Jump to content

Byrokracia

Recommended Posts

Potrebujem do jednej 'firmy' poslať niekoľko čestných prehlásení. Keďže som časovo viazaný, musím konať rýchlo a najmä bez chyby.

Takže ak chcem podať čestné prehlásenie, stačí že napíšem na papier A4 niečo v zmysle "Ja dolupodpísaný blabla čestne prehlasujem blabla...", podpíšem a odovzdám? Alebo treba si to nechať niekým "overíť" (notár a pod.)? Môžem na jeden papier napísať viacero čestných prehlásení?

Neviem či tu máme niečo podobné, ale táto téma sa hodí ak potrebujete niečo poradiť v ohľade rôznych papierov, dokumentov, dokladov a pod.

Do tejto témy píšte otázky na riešenie vlastných záležitosti z tejto oblasti. Všeobecné príspevky o byrokracii môžete smerovať napríklad do tejto témy. C.

axel, z osobnej skúsenosti viem, že stačí odovzdať neoverené čestné prehlásenie v podobe, akú si naznačil - A4 s uvedením, čo vlastne prehlasuješ a podpis. ak ich treba viac, napísal by som ich oddelene na samostatné papiere.

odovzdával som prehlásenie, že nie som v danom období poberateľom iného príjmu, išlo o Daňový úrad. akceptovali ho, nemali námietky.

A4 s uvedením, čo vlastne prehlasuješ a podpis. ak ich treba viac, napísal by som ich oddelene na samostatné papiere.

No asi tak si to predstavujem. Tých papierov bude asi 6-7, takže im príde menší balík :lol:

pokiaľ viem, čestné prehlásenie potvrdzuješ svojím vlastným podpisom, ale videla som už aj také, ktoré bolo treba potvrdiť , kdesi na matrike či kde / ale to bol vlastne potvrdený podpis /

malo by vypadať asi takto :

ČESTNÉ PREHLÁSENIE

Dolupodpísaný/á/……………………….…………………………………………………..........................

nar: …...................................………………. rodné číslo .................……………. .. …….. 

bytom……………………………..................................................................................

…………………………………………………………………………………………….....................................

Týmto čestne prehlasujem, že:

V .............. dňa ………….........									 Podpis: ………………………….
  • 1 month later...
Sniper

Čo presne znamená:

spôsobilosť uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu

Aké sú tam podmienky?

Cactales

Tými podmienkami je (spravidla) vek nad 18 rokov a to, že dotyčná fyzická osoba nebola súdom pozbavená, alebo jej súdom nebola obmedzená spôsobilosť na právne úkony.

• 4 years later...
Vilma Flinstonova

práve dnes som posielala také čestné prehlásenie ako tu hodila game...že nemám záznam v registri trestov.