Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

už roky túžim po žltých muškátoch ... tak si ich viem predstaviť, jáj, len také asi nebude ... keby to šlo, už asi dávno sú ...

my máme doma červené muškáty a ružové. žlté nie.. ,  ale pozerám, že aj žlté muškáty predávajú .. http://www.skalnicky.eu/c/balkonove-kvety-2014 :)

čo sa týka vína, žltý muškát , klasická tokajská odroda, dá sa... :drink:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ale pozerám, že aj žlté muškáty predávajú .. http://www.skalnicky.eu/c/balkonove-kvety-2014 :)

 

.... noooooo  :klobuk:  .... ako pozerám, smeruje to, smeruje to, šľachtitelia na žltých muškátoch pracujú už veľmi dávno ... toto je taký hodne veľký úspech, viac-menej  nažltený biely, prvý úspech :)

verím im, oni to raz zvládnu a budú muškáty farby púpavy :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a už mám muškáty, krásne červené, žlté musia počkať, kým ich vyšľachtia na žltožlto, a už sú zasadené aj štyri plantičky koktejliek ...

môžem začať záhradníčiť  :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

hrachu sa celkom darí, už som chutnal, fazula tiež vyšla, ale z uhorkami mám problém... majú už tri týždne a stále majú 3-4 cm...

 

Prišiel som do záhrady a počul som šramot. pátral som po zdroji a objavil som ho. Mladý škorec sa trepal na nejakou potvorou a spadol do flaše. Nevedel vyjsť von, flaša sa mu šmýkala a krídla nevedel roztiahnuť. Vytiahol som ho, ale šramot neprestal... vo vedlajšej flaši bol rodič...

post-2333-0-31493900-1400948614_thumb.jpg

post-2333-0-58665100-1400948624_thumb.jpg

post-2333-0-36222900-1400948855_thumb.jpg

post-2333-0-17587500-1400948863_thumb.jpg

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 alarm

   neboj, uhorky porastú, len zatiaľ im moc neprialo počasie, uhorky sú citlivé na chlad, bude slnko budú rásť.. :)

Inak,  teší ma, že sa vám páči časť našej  záhrady.  Ďakujem. :)

  Vrba japonská

Salix integra "hakuro- nishiki" - mám z nej radosť.

post-2385-0-37447800-1400948425_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes , ako každú nedelu doobeda som opäť nebol v kostole...ale venoval som sa inej bohumilej činnosť.

Tie škorce ma trápili, a tak som im vyrobil 20 rebríkov, keby sa tam náhodou znovu strepali..... :thumbsup:

post-2333-0-77041000-1401017032_thumb.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm,

to, že si vyrobil 20 rebríkov je chvályhodný skutok... :thumbsup:

 

minule pri zalievaní trávnika som zbadala pod jedným stromčekom lastovičku, najprv som sa zľakla, čo tam robí, či je v poriadku, no našťastie bola, učila sa lietať.. :)

post-2385-0-78190100-1401021856_thumb.jpg

post-2385-0-27771000-1401021991_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game:

to sa mi asi nepodarí :zubiska:, ale keď som videl, ako tam trepe krídlami, a nemohol ich roztiahnuť, tak toto je spôsob, ako sa podoprie nohami, zabije skobu, prevliekne lano, čo vyberie z ruksaku a vyštverá sa von... 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

idem chváliť maminu záhradu ... hneď pri bránke má čerešňu ...

zostala som stáť ako v Jiříkově vidění, tak neskutočne čerešňami obsypaný strom som ešte nevidela. toto je len kúsok. skvelé zdravé úchvatné čerešne, nazbierali sa celé kýble, a ten strom to ani nepocítil ...

a hne´d pri bráne som zostala stáť a zobať, a zobem ešte furt, už mi je zle ako koňovi ... ale senzačné sú

 

post-3-0-43481200-1402172244.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dva dni som len kosil, na ostatne neostal cas a sila

kompostoviska sa davno premenili na obrovske kopy nakosenej travy

ceresne zeru vtaky

vinic sa podoba na dzunglu

na jesen orezane konare prerastaju na kope burinou

takto vyzeraju Otrokovice....

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

to velke modre na okne je nejaka letnicka, zvoncek :D a to modre v truhliku je horec :) mas pravdu, hned je ten balkonik zivsi :D aj s vrtulkou darkovou :D, este mame na zemi vo velkom kvetinaci rozmarin proti komarom :D a to este chcem dva truhliky :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zelina na balkone skutočne oživí... aj manželke som tam dal na prianie  pažítku do truhlíka a v kvetináči má ešte bazalku. 

Horšie je, keď to začne opadávať. Z cekom čistého balkóna je chlievik....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady, vitaj v mojom svete. ledva som dokosil, zhrabal seno asi na 30 kôp, reku, že spracem, spopolním aj so starými konármi... do toho mi priviezli 10 kubíkov dreva.  :blink:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zelina na balkone skutočne oživí... aj manželke som tam dal na prianie  pažítku do truhlíka a v kvetináči má ešte bazalku. 

Horšie je, keď to začne opadávať. Z cekom čistého balkóna je chlievik....

nielen to robí chlievik ... susedia nad nami všetci rad radom húlia, všetok odklepávaný popol sa znáša na náš balkón, kdejaký prach, ten je večný, kadejaké steblá a seno a kdečo, každý deň je ako chlievik, tie popadané muškátové kvety sú len čerešnička na torte ...

 

tento rok zasa stará dobrá klasika - červené muškáty, a rajčinky, ktoré mali byť koktejlky, ale toto koktejlky nebudú ...

 

post-3-0-04038500-1403514786.jpg   post-3-0-28770800-1403514791.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ja fajčím na balkóne, ale nedovolil by som si už v princípe, oklepávať popol dole. Na to je popolník, a keď sa naplní tak do igelitky a do koša....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov