Skočiť na obsah

Microsoft Office versus OpenOffice


RoSo

Odporúčané príspevky

Momentalne ma Microsoft akciu - docasne znizenie ceny balika MS Office 2007 pre studentov a domacnosti (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) o viac ako 50 % na 1990 Sk. Ma moznost instalacii na 3 rozne pocitace.

 

Na druhej strane je free OpenOffice 2.3.1. s aplikaciami Writer, Calc, Draw, Impress, Base, Math. V tejto verzii vraj boli odstranene problemy s kompatibilitou MSO dokumentov.

 

Chcel by som pocut vas nazor. Oplati sa investovat do MS Office pri takejto znizenej cene a ak ano, tak kvoli comu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 46
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    11

  • Cactales

    5

  • starsi

    4

  • Darkman

    4

Top prispievatelia v tejto téme

kedze odporucanie na nelegalne stiahnutie by bolo proti pravidlam fora a mozno aj navadzanim na trestny cin, tak iba poviem, ze suhlasim - neoplati :lol:

 

... samozrejme, OO by som v zivote nepouzival ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

davnejsie ked som este objavoval linux pouzival som OpenOffice a na moje prekvapenie tam fungovalo vsetko, aj menu bolo priatelske len problem s kompatibilitou bol

 

Roso

 

ak ti mozem poradit stiahni si OpenOffice a vyskusaj, ak sa ti nepaci tak az potom investuj lebo ani MsOffice nie je bez chyb

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sak to aj urobim. Uz som to skusal, stiahol som slovensku lokalizaciu OO. Na notebooku so slovenskym win funguje fajn, akurat na mojom s anglickym win instalacia neprebehla uspesne. Hlasilo to poskodeny cab archiv. Ked budem mat cas, skusim znovu.

 

Len som chcel vediet, ci ma MsO nieco, co by ho uprednostnovalo, kedze cena to urcite nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tejto verzii vraj boli odstranene problemy s kompatibilitou MSO dokumentov.

Zevraj.... staci sa skusit otvorit nejaky dokument s pokrocilym formatovanim, alebo nebodaj makrami a cela kompatibilita ide tatam.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pridavam sa k nazoru, ze mam rad Office 2007

Dokonca sa v nom lepsie vyznam ako v predoslich verziach WOW

I ked na prvy pohlad to bude pre niektorich poriadny chaos, ale po preklikani zisti, ze to je uplna lahoda.

Open Office pouzivam, ked si zabudnem nainstlaovat MS Office :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak iba poviem, ze suhlasim - neoplati :lol:

 

... samozrejme, OO by som v zivote nepouzival ...

Tieto dva názory nezapadajú do seba. Keby niekto potreboval kancelársky balík čo by si mu odporúčal?

 

 

Ja používam MS Office 2000. Viac nepotrebujem, toto mi stačí. Open Office som raz videl, ale akosi ma neoslovil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

novy dizajn officu sa mi vobec nepaci, ostavam pri 2003ke

tak to potom vyzera, radim kamosovi co robil nieco v accessi a pisem mu ze to a to si pozri, a tam sa to ani nedalo poriadne najst, pritom v 2003ke to je pekne prehladne

 

akurat to je fasa nacackane farbami a blbostami

mam rad minimalisticky dizajn

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tieto dva názory nezapadajú do seba. Keby niekto potreboval kancelársky balík čo by si mu odporúčal?

Naopak Axel, zapada to do seba uplne presne. Vravim, ze sa neoplati stiahnut OpenOffice a neoplati sa kupit MS Office.

 

Keby sa niekto pytal na moju radu, tak mu odporucim O2007 alebo 2003. Ale urcite nie kupit :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo ale mňa zaujíma ako sa legálne dostať ku kancelárskemu balíku :lol:

 

Niekto si môže stiahnúť zadarmo Open Office, ale ak sa mu nepáči tak si môže kúpiť MS Office, čo mu zase nikto neodporúča. Tak čo má spraviť taký človek?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, ja som reagoval na RoSa, nie na teba :lol:

on to potrebuje domov a nie do kanclu na zarobkovu cinnost, takze sme uplne jasni s tym, co musi alebo nemusi kupit.

 

keby som to potreboval do kanclu na to, aby sekretarka raz za mesiac napisala list a vytlacila ho, tak jej dam OO. ak by slo o nieco seriozne, radsej vyhodim love a kupim O2007.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, ja som reagoval na RoSa, nie na teba :)

Aha sorry neuvedomil som si, že keď cituješ môj príspevok, tak vlastne odpovedáš RoSovi... :lol:

 

 

Testoval som Word a Excel z Office 2007, ale neoslovilo ma to. Tie farebné schémy príliš rozptyľujú, nedá sa tam nastaviť klasický look? Menu je úplne iné, nehovorím že zlé, ale bolo by si na neho treba zvyknúť.

Ak raz budem nútený zmeniť Office tak možno na 2007 prejdem, ale teraz určite nie.

 

A čo je to za typ súboru .docx? O2007 už nemá default .doc? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Vyhodil som MS Office a prešiel som na Open Office 2.3.1.

Otvára a aj ukladá súbory .doc a .xls čo je základ.

 

Len sa mi nepáči, že iné slová ako slovenské mi podčiarkuje červenou vlnovkou. V MSO to ide vypnúť bez problémov ale v OO (Writer, Calc) neviem kde sa to vypína. Neviete kde?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, v OO v 2.2 to bolo v menu:

 

Možnosti/Nastavenie Jazyka/Pomôcky pre písanie/

 

tam je tabuľka jednotlivých nastavení, skús ich postupne povypínať. dúfam že to vo verzii 2.3 nezmenili..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ide o kontrolu pravopisu a podčiarkovanie sa prejavuje iba na monitore. Ale pokiaľ ti to prekáža, vypneš to:

nástroje>možnosti; vyberieš nastavenie jazyka/jazyky a vo voľbe "východzí jazyk dokumentu" zvolíš "žiadny".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem že to robí iba na monitore.

 

OK našiel som to: Nástroje - Možnosti - Nastavenie jazyka - Pomôcky pre písanie - Kontrolovať pravopis pri písaní (odfajknúť) - OK.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, je lepšie to vypnúť cez voľbu "Kontrolovať pravopis pri písaní"

Po vypnutí "východzieho jazyka" nefunguje pri už uložených dokumentoch.

Inak už by mala byť dostupná aj verzia OO 2.4.1

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak už by mala byť dostupná aj verzia OO 2.4.1

na toto sa pozriem, aj keď na sťahovanie sa neteším. :-)

 

k Open office som prešiel koncom minulého roka, dovtedy som používal MS Office 2000 Professional. pretože dokumenty píšem len občas, OO mi úplne vyhovuje, všetky funkcie na ktoré som si u MS Office zvykol, sú aj v OO. a ako povedal axel, dokumenty sú spätne kompatibilné, doteraz sa mi podarilo otvoriť všetky, ktoré som ponachádzal na disku.

 

Open Office mám dodnes vo verzii 2.2 s ktorou som začínal, som zvedavý na vylepšenia, ktoré nová verzia prinesie.

 

v OO mi však chýba jedna maličkosť, Windows native skin. vadí mi to bledé (skoro biele) užívateľské rozhranie a nezistil som, ako sa dá prepnúť. :-(

 

edit:

 

tu je link na download poslednej verzie, no momentálne nie je dostupná slovenská ani česká lokalizácia. rátam s tým, že tam pribudne v najbližšej dobe, uvidíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov