Skočiť na obsah

Linux - poraďte


Ender Boss

Odporúčané príspevky

Nad tym diskom som rozmyslal aj ja, ale mam dva disky - starsi ST120, ktory som len dolozil do skrine na ide kabel pod DVDRomku, bios ho hlasi ako primary slave, win ako disk0, lin sda a potom povodny WD250 SATAII (disk1, sdb). Problemy boli na oboch diskoch, 8.04 bezala chvilku tak na ST ako aj na WD (znova vsak pripominam, ze fungovala iba instalacia pod win, nie cez boot na ext3 format, skusal som aj reisef, neslo to).

 

edit> valcik, myslis chybajucu podporu SATAII v lin?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 37
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    7

  • RoSo

    5

  • chlapeczjuhu

    5

  • Cactales

    4

Top prispievatelia v tejto téme

Tak konečne sa mi to podarilo. Počkal som asi desať minút, kým tie chybové hlášky konečne prestali, spustila sa inštalácia, zmazal som všetky oddiely na ST120 a vytvoril nové pomocou inštalačky Kubuntu. OS fachčí, akurát som musel nainštalovať ovládač pre nVidiu (z DVD plné softwéru z greenie.sk). Monitor už nebliká. Teším sa ako malé decko z novej hračky. Teraz si ho už len prispôsobiť. Chcel by som namiesto konqueror používať flock a pre manželku mozillu. Poradíte mi, kam stiahnutý súbor uložiť a aký príkaz zadať do konzoly pre inštalovanie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze v podstate si to hodil na cisty disk...tak by sa to vacsinou malo robit :lol:

 

pokial viem, kubuntu ma pekny balik aplikacii umoznitelny na stiahnutie cez nejaku aplikaciu (nepamatam uz presne, davno som ho pouzival)...ak tam nieje, zalezi v akom "baliku" ten soft stiahnes...ak ako zdrojaky budes to musiet nakonfigurovat, skompilovat a nainstalovat...ak to mas v nejakej instalacke co konci .rpm napr, tak pomocou balickovacieho softu...zisti si, aky balickovaci soft pouziva kubuntu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kubuntu používa ako správcu balíčkov Adept, dá sa použiť tiež (po doinštalovaní) Synaptic. Firefox alebo Thunderbird sú súčasťou reporzitárov. A Kubuntu používa .deb balíčky (nie .rpm)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Thunderbirda aj Mozillu som uz nainstaloval. Ale neriesi to moj problem s Flockom, ktory je pomerne mlady prehliadac a mne osobne najviac vyhovuje. Najjednoduchsie by bolo, ak by som stiahol nejake balicky, v ktorych by bol Flock obsiahnuty. S konzolou mam este problemy. Ale pevne verim, ze sa to casom vyriesi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.deb balíček flocku si stiahneš tu. Odporúčam ho uložiť do Home, alebo do niektorého adresára pod Home. Nainštaluješ ho tak, že v konzole zadáš:

 

sudo dpkg -i xxxxxxxxxx
kde xxxxxxxxxx označujú názov a cestu k uloženému súboru.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Ahoj, potreboval by som poradit. Mam v compe Kubuntu, Greenie aj WinXP. Nedavno som nainstaloval Greenie, ktora je podobne ako Kubuntu zalozena na 8.10 Intrepid Ibex, ale ma Gnome prostredie a to mi akosi viac vyhovuje. Kubuntu chcem dat prec, akorat neviem, ako to odinstalovat. Sformatujem particiu s Kubuntu, ale ako to dostanem von z Grub Loadera?

 

Druhá otázka je, ako spustim Zdroje softvéru? Ak totiz nato kliknem, chvilku pracuje ale nezobrazí mi nič. Skúšal som nejaký príkaz cez terminál, ale tam mi vyhodilo len textovy editor so zdrojmi balickov. Neviem však, ako tam pridať autorizačny kod alebo ďalší disk s repozitármi. Potreboval by som niečo s GUI.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tomu Grubu:

Záleží na tom, ktorý súbor ti Grub zavádzač načíta pri spustení PC. Zrejme to bude ten čo bol nainštalovaný spolu s Greenie. V tom prípade postačí, ak si v Greenie nainštaluješ balíček na editáciu Grubu, ja používam napríklad Kgrubeditor a potom odtiaľ jednoducho odstrániš Kubuntu. Je to možné vymazať aj manuálne editáciou súboru:

/boot/grub/menu.lst

 

V prípade, že by si chcel naopak ponechať systém nainštalovaný skôr (v tvojom prípade Kubuntu) je najlepšie použiť SuperGrubDisk ktorý je najjednoduchšie stiahnuť ako ISO obraz a napáliť na CD. Pomocou tohoto bootovacieho CD je možné po nabootovaní vyhľadať všetky zavádzače z nainštalovaných OS a vybrať ktorý sa má obnoviť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

K tomu Grubu:

Záleží na tom, ktorý súbor ti Grub zavádzač načíta pri spustení PC. Zrejme to bude ten čo bol nainštalovaný spolu s Greenie. V tom prípade postačí, ak si v Greenie nainštaluješ balíček na editáciu Grubu, ja používam napríklad Kgrubeditor a potom odtiaľ jednoducho odstrániš Kubuntu. Je to možné vymazať aj manuálne editáciou súboru:

/boot/grub/menu.lst

 

V prípade, že by si chcel naopak ponechať systém nainštalovaný skôr (v tvojom prípade Kubuntu) je najlepšie použiť SuperGrubDisk ktorý je najjednoduchšie stiahnuť ako ISO obraz a napáliť na CD. Pomocou tohoto bootovacieho CD je možné po nabootovaní vyhľadať všetky zavádzače z nainštalovaných OS a vybrať ktorý sa má obnoviť.

 

 

Zvykol som si preformátovať sd1 a mám pokoj, dám tam čo chcem. V home mám všetko ostatné čo potrebujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ten SuperGrubDisk je dobra vec. Raz som to vyuzil, ked mi po update systemu pri boote vyhodilo chybovu hlasku a system nenabootoval. Chvilu som sa s tym hral, ale bohuzial bez uspechu. Nakoniec som sa cez PartedMagic (http://partedmagic.com), livecd distro, dostal na net a nahodou nasiel odkaz prave na zmieneny SuperGrubDisk. Kedze mi PartedMagic bezal vylucne z RAM, mal som volnu DVD mechaniku. Cez Xfburn, ktory je sucastou PartedMagic som hned vypalil stiahnuty obraz SuperGrubDisku na CD. Nasledoval boot CD SuperGrubDisku a oprava Grubu - a bola uspesna. SuperGrubDisk je bezproblemovy, BFU friendly, mozem len odporucit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Ahoj, potreboval by som poradit. Chcel by som skusit BackTrack. Skusal som trojku aj na CD aj na USB ale bootovanie skonči chybou(nenajde nejaky adresar, v chroot myslim) a musim ho resetnuť. V štvorke začal blikat podčiarkovník a musel som ho resetnuť. Na napalenie som pouźil Unetbootin. Skúšal som to stiahnuť niekolko krát ale downloady boli dobré. Môže byť roblém v mojom notebooku? Čo by sa s tym dalo robit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Takze problem s live BT3 je davno vyrieseny, pomohlo rozdelenie disku, okrem systemovej je jedna NTFS a jedna FAT32 particia. Vista pouziva modifikovany NTFS co ho zrejme zblblo aj ked bol live.

Len keby mal niekto podobny problem.(Aj ked Vista a BT3 live uz asi nikto nepouzije.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov