Skočiť na obsah

Antivírové programy


Sniper

Odporúčané príspevky

Pre tvoje osobné info - priemerne chytím jeden vírus za rok a aj to len vtedy keď idem na nejakú pochybnú stránku o ktorej viem že nič dobrého ma tam nečaká. Ale raz za čas aj to treba. Ale ty si ďalej, dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 121
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    26

  • alfi

    13

  • valcik

    11

  • Ryan Giggs

    11

Ja som denne na nete nielen u seba, ale aj u zákazníkov. Je to skúsenosť a nielen moja. Najlepšia ochrana je iný systém, lebo je "vojna" hackerov, dokazujú si vlastné kvality práve tam, kde je takmer monopol, takže na Win. Preto som súkromne inde, ale aj tak ma niekto aj na Linuxe občas zhodí z netu, dnes až 5 x, takže vmware...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najlepšia ochrana je iný systém

Aha takže teraz naformátujem harddisk, nainštalujem Linux, naučím sa s ním robiť, zoženiem si software, ktorý mi bude bežať pod Linuxom, samozrejme všetky dokumenty čo momentálne používam mi budú musieť pracovať aj pod Linuxom, vrátane vecí do školy a toto všetko len preto aby som sa vyhol tomu jednému vírusu za rok. Ďakujem za cenné rady, dám si ich zarámovať.

 

alfi drž sa témy, lebo ostatné už budem mazať. Toto je téma o antivírových programoch, diskusia o iných operačných systémoch je už dosť off-topic. Posledné upozornenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Antivir je doteraz iba o Win, aby som ostal v téme.

 

Netreba nič formátovať. Netreba nič mazať. Treba iba multi. Viacero možností. Svet je ozaj inde. Áno, aj. Všetky dokumenty idú aj pod Open Office. Aj na Win. Legálne.

 

Témou je antivir. Viry sú teraz iba pod Win. Som v téme. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vďaka. Viem o tom. Je ovela menšie nebezpečie, ako u Win. Všetko sa dá napadnúť. Ide iba o to, či sa to tým záškodníkom oplatí. Zatiaĺ ešte nie. Zmýšlanie záškodníkov je celkom iné, ako zmýšlanie bežných užívateľov.

Viem porovnať prevádzku obidvoch systémov, lebo prevádzkujem aj Win aj Linux.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem porovnať prevádzku obidvoch systémov, lebo prevádzkujem aj Win aj Linux.

alfi, koho toto doprdele zaujima v teme antivirusy??? zaloz si na to temu a pochval sa tam ...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No on chcel povedať, že keď máš Linux tak ti žiadny vírus nehackne počítač.

 

No AVG 7.5 už asi nadobro skončil, za posledných 29 hodín žiadny update.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som vyskúšal ručne aktualizovať AVG 7.5 a našlo si novú databázu vírov, so včerajším dátumom. nestiahlo ju však automaticky, aj keď to mám v scheduleri nastavené. pripadá mi to, akoby autori prestali pracovať na vývoji programu, vírové databázy však naďalej dopĺňajú, len ich treba aktualizovať manuálne.

dúfam, že to bude pokračovať, nemám veľkú chuť prejsť k novšej verzii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavé, mne dnes ráno stiahlo najnovší update automaticky :lol:

 

No virus found in this incoming message.
Checked by AVG. 
Version: 7.5.524 / Virus Database: 269.24.4/1477 - Release Date: 1. 6. 2008 17:28
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, je to tá istá databáza, ktorú som dnes sťahoval ručne.

 

Obrázok

 

čo to tam u nich máš za protekciu?? :lol:

 

uvidím zajtra, v nastavení som nič nemenil a doteraz sa to vždy aktualizovalo samo, možno mi zablblo pripojenie k internetu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na www grisoftu nieto ziadnej zmienky o ukonceniu podpory predposlednej verzie AVG 7.5 , vid http://www.grisoft.com/ww.download-7?prd=ish#tba3 aj http://www.grisoft.com/ww.platforms . Celkom isto pre XP bude este cely tento rok. A aj tak sa da prejst aj na iny - Avast trebars. Na viry su odborne fora, aj www.viry.cz Su tam aj rozlicne odporucania podla druhov programov. Avast tam hodnotia ako najlepsi free antivir. http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=38810

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa občas objavila notifikácia že AVG 7.5 už čoskoro prestane byť podporovaný a tuším tam bol dátum 31. 5. 2008. Ale to je jedno.

Avast? To je skôr paródia na antivír.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved, co clovek, to nazor. Ja som odskusal hocico a boli aj pomalsie, Kaspersky trebars. Ostal som u AVG - teraz 8.0, aj ked vsetky moznosti programu u 64 bitovej verzie neidu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

začínam uvažovať, že ak skončí podpora tejto verzie AVG, kúpim si plnú verziu NOD32. naplno ma zasiahla osveta o ochrane autorských práv a protipirátska kampaň. : ) okrem toho, v minulosti som mal kúpenú plnú verziu antivíru a bol som spokojný s technickou podporou v prípade nejasností.

 

Ja som odskusal hocico a boli aj pomalsie, Kaspersky trebars

no, práve na antivír Kaspersky mám dobré referencie od ľudí, ktorí sa informatikou zaoberajú profesionálne a používajú ho na ochranu serverov. vyzerá to, že si každý musí nájsť program, ktorý mu vyhovuje po všetkých stránkach. (nároky na hardware, cena programu, funkčnosť, podpora..)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved, co clovek, to nazor.

Ide o to, že Avast často označí vírus aj tam kde nie je. V PC mám kopu somariniek, že akože ide o nejakú hru a v skutočnosti ti to akože sformátuje harddisk. No a to by nebol Avast čo by to neoznačil za vírus.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dnes som mal v jednej firme ozajstné virové žne, robota na celý deň. 7 počítačov a všetky nakazené a jeden ozaj excelentne. Spústy háveti a dokonca aj trojan. A to aj na PC bez internetu. Zavírili si to cez USB kľuče. Roboty nad hlavu, bordel aj v registroch. Nasadil som tam AVG 8 a odstránil z jednoho práve ten Avast, lebo bola prešlá licencia a nebol funkčný.

 

Okrem pláce za tú dvojdennú robotu som dostal aj dva počítače, jeden P I a jeden AMD 1,4 GHz/512 Mb a 20 GB HDD, a cesta obvyklá - poteším detičky vo škole darčekom, ako vždy. Už to všetko po dnešnom úsiliu šlape na Linuxe, na OS nemám peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

No AVG 8.0 je vyrane pomalsie ako predchadzajuce...a navyse toho mnoc nechyta (podla testov).

 

Doteraz mozem na zaklade mojich vlastnych testov aj informacii z netu povedat, ze najlepsie 3 antivry su:

1. miesto Symantec Norton 2008 abo 2009 abo Endpoint Protection 11.0 - chyta vynikajuco a je najrychlejsi

2. miesto Avira Antivir a NOD32 3.0 - chytaju vynikajuco ale:

avira spomaluje browsovanie webu a NOD spomaluje PC - ma znamy bug pri heuristike skenovaia velkych archivov (zip, rar, iso, exe, cab...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Pred dvomi rokmi som používal Symantec Norotn Antivirus (dobrý, spoľahlivý, bezproblémový). V rámci firmy sme prešli multilicenciou na NOD, takže som sa Symantecovi poďakoval za dobré služby. NOD tiež nemá chybu a je permanente online aktualizovaný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam už roky avast free verziu a nemam absolutne žiadny problem (ani taky, ako spominal vyššie Axel), v spolupraci s Keriom su (aspoň doteraz) nedobytne. Virus som mal, ibe keď som ho do kompu dostal vlastnou hluposťou/nepozornosťou (stiahnutim rôznych suborov, crackov...). A to sa pohybujem po všakovakych strankach. :lol: Jedina vytka je, že spomaľuju net, ale pri mojej rychlosti pripojenia 48 Mbit/s mi to môže byť akurat tak jedno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

momentálne používam Avira AntiVir Personal - Free, stiahnuť sa dá z domovskej stránky. síce má menej funkcií ako AVG8, no jedná sa o funkcie, ktoré som nevyužíval ani v AVGčku. (linkscanner ap.)

 

raz za dva-tri dni sa aktualizuje, sem-tam ma otravuje reklamným oknom, ktoré ma upozorňuje na výhody platenej verzie, inak som spokojný. v testoch sa program umiestnil pomerne dobre, okrem toho, nebehám po extra nebezpečných stránkach a nemám v kompíku citlivé data, tak mi je v podstate jedno, aký antivír mám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov