Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

tento rok balkónové koktejlky nechytila žiadna pliaga, stále sú krásne zelené, majú plno zelených bobúľ, a napriek tomu, že teplo teda nie je žiadne a slnko poriadne zubaté, pomaly, veľmi pomaly rajčinky ešte stále červenejú ...

tento rok na troch koreňoch bolo cca 7 takýchto - tak do dlane - misiek :

post-3-0-09774200-1380798220.jpg

a ešte tam pár kúskov zreje :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si v našej záhradkárskej kolónii vyhliadol jednu chatku + záhradku asi 4 áre, anglický trávnik, je tam nádherný výhľad na naše sídlisko + okolitú krajinu, super miesto na relax, majiteľovi som ponúkol 2000€, čo je myslím dosť dobrá cena, ale nechcel to predať. Počkám, je to dôchodca, možno čoskoro zmení názor, keď ho prestane baviť sa zakaždým trepať do kopca :smilieee:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Určite je to krása! :)  Je pochopiteľné, že ujo dôchodca sa len ťažko vzdáva svojej nádhery. Chata, záhradka ... je určite jeho veľkou  srdcovkou. Dokedy ujovi dôchodcovi budú stačiť sily, nech sa v nej pekne  kochá.

Pre teba Axel,  to vidím tiež celkom pozitívne. Ak by si veľmi chcel, už teraz by si sa mohol viac  tešiť z tejto krásy, byť k nej  o krôčik bližšie. Stačí maličkosť,  ponúknuť ujovi dôchodcovi pomoc, tak,  že mu veľmi rád prídeš do záhradky pomôcť, len tak z ľudskosti . Pomôžeš dôchodcovi, budeš môcť byť v peknom prostredí, kochať sa krásou ..

  Myslím si, že je pravdepodobné, že   ak sa jedného dňa ujo rozhodne predsa  záhradku predať..., budeš to práve  ty, ktorému rád zverí do rúk svoju chatu, záhradu, lebo za ten čas ťa lepšie spozná, kto si, aký si .. a  tak sa mu bude  ľahšie  rozhodovať komu predá, komu  zverí do rúk svoj poklad .. :)

  • Pridať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím si, že je pravdepodobné, že   ak sa jedného dňa ujo rozhodne predsa  záhradku predať..., budeš to práve  ty, ktorému rád zverí do rúk svoju chatu, záhradu, lebo za ten čas ťa lepšie spozná, kto si, aký si .. a  tak sa mu bude  ľahšie  rozhodovať komu predá, komu  zverí do rúk svoj poklad .. :)

 

 

ak ujo zisti aky je Axel.....ja sa obavam skor praveho opaku :zubiska:  :tease:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

To môže byť užitočné pre amatérske vinárstvo.
najmä, že teraz je na to čas

a podľa toho, ako sme sa pripomenúť ruštinu  :D 
Виноград. Обрезка куста .(Orezávanie kríkov hrozna)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my už druhý rok neobrábame vinohrad...ešte donedávna sa obrábal, oberačiek sa zúčastnila povinne celá rodina a neprítomnosť bola ospravedlnená jedine Zubatou, ale bývalo tam veselo, jediné, čo mi vadilo, bolo veľmi skoré vstávanie, ale raz do roka to šlo.

Zajtra s chystám robiť Flinstonovi - a záhradným mačkám - v záhrade spoločnosť. Už som tam dávno nebola, vlani mi v tom bránila haksna a na jeseň moji neželaní návštevníci. Vraj má byť pekne, tak snáď sa zajtrajšok vydarí. Už mi chýba prechádzka po lese a aj tie chlpane chlpaté.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak svokra mi urobila škrt cez rozpočet. Ráno som naschvál skoro vstala, poupratovala som, atd, a akurát som dokončila domáce práce, keď zavolala, že ona chce tiež ísť do záhrady, a že si vezme taxík (dlhá chôdza už jej robí problém a navyše má po páde zranenú ruku, vďaka čomu sme počítali s tým, že jej donesieme nákup a budeme my dvaja pokračovať smer záhrada pekne peši cez les), ale ona že nech príde Flinstone k nej a odtiaľ pôjdu taxíkom.

Chcela som do záhrady ísť najmä kvôli tej ceste - cca 3/4 hodiny do kopca cez les, potrebujem pohyb a po tých všelijakých chorobách by som rada zasa nabrala trochu kondičku a pochod cez les a do kopečka sa mi zdal dobrým začiatkom. O vozenie v taxíku nemám záujem, to môžem sadnúť tuto na autobus a môžem sa voziť po Blave a nemusím za to ani platiť...a sama, to predsa len by som nerada do lesa. Tak som nakoniec ostala doma, aj tak nemám moc čo na seba na toto obdobie (výhovorka!  B) ).

Len mi je trocha ľúto, že keď som mala vlani nohu dochrámanú a chôdza po inom ako rovnom povrchu mi robila problém, to Flinstone neprejavil ochotu ísť tam taxíkom, a umožniť mi tak byť tam, hoci vtedy by som ten taxík bola rada prijala, aby som bola vonku, a nie zatvorená v byte, ale vtedy by to bolo drahé. :janie:

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sialenstvo... alarm, vsak sa spamataj, este je len 2.marca...
zato, ze trochu svieti slnko ??? ano segra vcera tiez rylovala len v kratkom tricku, ale do zajtra rana bude mrznut

a okolo piatej vecer som si rad okrem tricka a svetra dal na seba aj bundu a futrovanu vestu

 

mimochodom, pravu ruku mam od noznic zhumplovanu ako som predpokladal (teda az na tie pluzgiere, lebo som mal dobre noznice...); asi investujem do noznic s prevodom

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 týždňami...

Včera sme sadili priesady paradajok a papriky. Ešte dokúpime nejaké kaleráby, zeler a dosť. Cibuli sa darí, mrkva rastie, čo sa nedá veľmi povedať o petržlene, ten je oveľa slabší.. asi bude potrebné na niektorých miestach aj znovu podsiať.

Inak, všetko pekne rastie, kvitne: jahody, viničky, egreše, aj kvety v skalkách, na záhone,  aj okrasným stromčekom sa dobre darí.

Živý plot(Vtáčí zob)  je sviežo zelený, hustý,  trávnik taktiež. Teraz  je všetko pekné, zelené, lebo ešte nie je príliš horúco.

Vo veľkých sparných horúčavach  trávnik potom, žiaľ miestami aj vyschýna, aj keď ako sa  oň staráme.

 

Najnovšie sa teším aj  novým okrasným stromčekom, ktorými nás prekvapil syn. Došiel po dlhšom čase domov, zašiel do záhradníctva, kúpil  stromčeky 5ks, posadil ich, ale peniaze od nás v žiadnom prípade nechcel zobrať.. vraj  darček od neho... :)

Medzi nimi sú  aj: Javor japonský(Acer) post-2385-0-86815400-1399118811.jpg

 Buk (Fagus sylvatica)post-2385-0-57986900-1399119042.jpg

 

Večer ich stále polejem, aby mali dostatok vlahy.., synovi referujem ako sa im darí ... :) ...a tak sa vytešujeme... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V piatok som zasadil papriku, dosadil mrkvu, ktorá nevyšla a potom tri hodiny čistil auto... doplatil na to môj chrbát, po príchode domov mi manželka striekala naň nejaké aloje...vyzeral som, ako požiarnik po zásahu bez oblečenia...

Cibula prežila, aj cesnak...

 

post-2333-0-63573500-1399150216_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, čo sa stalo, ale do rána na balkóne (aj manželkin kvet).....a to som sadil už tretie uhorky, lebo dvoje vyšli velmi zle. Snáď do jesene ešte niečo vzíde....

post-2333-0-21984600-1399193080_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz mi napadlo, keď vidím tieto uhorky, že mame takto odchádzajú sadeničky rebarbory - má veľmi dobrú, ale chcela to obnoviť, a sľúbila aj susedkám záhradkárkam, a v kelímkoch akosi vyhnali a takto nejako po istom čase vädnú a slabnú.

 

a ja by som sa už mala rozhýbať, ísť navštíviť záhradkárstvo naše, a pokukať niečo na balkón ...

a možno aj sadeničky koktejlky zasa dostanem aj tento rok, dúfam teda - už sa na ne teším .

 

a mám jednu takú predstavu ...

už roky túžim po žltých muškátoch ... tak si ich viem predstaviť, jáj, len také asi nebude ... keby to šlo, už asi dávno sú ... ako čierny tulipán :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a mám jednu takú predstavu ...

už roky túžim po žltých muškátoch ... tak si ich viem predstaviť, jáj, len také asi nebude ... keby to šlo, už asi dávno sú ... ako čierny tulipán :innocent:

 

Ach, game, ved žltého muškátu su plne..................vinoteky  :party:

 

ale aby som nebola uplne OT ja som posadila kopu byliniek..alebo mozno biliniek /tak to bolo napisane na listocku u babky na trhu/ :smilieee:

uz sa tesim na kura na tymiane a rozmarinove zemiaky a mojito a tak.... :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov