Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

toto nepotrebuje priveľmi veľký komnetár. z obrázkov vyššie a ciest kamkoľvek v tejto republike je jasné, že takýchto ľudí potrebuje nutne celé Slovensko.
aby mali tí, čo kydajú smeti do lesov a kamkoľvek k ceste, len nech to nie je v ich dvore, zasa kydať smeti.

 

nechcel sa za nás hanbiť, začal zbierať odpadky   :klobuk:
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto nepotrebuje priveľmi veľký komnetár. z obrázkov vyššie a ciest kamkoľvek v tejto republike je jasné, že takýchto ľudí potrebuje nutne celé Slovensko.

aby mali tí, čo kydajú smeti do lesov a kamkoľvek k ceste, len nech to nie je v ich dvore, zasa kydať smeti.

game, predpokladám, že to myslíš ironicky... Slovensko hlavne potrebuje prevychovať 99% obyvateľov, aby smeti nehádzali kade-tade, ale tam, kam patria... my z výletov pravidelne donášame 1-2 igelitky plastových odpadov nazbieraných na spiatočnej ceste... doma priam besne recyklujeme... tu v starších príspevkoch sa medituje o lisovaní platových fliaš, ale nezlisovaná plastová fľaša v kontajneri je v pohode, horšie je, keď v kontajneri na plasty skončí igelitka s domovým odpadom... úplne zámerná sabotáž s cieľom dokázať, že separovanie je nanič... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

asi pred desiatimi rokmi vzniklo pri susednej obci jedno smetisko.

oficiálne, napriek protestovaniu obce, z celého okolia sa na haldu zvážajú smeti - naposledy som to videla pred asi 6 rokmi, odvtedy je tých háld viac, vyšších a väčších, smetisko sa rozširuje, ale to by nevadilo ... smeti niekam zvážať treba, a toto je  riešenie.

iné "ľudové" riešenie sú smeti, ktorých sú plné okolité lesy, prvá fotka je bývalá trafostanica asi dvesto metrov od oficiálneho smetiska, jedna domáca vynáška smetí z mnohých ...

zrejme pod heslom: hlavne, že ja mám čistý dvor ... všetko ostatné nech vezme čert. celá krajina vyzerá takto, pri každej ceste ... pritom z technických služieb nie je problém prenajať za pár drobných vlečku alebo kontajner ... približne to stojí toľko, ako to vyvláčiť do lesa na vlastnom aute :(

 

ako píše trinita, separujeme, dlhé roky máme v kuchyni košíky na plastové fľaše, na sklo, na papier, a stále viac ľudí separuje ... ale prejsť sa po krajine, nech sa človek hne kamkoľvek, vyzerá presne takto ... všetky jarky, lesy, cestičky, za bučkom, v štrkoviskách, v jazerách, všade sú smeti.

kúsok odtiaľto sú jazierka, kam sa dlhé roky chodilo kúpať ... dnes to nie je možné, celé dno jazera je zahádzané kdečím, vrátane ton návnad na ryby, ktoré na dne jazera kvasia a jazero je mŕtve ...

ostatné fotky sú smetisko samotné, a z vonkajšej strany oploteného areálu smetiska

 

post-3-0-24583400-1366215983.jpg   post-3-0-20307200-1366215994.jpg

post-3-0-05870800-1366215997.jpg   post-3-0-59463400-1366215999.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

na opačnej strane ...

 

kúsok od obrovitej fabriky VW, kúsok od Devínskej, kúsok čistej sviežej májovej prírody  ... 

kam v tejto republike kukneš, tam ľudia robia smetisko ... vymení obývačku, starú hodí do lesa ... dojde sused, pridá chladničku ... tretí vysype stavebný odpad, štvrtému odrástli deti, tak pridá vyhodené plyšové hračky, ... a nakoniec z toho po 2 mesiacoch vznikne niečo takéto:

 

post-3-0-57685500-1369929487.jpg   post-3-0-20158400-1369929489.jpg

post-3-0-87202000-1369929490.jpg   post-3-0-42065600-1369929492.jpg

 

kam idem, po ceste, v meste, v strede mesta, pri poli, pri lese, v jarkoch, kdekoľvek.
hlavne že má doma čisto, dvor zametený, obývačka vymenená, barák prestavaný, v pivnici zasa miesto.

príroda nech sa z toho aj posere.

 

ľudia nie sú normálni.

dnes a denne zisťujem, kto každý tu má volebné právo, a kto každý si napcháva vrecká kde to len ide, celá krajina je jeden pochodujúci bordel, komplet, od smetísk v čistej prírode počnúc až po samý vrch.

napadne niekomu normálnemu vyniesť vyradenú obývačku pod strom do prírody za dedinu ?

aby si posedeli veveričky v kresle ?!

 

 

 

 

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi väčšina miest má zberný dvor, kam každý obyvateľ mesta má možnosť raz do roka priviezť bezplatne nadrozmerný odpad. Okrem toho, možno tiež každé mesto v rámci jarného a jesenného čistenia pristavuje veľkokapacitné kontajnery v jednotlivých obvodoch, kam môžu obyvatelia z priľahlých rodinných, či bytových domov odpad uložiť. A aj napriek tomu sa niekomu ťaží vyviezť odpad či už do pristaveného kontajnera, alebo do zberného dvora. Asi si ani nechcú uvedomiť, že Mesto sa o likvidáciu čiernych skládok postarať musí ... každá likvidácia niečo stojí a samozrejme ... premietne sa to potom do ceny za vývoz TKO, ktorý povinne platí každý z nás!

 

Čierne skládky sú asi bolesťou všetkých miest, ale čo je zvláštne ...

... nie a nie prichytiť niekoho, kto tam ten odpad navezie!

A pritom sa jedná o kusy, ktoré predsa nikto neprinesie v dámskej kabelke!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

 

Envirorezort vystríha ľudí pred vypaľovaním odpadov zo záhrad či trávnatých porastov. Okrem toho, že takéto konanie ničí životné prostredie, je aj nezákonné a hrozí zaň pokuta. Spaľovanie zeleného odpadu zakazuje okrem iných zákon o odpadoch...

http://www.aktuality.sk/clanok/274132/za-spalovanie-odpadu-v-zahrade-mozeme-zaplatit-pokutu/#

to by ma teda fakt zaujímalo ako môže spálenie suchých konárov a podobného záhradného odpadu ničiť životné prostredie...

alebo je to len ďalší gumový paragraf určený na buzeráciu ľudí?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... povedala by som, že je to formulované typicky nedomyslene, a úradne, ale racio v tom je ... ešte keby to niekto aj kontroloval a dodržoval -

 

každý rok vznikajú o takomto čase rozsiahle požiare kvôli vypaľovaniu trávy ... desaťročia sa o tom hovorí, aby to ľudia nerobili, nie je to k ničomu, a keď sa suchá tráva rozhorí a zaveje vietor, žiaden agilný vypaľovač nemá šancu požiar zastaviť ...

dôsledok je ten, že denne na x miestach hasiči bojujú s požiarom, a zakladač dávno utiekol, keď videl, že to nezvládne ...

 

pred pár rokmi som kdesi čítala nejaké štatistiky ohľadne požiarov ako dôsledkov pri vypaľovaní trávy a nezvládnutých požiarov z pálenia bordelu v záhradách ... nepamätám si presne, ale bolo to nenormálne číslo

 

a musím povedať, že keď idem okolo plochy, kde bola vypaľovaná tráva, alebo práve horí, a v blízkosti ani nohy - to sa stáva hodne často - ide ma trafiť z tých somárskych vypaľovačov  šľak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne, ze je to buzeracia a nedomyslene... pretoze chu*i spaluju napr. zelenu travu a pod., ale aj ozajstny odpad

je fakt, ze z opilovania stromov, strihania hrozna atd. strasne narasta kopa na kompostovisku, tak to obcas spalim - ale pre istotu mam pripraveny vedla papek so spekackou... to by tak vyzeralo, aby si clovek nemohol na vlastnej zahrade opiect spekacku :D

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Dnes je aktuálny problém slovenska "únik mozgov". Musíme sa teda spoľahnúť na tie mozgy, ktoré nám tu zostanú a budú tvoriť budúci imidž slovenska. Postrehy z dnešnej prechádzky v našej "krásnej" prírode... Som presvedčený, že ľudom, ktorí po sebe zanechali tento bordel, nechýba ani sexuálny apetít. Takže o budúcnosti slovenskej populácie nemám žiadne pochybnosti. 

post-2515-0-10030800-1533673014.jpg

post-2515-0-12242000-1533673026.jpg

post-2515-0-98507000-1533673030.jpg

post-2515-0-88634100-1533673315.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

*Tono

vidis to celkom dramaticky, je to trocha taka hysteria, tak to je so vsetkym, ludia budu robit nieco az vtedy ked zistia ze to ma nasledky, takze sa prebudzaju ako medvede zo spanku, dovody su celkom jasne ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Dnes som chcel prežiť horúci deň na motorke. Asi 10 km za Kalnou nad Hronom som si spravil prestávku a odbočil  k  Hronu. Taký "bordel", aký som tam našiel, by po sebe nezanechali snáď ani minoritné menšiny v osadách. Zrejme pozostatky stanovania rybárov. Nechcel som tam samozrejme zostať, tak som sa pustil poľnou cestou vedľa Hrona. Breh lemovali smetiská zo stavebného odpadu, včetne azbestu. Kto vie, koľko odpadu skončilo v Hrone? Nakoniec cesta končila pri malom lužnom lese. Pokračovať vedľa Hrona sa už ale nedalo. Pozemok bol oplotený až po rieku a na bráne  typická tabuľa "Súkromný pozemok, Vstup zakázaný" Nuž čo, Slovensko je krásne. Len keby tu žili iní ľudia...  

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som chcel prežiť horúci deň na motorke. Asi 10 km za Kalnou nad Hronom som si spravil prestávku a odbočil  k  Hronu. Taký "bordel", aký som tam našiel, by po sebe nezanechali snáď ani minoritné menšiny v osadách. Zrejme pozostatky stanovania rybárov. Nechcel som tam samozrejme zostať, tak som sa pustil poľnou cestou vedľa Hrona. Breh lemovali smetiská zo stavebného odpadu, včetne azbestu. Kto vie, koľko odpadu skončilo v Hrone? Nakoniec cesta končila pri malom lužnom lese. Pokračovať vedľa Hrona sa už ale nedalo. Pozemok bol oplotený až po rieku a na bráne  typická tabuľa "Súkromný pozemok, Vstup zakázaný" Nuž čo, Slovensko je krásne. Len keby tu žili iní ľudia...  
Aku mas motorku ak to nie je tajomstvo?

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám Hondu PCX 125. Mal som požičanú aj Ducati Monster, ale to už nie je motorka pre mňa. Tú, keby som niekde sklopil, už by som ju asi nevládal zdvihnúť. Kedysi som sedel na motorke takmer denne, počas sezóny. Potom asi 15 rokov pauza a teraz ma to znovu chytilo. Napriek veku (v prilbe to tak nie je vidieť), je to stále zábava.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov