Skočiť na obsah

Kam kráča slovenský hokej


Sniper

Odporúčané príspevky

Kosicania mali skoro vzdy v time aj mladych odchovancov. Samozrejme mohlo byt niekedy obdobie 2-3 roky ked nebol k dispozicii nejaky dobry hrac z dorastu, ale to bol skor vynimocny pripad. Inak mali v zostave aj vlastnych, mladych hracov. A plus zbieraju talenty z vychodu.

 

Na zaciatku sezony sice hrali Bondra a spol v Orange dvadsiatke resp. osemnastke, ale miesto nich hrali ini mladi ktori su teraz na farme v Bardejove. Sokeľ,Balaž, Gmitter, Boltun....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozri keby Kosice sli touto cestou tak maju dnes v drese 90 percent odchovancov. Tak ako predchadzajuce roky(ked ich mali este menej). Je to tak nie je, lebo im nedavali prilezitost,alebo neboli - ale to znamena ze sa im nevenovali(ak nebola kvalita). Sami fanusikovia KE sa do tohto navazali - ze ich juniori nemaju sancu a kupuju hracov z hocikadial.

 

Priklad toho Gmittera - narodil sa v Bardejove  - kde asi zacal trenovat ak tam ziakov trenuju - podla elit prospect odhadujem ,ze vaznejsie  trenovat zacal v Presove - odkial ako 18 rocny prisiel do KE juniorky, kde v 21 rokoch bol napisany na dve zapasy, dnes ma 26 rokov celkovo odohratych v EXL 64 - ci hral aspon polovice z nich. Podla mna on EXL si zahra iba ak BArdejov postupi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To co pises je absurdne. To mas nejake utopicke predstavy. Ktory klub ma v nasej lige vacsinu odchovancov? Ktory klub z najvyssich ligovych sutazi vo svete ma v kadri 90% ci 80%, 70% odchovancov? Ani polovicu. Taky neexistuje a nema to nic s realitou. A to ani v inych sportoch. Maximalne tak futbalovy Ajax alebo Bilbao kde hraju len Baskovia. Ved predsa ak je nejaky hrac prilis dobry tak neostane doma ale ide do lepsieho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre je to utopisticke - ale to je cesta - praca s mladezou a vychovanie lepsich a lepsich hracov. Aj pre Kosice. 

 

A ohladne tej poslednej vety - vedel by si s KE odchovancov poskladat lepsi vyber ako maju KE dnes? NIe ci maximalne taky isty? Kolko lepsich hracov vychovali KE ci ine kluby na Slovensku za poslednych 15 rokov? 

 

Som si pozrel juniorku z 2010 -2011,ked ste boli majstrami a aj vasho finaloveho supera Martin. Su tam aj zaujimave mena - ale okrem jedneho tam prilis dobry hrac nieje - a 2,3 hraju ako tak nasu EXL.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to cesta k comu? Dnes hybu svetom vysledky a s nimi suvisiace peniaze. Ak sa zamerias len na odchovancov, nedosiahnes s nimi nic. To plati pre kazdy klub a nielen tie nase. Nikdy z dorastu nemas tolko spickovych hracov aby si vybudoval spickove muzstvo nech je to v ktorejkolvek sutazi. Mozes hrat tak o zachranu. Ved odchovanci hraju na farmach a v B-ckach v 2. ci 3. ligach. A ziadny taky klub kde ich su aspon 2/3 ziadnej takej sutazi nedominuje. V ziadnom sporte. Nieto este aby nieco uhrali v top lige.

Ved u nas mas Orange 20 ktory je zostaveny z vykvetu mladych hracov z celej krajiny. A ako kazdy rok koncia?

Raz-dvakrat za 50 rokov sa moze stat ze vychovas nejaku vynimocnu generaciu, ale tan zazrak potrva maximalne rok-dva kym sa vsetci rozprchnu za lepsim.

 

Ty si myslienkovo zaseknuty niekde v socializme, co je sice v poriadke kedze vtedy sme mali pracu s mladezou na vysokej urovni v kazdom sporte. Lenze dnes vsetko funguje inak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

#61  Branislav Bendík (LW/RW) 25 1989-11-20 Banska Bystrica, SVK 184 82 L 14/15 40.gif 4.gif #81  Lukas Handlovsky (F) 28 1986-08-03 Banska Bystrica, SVK 182 84 R 14/15 40.gif 4.gif #26  Michal Handzus © 37 1977-03-11 Banska Bystrica, SVK 196 98 L Try-Out 40.gif 4.gif    Radomir Heizer © 27 1987-11-23 Gelnica, SVK 187 88 L 14/15 40.gif 4.gif #12  Michal Hudec (LW)  C.png 35 1979-10-23 Bratislava, SVK 179 87 L 14/15 40.gif 4.gif #8  Dominik Kadura (LW/RW) 23 1991-05-08 Liptovsky Mikulas, SVK 175 85 L 14/15 40.gif 4.gif #66  Petr Kafka (RW) 25 1989-10-02 Praha, CZE 185 88 R 14/15 40.gif 8.gif #23  Andrej Kudrna (LW) 23 1991-05-11 Nove Zamky, SVK 182 83 L 14/15 40.gif 4.gif #19  Milan Kytnár © 25 1989-05-19 Topolcany, SVK 183 83 L 14/15 40.gif 4.gif #7  Patrik Lamper (RW) 21 1993-03-10 Banska Bystrica, SVK 184 86 L 14/15 40.gif 4.gif #67  Peter Lunter (LW) 20 1994-05-02 Banska Bystrica, SVK 183 78 - 14/15 40.gif 4.gif #33  Mario Lunter (RW) 20 1994-06-20 Banska Bystrica, SVK 182 82 L 14/15 40.gif 4.gif #21  Tomas Matousek (RW/LW) 22 1992-06-15 Banska Bystrica, SVK 190 87 L 14/15 40.gif 4.gif #65  Miroslav Preisinger © 24 1991-02-03 Bratislava, SVK 183 78 L 15/16 40.gif 4.gif #22  Mario Roth (RW) 20 1994-05-14 Banska Bystrica, SVK 171 69 L 14/15 40.gif 4.gif #80  Maros Surovy (F) 18 1996-06-21 Brezno, SVK 185 80 L 14/15 40.gif 4.gif    Tomas Surovy (LW/C) 33 1981-09-24 Banska Bystrica, SVK 186 98 L 14/15 40.gif 4.gif #88  Patrick White © 26 1989-01-20 Grand Rapids, MN, USA 185 84 R loan.png40.gif 6.gif #14  Tomas Zigo (F) 22 1992-04-11 Banska Bystrica, SVK 186 85 L 14/15 40.gif 4.gif

10 utocnici z BB - vcera sa mi pacil hokej - o tom Lamperovi som nevedel - podla mna dobre hral ma 21 rokov. Matousek sa mi tiez pacil.

 

 

Vcera bol dobry hokej.

 

http://hokej.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A150216_164741_evropa_bem&razeni=vlakno

 

Ja Slovan nechcem v nasej lige - nech idu do Ebel ci ceskej. Preco? Slovensky hokej ich nepotrebuje - ak sa budu spravat ako sa spravaju.

 

Ale ti cesky prispievatelia su dobry. Nic hlupejsieho som nevidel. Je to aj v rozpore o mne a predchadzajucej vete. Ale Tento Slovan - slovensky sport podla mna nepotrebuje. 

 

------------

Pre cesku ligu by Slovan mal isto  velky prinos. Aj kosice. Kvalitativne tu ligu by zlepsili. 

 

 

-------------

----------------

http://www.hokejportal.net/?q=clanok/57742/ak-nasmu-hokeju-pomozeme-raz-nam-to-vrati-hovori-karieru-konciaci-richard-lintner

 

Ja hokej len sledujem - teda ma zaujima aj bavi niekedy - vcera BB KE.

 

Ale jeden clanok a traja KE fans su uz za skvalitnenie nasej ligy(nechcu odist do CZE). Iste ja som presvedceny - ak zacnu ludia vediet a makat - vysledky budu -som si isty. A to ma zmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Liga trpela celé roky, keď tu hral Slovan. Som realista, konšpiráciam sa vyhýbam, ale nikto ma nepresvedčí, že všetko bolo s kostolným poriadkom, keď pár rokov dozadu v play-off na seba narazili Dukla a Slovan a v rozhodujúcom zápase obaja trenčianski brankári záhadne nenastúpili a namiesto nich chytal náhradník z druhej ligy. A to sme mali vtedy dobre rozohrané, tuším sme viedli 3:1 na zápasy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

K hokeju videl som par zaposov PO - pre mna najvacsia tragedia bol zapas TN - BB - 3.tretina a nic ziadna polosanca - nevedeli si nahrat ani z obraneho pasma. Obe timy.

 

Potom som videl 3 tretinu KE - PO - premna na nasu ligu velmi dobry hokej(podla mna na Slovane sa taka kvalita malokedy videla,tohto roku). Aj dnes NI - BB.

 

Teraz sa riesi, ze NI fans nadavali(zborovo a pekne to pocut bolo) na Handzusa - nema sa to robit na nikoho - nielen na Handzusa. Aj ked neviem co Handzus spravil(teda ci tovideli Nit fanusikovia spravne) - kludne kludne pre seba v duchu , ci by som len nechapavo Handzus je Ko..., kludne nech to pocuje aj syn, ci ja neviem kamaroatovi vedla by som povedal ak nieco take spravil - Hand.je..

 

Ale s davom by som to nepokrikoval - lebo sa to neslusi. CI? 

 

---------------------

Inak slubil som svojmu chalanovi ak PP pojde dalej(proti ZV) ze ideme na zapas. Tak bud zajtra ci v sobotu. Este sme neboli na hokeji.Asi zajtra - lebo sa musim niekedy aj vystahovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavne je na tom najzvlastnejsie to, ze ti isti vypatlanci toho chudaka Handzusa pri MS a podobnych akciach dobreze nenosia na rukach. A teraz ho urazaju. To su individua bez mozgu.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som bol na extraligu asi po 7mich rokoch ,v Poprade po 10tich. Slubil som to chalanovi,zobrali sme aj deda aj zenu.

Ja som spokojny. Mna to milo prekvapilo aj hra ,aj prostredie aj fanusikovia ci ludia na stadione. Nenudil som sa. Trosku som aj zachripnuty. Chalan a dedo boli nadseni aj zena spokojna. Atrakcia vysla.

Ak PP v KE vyhra - mozno sa tam na dalsi zapas vratime(aspon ja a chalan - slubil som mu to - a zoberieme dalsich dvoch).Aj ked budeme musiet ist skvor aby sme kupili listky.

 

------

Proste to malo slusnu uroven. Keby aspon takto hraci hravali verim,ze by mali aj plnsie stadiony a viac penazi. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oni tie zapasy muzstiev z hornej polovice tabulky su takmer vzdy dobre. Aj v zakladnej casti. Nasa liga nie je az taka zla ako sa snazime sami seba presvedcit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co ma prekvapilo- prisiel si na stadion a na sedadle nejaky tvrdy vykres a ze co stym? Chalan mi ukazuje - ze ten vedla to dava do vejara - ja ze coto je za magora ze to tak nici. Potom som bol v druhom rade za KE striedackov a celkom dobry vyhlad - nevidel som pravy roh na tej dalsej strane ale maju velku obrazovku nad Boxami. Velku - velke platno - kde aj ten posledny zo stadiona vidi co sa deje a tam sa opakovali priklad aj goly z roznych kamier - aspon tri.

 

Maskot pre deti - ktory sedel a bol vzdy inde, tie tancujuce dievcata - boli vyluceni PP aj KE hraci - dali tam do kameri pri preruseni KE hracov do srdiecka - a hrali im nejaku zamilovanu piesen - toto bolo asi to najprovokativnejsie aj zabavne(aj chalan to pochopil ze ich chceli zosmiesnit). 

 

Bola sranda - PP dal 6 golov sme ten vejar otvarali a ukazovali ze sme dali gol - to sa chalanovi pacilo.  Boli vlny - ludia sa bavili aj ti v Skyboxoch tam vyskakovali - oni su 4 strana - dnes to bola zabava - ani ma netrapi ci to KE vypustili. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj do Steelareny by si mohol chlapca zobrat. Na finale. Alebo kludne aj na repre ktora tam bude hrat. Nech vidi aj poriadny velky stadion s plnym domom. 16. 4. hraju nasi s Bielorusmi v Steelke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmmm, nebol som na hokeji, odkedy na starom bratislavskom zimaku zrusili tribuny na statie...

akosi si ani neviem predstavit, ze by som na zapase sedel ...

tak lezim pred telkou :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

http://hokej.pravda.sk/reprezentacia/clanok/364001-mladi-slovaci-utrzili-debakel-kanada-ich-zdolala-vysoko-12-1/

 

Ja neverim ze o 5 rokov sa na Slovensku bude hrat hokej.  Tych 44 stadionov su na NIC na zburanie, Pred 5 rokmi sa venovali detom na 30 tich stadionoch. Tohto roku zrusili 1.ligu juniorov ? Teda aby ste pochopili - jedna sutaz bez vypadnutia a postupu.

J.eb.u na deti a tak to dopadne. HOrsie ako ukrajina, Zvratit sa to podla mna neda. A tak nam treba.

---------

12:1 od kanady , ci 7:0 od svajcu budu prijatelne vysledky .preco? V podstate ani neviem - lebo nebudu ziadny hraci - nebude nic -- a podla mna sa to uz zvratiti ani neda.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

"Teším sa za chalanov, pretože niektorí začali chápať, že hokej hrať musia," vyhlásil Cíger.

"Pre mňa už bojkot nemá nejaký význam, nemám ani čas nad tým špekulovať. Som rád, že máme hráčov, ktorí sa chcú ukázať. Bez toho sa nedajú podpisovať kontrakty, keď sa neukážu na takýchto akciách."

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/c/8104865/pre-mna-uz-bojkot-nema-nejaky-vyznam-tvrdi-zdeno-ciger.html#ixzz3uL5fMWvw

To rozprava trener,ktory z pociatku suhlasil s bojkotujucimi hracmi. A za kapitana si vyberie hraca,ktory na predchadzajuci turnaj este nemohol ist lebo bojkotoval. 

 

Toto nevymyslis. Tesi sa lebo musia, prenho bojkot nema zmyzel nad tym spekulovat, lebo aj ked ich podporoval nevedel preco. Chcu sa ukazat predat aby mali nejaky kontrakt- lebo ziaden nebude... a on to povie pre verejnost. Trener. Na Slovensku a reprezentacny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On vedel prečo ich podporoval. Ale konečne zistil že to nema vyznam, tak ako hrači ktori sa do repre vracaju.

Tym bojkotom vraj chcu pomôcť slovenskemu hokeju, lenže robia presny opak. To  by ale aj museli mať niečo v hlave aby to pochopili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslel som si ,ze zareagujes a nejak podobne. Pre mna je to nevysvetlitelne. Inteligentny , rozumny - ale musi mat opacny nazor. V roznych veciach.

 

Takze vsetko je OK, prezident je spravny, trener je spravny, Marcinko s tym druhym panakom su spravni kapitani, hokej je spravne nasmerovany. Vsetci robia spravne kroky. Pritom ich myslienky, konania si rozporuju po kazdom slove a ciarke a tyzdni.

A ti ostatni su lietadla. 

 

---------

Som sa ponahlal - nie nieje to spravne co robia Svehla, Ciger, Marcinko aj Sersen.  Su to jednoduchsi chlapci preto tomu aj rozumiem preco konaju ako konaju. Oni nic pochopit nemohli - lebo su jednoduchsi. Traja z nich boli za bojkot potom otocili,lebo dostali rozum? Vraj nieco pochopili a co? 

 

Nie nema vyznam sa prisposobovat - podlyzovat, nechat sa skorumpovat - k nicomu im to dobre nebude. Nepomoze im. Nie to este nasmu ci hokeju, ci zivotu. Nema ako. Keby si bol radovy hokejista v time, ty by si takych kapitanov a trenera chcel mat? Ci by ti znich bolo zle? Ako by si asi hral. Ci hrali spolu.

 

Ak sa mylim - ze nieco ti chalani dokazu - budem sa velmi cudovat - lebo taketo spravanie - neexistuje aby nieco dobre prinieslo. Bude to prvy krat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze vsetko je OK, prezident je spravny, trener je spravny, Marcinko s tym druhym panakom su spravni kapitani, hokej je spravne nasmerovany. Vsetci robia spravne kroky.

Nevymyšľaj si. To nikto netvrdil.

Pisal som o forme. To čo a ako oni robia to nezmeni. To nič dobre neprinesie. Naopak slovenskemu hokeju ubližuju.

 

Keby som bol radovy hokejista, tak nemam žiadne slovo a ani pravo otvarať usta kto by mal či nemal byť prezident, trener atd. Oni tam nie su na to aby si vyberali. To ako keby si robotnici v tovarni vyberali veduceho, riaditeľa. To si niekde videl? To nie je v ich kompetencii.

 

Oni su preboha reprezentanti a hokejisti. Tak nech hraju hokej. Reprezentuju seba, a zaroveň hlavne narod, nie nejakych funkcionarov či trenera.

 

A hlavne, keby trucovali aj počas MS a ten pozliepany tim by nahodou vypadol, ako by to pomohlo slovenskemu hokeju? Alebo že na tych turnajoch Arosa CUP atd. končili posledni, ako to pomôže hokeju?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Si napisal.

 

On vedel prečo ich podporoval. Ale konečne zistil že to nema vyznam, tak ako hrači ktori sa do repre vracaju.

Tym bojkotom vraj chcu pomôcť slovenskemu hokeju, lenže robia presny opak. To  by ale aj museli mať niečo v hlave aby to pochopili.

Aj sam si odporujes a obaja nevieme kvoli comu to urobil. Inak co musi mat niekto hlave aby pochopil co si ty napisal opak dvoch vetach a pritom druha strana ide za jednym cielom a tym istym. ale oni to nepochopili. Co ti chapes, teda vies.

 

Nevymyšľaj si. To nikto netvrdil.

Pisal som o forme. To čo a ako oni robia to nezmeni. To nič dobre neprinesie. Naopak slovenskemu hokeju ubližuju.

 

 

Co oni robia - robia cely zivot hokej - snazia sa prinasat radost fanusikom. Kto je viac? Ako ten co svojou obetavostou pre ten svoj sport priniesol najviac? Ako ublizuju sportu? Ked vidia nespravodlivost, rozkradacky a upadok. Dokial maju a preco sklanat hlavy? Oni na to niesu odkazani.  Mozno a zrejme citia svoj zavazok co by mali vratit hokeju.  Hokejovej spolocnosti co im pomohla sa dostat tak kam sa dostali. Teraz dve dekady ,jedna uy presla to hokejisti tu sancu mat nebudu. A oni to vedia.

 

 

.

 

Keby som bol radovy hokejista, tak nemam žiadne slovo a ani pravo otvarať usta kto by mal či nemal byť prezident, trener atd. Oni tam nie su na to aby si vyberali. To ako keby si robotnici v tovarni vyberali veduceho, riaditeľa. To si niekde videl? To nie je v ich kompetencii.

 

Ja som sa pytal a pouvazuj ake to bude na MS ci aj na tom turnaji - nemas ani z jednoskupinou nic spolocne - ale chces ist reprezentovat ukazat sa(si mlady ci TL) - a mas trenera Cigera, kapitana Sersena a druheho Marcinka, tretieho Reway.  Skvela skladba . iste by si aj dusu dal. A veril.  Preto toto ani nemoze mat a nebude mat uspech. Ani nemoze.

 

Ved reprezentuju - a ini bojkotuju - reprezentovat nechcu. nechcu byt reprezentanti. Ziaden narod nereprezentuju . Prezentuju seba - mna ziaden Ciger a spol nereprezentuje. Nic nechcem mat spolocne z jeho spravanim. Ani nemeckom.

 

Ak maju vypadnut - vypadnu komu tomu pomozu? Mozno slovenskemu hokeju - zbavia sa konecne neduhou nasho hokeja - akym Nemecek, cely VV SZLH je? Ci Turan v Poprade a podobne. ci aj u vas v Kosiciach?  Ako ze to stoji vasa juniorka?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov