Skočiť na obsah

tomassi

Odporúčané príspevky

Teda, nie že by dobrý názov kapely zaručoval dobré pesničky, ale ...

... ten názov kapely v tomto prípade hovorí o vkuse hudobníkov.

Hymna-nehymna ... vôbec nie som tým "prespievaním" nejako pobúrená, skôr zarazená.

Ale aj to skôr preto, že sa kapela "prezentuje" ani nie tak spevom, ako tým názvom.

Celkom by ma zaujímalo, čo vlastne pána doktora viac "dožralo" ... spev, alebo názov kapely? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale na druhej strane, ani mne sa tie hymny nepáčia, priveľmi mi to pripomína  umenie vyniknúť za každú cenu, čo je dnes pliaga v každom možnom umení od výtvarného po slovesné a hudba nie je výnimka

To jo, ale ide o to "poburenie" a udajne znevaženie hymny. Ja tam žiadnu nepočujem keď to viem takto jednoducho obhajiť. Či je ta pesnička vkusna alebo nie, je už na inu debatu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ako secret píše,

názov kapely je presne ten štýl: vyniknúť za každú cenu s niečím "úplne neokukaným", plus k tomu jéj! nápad! spravíme čosi s hymnami! ... 

dokonale to pripomína slávne umelecké výtvarné dielo ponorenia krista na kríži do nádoby s močom

 

pobúrenie pána doktora je preveľké, ale som presvedčená, že jeho SNSácka minulosť / a iste aj prítomnosť, to sa nedá vyzliecť ako kabát /, má v jeho nesmiernom rozhorčení prsty ...

a zasa na druhej strane: hymna je čosi čo  je vrchol národného povedomia, kdekoľvek.
že sa pozastavíme, ako sme to robili v tejto téme, nad hymnami niekoľkých štátov, ktoré nám znejú cudzo, alebo máme chuť inú dirigovať, je v poriadku ...
ja mám chuť vrhnúť sa z útesu pri počúvaní japonskej hymny, ale talianska ma núti k pohybu ...

 

a v tejto súvislosti si spomeňte na Schumiho, ako bol verejne napomenutý, keď si v eufórii víťazstva zadirigoval taliansku hymnu ...

čiže to "zváženie-zneváženie" hymny je pre mňa od tejto kapely s nevysloviteľným menom stále len ukážka rádobykonceptu, niekto namočí do kýbla a vloží tam krucifix, niekto spatvarí hymny ...

mimochodom, zaujímalo by ma, či by mali p*čisti odvahu pustiť sa aj do ďalších hymien iných národov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

toto nemôže ísť inam, jedine medzi hymny :)

 

nikdy som sa nečudovala chudákovi Michaelovi Schumacherovi, keď svojho času dostával cez prsty, keď mal nutkanie na stupňoch víťazov dirigovať taliansku hymnu ...

ja pri nej dostávam chuť spievať a tancovať a dirigujem ju bežne tiež ...

 

nedokáže jej odolať ani tento nádherný a chytrý tvor :)  ... pocta talianskej hymne :klobuk:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Česká hymna v podaní Tadžického vojenského orchestra :lol:

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/video-takovou-verzi-ceske-hymny-jste-jeste-neslyseli.html

 

neviem ako ostatným, ale mne to pripomína partiu skrehnutých a pripitých dedinských muzikantov hrajúcich na pohrebe, s občasnými takmer až džezovými improvizáciami :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Vraj toto má byť nová česká hymna, pretože tá pôvodná je vraj krátka a treba ju predĺžiť. Vznikol z toho rozladený bordel, ktorý akurát vytočí človeka do nepríčetnosti. Asi treba ísť s infantilnou dobou multikulturalizmu, keď zmiešať všetko dokopy možné aj nemožné, má vlastne obohacovať. No však úsudok si spravte sami.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je úplne desivá a príšerná verzia...

zachytila som na českých weboch nejaké diskusie ohľadne hymny, ale toto je hrozné.
 

nedokázala som to dopočúvať. ľutujem.

 

jeden z mnohých článkov a rozhovorov s autorom nových verzií, hudobným skladateľom menom Miloš Bok:

 

...

Po zveřejnění vašich nových nahrávek české hymny doslova vybuchla názorová bomba. Proč?

Protože moje hymna je skutečně nové autorské dílo. Zní to jinak, má to jiného ducha, jinou tektoniku. Je v tom více vznešenosti, majestátnosti. Je to bohatá instrumentace, která vás na jednu stranu jakoby drtí, ale současně je velmi plastická.

Myslíte si, že lidi to zaskočilo?

Ano. Lidé se nepochopitelně obávají monumentálních věcí. Za sebe si ale myslím, že dávám národu to nejlepší, co mohu.

Může hodně lidí, poté, co si to vyslechne, říci: To vůbec není naše hymna!

Možná to tak bude. Ale očekávám i opačné reakce. Prezentoval jsem ji v úzkém okruhu svých hudebních přátel. Tam znělo nadšení. Ale přesto všichni řekli, že jsou zvědaví, jak to bude přijato. Paradoxně by moje úprava mohla být kritizována například za to, že je tam velký akcent na vlastenectví.

....

https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/86106/exkluzivne-skladatel-milos-bok-ktery-nove-upravil-hymnu-rika-ze-cesi-odmitaji-vyjimecne-lidi.html

 

to ako fakt? majestátna, plastická, bohatá, drtí... ?

ľudia sa obávajú monumentálnych vecí, alebo v hymne je lepšia krásna klasika a kakofóniu vynechať?

 

hymna je pre národ, pre ľudí, nie pre úzky kruh hudobných priateľov pána skladateľa... si myslím ja. tak úplne hlúpo, zrejme... je mi jasné, že skladatelia sa k veciam stavajú inak,

je fajn, keď si obyčajný človek po športovom víťazstve dokáže tú svoju hymnu zaspievať ako doteraz, s láskou, jednoducho  a s nadšením...

 

alebo sa teda úplne mýlim, samozrejme, a to bude zrejme tá správna odpoveď :(
tak priznajte: komu sa nová česká hymna páči, vážení?

 

 

mimochodom, jeden z komentárov pod článkom:

Paráda, předělat hymnu, nazvat sám sebe výjimečným člověkem a toho, komu se to nelíbí, označit za Pazderku, to je horor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani nemienim, verzia od Metalindy ma nezaujíma, teda len veľmi okrajovo ;)

 

neviem ako vy, decká, ale my sme sa českú hymnu učili ešte v škole, bola to súčasť československej hymny, poznáme ju, a tu ide do tuhého :)

nie že by mi to trhalo žily - ale sú veci, ktoré by bolo dobre nechať na pokoji, a hlavne by sa ich nemal dotýkať niekto, kto je tak strašne sebestredne nesebakritický ako tento človek... bolo by mi ľúto českej hymny... ono je to vlastne to isté, ako keby teraz niekto zobral Marseilleisu a preformoval ju nespievateľné štyri verzie, z ktorých každá by sa smela hrať inde... toto totiž mieni pán skladateľ Bok urobiť s českou hymnou :)
všetky sú kakofonické nezmysly, hymna je síce súčasť ústavy, ale hymna je pre ľudí, hymna je niečo, čo majú ľudia radi, čo si radi s entuziazmom zaspievajú, zo srdca, ako nadávali, keď sa ju učili v škole, a ako hrdo ju neskôr spievajú, keď to tak cítia, že prišla chvíľa zaspievať si hymnu...

je to možno smiešne, lenže je to tak :)


problém je v tom, že autor sa s tou kakofonickou príšernosťou považuje za výnimočného, a považuje ľudí, pre ktorých tá hymna ako súčasť ústavy je, za idiotov...

toto je krásne, je to hore v tom článku:

 

Skladatel Miloš Bok, který nově upravil hymnu, říká, že Češi odmítají výjimečné lidi.

 

je to idiot, oplatí sa pochodiť po nete a prečítať si názor ľudí, aj zo sveta hudby - nielen na hymnu, ale na sebazbožšťovanie pána skladateľa, to je něco :)

a neberiem, že niekomu sa to páči. v pohode, ako len sluch ráči : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u susedov neustále rezonuje téma megalomanských aranžmá megalomanského skladateľa Boka : )

 

hlas ulice je miestami až vulgárny, miestami slušný, ale hodne odsudzujúci.

ako sa stavajú k výnimočnosti skladateľa Boka odborníci - zjavne okrem jeho troch kamarátov, ktorí ho poplieskali po pleci - je napríklad v skratke tu:

 

čítanie to na pohled :)  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2435275-nepouzitelne-harmonicke-cviceni-odbornici-cupuji-nove-verze-hymny

 

Ředitel Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Marc Niubo poznamenal, že v nové instrumentaci zaniká melodická linka, již by mělo být možno zpívat. „Melodie písně je modifikována a skrze nové doprovodné hlasy mnohem méně zřetelná. Zpívat si ji, zvláště když vás někdo novou verzi nenaučí, je dosti obtížné, což jde bezpochyby proti smyslu jakékoliv hymny obecně i proti jednomu z deklarovaných cílů celé úpravy,“ podotknul.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

po tom nádhernom zmenenom paškvile hrdéhohoho hudobného skladateľa Boka - teda kakofonických nových verzií českej hymny, Česi objavili rockovú verziu slovenskej hymny od Metalindy...

celá kopa sa ich chce znovu spájať, len pre hymnu :)

 

 

post-3-0-33271700-1525615043.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov