Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

moje kvety asi citia, ze som sem nieco naskriabala a zacali kvitnut za posledne dva dni ako dive... desat novych kvetov sa roztvorilo od piatku... :) takze slo o plany poplach.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale aj tak sa čosi deje, zasa nie je dobrý rok na čosi, lebo aj moje muškáty to robia.

mierne ich prihnojujem, spamätali sa, zosilneli aj kvitnú,

polovica pukov - kvetov je v pohode, pekne sa rozvinú.

 

ale stále ide dosť stoniek s pukmi do uschnutia - kvety majú silu vytlačiť ich, ale rozkvitnúť už nie.

alebo celý trs pukov v ranom štádiu zoschne, a vyjde z celej stonky do kvetu len jeden kvietok ...

 

každý rok je na niečom nejaká pliaga :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Raz za čas čosi porýlujem, prečo?

 

pretoze v mojom pripade to znamena 1. cestovat na rodinne latifundie 2. kosit, strihat, rylovat, oberat, kopat, spracovavat produkty, pilit, rubat...

a to este nehovorim o udrzbe stavieb a vybavenia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. cestovat na rodinne latifundie 2. kosit, strihat, rylovat, oberat, kopat, spracovavat produkty, pilit, rubat...

 

Nooo, ale ty potom budes vediet velmi presne zime odpovedat na jej otazku ...

... co si robil na jar a v lete ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a aj o hrozno sa musis starat v lete.. jo jo, nasi starnu, sily ubudaju, uz skoro nic nepestujeme, bo sak vsetko sa da kupit, mame masite paradajky, nejaku fazulu, cukety, bylinky, maliny, zopar ovocnych stromov a vinica do nemlatom.. kazde leto sa navlacia bednicky so vselicim, ale zavaram rada :) najneradsej mam starost o vinic a polievanie sklennika krhlou..

aj sme dumali co s tym do buducna, sestra vymyslela, vytat vinic, zatravnit a posadit stromy, co budu ludia chodit za poplatok objimat.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po par dnoch som prisla domov a na balkone dzungla, vsetko rastie, kvitne, puci.. krasa.. len niektorym muskatom nove puky stale schnu skor ako sa stihnu rozvinut..

v zahrade teraz fajn, poprsalo, zahrada zaochkala blahom, tymian a salvia sa uz susi, napchala som sa prvymi jahodami /s medom su uzasne/, uz su velke egrese, ribezle su este biele, ale je ich dost, ceresni bude plny strom /a to sa hovori, ze je malo vciel/, uz trcia male kaleraby, rozkvitol clematis, kvety maju v priemere aj 20 cm, levandula ma este zatvorene kvety, ale staci sa jej dotykat a ide z nej uzasna vona.. na stare kolena mam zahradu stale radsej a radsej..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nemam, tak aspon doma pestujem travu :thumbdown:

Hned su mi tvoje prispevky zrozumitelnejsie :)

 

Zahradu nemam, ale spominam na stare dobre casy, ked som mal par metrov za spalnou hribovu plantaz. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pink tak pekne si to opísala, s takou láskou k záhrade. :thumbdown:

na stare kolena mam zahradu stale radsej a radsej..

podobne aj ja.

U nás už dlho nepršalo, tak máme veľmi sucho aj trávnik je vysušený. Jahody mám ešte len zelené. Levanduľa tiež ešte nerozkvitla ale už jej veľa nechýba. Klematis má už tiež pár kvietkov. Muškáty mám toho roku pekné, no ešte len začínajú, ešte nekviktnú naplno.

Tiež sa teším zo záhrady stále viac. Mám rada iba tak sa po nej prejsť a skontrolovať rastlinky. V jednej ruke mám pohár s kávou, alebo chlieb s "mojou cibuľkou" v druhej motyčku alebo krhlu,( aby som vyzerala seriozne záhradnicky). Potom polievam stále čosi odstrihnem.

 

alarm

to máš dobré na tie uhorky. Potom ich len preplietaš pomedzi tie oká. Pozerám že ich máš v takých žliabkoch. To je dobrý nápad, aspoň ti neodteká voda keď ich polievaš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Má to niekoľko výhod.

1)Polievam, respektíve zalievam uhorky až po krk, a nemusím polievať často.

2)Mimo zalievanej oblasti je sucho, takže je omnoho menej buriny.

 

Rovnako sadím rajčiny, papriku, cviklu, fazulu....a zalievam len pod koreň do jamy...

napr.

Obrázok

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poznámka k pridávaniu obrázkov:

 

poprosím pridávať na Fórum obrázky cez súbory - príspevok, a veľmi jednoduchý návod aj so screenmi v troch krokoch, krok po kroku :

Návod tu

 

 

okrem toho aj v mojom podpise.

obrázky zostanú v príspevkoch, aj keby zmizli z webových stránok. nebudú v príspevkoch diery.

 

ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mame dve zahrady. Jednu priamo pred bytovkou. tam sa pestuje vsetko, od zemiakov po mrkvicky, styri jablone, sklenik s paradajkami a uhorkami. Druhu mame vzdialenu 12 kilakov v zahradkarskej osade s murovanou chatkou. Tam sme prestali pestovat zeleninu, ostali iba ovocne stromy a travnik /aj tak je to dost roboty/. Viac casu vsak venujem chatke, teda posedeniu pri chatke, opekaniu spekackov, grilovaniu, vareniu gulasu atd. Chata je 4x5, krb, elektricka pripojka, jedno poschodie hore, dve postele plus pristelky a pivnica. Chyba tam pitna voda, ale na buduci tyzden sa chystam kupit cerpadlo a nejaku nadrz a budem si ju tahat zo spolocnej studne, ktora je par metrov nizsie. Ak budem mat, hodim tu nejake fotky :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm, parádne jahody :smilieee:

 

: ) tie obrázky nie sú pre mňa, ale pre fórum, aby za chvíľu nezmizli / majú to v dobrom zvyku občas, keď sú nalinkované odinakiaľ : ) / - aby si vedel, ako s nimi manipulovať, prípadne dať do stredu príspevku,... a preskúšať to všetko, doporučujem odskúšať vždy každému všetko v testovacej kategórii, je to posledná kategória na fóre, a veľmi sa osvedčila.

to je info aj pre ostatných fórumákov. vďaka všetkým.

 

dead,

to by chcelo aj ochutnávku, alebo tak niečo ... stretko na deadovskej záhrade, s osobným grilovaním, deadovským gulášom a tak ... a samozrejme aj fotky ako predkrm ! :)

 

ja sa musím pochváliť balkónovými rajčinami - rastlinky majú viac než pol metra, kvietky, malinké zelené plody, a ... pokračovanie uvidíme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemotaj sem rýľovanie, ja hovorím o guláši a grilovaní, porýľované dobrý gazda pred návštevou už musí mať :) :smilieee:

 

premýšľam, kam dať tie rajčiny ... rastú ako divé do šírky do výšky, ale je pravda, že boli trochu prihnojované - oni sú hlavne na to, aby boli dekoratívne a zelené na balkóne.

ale zaujímavé plody to má - ešte maličké, zelené, majú to byť koktejlky, ale sú oválne, ako minivajíčka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predstavujem si jeseň, padajúce pestrofarebné lístie, happy ženu v gumákoch a s rýľom na deadovej záhrade..

 

alarm, pekné jahody .. aká je to sorta?

 

game, "minivajíčka".. cherry sú veľmi chutné, sladké .. mne k nim ani chleba netreba, ale to ani k väčším paradajkám .. mňam.

 

naše paradajky, paprika .. tiež pekne rastú, ale keďže už dlhšie nezaprší a nezaprší, tak to treba každý deň polievať. Ale sa už teším, hlavne aby ich bolo veľa aj na lečo, pretlak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov