Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

Fotky "budúcej úrody" sú z minulého týždňa.

Posledná fotka, detail papriky je zo včera. nikdy som to nevidel. kúpil som 10 ks pcr-ky, lebo som mal málo, a hneď pri sadení som si všimol jemné žlté nite okolo stonky. Obral som to a zasadil. Keď som prišiel do foliaka včera, takto vyzerali 3 z piatich dvojkoreňov papriky. Vyzerá to ako rastlinný parazit, niečo ako imelo. Pravdepodobne kúpim 10 ďalších kusov a tieto vyhodím. Omotáva sa to okolo stonky ako škrtič. Nevie niekto čo to je?

Medzitým mi listy požrali slimáky, tak som im nachystal pivné slávnosti do misiek. Uvidím, či sa spijú do nemoty.

Tretí obrázok musím dať osobitne ,nezmestí sa...

5.jpg

4.jpg

tretí.

3.jpg

  • No neviem, neviem 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My mame mravce,boli aj minuly rok. Zena namiesala praskovy cukor a prasok do pecenia. Vraj by to mohlo zabit matku samicu. Mrravce jej do nesu aj cukor aj zozerie ten prasok dopeciva na com zdochne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Korunkovka kráľovská 

Minule som si všimla, že v meste v záhradke už sú aj púčiky na Pivóniach,   keď rozkvitnú.. postnem nežné, voňavé a krásne Pivonky.:yes_yes:

Korunkovka kráľovská.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://floraservis.sk/lima-oro.php

Toto je 100% ucinne proti slimakom. Otec to mal v skleniku pod paprikami uz tam zrejme niesu .  Kompostovisko som rozhadzal do hriadky na to dal hobliny a piliny, potom narobila zena dierky do kompostoviska,na vrchu bolo este asi 5 furikov zeme zo zimneho kompostoviska. Vcera kratko asi na dva krat po dvadsat minut poprsalo. Medzi tym sme sadili a presadzali kukuricu. Potom sa zena este prechadzala s nozom po zahrade,kvoli slimakom. Kym prisla po to byvale kompostovisko,kde teraz rastu tekvice,povedala,ze zarezala asi 200 slimakov. 

Okolo kompostoviska ich mohlo byt 200(viditelnych). Na hobliny, piliny vyliezli este len asi 5. Mam teraz bukove,ci dubove(hnede) pilini a tie su jemnejsie, drobnejsie. Ked piliny tak trosku vacsie pichlavejsie,po klasickej cirkularke, na to sa slimakom nechce liest. Ale nakoniec, otcovi zobrala 10 vrchnacikov stymi modrimi gulickami zo sklenika,tam uz slimaky niesu po ukladala ich po pilinach hoblinach, aj tam kde ich bolo najviac. Rano nebola ziadna tekvica poskodena. A to nato aj trochu prsalo. V tych vrchnakoch(viecka zo zavaranin) bolo 1-2 vyschnuty slimak.

Keby tam neboli piliny aj ten pripravok som presvedceny, ze za dva dni(mozno by im stacila vcerajsia noc) by tie tekvice zozrali. Pichol som knim aj kukuricu aj fazulu som zvedavy, ci z nich nieco vyjde. polievat to budem,mam dost vody.

 

Chcel som to dat do temy mate zahradu.

 

tekvice a slimaky.jpg

sklenik a slimaky.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem game. Ze mam dost vody,tak na 10 dni polievania, toho najnutnejsieho(aj ked do teraz som to spliechal aj na nevyrastle zemiaky). A 10 dni na celom Slovensku nebude prsat. Dufam ze za tych 10 dni budu aspon dve burky. 

https://www.facebook.com/shmu.sk/posts/5701322259941300

Ziadna burka vcera na Gemeri nebola. U nas spadlo asi 3 mm. Aj to potesi. Ziadne blesky ani hromy som nevidel,nepocul ani vietor. Roznavsky okres je za Kohutom, ale aj tam spadlo 12 mm. Lepsi dazdik. V Rimavskej Sobote nic. Ja mam vyhlad na Lucenec,zorne pole Brezno az.Tornala,mozno ani ju nevidim skor Rimavsku Sobotu.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za máličko, slimak :)

sucho je, aj keď tá voda bola schopná naplniť menší bazén, pre zem je to málo... stále je veľký deficit medzi spodnou vodou a tou zhora.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď nemusím, nechcem používať chémiu, preto som pripravil pre slimákov pivné slávnosti.:drink:

Uchlastalo sa ich neurekom, zachránil som obžratú papriku, teraz aj jahody a uhorky. Funguje to perfektne, tie slimáky musia mať červený nos na alkohol. Stačí im aj pivo desina, a netrvajú na značke.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, problém, ktorý som riešil bolo, že v obchode tieto nádobky so strieškou boli vypredané, a čakať som nemohol. Mal som plastové poháre, a nádobky, ktoré som nechal po spapkaní ruských vajec. Do foliaku som dal len poháre a nechal ich nad zemou asi 1-2 cm, nalial 2cm vody, 2 cm piva a štipku soli. O dva dni tam bolo asi 30 bezdomovcov. Ak by som to neurobil, z papriky ostanú len stonky. Vonku to bolo horšie, pohár potrebuje nad sebou krytku, aby do neho nepršalo. Tak som zobral tri štipce, prištipcoval na pohar a tým sa strieška zdvihla, aby tam mohli naliesť. Zaťažil som to kameňom proti odfúknutiu. Zachranil som jahody a rovnako uhorky. To bol ten týždeň, čo pršalo.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov