznačne tým zníži svoj rozpočet na kúrenie. A čo páliť pneumatiky, PET flaše... Cena plynu teraz prudko rastie.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som ten bazen vylial na horcicu, a chalan si chce som mnou zajtra zahrat tenis. Dnes zo srandy ze bekhand kto odpali dalej, cez stromy,cez sklenik. Ani ja som to neprestrelil.

Ja som rad,ze chce hrat tenis, som mu povedal zajtra si zahrame a on dobre. V minulosti sa vykrucal. Ak sa nauci aj bakhand dobre davat - myslim si ze to bude dobre davat. Teda ze sa to nauci. Potom ho este nacit len podanie. Chlapca som mal na treningu asi 10 raz. Za tych 10 treningov - som ho naucil hrat tenis. 

horcica.jpg

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov