Skočiť na obsah

Chyba vo Windowse


Jur

Odporúčané príspevky

Zdravim, chcel som sa spytat, ci by mi vedel niekto poradit, ked znamemu padol windows na ntb-ku, na ktorom mal len jeden disk, ze ci by sa dali nejak tie data, ktore su na disku zachranit... ked na zaciatku startujem Win, tak tam len blikne modra obrazovka, ktora hlasi zrejme nejaku chybu vo Win, ten sa zresetuje a zacina sa startovat zas od zaciatku a takto je to stale dokola... za kazdy dobry typ vopred dik :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 28
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    8

  • Jur

    7

  • Nokia

    2

  • alarm

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

zdravim, sry nemal som moc casu venovat sa ani foru ani zachrane dat..

 

no s Linuxom mam ako take skusenosti a mam tu aj Live Ubuntu aj ked tuto distribuciu som nikdy nenainstaloval a co je este lepsie na tomto notebooku som vobec nerozbehal ani tuto Live verziu co je divne, ale mozno je to tym, ze je tam na disku predinstalovany nejaky Win...

 

skusal som aj fintu ako "Portable Windows XP Live USB Edition 2007" ale zrejme to nevem rozbehat pretoze mi to tam v nemcine vyhadzuje nejaku chybu, no a bol som dnes v obchode nech mi da typek aspon, redukciu aby som mohol prepojit ten HDD s HDD na normalnom compe, a typek nemal, takze tak si tu nazivam :lol:

 

nuz este som rozmslal, ze (ale to tak myslim bude blbost) ked by som ten WIN reinstaloval bez nejakeho formatovania, ci by tam tie data ostali zachovane, co vy nato?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Windows XP ponúka po spustení inštalačného CD okrem možnosti Install aj možnosť Repair ( R ), a tá by mala iba opraviť inštalovaný windows bez toho, aby sa to dotklo ostatných dát na disku, ale túto možnosť som neskúšal.

 

A live CD Linuxu by ti malo spustiť bez ohľadu na nainštalovaný systém. Pozri si ako máš v biose nastavené bootovacie jednotky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz tak uz viem preco vsetko co som skusal nechce valit... nechcel sa mi spustit Live Ubuntu, a ked som konecne rozbehal Portable Windows XP Live USB Edition 2007 a chcel som otvorit "C:" tak mi vypisalo, ze tam nie su ziadne subory ani data a ze nie je zformatovany tento disk... najprv som myslel, ze to zas nieco blbne, ale nakoniec som zistil, ze vlastne zachranujem neexistujuce data... ono ide totiz o to, ze kamarat bol za mnou uz druhy krat pretoze druhemu kamaratovi zas zvoral nieco na notebooku (predytm bol zavireny a mal zapnute naraz dva antiviraky, tak stacilo jeden vypnut a s druhym precistit ntb )a jedine co mi povedal bolo, ze zrazu notebook proste nesiel nastartovat a ja som tomu veril, teda tak to zrejme naozaj bolo, ale zabudol mi povedat, ze to uz niekto skusal znovu preinstalovat a uplne lamacky cele C: deletol... taky maly detail... no ja som tiez lamak, ze som si to pre istotu radsej neskontroloval hned, ci tam skutocne vobec nejake data su...

ale aj tak dakujem vsetkym za rady a vlastne aj ja ked som o tom studuval, tak som sa priucil niecomu novemu takze nic nie je na skodu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..a ked som konecne rozbehal Portable Windows XP Live USB Edition 2007 a chcel som otvorit "C:"..

 

..to uz niekto skusal znovu preinstalovat a uplne lamacky cele C: deletol...

ak si rozbehol systém z USB a dáta na pevnom disku sú len vymazané (delete), dajú sa pomerne jednoducho obnoviť pomocou rôznych portable aplikácií, napr. freeware Restoration alebo PC Inspector Filer Recovery.

niektoré údaje už nezachrániš, ak bolo po vymazaní na pevný disk opäť niečo zapisované, ale za pokus to stojí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz hej, ale tento disk bol cely zmazany a ked dam novu instal cez instal CD tak mi ukaze cele C: ako "Unknown" takze to uz asi nevytrhnem tot :lol: keby som cel nieco s tym diskom robit tak by som ho mosel formatnut a to by som tie data zrejme uz poslal niekam daleko odkial uz zrejme niet navratu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno by sa niečo z toho ešte dalo obnoviť ak by sa preložil disk do druhého PC.

Inak je lepšie mať disk rozdelený aspoň na dva partície, na jednej nechať OS a na druhej dáta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak je lepšie mať disk rozdelený aspoň na dva partície, na jednej nechať OS a na druhej dáta.

Toto je vrelo odporúčané už dosť dlhý čas a divil by som sa keby si niekto veril len s jednou particiou :lol:

Aj keď treba povedať, že pod WinXP ja osobne by som si aj tak torchu veril, ale pod Win9x ani veľmi nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak je lepšie mať disk rozdelený aspoň na dva partície, na jednej nechať OS a na druhej dáta

 

nuz to mi je jasne len niektorym asi uplne nie, aj ked uznavam, ze ten kamarat moc do PC nerozumie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Aj z naformátovaného HDD sa dajú zachrániť dáta, pokiaľ nebolo veľa následných inštalácií a za pokus to vždy stojí. Najlepšie je to na inom počítaču so štartom z druhého HDD. Redukcia z dvochpalcových na trojpalcový sa dá kúpiť vo specializovanom obchode, opeť na nete podĺa bydliska alebo zásilkou.Vhodné programy sú aj free na nete, skús do Googla "recovery hdd" - teraz spameti neviem a idem z Linuxu, takže už neviem, čo som instaloval kedysi. Je tých programov ale dosť, aj na CD CHIP.

 

Skús trebárs tu : http://www.uneraser.com/starting.htm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Toto je vrelo odporúčané už dosť dlhý čas a divil by som sa keby si niekto veril len s jednou particiou :lol:

Napríklad ja neznášam delené disky, najmä delenia takých "odborníkov", kde práve na C: dajú primálo miesta, aby systém mohol dlhšie pracovať bez toho, aby tam ostalo napokon iba zopár MB.

 

Pri preinštalovaní dáta hodím niekam na sieť, alebo na USB disk a fakt nepotrebujem "zálohovať" na inej partition na tom istom disku, ktorý keď odíde, odíde mi aj so zálohou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

divil by som sa keby si niekto veril len s jednou particiou :lol:

hehe...no ja tak ficim stale....i ked je pravda ze mam externy USB disk a tam nejake veci mam......

 

:) kukam ze akurat Hedge pisal na to iste :) (Igny mi to dosiel povedat......)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 rokmi...

Stretol sa niekto s takýmto niečím? Z ničoho nič mi začalo vyhadzovať tieto modré okná. Pravdupovediac, ani ma to moc neprekvapilo, vyhadzuje to na počítači kúpenom v novembri 2003, upgradovanom niekedy v septembri 2005, ešte tam beží Win XP SP3, ale inak funguje a zarába peniaze, takže pokým ako tak ide, nemám dôvod kupovať nový. Len ma zaujíma, či má niekto s týmto skúsenosti, čo bolo príčinou chýb. Horné okno naznačuje zrejme nejaký problém s hardvérom, nič som nemenil, ani nepridával, tak neviem. Dolné okno ukazuje zrejme na problémy s pamäťou, buď chybný disk (swap file), problémy s RAM alebo so zápisom na disk. Chyby sa objavujú raz za 1-2 dni, v priemere. Prvá sa objavila pri štarte, druhá počas práce s PC.

post-2-0-18144100-1522400842.jpg

 

post-2-0-55183400-1522400855.jpg

 

Myslím, že naformátovanie disku a reinštalácia systému by to mohli vyriešiť, ale do toho sa mi fakt nechce, aby som zas 2 dni zabil inštalovaním :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako neodborník len dve veci k prečítanému...

1)Na vybratie disku netreba rozoberať notebook,.

2)Rozdelenie disku na partície mi moc nepomohlo (XP), pri reinštalácii z formátoval "fšecko", aj s mojimi datami. :angryfire:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  1. To je počítač, nie notebook a väčšinou hardvéru som si v minulosti vymenil sám.
  2. Ono na začiatku sa ťa to spýta, čo chceš formátovať, či len C alebo to má zebrať všetko naraz jedným švihom, takže treba čítať a nie iba klikať Next, Next, Next :D

 

No dobre, takže nejaké rady ešte? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tej modrej smrti:

- podrobnejsi popis chyby by si mohol najst v *.dmp suboroch (ale moze byt, ze tam bude napisane len to iste, co na obrazovke)

- obvykle sa mi podarilo chybu vygooglit podla toho ciselneho kodu, bud priamo nejaky popis, alebo odkaz na forum

(teda, nie ze by mi ten podrobnejsi popis pomohol v rieseni :( , nastastie som to uz dost dlho nepotreboval)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tých dmp súboroch aj tak bývajú len samé hovadiny :D Raz za čas BSOD povyskočí, môže to robiť aj antivír, postupne vyraďujem možnosti, čo by to mohlo robiť, tak uvidím. Ale aspoň ma to bude motivovať, aby som konečne kúpil nový PC. Však tento mi už ani videá nechce prehrávať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov