Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

inak alarmova zahrada je nejak popredu, aj uhorky uz ake mate, aj baracky... nemas zahradu nahodou na skladke radioaktivneho odpadu? :ax:

 

no neviem či popredu, ale :

vitajte na svete, moje prvorodené... :ax:

dúfam, že vás to nenase.. :ax:

post-2333-0-55893800-1307909958_thumb.jpg

post-2333-0-53436100-1307910020_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predvčerom som zavárala čerešne. neviem, načo Pánbožko stvoril vrtuľu čerešňovú. Ako keby lastovičky nemohli papať niečo iné. :ax:

my sme tiež mali také tie podlhovasté paradajky, ale neboli nejak moc múčnaté. Tie v záhrade vypestované chutia celkom inak ako tie z obchodu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm,

dráždiš záhradkárov, nezáhradkárov, chuťové a zobudené čuchové bunky, a vôbec ! :hmmm:

 

 

nech dozrejú v pohode a nepríde na ne nič, čo nemá prísť ... krásne sa ti všetko vyfarbuje a rastie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....a aby ste si nemysleli, že všetko sa mi darí, tu je foto.To, čo by tam malo byť a nie je je už druhý krát vysadený petržlen.Mrkva sa na druhý pokus podarila...

Preživší petržlen som zgrupoval do dvoch chudobných riadkov :P Trvalo tri hodiny, kým som ten kúsok vyčistil.

Kôpor to isté...márne by ste ho na fotke hľadali.

Niečo sa ale predsa ukotilo :P

post-2333-0-82647300-1308415940_thumb.jpg

post-2333-0-44117100-1308415970_thumb.jpg

post-2333-0-91002100-1308415984_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to aby si vedel ako má vyzerať pekne poschádzaný, trocha hustý petržlen. keby si vedel koľko námahy mi dalo to tu capnúť, tak by si si to vážil ako granátové jablká vypestované v gronsku.

ešte muškáty

post-2337-0-90281000-1308518077_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Waw, tak to je lahôdka pre oči, také šťavnaté ovocie .. mňam. My, žiaľ doma nemáme ovocné stromy len u rodičov: marhule, slivky, jablká, hrušky, čerešne .. broskyne kupujem jedine v obchode .. ale pestujeme zeleninu ... a kvety.

 

flora, tie muškáty sú pekné .. mám veľmi rada muškáty, aj ťahavé, ktoré pekne prizdobia aj okná .. len v poslednom čase bolo dosť u nás sucho,bolo potrebné všetko veľa zalievať, ale konečne včera zapršalo a hneď to všetko skrásnelo, zazelenalo .. to sa mi páči v rodinnom dome, keď si môžem vyjsť vonku a pokochať sa pohľadom na pekný trávnik, kvety, skalky, pokochať sa pohľadom na Slanské vrchy a dať si na terase trebárs kávičku.:P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

maliny mavame kazdy rok velke, sladke, krasne, toho roku je ich biedne, pojedli sa pri kriku a len tak sa urobil jeden decovy poharik dzemu, viac toho roku nebude... su krasne, zdrave visne /bude lekvar,. mnam/, bude aj vela jablk, sliviek, broskyn, uz som mala aj jednu marhulu.. tmave egrese su sladke, blede este nie, pri ribezliach ma triaslo, este potrebuju cas.. posledne jahody sme nahadzali do sampusu, uz je po nich.. papriky v sklenniku su krasne a ani nam nevysiel petrzlen, teda vysiel, ale je nejaky chudorlavy :P a detto hrach.. spenat uz nechavame na semeno, ale bol mnam..

 

klasicke muskaty su ok, ale tie anglicke sa mi pacia viac, krasne rastu, kvitnu, lupene maju viac farieb, oliva ma nove listy, hortenzie su plne kvetov.. aaach..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:D na hortenzie si robím zálusk aj ja, tiež na magnoliu, ešte nejaké ruže .. proste mám ešte predstavu, ako a čo by sa postupne dalo ..

 

jaj, a ešte snáď to, že prišla som pred chvíľkou od našich a brat urobil jazierko, striekajúcu fontánku, nechýba lekno, rybičky .. paráda!..otec, vraj odvtedy rád vysedáva na lavičke a kochá sa krásou, relaxuje, teším sa s nimi.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

heh, hanbia sa :rolleyes:

sú úplne úžasné, voňajú nádherne, rastliny sú obrovské, ale z čoho červenejú, to teda neviem, takmer nevidia slnko ...

ale nech sa im darí, za dvadsať rokov sa ešte nepodarili takéto rajčiny ... vždy vyzerali ako malé ometlá, a akosi mi jedno, aj akú budú mať chuť ... len sa na ne chodím usmievať a voňať ich, len nech ich neprechválim :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som urobil pokus s odburiňovaním...

Na pár koreňoch rajčín som najprv vyvrtal dieru,odrezal fľašu, a do nej budem polievať.

Vrch ostane suchý, takže buriny bude menej, lebo nebude mať vodu.

post-2333-0-09958700-1309034697_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prvá oberačka úrody dnes dopadla takto ...

jedna malá rajčinka - taká mini, chýba, lebo sa skotúľala z balkóna, jedna o kúsok väčšia skončila ako prvá ochutnávka, nie kašovitá, ani sladká, ani kyslá, taká akurát ... zbytok vyzerá takto :rolleyes:

 

post-3-0-74573800-1309452149_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov