Skočiť na obsah

Slovensko - nádherná krajina


Jozef50205

Naše Slovensko  

12 členovia hlasovali

  1. 1. Ak by ste mali možnosť vybrať si krajinu, ako svoje rodisko a zároveň domovinu

  2. 2. Ak Slovensko, ktorý región, väčšie mesto?

    • Bratislava
    • Bratislavský
    • Košice
      0
    • Košický
      0
    • Banskobystrický
    • Nitriansky
      0
    • Prešovský
      0
    • Trenčiansky
    • Trnavský
      0
    • Žilinský


Odporúčané príspevky

Slovensko je neodškriepiteľne prekrásne, skoro vo všetkom. Jediné čo nám chýba je snáď more, ale nevadí, veď do Chorvátska je to pár hodín cesty autom.

Nechcem tu rozpisovať , čo všetko je u nás naj a čo by sme mohli a nemali, skôr by ma zaujímali vaše názory a skúsenosti nielen o našich prírodných, historických scenériach, ale aj kritické slová na dianie u nás, na medziľudské vzťahy, naše typické " ala Slovakia " zápory, ale i klady. No jednoducho všetko o Slovensku a Slovákoch a národnostných menšinách, o nárečiach,folklóre... no jednoducho všetko čo sa priamo i nepriamo dotýka nás, vás občanov našej vlasti. :lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako svoje rodisko.....neviem....ako mne tu je fajn, len keby tu boli vyssie platy, tak by mi to vyhovovalo uplne

 

a ked uz tak tak tam kde som, teda bratislava, neviem si predstavit zit v mensom meste uz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som chcela zit niekde pri mori, ale neviem kde :lol: ale iba ak by som sa tam teda narodila, teraz si neviem predstavit ze by som sa odstahovala prec, mam tu rodinu, kamaratov, nemohla by som vsetko opustit :) ale ked budem velka a bohata kupim si pri mori nejaku chatu :) ;)

 

no a kedze tu asi teda skysnem ;) tak jedine bratislavsky kraj, nejake mensie mestecko, dedinka pri BA, tiez si neviem predstavit zit inde, ale nie preto ze inde by to bolo skarede, mne sa slovensko paci, je to velmi pekna krajina ;)

 

Tom ;)

 

a preco sa ti slovensko nepaci? teda odmyslime si zivotnu uroven a vsetky taketo zalezitosti, myslim krajina ako taka je podla teba zla? Ak si napr predstavis ze by tu nikto nezil a ty by si objavil tuto krajinu, tak by si si povedal fuj to je skareda krajina a utekal by si kade lahsie? ;) dufam ze som sa vyjadrila jasne ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by ste mali možnosť vybrať si krajinu, ako svoje rodisko a zaroveň domovinu.... jednoznacne INE!

 

Ak Slovensko - ktorý región, väčšie mesto? ... dal som ze TN kraj (lebo uz tu zijem)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vybrala by som si Slovensko...

ale v ankete nehlasujem, chýba mi tam možnosť Žilina alebo Čadca.. proste Kysuce :lol:

 

edit : hlasovanie v ankete : iba slovensko / žilinský kraj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na Slovensku sa mi paci, mame tu vsetko, co clovek k zivotu potrebuje. tie veci, ktore mi vadia patria skor do temy medziludske vztahy a nesuvisia s krajinou, ale s ludmi. som vsak optimista, myslim ze sa veci zlepsuju. momentalne zijem v Bratislavskom kraji, ak by som si ale mohol vybrat, preskocil by som do Nitrianskeho, tak som i prispel do ankety. pod Zoborom som bol na vojne (mladsim mozem vysvetlit, co to znamena : ) a oblubil som si Nitru, nadherne mesto aj okolie. vyberam z toho co poznam, vychodne Slovensko som navstivil len parkrat, v strednom som bol vacsinou v horach a na zapadnom zijem.

 

a Slovaci - povedzte, jake dievcence tu mame?! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nikdy som nepovedal ze to je hnusna krajina alebo podobne...len mne to tu nevyhovuje...ja mam rad more, ktore mi tu chyba..ale ved nieje to len o nom...proste nic co je tu nieje take super, co by nebolo dajme tomu aj inde..takze ma tu nic neoslovilo..ano je tu pekna priroda..ale ta je vsade..ano su tu hory..ale staci ist len kusok juznejsie do Dolomitov, a tie su mi srdcu blizsie..ano je tu vela peknych hradov, zamkov...a potom mi pridu casto ludia divny..vsetko si pomaly zavidia..jasne nikde som nezil tak dlho aby som mohol podavat adekvatne priklady...ale slovakov velmi nemusim...samozerjme ked poviem "slovakov" tak to je zovseobecnenie...mam tu rodinu, priatelov, ktorych mam rad...ale to neznamena zu hned musim mat rad aj tuto krajinu...ja som si nevybral kde sa mam narodit..ja som sa proste narodil..ale mozem si vybrat domov :lol:

 

Slovaci - povedzte, jake dievcence tu mame?!

dievcata su tu pekne...ale napriklad vyhlasenia typu "na SK su najkrajsie baby na svete" neznasam...je to blbost..vsade su pekne dievcata :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na Slovensku sa mi paci, mame tu vsetko, co clovek k zivotu potrebuje. tie veci, ktore mi vadia patria skor do temy medziludske vztahy a nesuvisia s krajinou, ale s ludmi. som vsak optimista, myslim ze sa veci zlepsuju. momentalne zijem v Bratislavskom kraji, ak by som si ale mohol vybrat, preskocil by som do Nitrianskeho, tak som i prispel do ankety. pod Zoborom som bol na vojne (mladsim mozem vysvetlit, co to znamena : ) a oblubil som si Nitru, nadherne mesto aj okolie. vyberam z toho co poznam, vychodne Slovensko som navstivil len parkrat, v strednom som bol vacsinou v horach a na zapadnom zijem.

 

a Slovaci - povedzte, jake dievcence tu mame?! :lol:

 

ej veru mudro vravis chlape mudro. az mi je to divnuo :)

 

a s tym nitrianskym krajom, znacim si do bloku cervene plus :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nikdy som nepovedal ze to je hnusna krajina alebo podobne...len mne to tu nevyhovuje...ja mam rad more, ktore mi tu chyba..ale ved nieje to len o nom...proste nic co je tu nieje take super, co by nebolo dajme tomu aj inde..takze ma tu nic neoslovilo..ano je tu pekna priroda..ale ta je vsade..ano su tu hory..ale staci ist len kusok juznejsie do Dolomitov, a tie su mi srdcu blizsie..ano je tu vela peknych hradov, zamkov...a potom mi pridu casto ludia divny..vsetko si pomaly zavidia..jasne nikde som nezil tak dlho aby som mohol podavat adekvatne priklady...ale slovakov velmi nemusim...samozerjme ked poviem "slovakov" tak to je zovseobecnenie...mam tu rodinu, priatelov, ktorych mam rad...ale to neznamena zu hned musim mat rad aj tuto krajinu...ja som si nevybral kde sa mam narodit..ja som sa proste narodil..ale mozem si vybrat domov :lol:

 

 

dievcata su tu pekne...ale napriklad vyhlasenia typu "na SK su najkrajsie baby na svete" neznasam...je to blbost..vsade su pekne dievcata :)

 

jasne to chapem :) ale myslim ze ludia su vsade rozni, tazko to tak zovseobecnit ze "slovaci" a to ze sa vravi ze slovenske baby su najkrajsie, to sa predsa len tak hovori, ja si nemyslim ze to je zle, keby to o sebe vyhlasovala ina krajina, tak mi to je jedno, ked si to myslia ich vec, kazdemu sa paci nieco ine, takze s tym moze suhlasit, ale aj nemusi, ide proste aj o nejaku narodnu hrdost ;) ja tiez nemozem povedat ze Slovensko waaau, najlepsia, najuzasnejsia krajina pod slnkom, ale je tu pekne, a ja zas nemam nejake zle skusenosti s ludmi, mozno sa len pohybujem v takom prostredi ;)

 

a to more, to by som aj ja prijala ;) to by mi uz na slovensku nic nechybalo ;)

 

ale pre mna je domov tam kde mam rodinu a ta je na slovensku a je pre mna velmi dolezita, priatel ten by siel do cudziny, ale ja to tu proste nemozem opustit, prave preto by som nemohla zit inde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejako mi usiel kraj Zilinsky , ale game ta uz vie , ze ak ja davam nejaku anketu , tak ju vzdy pokafrem, dik game ty si v nasom fore ako Anjel strazny :lol: :) ..... Slovensko .... no dovolim si povedat na takom kusku zeme , niet krajsieho kuta a som rad , ze moji prapredkovia si vybrali prave tuto oškvarku zeme na nasej planete, som rad , ze Slovensko je moja domovina , mam ho rad.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechcem, aby to znelo ako klišé, ale myslím,

že perfektne to je vystihnuté v

 

istý čas Peter Dvorský loboval za to,

aby sa stala hymnou Slovenskej Republiky

 

ja som však rád, že máme tak revolučnú hymnu

aspom niečo :lol:

ale to už patrí asi do inej témy, kt. idem založiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Urcite je nadherna, ci uz priroda,historia,folklor, ale aj ludia. Co by som hodnotil zle, nedostatocne, ze sa nevieme predat. nevieme predat nasu krasu, aj tu ludsku , tak bohatu a roznorodu, mozu ju nam zavidiet, ved je aj co.

 

Ktoré prírodné scenérie, pohoria, a ich okolie sa vám najviac páčia ?Vedeli by ste tam aj natrvalo žiť?

 

1.Podunajská nížina

2.Pohoria Tribeč a Vtáčnik

3.Považie

4.Pohronie

5.Kysuce

6.Orava

7.Nízke Tatry

8.Vysoké Tatry

9.Malá Fatra

10.Veľká Fatra

11.Štiavnické vrchy

12.Levočská vrchovina

13.Slovenský raj

14.Slovenský kras

15.Muránska planina

16.Slovenské rudohorie

17.Východoslovenská nížina

18.Beskydy

19.Bukovské vrchy

20.Iné,doplňte

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktoré prírodné scenérie, regióny sa vám najviac páčia?

Je mi to luto, ale Mne SK priroda vela nehovori

 

Mne sa zo SK celkom pozdavaju Bojnice - rozpravkovy zamok, zoologicka zahrada, a pod.

A aj slovenske mesta niektore sa mi pacia - najviac asi Prievidza, Trnava, Martin, ...

 

Ale nehovorim ze to su najkrajsie veci na svete, len na SK ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Urcite , kazdy ma iny vkus, nemozno niekomu nieco vnucovat. Mne osobne najviac Spiš ako celok , je unikatny, a zo Spisa - Spissky hrad a Levoca , potom Nitra a Banská Štiavnica, Bardejov,Košice a Krásna Hôrka, obdivuhodné sú aj drevené kostolíky na východnom Slovensku. Zit by som chcel na dvoch miestach , ako vždy uvadzam: Nitra a Spiš, aj to tak je... :lol: :) ale slovenskej krasy je ovela viacej..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak, a preco ti nic nehovori priroda na Slovensku?

 

netvrdim ze Slovensko je najkrašie na svete, ale mame peknu prirodu, tak ako aj ine krajiny maju peknu prirodu ci pamiatky, kazda krajina ma nieco do seba, takisto netvrdim ze tu je nieco extra vynimocne co by si nenasiel mozno aj v inych krajinach a mozno vo velkolepejsom prevedeni :lol: ale na to ze Slovensko je taka mala krajina, mame tu toho naozaj vela, krasne jaskyne a narodne parky, lesy, rieky ba aj velhory :)

 

no a k tej poslednej otazke, mne sa velmi paci na Liptove, je tam krasna priroda a velmi sa mi paci vodopad v Luckach, som si tam toto leto mocila nohy a keby som bola vedela ze sa tam da kupat tak nevaham, musi to byt super stat pod vodopadom :)

 

z miest su velmi pekne Kosice, Banska Stiavnica, tiez Nitra ma pekne centrum a raz som bola v Hlohovci, ale len tak narychlo a to bolo velmi mile mesto ;) a Bojnice su velmi pekne, Tiez vychod je super, Krasna Horka, Betliar, Herlany, krasna je Aragonitova jaskyna a Dobsinska ladova jaskyna, no a dalej si teraz nespomeniem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oplati sa vsetko vidiet, od hradov, zamkov,kostolov a kostolikov,cez celé mestečka a dediny,jaskyne,mineralne pramene,rieky a jazera,vodné nádrže, dá sa lyžovať aj využíť teplé pramene.... a všade pekné Slovenky... :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktoré prírodné scenérie, pohoria, a ich okolie sa vám najviac páčia ?Vedeli by ste tam aj natrvalo žiť?

Kysuce :lol:

Tam som žila, aj by som vedela natrvalo žiť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktoré prírodné scenérie, pohoria, a ich okolie sa vám najviac páčia ?Vedeli by ste tam aj natrvalo žiť?

okolie Podbanského a Liptov, ale či by som tam vedela žiť natrvalo to netuším, priveľmi som si už zvykla inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a všade príjemní ľudia, nie je problém zohnať lacno ubytovanie na súkromi aj tam , kde by ste to nečakali, máme mnoho neobjavených dolín s prekrásnými možnosťami turistiky, rybárčenia,hubárčenia a všade v okolí možnosti navštíviť nejakú historickú pamiatku..... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

keby mám možnosť, vyberám inú krajinu ako slovensku, dúfam, že so svojím vzdelaním sa inde aj uplatním

 

ale na slovensku jednoznačne trenčiansky kraj, kde som sa narodila, vyrastám tu a je tu krásne

 

Ktoré prírodné scenérie, pohoria, a ich okolie sa vám najviac páčia ?Vedeli by ste tam aj natrvalo žiť?

jednoznačne Tríbeč a Vtáčnik, keďže to je moja domovina a celý život som obklopená tríbečskými kopčekmi :lol:

nebyť tých ľudí tu :)

ale žiť už natrvalo to určite nie, mne stačilo doteraz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov