Skočiť na obsah

Cat Eye

Odporúčané príspevky

game a čo tam sadíš ?

 

zeleň a muškáty / hlavne, lebo sú najodolnejšie / a surfínie a petúnie a inú dekoratívnu zeleň a občas aj miniparadajky :D - minulý rok mi tri aj ako tak dozreli !

 

nastálo tam je jeden zakrslý zelený ťahavý ihličnan :D

 

problém je, že je to veľmi zle otočený balkón, na východ, slnko tam svieti pár hodín doobeda, ináč je tam chladno a hlavne je to na rohu, točí sa tam vietor a je tam príliš veterno.

veľmi treba vyberať, čo tam posadiť, tie chúdence paradajky ani schované pri stene na najslnečnejšom mieste jednoducho nemali dosť slnka a tepla :)

 

 

no veď, už začína byť obstojné počasie, už bude načase trochu to vylepšiť, aby bolo na čo pozerať ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

buduci tyzden strcim do zeme muskaty aj ja a mozno este nieco ine, nech je to farebne, biele, zlte, modre.. a rozhodla som sa, ze posejem aj valerianu, alebo nieco podobne, co sa da odstrihnut na tanier... a chcela som aj miniparadajky, prosim navod, ktore mam kupit...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ťažko povedať, ktoré kúpiť, hľadaj cherry paradajky, strapcové koktejlky, priesady od južanov, ale keď majú dobrú zem, závetrie, slnko, sčervenejú a dorastú všetky ... moje nemajú šancu

kde-tu experimentujem aj s bylinkami, ale na tom nešťastnom balkóne je to všetko na kočku, dokonca aj u susedy bosorky, ktorá má doma nejakých 170 kvetov a burín v kvetináčoch, na balkóne je to bieda.

 

predtým sme mali s dvomi susedmi záhradu, v tejto oblasti sa paradajky dali, aj koktejlové, len dozrievali neskôr, ale na papriky tu nie je vhodne. zemiaky boli krásne vždy. a v najkapustovejšom kraji kapustu sadí už len zopár zarytých domácich, radšej ju dovezú z maďarska či holandska : )

 

no, zostanem pri tých kvetoch a budem nadávať na vietor ktorý ich láme a skladať a vykladať kochlíky ako každý rok :niee:

nakoniec ešte nemám nič, asi tiež až na budúci týždeň ... : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre balkónové pestovatelky:

skúste odrodu SPENCER-malé, strapcové , velmi ......velmi chutné. Minulý zlý rok,Keď všetky rajčiny plesnili, na týchto som mal aspom zopár. Tento rok som ich zháňal, ale nezohnal :niee: , tak som nasadil zbytky z minulého roku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ja uz som vcera neodolala a zase kupila dva korene levandule :niee: minuly rok mi dva vyhynuli, muskat som ostrihala na jezka este minuly mesiac, tak uz sedi na parapetke :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som v sebe objavila nevídané nadšenie pre práce v záhrade, sluníčko, srandovné popožičiavané oblečenie, slamené klobúky a v nich tri ženy... a samozrejme všadeprítomná neustále buzerujúca hlava rodiny, som si vyskúšala aspoň na vlastnej koži aké to muselo byť vo Farmár hľadá ženu :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kupila som semiacka lobeliek

Obrázok

 

a tagetes tenuifolia

Obrázok

 

co neviem co je po slovensky, ale vytesujem sa...

 

edit - uz viem, to je aksamietnica..

 

hladala som valerianu alebo iny podobny salat a nic.. ale maju este mrkvy a hrach :niee:

 

tie paradajky musim vyskusat, len neviem, kedy sa to sadi, ci seje, ci ako... kam chodite kupovat semiacka?

 

 

edit. obr.prel.na FTP.g.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lobelky máš pekné to sú vďačné kvietky. Mne sa páčia také pôdokryvné kvety.

 

Aj tú aksamietnicu po našom "fajerušky". Máš taký ten druh čo sa hodí aj do skalky. Kvietkov je veľa a kvitnúť ti to bude celé leto. Úplne nenáročné a pekné a tiež nedorastajú do veľkej výšky.

 

Paradajky ak chceš, buď kúpiš semienka už teraz a čím skôr ich posiať do nejakého kvetináča na okno. Poschádzajú ti a potom tak v polovici mája. Teda po "zamznutých" ich už popresádzaš von.

Alebo je možno počkať (zasa do mája) a kúpiť už hotové priesady na trhu a rovno si to posadiť do záhradky či na balkón. Je to jednoduchšie.

Len sa na tom trhu nedaj oblbnúť, aký druh vlastne kupuješ. :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetko som zasiala, teraz to chodim obzerat, zatial nic, tak dufam, ze to vzide... muskaty zasadene, mam tie visiace, taka zvlastna farba medzi cervenou a ruzovo fialovou... zasiala som este salat, tiez zatial nic, som netrpezliva.. :lol:

Obrázok

 

jo a paradajky, kupim priesady na trhu..

 

 

edit.prel.na FTP.g.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máme záhradku,vykosený trávnik, vtáčí zob, ktorý sa na jar zazelená, skalky v ktorých nechýbajú ihličnany, skalničky ako Flox, Gypsomilka, Litodora ....

Pred vchodom máme ruže, teraz kvitnú narcisy a nechýbajú ani muškáty: ružovej a červenej farby. Muškáty sú ťahavé a niektoré anglické(veľkokveté).

 

Zeleninu pestujeme pomenej a to mrkvu, petržlen, cibuľu, paradajky, papriku.

 

O záhradu sa staráme celá rodina, chlapi kosia, strihajú živý plot, rýľujú .. ja plejem, zalievam, okopávam.

 

V záhrade krb je v štádiu dokončovania, ale grilovať, synovia grilujú na takom menšom grile a potom to spolu baštíme.

 

Pri pohľade na záhradku sa vytešujem, kochám jej krásou, som rada, že mám si kde aj porelaxovať, povylihovať vo voľnom čase, keď je teplo na lehátku, započúvať sa do ticha, tiež do spevu vtáčikov alebo príjemnej hudby a proste len tak pohoda a klidek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

tak balkónová záhradka sa začervenala a zazelenala, tento rok červené muškátiky a zelené poplazy

a zasa v kútiku pokus s koktejlkami rajčinami - vôbec neviem, aká sorta, dostali sme tri krásne plantičky, pekné silné, plné života, som zvedavá, čo z nich ten nešťastný balkón spraví ... želám im dlhý zdravý život ! :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vysli mi lobelky, ale su biedne a aksamietnica nic... salat nikde, uz lepsie podmienky pre semiacka neviem vytvorit.. x ludi mi povedalo - ty kupujes semiacka na slovensku?????? :smilieee: ..asi sa pojdem pozriet do obi v hainburgu... :agree:

kamoska kupovala hotove kvetiny na zilinskej na trhu, mozno sa nakoniec vyflaknem na semiacka...

muskaty maju prve kvety, este su zatvorene, dufam, ze farba bude sediet...

 

game, ak si tie paradajky das na opacnu stranu do bytu, nebudes mat komare :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

muškátiky kupujem podľa možnosti už keď majú aspoň jeden kvietok ... aby som poznala farbu ...

rovnako aj aksamietnice, občas som ich už mala, a kedysi na starom dome na dvore u babky bežne ... je ich sto druhov a všetky sú krásne a dekoratívne. ale buď pestovať už od februára na okne, a potom vysadiť rastlinky ... lepšie sa chytia, týka sa to aj rajčín, aj tekvíc, aj kdečoho

 

okrem toho, nevadí, že kupuješ na slovensku, len je lepšie ich vypestovať najprv v kelímkoch na okne, / teta s tým robí už od februára - kelímkuje na oknách /, potom vysadiť sadeničky, keď to robíš pre potešenie v menšom množstve a chceš vidieť výsledok rýchlo ...

 

aj keď pôjdeš kupovať do hainburgu, kupuj vypestované silné sadeničky : )

 

 

alarm je záhradkár, zrejme to vie lepšie, ale so semiačkami by som si do malej záhradky nezačala, radšej sadeničky, pokiaľ sa dá :agree:

 

 

proti komárom mám sieťky, a mne sa viac páčia na balkóne :smilieee: :lol:

 

aj aksamietnice by mali zabraňovať kdejakej hávedi, vraj :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetko mam v kelimkoch, za oknom, kde je svetlo a teplo, vytvorena mikroklima, dobra zemina, vlhko.... a? a nic... :smilieee: mam taky dojem, ze to zachrania uz vyrastene rastliny, toho salatu mi je najviac luto, moja predstava bola, ze si ho kazde rano odstrihnem k ranajkam... :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

tie veľkokveté muškáty sú krásne, nech sa ti s nimi darí :)

 

pred pár rokmi som ich mala, aj surfínie aj petúnie aj kdečo, nakoniec sa vždy vrátim ku klasike, občas zmením farebnosť, minulý rok boli tmavoružové, a tento rok zasa červené ... a tam na konci radu pod stenou sú tie tri slávne rajčinky, rastú, rastú, ale čo na nich nakoniec bude, je vo hviezdach :)

 

post-3-0-33098400-1303924616_thumb.jpg

práve pred chvíľou desne zmokli, vyzerajú ako zmoky :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm je záhradkár

 

4alarm - vedel by si poradit s niecim stalozelenym, v lete kvitnucim na vysadenie hrobu ?

 

4all - vy sa tu vsetci zo zahradky tak vytesujete... je tu vobec niekto, kto musi na zahrade tvrdo makat ???

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak dneska som sa rozhodol ísť sadiť fazuľku ... no pekne som si kopal a kopal a keď som a mal asi 95% skopané prišla búrka ... to nemohlo ešte pár minút vydržať :) ... keď bude všetko vonku porobím fotečky :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4all - vy sa tu vsetci zo zahradky tak vytesujete... je tu vobec niekto, kto musi na zahrade tvrdo makat ???

 

:) pre mňa je to našťastie už len minulosť, keď to bolo viacmenej o trápení v záhrade, na záhumienkach ...

a susedia sa predbiehali kto skôr zorie, posadí, okope, osýpe, vykope, kto má krajšiu úrodu ..

ako keď by išlo o život, záhrada ako "sdredobod vesmíru", bludný kolotoč :-)) a ani to nestačili zúžitkovať a občas to aj pohnilo .:-D

 

 

Dnes sa z práce v záhradke teším, pracujem ale práca je v rovnakom pomere so zdravým pohybom a príjemným relaxom. Výsledok práce zo záhrady je duši pohladením a očiam príjemným pokochaním.:)

 

 

My máme na niektorých hroboch Odorellu - trvalka vhodná na slnko i do tieňa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

moje kvety su krasne, akurat, ze surfinie zacali rast ako dive, strasne rychlo sa tahaju, problem je, ze nemaju ziadne nove kvety... hladala som na nete ako to riesit, ale vsade pisu, ze rastlina ma haldy kvetov... neviete mi poradit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov