Skočiť na obsah

Slovensko - nádherná krajina


Jozef50205

Naše Slovensko  

12 členovia hlasovali

  1. 1. Ak by ste mali možnosť vybrať si krajinu, ako svoje rodisko a zároveň domovinu

  2. 2. Ak Slovensko, ktorý región, väčšie mesto?

    • Bratislava
    • Bratislavský
    • Košice
      0
    • Košický
      0
    • Banskobystrický
    • Nitriansky
      0
    • Prešovský
      0
    • Trenčiansky
    • Trnavský
      0
    • Žilinský


Odporúčané príspevky

leg ma pomerne caste problemy s pocitom typu Ubermensch a jeho pomerne castou nadavkou je sedlak (alebo vidlak, nepametam). Jeho nadsenie pre oddelenie BA od plebsu ma preto vobec neprekvapuje.

 

edit:

aby som bol k teme, hlasoval som za neviem, pretoze na Slovensku som mal pekne detstvo, na druhej strane zijem v CR, som s tym spokojny a nechystam sa vratit. ak Slovensko, tak Banskobystricky kraj, Bystrica je sice male mesto, ale paci sa mi nepreberny vyber lyziarskych stredisk :smilieee:

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

viem si predstaviť aj lepšie krajiny ako svoje rodisko :) a takisto moje predstavy o budúcnosti sa moc nespájajú s touto krajinou, no ale uvidíme, čo bude

 

celkom sa mi ale páči naše okolie Ponitria. čo sa mi však nepáči je Trnava (a sa ani nečudujem, že zatiaľ nemá ani jeden hlas), na pár hodinový výlet môže byť toto mestečko síce fajn, kostoly sú tu naozaj pekné, najmä teda univerzitný má veľmi pekný interiér, aj hrubý kostol stojí za to si pozrieť (len som zvedavá, ako doriešia okolie, keďže mesto by malo nejako prezentovať nález rotundy alebo karnera, ale ešte sa nevie, ako to spravia), takisto pohľad na mesto z trnavskej veže stojí za to (keď si teda človek odmyslí otrasnú komunistickú budovu kultúrneho domu alebo čo to teda má byť, hneď uprostred námestia), celý priestor pešej zóny a trojičného námestia vyzerá zhora super... ale bývať tu je trest boží :) nie len že človeka stále deprimuje tá rovina všade kam sa pozrie (najvyššie, čo vidím z balkóna, je internát VÚJE a vodná veža, bleh), príležitostí na hocičo je tu tiež ako šafranu, a hoci chápem, že my študenti sme jedna veľká zberba ( :) ), ale trnaváci by tiež mali pochopiť, že veľká časť mesta žije z tých troch univerzít, čo je vidno najmä cez voľno, kedy tu skapal pes... ježiš a ešte mi strašne vadí trnavský prízvuk, ktorý musí každému normálnemu trhať uši :) :) (ale to je asi do inej témy už)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Počas mojej "dovolenky" som absolvoval pár dni v Tatrách ... bol som pozrieť po pár rokoch Popradské pleso ... krásne ako zamlada :P

 

post-1464-0-30419800-1308254178_thumb.jpg

post-1464-0-65585600-1308254206_thumb.jpg

ešte by som chcel stihnúť tu Nitru kde plánujem ísť už pár týždňov ... a Bojnice po dlhéjjjj dobe ....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zajtra odchadzam po dvoch tyzdnoch znova do Tatier, tentokrat s rodicmi nieco jednoduchsie, zaujimave, cize Teryho chata, nad Sliezskym domom stit Vychodna Vysoka a mozno Hincove plesa (alebo Zelene)

 

pred dvoma tyzdnami sme absolvovali 3dnovy pochod Kezmarske Zlaby - chata Plesnivec - Biele Pleso - Chata pri Zelenom plese (Brncalka) - takmer Jahnaci stit - Sedlo pod Svistovkou (moja smrt :) ) - Skalnate Pleso - Hrebienok - Stary Smokovec

 

uzasne mame tie kopce, prisla som im neuveritelne na chut

 

LOPATA,

 

Popradske je nuda :) vezmi turisticke boty a bez pobehat zaujimavejsie miesta :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prestižny britsky environmentalny magazin zaradil Tatry medzi 10 naj parkov Europy: http://www.theecologist.org/green_green_living/out_and_about/997519/ten_of_the_besteuropean_national_parks.html.

 

cloveka vzdy takato sprava potesi,

no netreba zabudat na projekty, kt. túto našu pýchu ohrozujú

 

my sa chystáme na takú 4 dňovú prechádzku

- po červenej ( okolo archeoskanzenu Havránok ) cez Kvačiansku a Prosiecku dolinu a následné zakempeniesa

- presun z campu do Hotela Choč (cestou zrúcanina Lipt. hradu, Kalameny, vodopád Lúčky)

- presun do Sedliackej Dubovej a tu sa môž začať splav

- vylodenie v Kraľovanoch poďho domov

 

uvidime ako nam bude pocasie naklonene

 

inak

zaujímavo vyzerá aj tento magorák

http://www.splavovanie.sk/vratnansky-magorak/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NJ, Chočske vrchy su paradne. Obe doliny som pochodil, je sa na čo tešiť. Aj by som sa normalne pridal.

A vôbec u nas kdekoľvek sa človek vyberie, vždy je čo obdivovať. Mne najviac učarovala Mala Fatra. Vystup na Rozsutce cez Janošikove diery stoji za to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

leto v Tatrach, tak nezaskodi aj v septembri absolvovat znova nejaku turu v Tatrach, s fotakom na pleciach

tentokrat tura na Bystu lavku (sedlo) - "Bystry" znamenal v davnom nareci strmy, prudky..a to naozaj aj bol :)

http://www.tatry.cz/cs/bystra-lavka-2300-m

 

fotky z vyletu v albume Tatry 2011

 

juuuj, odporucam namiesto vysedavaciek v podnikoch :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov