Skočiť na obsah

Viete kresliť myšou?


Mazmar

Odporúčané príspevky

V tejto téme zostanú "maľby", kresbičky kreslené v linkoch a programoch v PC, kresbičky a maľovanie myšou, novšie prstom a kdečím na tabletoch ...



tak po sobote plnej nudy stravenej na nete som nasiel toto kresliaca doska
aby to nebolo take lahke je tu ukazka co sa s tym da robit Aenea. (nekreslil som ju ja)

tak podme ludia ukazte co ste sa v tej skolke naucili

EDIT: len som zabudol: tym ukazte co ste sa naucili som myslel aby ste sem potom dali linky vasich vytvorov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

polda5

nekreslil som ju ja

:) to ako vaaaaazne

 

neverim ;)

 

nekreslil si to cez tu /kurna ako sa to len vola/ nejaku kresliacu dosku?...doma normalne na "platne"rukou a v pc sa ti to zobrazuje takto pekne?

 

 

btw...len co sa vratim z CZ,ockajte....to tu budu vytvory :lol: ... teraz nemam cas,a ani koncentraciu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dolphi

 

teraz neviem ci ta zle chapem alebo ty si zle precitala ale v prvom prispevku je napisane nEkreslil som to ja.

 

ano ja by som potreboval tablet lebo sice kreslit viem dokaz --> Obrázok

(je to kreslene rukou a cez program vytiahnute farby a dorobeny ram)

ale mysov by som nenakreslil ani motyla.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

polda

 

no tak klobuk dole :lol: je to parada, ja som sa chcela tiez naucit kreslit mangu (stale velmi chcem) ale dosla som akurat k tomu ze som nakreslila par veci tak ze som pozerala na nejaky obrazok :)

 

nemozes dat nejake tipy co a ako? ;) viem ze na nete je vela tutorialov a tak, ale rada by som pocula nejake tvoje osobne postrehy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm co poradit.

 

 

no ak sa teda rozpravame o postave (u mna vacsinov zenskej)

no tak telo hmm sak som chalan nie tak cista predstavyvost :lol:

co dalej nozky a rucicky su lahke len rukavy sa blbo robia ale zalezi podla tho co jej oblecies najprv by si mala zacat z niecim ako kratky rukav a rukavice. ono to dalej pojde cisto podla fantazie (ved to sa mi na tom paci cista fantazy)

a hlava je sice najtazsia na kreslenie ale je to vzdy o tom istom takze ak spravis jednu tak potom uz spravys tisice. hlavne si to musis zobrat co najlahie a neuvazovat oko to spravit. (treba spravit a potom doopravovat urcite by som nespravil to co chcem na prvy pokus)

 

ja by som ti radil zatial sa vykaslat na telo ako take a spravit cisto hlavu. par rad:

 

- oci su 4 ciarky zahnute do obdlznika s vyfarbenym vnutrom potom ked mas toto

dokreslis a zaoblis obocie aby pasovalo do vyrazu osoby

- nos - no comment - mala bodka umiestnena v strede

- usta sa daju kreslit rozne hlave treba jednoducho treba si zapamatat ze tot nieje portret

- a najtaszia cast pre mna su vlasy - pretoze som zacinal z kratkymi tak po krk tak to islo lahko boli to zahnute ihlicky do obluku ale ako som kreslil viac obrazkov uz sa to tam ani nehodilo tak som zacal kreslit dlhsie v zadu a nejake dodatky ako macacie uzi alebo celenky masle a ine dekorativne predmety

 

ak sa chces zaoberat telom treba si premysliet pozu a ine detaily pre to ja nikdy nekreslim jeden obrazok na jednom papiery ale mam ich viac a na jeden napriklad nakreslim cisto polohu noh na druhy brusko a hrud a potom to vsetko spojim dokopy.

 

neviem ako si na to zo skolou ale mne na toto vsetko vyhovuje : dvojhodinovka estetiky, dejepis, geografia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nejaky cas cez prednasky by sa nasiel ale vtedy si radsej citam nieco :lol: takze niekedy doma si nad to sadnem a mozno sem nejaky svoj prvy pokus vycapim :)

 

mne vseobecne pri kresleni robi problem tvar a jej vyraz, malokedy sa mi podari nakreslit tvar taku aku som si predstavovala a uz ovbec nie ak sa snazim nakreslit niekoho konkretneho, tak to sa vacsinou moc nepodoba ;) asi to chce ale viac kreslit a trenovat a studovat ludi :) ale mozem zacat nejakym jednoduchsim, myslim ze toto je trosku lahsie nez kreslenie ludskej tvare ;) jaj uz sa tesim ;) musim popozerat aj na nete este nieco ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm potreboval by som videt tie tvare aby som ti mohol poradit.

 

Ale takto na dialku ti len poradim aby si si nevravela ze nieco je pre teba problem. Takto ak ti to nevychadza tak ako chces typujem problem s ocami ak ano tak nekresli celu tvar ale len tie oci a co najvacie a poto z nich detail bude malickost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mas pravdu najviac mi robia problem oci, je tazke vystihnut ich tak, aby sa to potom naozaj podobalo na tu osobu ktoru kreslim :) ale niekedy sa podari, mam zatial naskenovany len jeden obrazok co som kreslila, ten sa mi podla mna celkom vydaril, aj sa to celkom podobalo ;) ked naskenujem nejaky iny, tak ukazem aj ten :) (inak moc vela ich nie je zatial, aj ked kreslenie patri k mojim oblubenym cinnostiam, nejak mi neostava uz dlhsiu dobu na to cas ;))

 

ale ked ma to chyti tak neviem prestat ;) vacsinou ale kreslim podla nejakeho obrazka, nevymyslam vlastne, ale dufam ze raz sa prepracujem aj k tomu ;)

 

dufam ze sa dotycna osoba tu nenajde, lebo sme sa nerozisli pred par rokmi v najlepsom :lol: ;)

 

!KUK!

 

dufam ze si ale nemyslel mangu, lebo to som zatial moc nekreslila, len tak trochu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musim padat tak len v rychlosti

 

a stazuj sa!!! sak:

 

telo - bunda - bez vyraznych chyb

vlasy usi nos usta nemam co dodat

ten profil je taky no (ja osobne ich nemam moc rad lebo prechod a zaoblenie tvare sa stetcom dosti blbo robi ale kedze toto je ceruzka tak by som to len trochu viac vytienoval lebo tien nemas az tak moc rovnomerne dany (vlastne ani nevidim z ktorej strany ti ide svetlo) ale tam by som problem nevidel ak kreslis profil tak by som sa viac pohral s licom co sa tyka prechodu sanky na krk tak len neviem ci je to zle preskenovane alebo tam ten prechod nieje ale to je detail, skorej by som sa viac zameral na to co vsetko chces na tom profile mat a co nie. lebo ak si raz zvolis uhol uz ho nemozes menit co je na tomto obrazku az tak moc nedodrzane predne lice je v inom uhle ako tvar samotna) ale inak nemas sa co stazovat

 

neskor dopisem viac ak bude treba.

 

hups toto nieje dobre co som teraz napisal.

 

na radeni a kritizovani obrazka potrebujem aby ma niekto pozastavoval a vravel ako to myslel lebo inak to odo mna znie moc brutalne a niekedy z pohladu kritizovanej osoby moc nezmyselne tak ak mas nejake vyhrady kludne napis aj pre mna to bude lepsie predsa len niesom s vysokoskolskym vzdelanim umeleckym takze tak.

 

 

ale za tym tienom si stojim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som to kreslila z fotky takze to pozadie je skor take o nicom, ten tien som tam ani uz sama neviem preco dala, robila som to pred dvomi rokmi cca a ten clovek bol na tej fotke dost osvetleny (az moc) a tak nejak tam moc co tienovat nebolo, co sa tyka toho prechodu sanka/krk, preto som to tam dala len tak jemne :lol:

 

ale dik za rady, zatial som nemala moznost to s niekym prebrat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred dvoma rokmi????? ach jaj. treba kreslit!! aj by si neverila ale aj kreslit sa da zabudnut(ciste teoreticky) a fotky niesu dobre (aspon na portrety) ked uz ta treba vybrat taku nejaku peknu (nevravym ze bola skareda ale ked si sama povedala ze bol az moc osvetleny)

 

teraz trosku komickejsi pohlad na tu kresbu.

 

ten chlapik ma odseknutu hlavu a potom nasadenu spet do inej bundy? nejako ti nesedi krk s golierom asi sa pohadali abo co ale to je detailik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj, no na vyber som vtedy moc inu fotku nemala, to bola taka moja platonicka laska z netu, mala som len jednu jedinu fotku a proste som ho chcela nakreslit, tak aj ta posluzila :) a kedze len tento jeden obrazok mam naskenovany, tak iny som sem dat nemohla, ale aj tak ich nie je vela, neni moc casu...mna to skor tak chyti raz za istu dobu a vtedy furt musim si nieco kreslit, malovat a tak ;) ale radsej kreslit s ceruzkou nez so stetcom ;)

 

no a s tym golierom a krkom, on to mal tak zvlastne aj na tej fotke, aj ked pripustam ked sa na to teraz pozeram ze to moze posobit komicky a trosku zle som tam ten spodok goliera spravila, mal byt dole trosku sirsi :) ale ako vravim, portrety mi nikdy moc nesli a na tento som obzvlast hrda :lol:

 

no a ja ked kreslim ludi, tak zasadne z fotky, pretoze na zivy model si netrufam, az taka dobra nie som ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jak na zivy model niesi?? ved prave to je lespie ako fotka

 

dovody:

 

1) mas 3 rozmernu moznost pohladu a osoba je vzdy ochotna sa natocit ako len chces

2) tienovanie vsetkych veci mas zive tak si ho nemusis dotvarat sama ako sa ti paci a nemusis si ho predstavovat ako na obrazkoch podla fantazie.

 

a moja osobna rada: ak sa ti portret nedari ale moc ho chces kreslit tak sa vazne zatial vykasli na ostatok zameraj sa na tvar a je to (pravdaze aj vlasy sa tam hodia sak by to vyzeralo ...) krk a oblecenie skoro nikoho nezaujima to uz je dodatok a neni az take velke umenie nakreslit bundu.

a ja som vzdy radsej kreslil fantaziu (realnu, magnu som zacal az teraz) alebo to co som videl (krajinka (nie len stare domceky ale mam aj obrazky sidliska a tak)) takze ja by som sa na portret ... ono je sice pekne mat nieco take ale malovat len to hmm vela ludi trapi len ten svoj (pripadne najblizsej osoby). takze ak rada tak - kresli to co vidis hlavne chod do detailov na ake sa citis, ceruzka je najlepsia vec aku kto moj\hol vymysliet tak nevahaj ju pouzit (co sa tyka ceny tak myslim ze ked si kupis 20 aj tak to nebude stat majland) najlepsie vsetko od KOH-I-NOOR (neviem ci to mozem ale to je moj nazor nie reklama) akoze nic nemam proti ceruzke na ktorej konci je pekna ovecka alebo ine dekorativne prvky ale pochybujem ze by si mala na vyber od H8 - B8 tak treba pekne jednu alebo dve zlte ceruzke B5 a B6. dobru gumu (taku so slonikom v zadu) a kreslit co ta napadne kludne nech je to abstraktne alebo lavica pred tebou hlavne treba vystihovat detaily.

 

aj by som velmi rad vyhovel game a dal sem par mojich obrazkov ale akvarel a temperu nenarvem do skenera takze tie nepojdu ale pokusim sa skice ktore kreslim v skole tak potom niekedy neskor ked opet sprevoznim skener (nejako svina skenuje len ked sa jemu chce) tak sem hodim par mojich obrazkov ale niesu bohvie co.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včul moje dielo na art.come :)

 

http://artpad.art.com/gallery/?ixnn0l1ejyr0

alebo

http://artpad.art.com/?ixnoaf1b28to

muhehe :)

 

nemam doma skener....tak niekedy naskenujem moje vytvory doma,a hodim ich sem

 

 

btw...POLDA

prepac,...ja som si zle precitala :lol: /ohladne tej mojej poznamky na zaciatku,ze si to nekreslil/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vyhlasujem sutaz o najkrajsie dielo kreslene na artpade.

 

mozete hlasovat a ja sam sa menujem za hlavneho porotcu ale okrem aenei zatial vedie doll s jej prvym vytvorom.

cizyho obrazky nepresli cenzurov.

 

andulqa - je v tom kus vytvoru aj motiv je pekny.

nut - hmm celkom pekne ale hubky su krajsie

doll - ten druhy je obraz alebo to nikde ides nasprejovat na stenu???

 

a pre inspiraciu : Obrázok

 

tak na tomto obrazku som robil dva tyzdne (nie v kuse pravdaze iba cez niektore predmety v skole)

a dnes sa ucim robit v photoshopetak preto je ruzovy ale inak bol robeny ceruzkov. musel som ho trochu poobrezavat lebo na par miestach bolo vydno poznamky z dejepisu :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vážená porota, nemyslím, že tu musíme až takto prísne hodnotiť kresby ...

kreslite, keď máte dobré nápady, dajte ich sem , keď máte dobré kresby, dajte ich sem, svoj výtvor chcete ukázať fórumákom, dajte ho sem ...

 

nápaditá kresba je vítaná rovnako ako krásna ... je to vaše vlastné umenie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

POLDA

doll - ten druhy je obraz alebo to nikde ides nasprejovat na stenu???

ehm,ten druhy obraz bol vytvoreny z max nudy...asi by som to skor hodila niekam na stenu :lol:

 

hmm...tot moj dalsi vytvor...stipali ma oci a nie som proste umelec,ktory by nieco schopne nakreslil mysou

http://artpad.art.com/?ixoa9e109r6c

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov