Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Sem sa to asi hodí najlepšie.

Na klávesnici píšem asi 5-6 prstami (nevšímam si to :lol:), ale potrebujem sa naučiť desiatimi. Viem že je na to nejaká kniha, ku ktorej v tejto chvíli nemám prístup, je nejaký návod niekde na nete? Raz som čosi našiel, ale bolo to platené.
Kto vie takto písať a má nejaké rady, návody a odporúčania?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja viem tak pisat, mam o tom dokonca ja certifikat ale nepouzivam to....

ak nepotrebujes pisat romany, resp byt pisarom niekde na urade tak ti to je naprd

vacsina ludi co sedia vela za pc vedia celkom obstojne pisat aj bez toho aby boli nauceny strojopis

jedine co mi to dalo ze viem po slepu kde je ake pismenko takze pisem nie vsetkymi desiatimi ale skoro a bez toho aby som pozeral na klavesnicu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak nepotrebujes pisat romany, resp byt pisarom niekde na urade

No však práve, prečo myslíš, že to chcem? :lol:

 

jedine co mi to dalo ze viem po slepu kde je ake pismenko

No to viem v podstate aj ja, ale aj tak ťukám do toho ako ďateľ.

 

Tazko radit, zacni s prstokladom asdf jklô

Ja som sa snažil začínať sdfg hjkl :) :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

strojopis sa ma nedotkol, nemal kde, na gympli :lol:

 

ale zvladam pisat tak, ze sa nepozeram na klavesnicu, aj ked nie vsetkymi prstami, ale az taky problem to nie je :-))

ked potrebujem, viem pisat aj rychlejsie, ...

 

i ked nastava problem, ze nepouzivam interpunkciu... cize ak mam pisat nieco odborne do skoly, trva to dlhsie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

roso, takto sa uci po spravnosti strojopis, zacina sa od prostrednej rady... :lol:

 

ja mam zo strojopisu aj statnicu, vdacim tomu strednej skole, a odvtedy pouzivam desat prstov stale, samozrejme bez pozerania sa na klavesnicu...je to rychle, pohodlne... ked nieco jem a mam pisat jednou rukou, respektive jednym prstom, tak zurim ako cert...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež za to vďačím strednej škole. Vtedy som si myslel, že to nedokážem a hovoril som si, na čo to vlastne budem potrebovať. Teraz ďakujem, že som sa to naučil a pre mňa to je jediná pozitívna skúsenosť a vedomosť, čo som si zobral aj do života.

 

Myslel som si, že ked ho nebudem používa, tak ho zabudnem. Akonáhle som sa dostal na výšku, hneď som zúžitkoval svoje skúsenosti. Poviem vám, písanie prác a diplomovky by bola pre mna pohroma, nebyť strojopisu. No a pravdaže teraz v práci ho tiež využívam. Len ja a vedúca vieme písať desiatimi. :lol:)

 

Odporúčania? Veľa veľa cvičiť. Myslím si, že dostať knižku v knihkupectve. Na začiatku je to drina, ja som skoro rozbil stroj, kým mi to šlo, ale keď sa to raz naučíš je to super.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dollphinka, zda sa mi, ze RoSo tiez myslel pismenka z prostrednej rady. len opravoval axela, aby kladol prsty pravej ruky nie na klavesy 'hjkl' ale na 'jklô'

 

inak zda sa mi, ze si prvy clovek, ktory tu ma na strojopis papiere (myslim stredoskolske vysvedcko), mohla by si sem teda napisat malu instruktaz. zaujima ma to, pretoze mna ucili prstoklad na vojne, chytali sme na takom aparate morzeovku a zapisovali sme to bez pozerania na klavesy. vsak aj vysledky potom za to stali! :lol:

 

ucil som sa to len dva mesiace, par hodin tyzdenne, neviem z toho nic. klepem jak datel, dvoma - troma prstami na kazdej ruke.

 

 

 

 

edit: dalsi profik, no teda. proteus, dollphinka, zalozte tu nejaku instruktaz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim ze ano, axel. teoreticky :lol:

 

ak sa to CHCES naucit a kazdy den tomu nejaky cas obetujes, zaklady za mesiac ziskas. s nami tam boli chalani, ktori po dvoch mesiacoch klepali celkom slusne. (boli to abstinenti, mozno to nejako suvisi s ucenim : ) mna to prilis nebavilo, nevenoval som sa tomu poriadne a tak viem prd.

 

neviem, ako sa strojopis hodnoti, ale ked sa clovek nauci udrzat prsty kde treba, potom uz len zvysuje rychlost. po mesiaci z nikoho profik nebude, ale mozno v sebe objavis talent, vrhni sa na to!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za mesiac nehrozi...mozno tak jedine pri sledovani klavesnice a tempom slimaka...

keby sa tomu venujes, tak dosiahnes rychlost aj 300 pismen za minutu :lol: ale treba iba cvicit a cvicit...

instruktaz, hmm, jedine tak kniha, nas to ucila profesorka, ta sa riadila podla knihy, a taktuto rychlost a presnost som nedosiahla behom mesiaca :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o strojopise viem akutár toľko, že na gympli som ho mala jeden rok, ako voliteľný predmet, bola som asi na troch hodinách, a na vysvečku som mala dvojku, nejakým zázrakom ... ani piatimi písať neviem, nie že desiatimi. vôbec ma to nebavilo, necvičila som, dodnes píšem dvomi, tromi, štyrmi prstami, kedy ako, zatiaľ mi to stačí ...

zrejme sa nemám čím chváliť, lebo ináč som poctivo chodila do školy na všetko ... ale jedine strojopis bol výnimka :lol:

takže vlastne do tejto témy nepatrím ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my sme bola obchodna akademia, a do nas to tam dost hustili... a navyse mne profesorka na zaciatku kazdej hodiny kontrolovala ci mam kratke nechty :lol: ... a nemavala som... nechapala ze mi to pri pisani moc nevadi...

teraz pohodka, pisem aj s akrylovymi nechtami, sem tam sa stane ze "zavadim" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

Podľa mňa je lepšie sa učiť písať na stroji ako na pc klávesnici. Aspoň ja keď píšem na stroji tak desiatimi píšem automaticky, ale akonáhle sadnem k PC tak to prestávam používať. Za mesiac sa môžeš naučiť dodržiavať prstoklad, ale možno budeš po tom mesiaci písať pomalšie desiatimi, ako teraz šiestimi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no mne osobne sa pise lahsie na pc klavesnici, stroj mi pride strasne "tvrdy" a musim stlacit klavesu az na doraz, inak jednoducho neklepnem pismenko na papier...

na pc klavesnici mi stlaci jemne a je to...

 

a cactales ma pravdu... tempo ziskas az po niekolkomesacnom treningu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zacni s prstokladom asdf jklô a postupne pridavat dalsie pismena

 

roso, takto sa uci po spravnosti strojopis, zacina sa od prostrednej rady... :lol:

 

dollphinka, zda sa mi, ze RoSo tiez myslel pismenka z prostrednej rady. len opravoval axela, aby kladol prsty pravej ruky nie na klavesy 'hjkl' ale na 'jklô'

 

my sme bola obchodna akademia, a do nas to tam dost hustili... a navyse mne profesorka na zaciatku kazdej hodiny kontrolovala ci mam kratke nechty :)

 

Doll, ta stredna rada jasne vyplyva z citatov :)

 

Tiez mam obchodnu akademiu, tiez som bol jazdeny za dlhe nechty ;) . Ale statnicu nemam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len tak som napísal nejaký článok z netu (o maďarskom forinte), za minútu som napísal 193 znakov (na čisto). Takto sa ráta rýchlosť písania a 193 je málo či dosť?

Ale písal som mojou "metódou" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokiaľ to máš bez chyby, tak to nie je zlý začiatok. Ale mal by si si písanie stopnúť napríklad za 10 minút a výsledok spriemerovať. Inak, za každú chybu sa nejaké body odrátavajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel...

 

za mesiac? nehrozí. My sme sa učili postupne všetky písmenká a trvalo to pol roka. To nie je sranda. Ak sa ich naučíš rýchlo, začnú sa ti pliesť a bude to len horšie a horšie. a písmenká sa nenaučíš naspamäť. to sa ti má dostať do rúk. Aby si nad tým ani nerozmýšľal.

 

V tých knižkách je aj systém bodovania. Ja len viem, že ked sme my mali v škole viac ako 10 chýb, už to bolo za 5.

 

Veľa šťastia. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za mesiac? nehrozí. My sme sa učili postupne všetky písmenká a trvalo to pol roka.

nejdem ti protirecit. len ma pri tejto vete napadlo, ze je rozdiel medzi 14 rocnym ziakom na strednej skole (teda ak si pisal o strojopise na strednej) a dospelym clovekom. ja som sa na strednej skole sustredil viac na spoluziacky ako na ucivo, hlavne v prvom rocniku. tak to aj potom so mnou vyzeralo. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po dvoch rokoch na škole

Len s tým rozdielom že o strojopis som sa ja začal zaujímať pred 2 dňami.

 

tou "tvojou" metódou, ktorú používam aj ja , by som zmákol oveľa viac

Takže písať tými desiatimi prstami asi nebude také výhodné, však?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov