Skočiť na obsah

Kam kráča slovenský hokej


Sniper

Odporúčané príspevky

Este ktomu chalanovi co sa nevie presuvat po lade - mozno vnom vidia druheho Charu. Vidis to vreprezentacii a aj ked ti to moze byt ukradnute.

 

Ako rodic, dali by ste na tento sport svoje dieta? Sport bez absolutnej perspektivy. Sport kde ani reprezentat nevie korculovat a sa tam dostane? Sport co ta stoji mozno 4krat viac ako futbal. Celu republiku a mesta stoji iste viac. 

 

Tak naco? Je to uz 25 rokov asi, naco stat leje tam peniaze? Tie peniaze neprisli k detom. To sponzuruju rodicia. Kam idu peniaze do sportu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.youtube.com/watch?v=5QQrY6mLYEg

 

Teraz U18 vyrovnali na 3:3 s finmi. Su tam deti co aj korculovat vedia(vcera na najazdy vyhrali s cechmi). Ako je mozne ze o dva roky snimi dostanu 8:1? Mozno tito uz nedostanu.

 

Teraz,stale ten zapas ide mozno to vyhraju. Mali dve sance pred chvilou. Ak tam fini niesu s o rok mladsimi nechapem. No uz dali nasi 4 gol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyhrali 4:3. Ak tam ozaj neprisli fini s o rok mladsimi(ci nejakym Bckom - ale hraju na turnaji cesi my, nemci a svaciari) - nepoznam ani ich ani nasich ani neviem kto nasich trenuje. 

 

Ako je mozne ze ked snimi vedia v17 vyhrat a 19 dostanu ak hraju napol plynu hrajuci super 8? Nieje to v detoch je to v treneroch. Aj reprezentacnom, ale hlavne tych klubovych.

 

Tie deti musel niekto naucit hokej. A tito 17rocni mali vacsie stastie ako ti 19 rocni zrejme na trenerov.

 

Ak daju zajtra dole nemcov ten turnaj mozu vyhrat. Mozno neviem najst tabulku ako su na tom ostatne druzstva.  Ale to su hraci co sa pripravuju na B kategoriu MS 18 - oni minuly rok vypadli,nie tito hraci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hĺbkový zber dát zabezpečuje tím pod vedením Filipa Kaderu z analysis-hockey-stats. Hokejportal.net vám prináša dôležité zistenia o výkone nášho tímu v úvodnom vystúpení na MS 20.

 

V prvom vystúpení našej reprezentácie na MS“20“ nás čakal súper, ktorého sme na tom minuloročnom porazili vysoko 11:2 - Kazachstan. Z tohto zápasu sa však predstavila v našom drese len dvojica hráčov a to Samuel Hlavaj a Marcel Dlugoš. Po nie príliš presvedčivom výkone sme síce zvíťazili 3:1, ale herný prejav tímu veľa radosti fanúšikom nepripravil. Pozrieme sa teraz bližšie na výkony jednotlivých formácii či na tie individuálne. Kto zaujal, sklamal prípadne na veci, ktoré počas pozerania daného zápasu nezaznamenáme či nám uniknú.

Po stretnutí svietilo v kolónke počet striel takmer vyrovnané skóre 24:22 v prospech slovenských hokejistov. Samozrejme tu sa počítajú len strely na bránku vo všetkých herných situáciách. Keď si však zoberieme hru 5 na 5 a všetky strelecké pokusy (strely nielen na bránku, ale aj mimo či zblokované) naši boli výrazne aktívnejší pomerom 46:23. Kvantita však vôbec neprinášala potrebnú kvalitu a len 14 z týchto striel bolo zo zón s veľkým či stredným nebezpečenstvom. Ktoré sú to, zistíte na priloženom obrázku.

 

obrazoook.jpgzdroj: Hokejportal.net

 

Žltou sú vyznačené tie s vysokým nebezpečenstvom a oranžovou so stredným. Boli sme síce výrazne aktívnejší, ale veľmi málo nebezpeční. To nám odhalí aj pomer šancí na skórovanie a to v pomere 4 ku 5. Kazachstan si vypracoval viac príležitosti na skórovanie (aj keď len o jednu), zarážajúci je však počet tých našich. V bežnom zápase bývajú 4 šance priemer na jednu tretinu. My sme nato potrebovali celý zápas a to proti papierovo najslabšiemu tímu šampionátu.

Z jednotlivých formácii toho na ľade najviac smerom dopredu ukázala druhá formácia (Okuliar-Kováčik-Čajkovič). Všetci traja útočníci sa pomerom streleckých pokusov prehupli cez hranicu 75% oproti súperovi (pomer streleckých pokusov keď bol hráč na ľade, kde 50% predstavuje vyrovnanú hranicu, teda obe strany mali rovnaký počet streleckých pokusov). Dostali sa aj do dvoch príležitosti na skórovanie (zo spomínaných štyroch), ale individuálne metriky naznačujú, že túto formáciu potiahla hlavne dvojica Okuliar- Čajkovič. Kováčik sa síce „zviezol“, ale v zápase zaujal aspoň s úspešnosťou na vhadzovaniach 86,67% (z 15 až 13 vyhral). Treba však dodať, že táto trojica bola aj pri troch šanciach Kazachov na skórovanie. Do dvoch sa prepracovala aj tretia formácia (Paulíny-Mrázik-Tkáč) a z jednej strelil posledné menovaný víťazný gól v zápase. Prvá síce hýrila aktivitou (Faško-Rudáš-Dzugaň-M.Minárik), ale bez výrazného úspechu či nebezpečenstva pred bránkou súpera. Štvrtá (Jendek-J.Minárik-Ďurina) bola najmenej nebezpečná smerom dopredu a ich pomer streleckých pokusov sa aj napriek tomu tesne prehupol cez 50%.

V obrane zaujal Boris Česánek. Vo dvojici s Mudrákom na ľade súpera vysoko prestrieľali a to hlavne vďaka veľkému počtu čistých vyvezení puku z pásma. Dávid Mudrák mal najvyšší pomer streleckých pokusov zo všetkých hráčov v tíme a to fantastických 88,89%.  Druhá obranná dvojica (Vitaloš-Kňažko) fungovala dobre smerom dopredu. V obranných činnostiach však ich kvalitu preukáže až kvalitnejší súper. Najväčším sklamaním bola prvá obranná dvojica Dlugoš-Bučko. Kedy mali úspešnosť vyvezenia pukov iba 1/11! S nimi na ľade bol súper viac na puku a pripísal si viac streleckých pokusov ako náš tím. U Bučka však spomenieme, že mal najvyššiu úspešnosť “breakups“ teda prerušenia útokov súpera a teda sa prezentoval dobrým aktívnym bránením.

Samuel Hlavaj odchytal dobrý zápas a hlavne v prvej tretine nás podržal. Predviedol pár dôležitých zákrokov a svoju prácu si zvládol výborne.

 

http://www.hokejportal.net/?q=clanok/97541/podrobna-analyza-zapasu-s-sr-20-s-kazachstanom

 

 

Neviem ci tomu rozumiem. Ale tieto data sa daju a robia o kazdom hracovi.  

Fantastickych 89% ,hrac to robil dobre -ale proti kazachztanu. 

 

A su potrebne.

 

Ten graf je vseobecny ma len ilustrovat - kde su tie nanebezpecnejsie miesta na strelu pre brankara.

 

My sme mali asi dve oslabenia 

https://www.livescore.in/sk/zapas/S2vPvZqD/#prehlad-zapasu

V desiatej a dvanastej minute v tretej tretine. Ak by sme tam dostali gol ideme do becka ako U18 vtomto roku. nie kvoli detom. Kvoli neschopnym trenerom - riaditelom klubov. Nie kvoli detom. 

 

--

Jeto blbost sa tie nase krajiny zmensili - cesko a slovensko? Nie, mame menej deti? O trosku. Maju ch viac nemci ci svajciari? Nemci mozno ,svajciari ani nie, fini nie svedi nie. 

 

Preco je natom slovensky hokej ako je praca s detmi. To je problem klubov a ich trenerov. Ja byt xxxx a mam sa pozerat na dospeleho xxxx, sa radcej budem pozerat na xxxx. Ale ak to daju do reprezentacneho timu. Myslim v tej analyze ani nieje  spomenuty. Tak sa na hokej mozme uplne vyje..  . Ako ja by som tam dedal ziadne peniaze. Ale ta U17 ma vysledky. Ci vedia hrat hokej. Nad nimi by som este rok podrzal. 

 

Jeden z XXXX je chalan co ozaj sa nevie korculovat a je v tej reprezentacii. Ak tam moze byt takyto hrac - kludne tu reprezentaciu zrusme. Aj ten sport. To je nieco ako na matematickej olympiade nevies spocitat algebricku rovnicu.  Teda ak sa tam dostal on, moze tam byt hocijaky iny chlapec. 

 

A sa pytaju daj mena kto je lepsi, ak nikto zrusit podporu tomu sportu. Podla mna musia byt aspon 30 lepsi obrancovia.

 

Daj na hokej dieta a toto tarbadlo tam je. Kludne by mohlo byt 30 lepsich a tam nebudu a povedia toto su tam ti najlepsi. Chalan hra futbal. Sa zlepsuje,alebo to hrava bavi aj trenovat  a vcelku dobre. Ale keby jeho malo od miesta  nahradidit nejake podobne tarpadlo,koncim s futbalom. 

Ako u nas sa to nestane - z dvoch dovodov. Je malo deti a po druhe treneri chcu vysledky(vitazstva - a to asi pre tie deti nieje to najlepsie - ci najdolezitejsie - dolezite je sa to naucit hrat). Teda ten lepsi musi hrat.  Na turnaji v Roznave turnaj pre 2007 mali asi4(2007) syn sedel na lavicke. Posledne tri zapasy(proti najlepsim druzstvam) hral vkuse. Ani to nieje dobre, ani to ako hrali tie zapasy. Tie deti ako syn a co to hrali v kuse z minulosti maju milion medajli. Mali tam dat mladsich a snazit sa hrat futbal. Boli sme II. -- kludne sme mohli skoncit siesty - mali ten turnaj skusit si zahrat futbal. Hrat krajsi futbal. Zapojit aj tych mladsich, prehrame nevadi, deti sa naucia hrat. Snazit sa vyhrat krajsim futbalom - v tej Roznave bolo 6 dobrych klubov sktorymi by sme si to mohli nacvicit. II.miesto ti je naco? Aj to prve?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes rusi prehrali s USA. Dalsi zapas si nemci odnesu. Ak by nemci vyhrali hraju s kazachstancami rusi.

 

Este ktej hokejovej U18 17 rocnym hracom, ak sa naucite vyhravat, vyhravat budete aj dalej. U syna to tak bolo prvy turnaj vyhrali a potom dalsie 4.

U syna bolo zaujimave z tych piatich turnajov co vyhrali boli 4 iny treneri. Deti uz to vedeli a im bolo jedno kto bol na lavicke trener.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak dvojminutovych predlzeni sme mali najviac my  slovaci. Cesi. Vcera so svedmi mi neprisli horsi az tak velmi ,ale tak tupych hokejistov ako cechov a slovakov to nenajdes. 

Cesi slovaci telce. Sved v ich rohu,pri mantineli ,rozmyslajuci hokejista .  Spolovice vedia vsetko lepsie ale dalsia polovica je rozum. Vcera bol suboj o puk Prisiel tam jeden sved, cech, druhy sved, czech, dalsi czech. Te druhy sved pochpopil ze tam nevydoluje ten puk - ten jeho kolega  prespendelny na mantineli tak ich obokruzil. Prisiel na druhu stranu a tam ten puk ziskali. Prispedleny mu ho tam nejako dal, ten co to obkruzil si ho zobral. Ti traja cesi na tom mantineli yostali, aj ten jeden sved - ale dalsi 4 boli uz volny a hrali.

 

post-1625-0-90860600-1578074686_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Svedi su sikovnejsi ,ale hlavne rozumnejsi cesi a slovensky reprezentanti su sprosti ako taga. Svedi maju 18 dvojminutovych trestov. Ale isto nie takych ze to vyhadzuju za mantinel, nasmu sa to podarilo z vlastnej tretiny prehodit cele ihrisko. To nikto nikdy nevidel. Cech hned po buli sekne po nohe sveda. Ontam nemal co stratit ci ziskat. Len mu ######olna nohy,blbo lebo rozhodca to videl, sa tam pozeral. Cesi dalsie oslabenie mali tiez ze to vyhodil z vlastneho obranneho pasma mimo divakov. Ako zbytocne oslabenia. Nic neriesiace. debil tak debil. To ste videli toho nasho ako znasho obranneho to vyhodil cez cele superove ihrisko na sietku - teda do divakov? 2 minuty,ale toto sa asi v hokeji nikdy nestalo,koho by to napadlo - slovaka.

 

Strelit, ci vystrelit zapestim to v presilovke nevie, ide to rychlostou ako by som to dal ja,ale prestrelit cele ihrisko to vie - to sa nikdy nikomu nepodarilo. nikdy nikto to ani neskusal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten zakrok aj zapas som videl. To davali v TV - priamy prenos.

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22296178/pred-30-rokmi-sa-v-kosiciach-smrtelne-zranil-cesky-hokejista-cajka.html?ref=trz

 

Dnes ja neviem aka je liga. Asi pomala. Ale nechas sa zrakvit kvoli 2000 euram?

 

Ale ti hraci vedeli hrat hokej(a to nemyslim hviezdy ale vsetci v Kosiciach ci Zline). Aj este o 15 rokov neskor vedeli hrat(v KE, ZV,TN,BA, MT ci inde v PP,LM SA hocikde),ini hraci. Boli hraci co to vedeli. Dnes nevie ani repre. 

 

Clanok o Ludkovi. Je tam spomienka,ze to islo v priamom prenose ja som mal 10 rokov,ale vedel som,ze som to videl.

https://www.lidovky.cz/lide/pohnute-osudy-ludek-cajka-hokejista-jehoz-tragicka-smrt-zmenila-pravidla.A151014_191911_lide_ele

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov