Skočiť na obsah

Koncesionárske poplatky


tomassi

Odporúčané príspevky

pekna blbost, clovek ma digitalny satelit, ziadnu stv nepozera a musi platit

clovek ma telku, ale pusti si na nom akurat raz za mesiac jedno DVDcko musi platit

za chvilku aby som platil za moznost nieco vyuzit vopred nez to vyuzijem

pekna sprostost :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, lenže ako doložíš, že STV, resp. SRo nepozeráš - nepočúvaš

to, že nepozerá môže povedať každý

a potom z akých zdrojov majú verejnoprávne inštitúcie fungovať

 

sú lastne potrebné? nestačia nám súkromné médiá?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skor by som povedal , je nehorazne doprucovat zakon , kde majitel elektrickej pripojky bude platcom koncesionarskych poplatkov.... uz to ze sme danovymi poplatnikmi by malo postacovat financne aj verejnopravnym mediam, ovsem to by nesmelo byt tolko uradov, uradnikov a nezmyselnej byrokracie a buzeracie, ci uz fyzicky obcana ako takeho, ale aj podnikatela, zivnostnika, teda pravnickych osob. Az sa rozum zastavuje kolko hlaseni a nezmyslov musi pravnicka osoba rocne vyplnit, nahlasit a samozrejhme aj zaplatit formou kolkov, ale aj odvodov, a urcite tu patria ak koncesionarske poplatky. Som absolutne za zrusenie koncesionarskych poplatkov . Aktivity za ich zrusenie podporujem... :) :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jozef

Aj by som s tebou súhlasil, keby... Keby aktivita Sulika a Pažitného nebola len o zrušení, ale aj o riešení problému. Čo ďalej, tam absentuje a ani ich to nezaujíma. Takto je to lacné populistické gesto a boys sa potrebujú zviditeľniť, nakoľko sa u obidvoch prejavuje ambícia vstúpiť do politiky. Takýto populizmus u toho druhého protagonistu ma neprekvapuje, skôr som bol zaskočený tým prvým, ktorý mal u mňa punc ako tak solídneho človeka, ktorého názory sa oplatilo aj vypočuť.

 

Signatárov získaju veľmi veľa. Ľuďom sa to páči, budú platiť menej. Veď čo? Hurá nebudeme platiť a čo ďalej? Ch***j s tim, ako hovoria Rusi. Vystačíme si s desperádom, honzíkom a mariannou... Tých pár korún nikomu principiálne nevyrieši ekonomickú situáciu a ani nevyrieši problém verejnoprávnej STV a SRo. Ale tých dvoch to možno postaví na štartovaciu čiaru politickej dráhy (hoci o tom silne pochybujem, že by boli úspešní).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uvažovalo sa aj nad tým, že koncesionárske poplatky by mali platiť aj tí čo majú v PC nainštalované TV karty.

 

Čo sa týka platenia nesúhlasím s tým, prečo by sa malo platiť verejnoprávnej televízii?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako som už písal

z akých prostriedkov bude fungovať verejnoprávne médium

Richard Rybníček sa snažil chýbajúce peniaze nahradiť reklamou, kt. mu bola odopretá

 

chceme, aby sa rozvíjala pôvodná tvorba: inscenácie, televízne filmy, etc.

STV dokonca schválila vlastný športový kanál, kt. začína Pekingskými OH a ďalej

prenosy z PremierLeague, NHL, F1 + repre a pod

 

ako už CatEYE písal

neplatiť je síce pekné a lákavé

no čo bude so STV a SRo?

pýtam sa ešte raz, má ich fungovanie zmyseľ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomassi

 

Ich fungovanie má zmysel. Dôvody sú tie, čo si uviedol. Ďalej ešte pridám minoritné, ale potrebné žánre, oblasť kultúry (koncerty, divadelné predstavenia), národnostné vysielania, aj náboženské relácie. Toto nikdy nebude robiť komerčná TV, lebo sú komernčne nezaujímavé.

 

Zasa na druhej strane je pravda, že by sa to malo robiť lepšie... Inšpirovať sa lepšími a pozrieť sa, ako to robia (napr. BBC)... Žiadny porevolučný riaditeľ extra neoslnil. Boli len slabí a ešte horší.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

The BBC's UK radio and TV services are financed by the television Licence Fee (all owners of television sets in the UK are required to buy an annual licence). The BBC also earns extra income through the sale of programmes overseas and of books, videos, tapes and other products linked to BBC programmes.

BBC World Service does not receive any funding from the UK Licence Fee.

Zvyčajne sú to koncesionárske poplatky (alebo z rozpočtu), zákonom stanovené podnikateľské aktivity a finančné operácie, prípadne reklama.

 

Myslím si, že to nie je o forme platby, ale o tom ako sa s prostriedkami nakladá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomassi

 

Ďalším dôvodom na existenciu je dôvera občana v rozhlas a televíziu. Dnes zverejnil Eurobarometer výsledky prieskumu verejnej mienky v EU. Výsledky sú prekvapivé:

 

 

Rozhlas vedie

Najdôveryhodnejšou mediálnou inštitúciou na Slovensku je rozhlas, ktorému dôveruje 79 percent respondentov, čo je o 13 percentuálnych bodov viac ako je priemer všetkých krajín Európskej únie (EÚ27).

 

Na druhom mieste je televízia so 71-percentnou dôverou (o 13 percent viac ako priemer EÚ27) a na treťom tlač, ktorej dôveruje 53 percent Slovákov (o 6 percentuálnych bodov viac ako v EÚ27).

 

http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-s...html?id=1151347

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nevravím, že verejnoprávne médiá sú neportené

tú otázku som položil, kvôli tomu, že sa tu ozývajú hlasy za zrušenie koncesií

no práve ty, kt. sú za ich zrušenie sa k nej zatiaľ nevyjadrili, čo ďalej

no téma je len na začiatku a duplom bolo doobedie, tak očakávam aký postoj zaujmú oni

 

ja som za verejnoprávne média,

ako si písal priestor pre národnostné menšiny, náboženstvo, etc. a hlavne šport

veď kto by dával repre zápasy, súkromné iba ak im z toho niečo kvapne

taktiež spravodajstvo, etc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Súčasný systém koncesionárskych poplatkov pripomínajúci trochu daň z vlastníctva TV a rozhlasových prijímačov samozrejme vytvára priestor, pre to, aby sa dalo tejto povinnosti vyhnúť. Vládou navrhnutý systém tento priestor zužuje, ale diskriminuje jednak nevlastníkov a zamestnávateľov. Takže som skôr za zrušenie koncesionárskych poplatkov a financovanie verejnoprávnych médií zo štátneho rozpočtu a z reklamy. A pokiaľ majú ostať, asi by bol lepší druhý variant s tým, že zamestnávatelia by platili tak, ako doteraz.

 

Najdôveryhodnejšou mediálnou inštitúciou na Slovensku je rozhlas...

 

Na druhom mieste je televízia...

Z toho nevyplýva, že sa tým myslí iba verejnoprávny rozhlas a televízia.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravdupovediac moja malickost urcite verejnopravne medium nepotrebuje, ci je to uz rozhlas,tv alebo tk , skor by som povedal , viac to potrebuju politici a politicke strany, ako my , a ak chcu sa ist hadat a dotahovat do sukromnych medii nech sa hadaju, a pre mna za mna nech si aj daju po papuli, niekedy by sa im to zislo, aj od nas- ich volicov,ale

za ich komédie pred kamerami uz nebudem platit ja,ani ty.... šou zaplati sukromna tv stanica..... :) :) :lol: asi tak ako to je na tv JOJ s Krajcerom alebo na Markize s Puskarovou... niekedy ako šou to vyzera aj na TA3...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z toho nevyplýva, že sa tým myslí iba verejnoprávny rozhlas a televízia.

Ale to so som ani netvrdil, Cactales. Dával som si veľký pozor na štylizáciu. Ale nakoľko predpokladám, že prieskumy sa vykonávajú na reprezentatívnej vzorke populácie, tak je ťažko predpokladať, že asi 25% dôchodcov a 50% produktívnej populácie sleduje správy na Funku alebo OKEY, kde spravodajstvo spočíva najmä v headlajnoch z bulváru a najnovších úletoch Honzíka, a kde si idú jazyk polámať, ak narazia na prvé cudzie slovo. Úloha SRo a STV tu bude pomerne veľká i keď nie výlučná (bude spočívať na 2 TV kanáloch a možno 2 nanajvýš 3 rozhlasoch). Čo myslíš, koľko ľudí z populácie má šancu sledovať TA3?

 

Ak si myslíme, že koncesionársky poplatok na domácnosť alebo prípojku je neadresný, lebo diskriminuje nevlastníkov prijímačov (alebo tých čo nesledujú), tak potom rovnako nespravodlivý je štátny rozpočet, lebo obsahuje presne tie isté skupiny občanov. Je to to isté, len v ružovom. Napojenie na štátny rozpočet môže znamenať aj možnosť silného politického vplyvu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat Eye

 

Nepovažujem zavedenie takejto dane z elektrickej prípojky za najšťastnejší nápad, a predovšetkým nevidím príliš logiku v tom, aby ju platili zamestnávatelia podľa počtu zamestnancov, keď väčšina z nich v práci televíziu nesleduje, v tomto súhlasím so Sulíkom. K tvrdeniu, že rovnako nespravodlivý je štátny rozpočet - možno áno, ale štát z neho financuje určité služby, ktoré uzná, že sú v jeho záujme a nijaký občan ich nevyužíva všetky, alebo nie všetci majú pocit, že sú potrebné. Nie každý využíva sociálny systém, navštívi novostavbu ND, nie pre každého má význam diplomatické zastúpenie SR v niektorej stredoafrickej krajine, a nie každý je členom cirkvi financovanej štátom...

 

Vysielanie týchto médií je podľa vlády vo verejnom záujme, a teda by sa mohli financovať zo štátneho rozpočtu. Štátny rozpočet nemôže byť v tomto zmysle tiež celkom spravodlivý, ale prerozdeľuje, teda aspoň neťahá peniaze od občanov priamo na presne stanovený konkrétny účel. Čo sa týka politických vplyvov, tie boli na tieto médiá aj v minulosti a úplne sa vylúčiť nedajú (premiér sa už tiež viackrát vyjadril ku vzťahu médií ku svojej vláde...), ale bolo by možné nastaviť systém tak, aby sa táto možnosť minimalizovala.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cactales,

v počte zamestnancov nevidím logiku ani ja (i keď môjmu zamestnávateľovi je to asi úplne jedno a pri našich výkonoch a nákladoch je to smiešna suma). A myslíš, že sa nedá o tom rokovať? Je už preto všetko zlé z princípu? Automaticky má pravdu Sulik, ktorý neukazuje cestu z problému, len populisticky zbiera body, ktoré mu aj tak asi nebudú k ničomu?

 

V tomto prípade (koncesia nech už od prístroja alebo prípojky) je platba ako tak adresná. Nebude platiť, ten kto dokazateľne nemá aparát (to bol aj prípad Fera Mikloška) alebo nemá prípojku (nejaký homelesák).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale pani situacia sa ma tak , Fico sa prihkasil jednoznacne k Janosikovskej tradicii a teda budu zbijat tam kde je, a slovenski podnikatelia maju, tak po troske im bude brat a davat aj chudobnym verejnopravnym mediam , kde priemerne zarobky su vysoko nadstandartne v porovnani s priemerkou Slovenska, o vrcholovych manažeroch stv a sr :ani nehovoriac / teraz urazam managment ako taky, pretoze destrukcia by nemala patrit k managmentu/ :lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Streda 6.2.2008 23:00 Dvojka

Som koncesionár?

 

no upútavku robia na 2200

neviem či chcú zmiasť alebo čo,

no dúfam, že nezabudnem a pozrem

 

sa tam bude riešiť asi aj niečo viac ako len koncesie

 

v sobotu bola na radiu_FM v relácii bez_lampy

dobrá debata o dokumentoch

pekne zotreli STV,

že vyskakujú koľko dokumentov natočia cez rok

a sprdli ich, že sú to len samé portréty a žiaden poriadny dokument

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Takže nový zákon o koncesionárskych poplatkoch bol dnes parlamentom schválený. Oproti doterajšiemu stavu sa mení to, že poplatky už nebudú platiť iba vlastníci prijímačov, ale odberatelia elektriny, podnikatelia budú platiť podľa počtu zamestnancov a táto povinnosť bude platiť pre firmy od troch zamestnancov. Platiť sa bude jedna suma 140 Sk mesačne, čo si STV a SRo rozdelia v pomere 7:3. Zákon ruší úroky z omeškania, namiesto nich zavádza pokutu z omeškania vo výške 500 Sk pre domácnosti a 1000 - 5000 Sk pre firmy. Dôchodcovia budú po novom platiť polovičný poplatok len v prípade, ak nežijú v jednej domácnosti so zarábajúcou osobou.

 

Každý koncesionár bude platiť poplatky len za jedno odberné miesto, aby sa predišlo duplicitnej platbe napríklad v prípade chát. Informácie o odberateľoch elektrickej energie bude vyberateľovi povinný poskytnúť jej dodávateľ, kým Sociálna poisťovňa bude mať povinnosť poskytnúť údaje o počte zamestnancov právnických osôb.

Rezort kultúry si sľubuje, že vďaka zmene ročne vyberú 3,1 miliardy korún. V súčasnosti ročne zinkasujú vyše dve miliardy korún. Z analýz vyplýva, že koncesie neplatí takmer tretina koncesionárov, hoci v skutočnosti 98 percent z nich prijímače vlastní. Podľa súčasných pravidiel je veľmi ťažké dokázať domácnostiam, že prijímače vlastnia, pokiaľ tvrdia, že to tak nie je. Komplikované je aj vymáhanie nedoplatkov.

 

Z 536.000 inštitúcií a podnikateľov televízii a rozhlasu neplatia tri štvrtiny.

http://www.sme.sk/c/3730981/Za-televiziu-b...st-a-firma.html

Daň z elektrickej prípojky sa teda stáva realitou. Snáď sa to prejaví aj na kvalite vysielaných programov.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no to dúfam, že sa zlepší

a nepôjde všetko len a len do STVšport(F1,NHL,PL), resp. na celoročných zamestnancov odharabávania sbehu

myslím tým pôvodnú tvorbu , nie Hopla a podobné iny

poriadne dokumenty, nielen portréty, televízne filmy, inscenácie a pod

inak som zvedavý, kedy STV konečne a či vlastne odvisiela vynikajúci dokument:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Kvôli svinskej, špinavej, smradlavej STV, ktorá na Dvojku dá nejaký futbal, ktorý možno sledovalo 0,1% divákov a na Trojku, ktorú chytá 0,01% obyvateľstva (medzi nimi aj ja) dá hokej, takže je odkázaný na ten ich smiešny web, ktorý stále vypadáva a tzv. "online" vysielanie stále laguje, som nevidel prehru Slovana a kvôli tomu ma táto svinská, špinavá a smradlavá STV pripravila o jedinečný športový zážitok!! :lol: Koncesionárske poplatky si budem žiadať späť!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

Takých rozhorčených príspevkov od teba som veľa nevidel, riadne ťa to zobralo.

S tými koncesionarskými poplatkami ale máš pravdu, ja by som navrhoval aby bolo vysielanie STV kodovane a len ten kto chce by si zakúpil jeho pozeranie. Tak by sa STV konečne dostala do systému v ktorom všetci žijeme, teda trhového hospodárstva a nežila ako kvetinka v skleniku socializmu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov