Skočiť na obsah

Linux - poraďte


Ender Boss

Odporúčané príspevky

Prosím poraďte mi. Na staróm PC (512RAM,20GB HDD :lol: , 2.1Procesor) mám Windows, chcel som skúsiť dať Linux. Môžete mi poradiť ktorú verziu mám použiť ? Je to hlavne na prácu na strednej škole (Rôzne dokumenty,...) a je tam aj Localhost (server). Prosím poraďte. Ďakujem

 

Prosím ešte povedzte či bude lepší linux alebo Windows XP Proff DIKY

 

--------------

P.S.: Môžete mi napísať aj nejaké základné programy, ktoré sú pre linux, napr. Office, Player,......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 37
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    7

  • RoSo

    5

  • chlapeczjuhu

    5

  • Klingonka

    4

Top prispievatelia v tejto téme

ak to chces na pracu, tak ti linux zastupi windows dokonale

ak s nim nemas skusenosti, odporucam dat si kubuntu napr, rychlo sa v nom zorientujes a tvoja masina by to mala v klude utiahnut

Myslis Ubuntu ak ano ja som si ho dal poslat :lol: a prislo mi to. Tak to tam nahodim a skusim :)

 

Diky všetkým skúsim ubuntu, zatial LOCK plz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kubuntu je pre začiatočníka celkom vhodné, alebo by som ešte odporučil Mandrivu.

 

P.S.: Môžete mi napísať aj nejaké základné programy, ktoré sú pre linux, napr. Office, Player,......

Väčšina programov býva súčasťou základného balíka, v Linuxe nájdeš prehrávače (napríklad Kaffeine, Amarok) aj Open Office.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

Pozajtra bude nová edícia Linuxu. Ihned ju odskúšam a nasadím, bude aj lepšie zabezpečenie niektorých stránok, ktoré mi hlásia pod XP a Crawleri nebezpečenstvo - Spam a Spyware ... www.linux.cz ,sk a všetky iné Linux www

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

dhpc bude mat podla ma podporu v kazdom distre, kedze je to naozaj zakladny sietovy protokol. Len v niektorych distrach bude podla mna defaultne vypnute zistovanie IP pomocou dhcp. V Ubuntu (aspon na live cd) je 100% zapnute.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako pise dark dhcp je v kazdom distre, pri niektorych ho musis zapnut na konkretny interface ale v tych novych distro to bude. Ak nahodou nie skus prikaz "dhclient eth0" ak si este dobre pamatam. Ak ho ale nemas defaultne pusteny budes ho musiet pridat do cronu aby sa ti pustal aut po starte

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďakujem.

 

Lebo jedna písala (na inom fóre o linuxe), že sa tiež pripája na dhcp sieť a má presne takú istú sieťovú kartu ako ja a nemôže ju rozchodiť. A vo Win xp jej ide.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 4 mesiacmi...

Ahoj, potreboval by som poradit s Linuxom. Chcel by som vyskúšať Kubuntu, ale ...

Pri pokuse o inštalaciu mi Kubuntu 8.10 vyhodí hneď na začiatku chybovú hlášku

 

end_request: I/O error on device sr0, sector 143260 (strieda sa so sectorom 143264)

Buffer I/O error on device sr0, logical block 179020 (tu sa to meni furt)

 

Starsie distro 8.04 sa sice prederie instalaciou, avsak na konci mi zahlasi kriticku chybu tykajucu sa zapisu GRUB, alebo nieco podobne, potom mi monitor zahlasi mimo rozsah a uz to mozem len resetnut.

 

Pri instalacii cez WUBI v prostredi win sa instalacia 8.04 zasekne a nepokracuje (nechal som to bezat celu noc)

8.10 sa sice nainstaluje, ale .... po spusteni OS monitor preblikuje kazde tri sekundy. Navrhnuty ovladac nVidie mi neakceptuje , stiahol som oficialny linuxovy ovladac zo stranky nVidie pre GT8600, ale ten prikaz sudo (cosi) mi konzola nevzala. Potom sa mi zosypal adept installer, takze som uz nemohol ani upravit si programy.

Podobne ine distro Greenie 4ir sa nedokazalo nainstalovat ani pri bootovani z cd ani cez wubi.

 

Vedeli by ste mi poradit, ako si nainstalovat lin s KDE priamo z CD, aby to obislo win? Pretoze po instalacii cez wubi mi particia ostane aj tak v NTFS a predpokladam, ze pod ext3 by to malo ist rychlejsie.

 

Ak by ste mi niekto radili vyskusat ine distro, podotykam, ze mandriva 2009 je na tom rovnako ako Greenie. Ziaden install cez boot ani cez wubi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov