Skočiť na obsah

Vaša domáca knižnica


Bijou

Odporúčané príspevky

nie, nie, otvorene kniznice nie... kto by z toho vecne vysaval prach ? neviem preco, ale v nasom byte sa neuveritelne prasi :(

 

no ... ja mám moje skrine a police knižničné otvorené ... a prachu tam je neuveriteľne, to je svatá pravda ...

 

a mám pocit, že je v bytoch toho prachu stále viac ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

teraz ako dávame do poriadku otcov byt, som robila poriadok aj v knihách. On ako technik mal tam rpedovšetkým technickú literatúru, ale tým sa už z nás nikto nebude zapodievať, takže tie som darovala záujemcom o akékoľvek knihy. Ale našla som tam aj iné zaujímavé veci, na ktoré som už dávno zabudla, niektoré ešte z môjho detstsva. napríklad Robinsonku, alebo spústu kníh od S.Lewisa, toho otec rád čítaval, tiež Malá ZOO (ilustrácie sú od Josefa Ladu), ale aj kopec iných...kopec klasiky, čo sme ešte mali ako povinnú lietatúru, skrátka veľa z toho som darovala, ale dosť ich aj chcem nechať, predsa len niektoré má on rád a niektoré zasa mne pripomínajú moje detstvo. Pritom som si spomenula na celú sériu knižiek písaných v češtiune, od A. Kutinovej, všetky názvy začínajú "Gabra a Málinka..." - podarené autobiografické rozprávanie o dvoch sestričkách, ako vyrastali a čo všetko navyvádzali, milé a vtipne písané knižky. Ale tie som tam nenašla. Tiež od jaroslava Žáka mal knihy, ani tie som tam nenašla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, keby si sa este chcela zbavovat nejakych knih, vsak daj echo, hrabivcov nas je tu dost :D

 

mne sa minuly tyzden podarilo do knihovne umiestnit dalsich cca 10 knih, musel som uvolnit stol, lebo som cakal dalsiu zasielku ... len neviem, co s tou krabicou neroztriedenych, co mam pod stolom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

rozhodla som sa znovu pri najbližšom upratovaní knižnice - kedy to bude, netuším, ale raz bude - znovu trochu preriediť knihy.

 

za nejakých 20 rokov som vyhadzovala už asi dvakrát, kedysi som nazbierala, z dedičstiev, dokonca som zachraňovala z cudzej záhrady, kde pri vypratávaní domu pálili na záhrade knihy, dokonca mám nejaké ešte z knižnice z gymnázia... ako sa ku mne dostali, netuším, ja som členom ich knižnice nikdy nebola - súviselo to s povinným čítaním, ale prečo skončili u mňa a prečo ich nikdy nikto nechcel, a od koho vlastne boli, netuším dodnes...

a potom je tam kopa kníh, kde som jednoducho siahla vedľa... keďže som zaťažená na detektívky, od detstva, naša knižnica pred časom vypredávala po jednej korune slovenskej staré knihy zo Zelenej knižnice a Labyrintu a z českých starých edícií... tak tie som si podonášala pekne domov, tie nedám nikomu.

 

ale potom už som z času na čas kupovala, občas som skutočne hodne siahla vedľa, nechala som sa oblázniť popisom, a knihy som nakoniec horko-ťažko dočítala, a neotvorila nikdy viac... tak to je jedna kopa, ktorá pôjde do kontajnera.

druhá je ešte z pozostatkov z dedičstiev, ktoré som už dvakrát omilostila, ale už dozrelo rozhodnutie, že pôjdu... tieto nikdy už nikto čítať nebude, sú prevažne v maďarčine, tú čítam doma len ja, a od autorov, ktorí už sú trochu prerastení a okrem toho ich mám v elektronickej forme, keby bolo veľmi treba...

 

prvýkrát pri pri prvom preriedení kníh mi skoro srcco utrhlo, aký pácham hriech : (  stále nemám najlepší pocit, ale už je to lepšie so svedomím...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus im dat druhu sancu...

rozne verejne citarne, kiosky, domovy dochodcov, deti... burza knih na FB...

 

tiez ma to caka

 

cez vikend som sa tak rozhliadol u rodicov len po jednej stene a pocet knih som odhadol na cca 2000 ks ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslela som na to... tie maďarsské nie je komu, skutočne nie

 

každú chvíľu je v burzách po nete ponuka z dedičstiev, po starých rodičoch a po rodičoch, celé haldy, tisíce podobných kníh.

 

tie slovenské a české - dala by som preč v prvom rade nevydarené detektívky a podobný brak, a tie komu - spýtam sa v knižnici, ale deťom nie, a je tu veľký dom sociálnych služieb, a musím zistiť, či majú a akú majú knižnicu.

 

okrem toho - pre ten dom mám pripravené aj kdečo iné, ale problém je, že je pod dnešným vedením o polovici zamestnancov známe, že kradnú ako straky... dobročinné zbierky a darované veci, vrátane posteľnej bielizne a kníh a jedla miznú v nenásytných chrtanoch.

druhý rok tam pracuje bývalá kolegyňa, vyštudovala sociálnu prácu a nestačí sa čudovať... takže kam.

 

ale aj to je tak, že aj slovenské knihy každú chvíľu niekto niekde ponúka buď za symbolickú cenu, alebo za odvoz... a na FB sú mraky...

kníh je veľa, to je problém.

 

 

a áno, ešte je spústa kníh u mamy. našťastie tisíce už nie, ale stovky určite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

game, nieco pre teba z facebooku

 

 

Dopyt knižky
ZDARMA
Nitra

Knižky - máte problém s knižkami ? Neviete čo s nimi ? Je Vám ich ľúto vyhodiť ? Kľudne sa obráťte na mňa. Ja Vás ich zbavím za odvoz a pekný úsmev. Žáner a množstvo si nevyberám. Plánujem robiť knižnicu a chcem tam mať rôznorodý výber. Osobný odber Nitra, Šaľa, Nové Zámky, Trnava a samozrejme blízke okolie, ale aj inde treba písať určite sa dohodneme. Vopred ďakujem za každú zachránenú knižku (foto ilustračné).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov