Skočiť na obsah

Slovensko - nádherná krajina


Jozef50205

Naše Slovensko  

12 členovia hlasovali

  1. 1. Ak by ste mali možnosť vybrať si krajinu, ako svoje rodisko a zároveň domovinu

  2. 2. Ak Slovensko, ktorý región, väčšie mesto?

    • Bratislava
    • Bratislavský
    • Košice
      0
    • Košický
      0
    • Banskobystrický
    • Nitriansky
      0
    • Prešovský
      0
    • Trenčiansky
    • Trnavský
      0
    • Žilinský


Odporúčané príspevky

1/ dala som Slovensko... ale nie je to az tak jednoznacne...zila som cez pol roka v UK, a to je nieco neporovnatelne... ale nezamyslam sa nad tym kde by som chcela zit, jednoducho budem tam kde som spokojna...a momentalne som spokojna tu, na SVK

 

2/ Trenciansky... samozrejme je vela krasnych kutov SVK, dalo by sa hlasovat za viacero moznosti...

Kosecke Podhradie :lol: to je nieco neuveritelne.. tam chodim na vikendy relaxovat k mojmu drahemu.... vsade hory, luky, a mala dedinka...klud, ticho, ziadne cesty plne aut, zhonu, cisty cerstvy vzduch...a v noci je vidiet kazda hviezda, aj pas mliecnej drahy....proste nadhera...nieco, co clovek v meste z okna neuvidi len tak lahko

 

za dva tyzdne sa chystam na predlzeny vikend na Liptov, tak sa tesim :) chatka hlboko v horach, to bude divocina... ale tesim sa na tu prirodu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som si vybrala UK (hociakú dedinku tam ,to je jedno) alebo USA (San Francisco).

 

A z krajov neviem ktorý, ale určite nie BA lebo každý sa tam trepe. Asi Žilinský kraj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som dala ze iba SR... ale viem si predstavit aj povedzme mestecko male pri BA, napr taky Wolfsthal v Osterreichu

 

paci sa mi mnozstvo miest na svete, ale neviem si predstavit opustit rodinu priatela a kamaratov... ak by som si tieto skupiny mohla zobrat so sebou hocikam, s prestahovanim sa by som nemala az taky problem

 

a dala som Bratislavu... pacia sa mi aj ine mestecka, Banska Stiavnica napriklad, ale zit by som si tam predstavit nevedela, uz som zvyknuta na moznosti, ktore Bratislava poskytuje, a ak chcem z nej obcas vypadnut, rada idem niekam po Slovensku, na chatu, ale stabilne byvat resp zit svoj zivot chcem v BA, alebo velmi blizko BA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by ste mali možnosť vybrať si krajinu, ako svoje rodisko a zároveň domovinu....

Slovensko mi úplne vyhovuje (až na tie politické magoriády), ale ak by som si mala zvoliť iný domov, bol by to ostrov Kréta - bývala by som v jednoduchom drevenom dome pri pláži, mala by som spústu psov i mačiek, každý večer by som pozorovala západ slnka a písala pri tom básne.

 

Ak Slovensko.... ktorý región, väčšie mesto?

Ak Slovensko, tak jednoznačne niekde v prírode (slovenská príroda je nádherná), kde je ticho, dobrý vzduch a nikto sa nikam neponáhľa. Betón, nedostatok zelene a flegmatickí, neprívetiví ľudia tu v Starom meste mi uberajú veľa energie, nehovoriac o prístupe predavačiek k zákazníkom a nadutosti čašníčok. Páči sa mi Banskobystrický región, okolie Prievidze, Žilina a Martin. Vysoké Tatry sú moja srdcová záležitosť, len keby tam nebolo všetko také pekelne drahé. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby som si mohol vybrať, kde sa narodiť, tak by to mohlo byť napr v rodine monackého kniežaťa alebo niekde u Morganovcov. Nakoľko je tá predstava nereálna, som spokojný tak, ako to je (tu a v PN), s výjazdami tam, kde je pekne - príroda, kultúrno-historické pamiatky a pod.

 

Na dôchdku by som chcel ako milionár pásť kozy niekde na gréckych ostrovoch. Tí Gréci mi povahovo veľmi imponujú:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Grécko mi ani nespomínaj, ta prvá dovolenka v Grécku mi zobrala dych a musel som si ju ešte dva razy zopakovať...Meteory, ostrovy, pamiatky... už aby som našetril na ďalšiu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Slovensko nemením za nič na svete...o tom vôbec nemusím polemizovať :lol: .

A ak by som si vyberal slovenský región,tak ja si myslím,že by som mohol fungovať všade.Ale prioritou by bola Bratislava a na 2.mieste Horehronie....tak,tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

za par dni vyrazam s drahym smer Slovensky raj :lol:

uz len booknut ubytovanie a moze sa vyrazit

 

este som tam nebola, ale tesim sa, z rozpravania znamych a v podstate aj informacie z netu davaju vediet, ze ide o velmi krasne miesto :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Ak by ste mali možnosť vybrať si krajinu, ako svoje rodisko a zároveň domovinu

Ine

Ak Slovensko, ktorý región, väčšie mesto?

Bratislava

 

Idealne by bolo, keby Bratislava nepatrila do Slovenska, ale do Rakuska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale na tomto svete nič nie je ideálne :lol:

hrôza je to ...

 

pozerala som, ako som hlasovala naposledy, vlastne by som si vedela predstaviť ako rodisko napríklad maďarsko, úžasne sa mi vedia páčiť krásne výhľady a hory a kopce, a hole ... hole sú v rannom ružovom letnom svitaní neskutočné

ale k životu potrebujem rovinu, a menšie mesto viac než veľké

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak jedine co v Bratislave, tak jedine pracovat, a to tiez uz iba ako vychodisko z nejakej horsej situacie...absolutne nic ine...naco? cumiet furt do betonovych budov?

 

nie dakujem :D 25-tisicove mestecko Dubnica je uzasne...mozno nema vyskove budovy, speci predajne zvucnych mien, moderne galerie, ci kulturne centra kde sa stale nieco deje...mne staci klud a kopec zelene, a som spokojna...chcem dychat, nie byt skrtena tym vsetkym okolo

 

nevravic o intelekte niektorych ludi zijucich v Bratislave :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Idealne by bolo, keby Bratislava nepatrila do Slovenska, ale do Rakuska.

to by bola hlúposť a nie ideálne

 

ja som hlasoval Iba Slovensko a Banskobystrický ... čiže malá zmena od posledného hlasovania

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bratislava mimo Slovenska? No lol, Vieden by zozrala vsetky administrativne centraly, centraly celostatnych spolocnosti (posta, telekom, t-mobile, orange, spp.....), regionalne centraly nadnarodnych spolocnosti (HP, Microsoft, AT&T, Accenture..), a ostal by tu leda tak prd.

 

nevravic o intelekte niektorych ludi zijucich v Bratislave

V urovni intelektu si je Slovensko rovne.
  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neda mi nesuhlasit :D

 

a celkovo povaha niektorych Bratislavcanov, takych ludi by som poslala na nutene pobyty niekde mimo, na samotu, kde by boli odkazani sami na seba, kde by sa stretli slecny so "spinou" a nemali by pri sebe pilnicek ... a chlapom dat do ruky sekeru a obyc bavlnene tricko a makat makat...ziadne kavicky v shopping centrach, ziadne flakanie sa, ziadne caviky nad hovienkom ktore vyprodukuje ich bisonik ci ine kabelkova obet :lol:

 

ale vsak tot moj skromny nazor :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozdiely medzi mestom, malomestom, vidiekom, . . .

východom a západom

Slovákmi a Maďarmi

samozrejme sú

 

ale generalizovať na mestských horenosov a dedinských vidlákov?

to je jak považovať kresťanov za ohovárajúce babky

a ateistov za nihilistov

 

ale myslím, že sa už presúvame do inej témy

 

+edit 11:05

aby sme nezabudli

LEG má vysvetliť, prečo by Bratislavu odčlenil od SVK,

resp. pričlenil AUT

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bratislava aj historicky presahuje ramec slovenskosti, pretoze v sebe integruje prvky rakuske a madarske. Vzdy bola nadnarodnym mestom. Preto si viem predstavit, ze by nenalezala k SR, ale k Rakusku alebo k Madarsku. Moja osobna preferencia je Bratislava ano, Slovensko nie - a tak by mi vyhovovala Bratislava patriaca k Rakusku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Moja osobna preferencia je Bratislava ano, Slovensko nie - a tak by mi vyhovovala Bratislava patriaca k Rakusku

no mne by to nevyhovovalo ...

 

 

jur kľud :smilieee: nie je to z legom tak ako si myslíš

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov