Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

Ved iste ona na tom aby sa naucila rozpravat, musela 6 rokov makat. Skoncila s futbalom,ale ten jej nesiel. Kresli pekne(teraz si zena  dala nieco zaramovat, ozaj pre mna zaujujimave,ja som bol vo vytvarnej pre nu,ked  to tam  dokoncila,teda som to  videl skor ako zena)). Aj matika jej ide. Zaujima sa o zvieratka. Z nej sportovkina nebude,ale moze byt v hocicom inom super uspesna.

A ze sa deti snazia dnes im napustam bazen. Vcera nas vytopilo. Nechapem ako niekto je schopny vyrabat nieco co je nespolahlive. Take esicko medzi bateriou a oblukom. Inak to je velmikazive, mne sa to zlomilo po roku,po rekonstrukcii kupelni. Som rad ze nebyvam v panelaku. By som sa  musel osprevedlnovat,ci hanbit, za co vobec nemozem. Sialene. Su aj silnejsie , len tie maju dlhsie zavity(museli byt viac zapustene do teny,ale u mna to v drevodome nejde), teda dva take kupit a ich zrezat.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes cigan v skole    kopol do zadku ciganku ta ponom hodila atlas(knihu),trafila ineho chlapca do oka. Asi  nepride o oko(ma poskodenu sietnicu). Bol aj v BB vraj to netreba zasivat, sa to vylieci. Mne je luto,ze si nevazia co maju. Chodia do najlepej skoly,kde bymohli choditim je to u riti.

Dievca sa ani nevie ospravedlnit. Nechape courobila. Ze jeho nechcela trafit. Cigan sa skryl za toho co trafil atlas.

Mne je luto co sa stalo.Moja zena tamuci,ale moznodo tejskoly by somsvoje dieta nedal. Integracia ciganov - tam to aj funguje.  Je kludne mozne -po tomto incidente - ze bude segregacia(vmesteje do jednej najvacsej ciganinechodia mozno5 z 500 deti). Ta skola zanikne. Nikto tam uz neda svoje dieta a nik tam nebude ucit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso ti hneď vysvetlí, že si rasista s predsudkami, len čo nájde túto tému.

Podobné hovadiny sme na ZŠ robili aj my, cigánov sme nemali, ale nepamätám, že by niekto skončil v nemocnici, či rovno v márnici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes dokonca jedna dáma pre článok v novinách z kompetentných vyhlásila, že niektoré školy by mali zaviesť pre minuloročných prvákov kompletne opakovaný prvý ročník, o tom sa rokuje už nejaký čas, ako na to...

a druhá dáma k článku o tom, prečo chýba na SLovensku 1200 učiteľov v základných školách:
doslova prehlásila, že je to v prvom rade nie pre plat, platy sa zvýšili a zvyšujú - v prvom rade je to pre neváženie si učiteľského statusu, keď niektorí rodičia doslova učia svoje deti nemorálnosti a neváženiu si starších, susedov, učiteľov... a učitelia sú pre hodne z nich len platení daromní pomocní robotníci pri zvládaní ich nevychovaných ratolestí, ktorí si nezaslúžia plat, keď im deti nevychovajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 24. 6. 2021 at 23:20, slimak napísal:

Dnes cigan v skole    kopol do zadku ciganku ta ponom hodila atlas(knihu),trafila ineho chlapca do oka. Asi  nepride o oko(ma poskodenu sietnicu). Bol aj v BB vraj to netreba zasivat, sa to vylieci. Mne je luto,ze si nevazia co maju. Chodia do najlepej skoly,kde bymohli choditim je to u riti.

Dievca sa ani nevie ospravedlnit. Nechape courobila. Ze jeho nechcela trafit. Cigan sa skryl za toho co trafil atlas.

Mne je luto co sa stalo.Moja zena tamuci,ale moznodo tejskoly by somsvoje dieta nedal. Integracia ciganov - tam to aj funguje.  Je kludne mozne -po tomto incidente - ze bude segregacia(vmesteje do jednej najvacsej ciganinechodia mozno5 z 500 deti). Ta skola zanikne. Nikto tam uz neda svoje dieta a nik tam nebude ucit.

vôbec by som sa nečudovala. Rodičia deti púšťajú do školy na to, aby sa tam niečo naučili, a nie aby ich nejaký nespratník čo aj neúmyselne zmrzačil.

 

Dňa 25. 6. 2021 at 15:51, game napísal:

dnes dokonca jedna dáma pre článok v novinách z kompetentných vyhlásila, že niektoré školy by mali zaviesť pre minuloročných prvákov kompletne opakovaný prvý ročník, o tom sa rokuje už nejaký čas, ako na to...

a druhá dáma k článku o tom, prečo chýba na SLovensku 1200 učiteľov v základných školách:
doslova prehlásila, že je to v prvom rade nie pre plat, platy sa zvýšili a zvyšujú - v prvom rade je to pre neváženie si učiteľského statusu, keď niektorí rodičia doslova učia svoje deti nemorálnosti a neváženiu si starších, susedov, učiteľov... a učitelia sú pre hodne z nich len platení daromní pomocní robotníci pri zvládaní ich nevychovaných ratolestí, ktorí si nezaslúžia plat, keď im deti nevychovajú.

to môžem potvrdiť, dcéra sa tiež nechce vrátiť po materskej k učeniu, nie kvôli platu, ale kvôli tomu, že cíti, že deti si nikoho a nič nevážia. Spolupráca rodičov s učiteľmi je čím ďalej, tým horšia. Tiež sa to nedá povedať o všetkých, ale v triede stačia dvaja - traja takí rozmaznaní drzí frackovia, a skazia celú triedu. Igora Hnízdo na ne. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bola som s dcérou a dievčatkami na zmrzku a potom sme šli na kolotoče. Ninke ani po všetkom ,čo už sa jej na týchto kolotočoch pritrafilo, neodpadla od nich chuť. Najprv si dochromtala nohu, keď v skákacom hrade namiesto šmyknutia sa po tom takom sklze opakovala, čo bvidela u väčších chalanov a skočila z vrchu dolu, a veru ju noha bolela ešte pár dní. Ale to jej nezabránilo tam ísť zas. Druhýkrat si narazila ruku, zasa v tom skákacom hrade. Medzitým sa nelke zadarilo padnúť tvárou dolu do žihľavy. A dnes, našťastie dcéra zaveilia, že každá nech si vyberie 2 atrakcie a finito. Neli išla s mamou, Ninka so mnou, chcela do strašidelného domu a na trampolínu, tak sme šli do strašidelného domu, a potom na trampolínu. Chlapík ju oširoval do toho takého bezpečnostného remenca, a mohla skákať k nebeským výšinám. lenže ouvej, asi to lano napol na väčšiu váhu ako ona má, a ostala visieť v lufte. No, moc sa jej to neľúbilo a ani mne. Chlapíkna moje upozornenie lano povolil, tak sa mohla vyskákať do vôle. Keď som to líčila potom Flinstonovi, zahlásil, vraj by sa týmto kolotočom mala radšej vyhýbať...

Celkom príjemné nečakané spestrenie večera. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

vôbec by som sa nečudovala. Rodičia deti púšťajú do školy na to, aby sa tam niečo naučili, a nie aby ich nejaký nespratník čo aj neúmyselne zmrzačil.

 

Chalan bude nastastie v poriadku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@slimak to je fajn, ale ten malý mohol byť bez tej traumy, čo prežil - a vlastne kvôli takej hovadine, že sa dve cigánčence pohašteria. nakoniec, aj keby tá baba bola trafila omylom niektorého z cigánskych spolužiakov, bolo by to rovnako zlé. A možno rodičia cigánskeho dieťaťa by to vzali oveľa emotívnejšie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes bol v skole. Zeto je taky ,ze kde ho polozis tam bude. Teda velmi slusny. Je z Lubenika a tam skolu maju. Teda sa ho snazili rodicia dat do lepsej skoly. Inak asi to je v dcerinej triede -u piatakov tam je len jedna trieda asi 25 -22ci 28 deti? Proste len jedna trieda. 

Dnes dcera dostala poukazku za 7 euro do tesca za druhe miesto v matem.olympiade v okrese, syn 5 euro za 3 miesto. Synovy zo srandy,ze dajmi pojdem si na cigaraty.

Ta olympiada sa robila cez internet.  Ten dolny Kubin to bolo nie krajske kolo ale nad okresne asi len spolu z Rimaskou Sobotou. A tam len asi traja revucania sa umiestnili(medzi prvymi troma).Priklad Tornalcania(tam su dve velke zakladne skoly,isto aj sikovni ziaci) do Revucej ani neprisli.  Teda velmi slaba konkurencia.Ked okrem dceri vsetci zo skoly sa umiestnili do 3 miesta - tak v kazdom rocniku boli dvaja co boli medzi 3mi najlepsimi.

Bola to nestastna nehoda. Snad chalan nebude mat ziadnu traumu. Ta skola ma problem - zema privlastok ze je ciganska 40% ciganov - mozno na rok bude 50% a to sa uz bude tazko pracovat ucitelom, alebo tazsie aj dnes to nieje jednoduche. Ze mesto umoznilo,ci to tak reguluje ze jedna bude cisto biela je zle.  Je to zle pre mesto. Lebo kludne sa moze stat - ze 120bielych odide vedla do skoly o 50metrov dalej. a tam ztej skoly vysackuju 120 ciganov. resp.odidu na 8 ci bilingvalne gymnazia. Pritom by to skoda bola - nemyslim si ze revucke gymnazium ma lepsich ucitelov ako ta skola. Z chalanovej triedy asi nik neodisiel na 8 rocne gymnazium(mozno nejake dievcata). Aj ked ich je malo asi 18. Su kamarati. Ale su kamarati aj so starsimi ci mladsimi. aj o dva  roky. Teda sa v tej skole nesikanuju. Aspon si myslim. Ja som vtej skole mal len kamaratov v triede aj to asi troch. Mozno dalsich 3. Boli sme tri triedy - ti ma uz nezaujimali. Mladsi starsi ma uplne nezaujimali. Staral som sa len o seba ci triedu. Moj chalan ma kamaratov vravim aj o dva roky starsich(aj z futbalu,ci inych aktivit aj z inych skol) aj mladsich -z dcerinej triedy.

 

Jeden futbalista-  toho po zltej trener daval dole. Najprv nan 10 minut vrieskal aby sa ukludnil. On zltu dostal za hadanie sa s rozhodcom,nie za nejake brutalne fualy. Ale mohol by polahky protihracovi zlomit nohy(aj obe naraz), nikdy to nespravil. Len bol v zapase bol prchky. 5 rokov dozadu - cau Marek kam ides? Na vytvarnu. Som kukal ako puk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čím ďalej tým viac mi lezú na nervy malé decká, ktoré bez zjavného dôvodu neustále mrnčia, kňučia, pištia, škriekajú, plačú, revú alebo sa hádžu o zem. Neklamný znak, že kríza stredného veku sa blíži.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na rozdiel od deti u náš má moja vnučka pred sebou ešte skoro tri týždne školy. Keď sa po lockdowne do školy vrátili, skoro dva týždne písali iba testy ... výsledky sa nikde neobjavili, deti písomne hodnotené neboli, ale nastalo veľké preskupovanie žiakov v triede. Testy boli s veľkou pravdepodobnosťou na zistenie vedomosti žiakov po domácom vyučovaní. Pravdepodobne tí, ktorí boli v testoch oki, boli presunutí do zadných lavíc a v popredí boli asi tí, ktorým sa bolo treba venovať podstatne viac.

Druha séria testov bola zhruba posledné dva týždne, aby sa p. učiteľka utvrdila v tom, čo ma napísať do hodnotenia.  Každý rok, ako deti postupujú vyššie, majú iných učiteľov, a to, že táto hlavná  učiteľka aj jej asistenti už v budúcom roku nebudú, je vnučke veľmi ľúto.

V škole vždy začiatkom roka rodičia vypĺňajú tlačivá, kde sú napr. otázky: súhlasíte, aby vaše dieťa bolo pre účely školy fotografované, súhlasíte s umiesntnením fotografií na nástenke školy, súhlasíte so zverejnením fotografií na stránke školy na internete ...  k tomuto tretiemu bodu rodičia nikdy súhlas nedali a ak sa vnučka na niektorých obrázkoch "vyskytla", bola maximálne od chrbta. Pravdepodobne si v škole dávajú dobrý pozor, aby sa nedostali do sporu s rodičmi. Jediná fotka zo školy, na ktorej sa vnučka objavuje, je fotka celej triedy na oficiálnej stránke školy. Ale ta fotka je tak malinká, a po zväčšení skoro vyštvorčekovaná, že ja sama som mala problém to naše malé dievčatko nájsť.

V čase učenia cez internet bolo takýmto spôsobom urobene aj tzv. rodičovské združenie. Hovorcom rodiny bol tatko, a keď už učiteľka povedala čo považovala za potrebné, tatko sa rozhodol pochváliť ich, ako to všetko zo strany školy zvládali; ale nedostal sa ani k druhej vete a pani na druhej strane ho zabrzdila .... ale to je naša povinnosť. Vy nám zverujete to, čo je pre vás najdrahšie a my sa snažíme vaše deti niečo naučiť. To ja sa vám musím poďakovať, ako je vaša dcéra veľmi dobre vychovaná, vždy poprosí, poďakuje ... a tu si zas tatko zabudol ústa zatvoriť. My predsa berieme za úplne samozrejmé, že poprosí, poďakuje, úctivo sa chová k starším, ale že by niektoré deti nemali o týchto základných pravidlách ani šajn?! Našej malej rodičia nemusia stále hovoriť, ako ju ľúbia; oni jej to denne dávajú najavo inými slovami a skutkami.

Vnučka je zaťažená na diáre ... teraz, keď bol problém s otvoreným obchodmi, podarilo sa mi najskôr kúpiť malý modrý diár, s povrchom akoby z brúseného semišu, ale hľadala som ďalej a po čase som objavila diár, ktorý sa dal uzamknúť. Či práve takýto spôsob bude pre ňu naj, to som netušila. V prvom momente niekoľkokrát skúsila diár uzamknúť a odomknúť, ale potom na moje prekvapenie oveľa viac hladkala ten malý, modrý ... pretože modrá farba, to je jej NAJ.

Pred pár dňami prišiel do triedy pán riaditeľ s otázkou, ktoré deti by chceli hrať šach. Na moje prekvapenie sa prihlásilo šesť deti ... a keď som sa vnučky pýtala, či tie deti šach hrať aj vedeli, alebo sa iba tak prihlásili, tak údajne ho hrať vedeli ... a to sú 7-8 ročné deti. Asi polovica hrať vie a druhá polovica vie hrať slabšie, ale vedia ako sa s figúrkami ťahá. Pýtala som sa, či hrá s nimi aj p. riaditeľ ... nie, ale vždy im na začiatku hovorí, že šach nie je ťahanie figúrkami na čas, ale každý ťah si musia dobre rozmyslieť. Hovorila som vnučke, aby si občas doma zahrala šach aj na počítači ...  starká a myslíš, že ja stačím? Veď musím aj kresliť a to ja robím najradšej.

Za svoju kresbu dostala odmenu od p riaditeľa - ceruzku s venovaním. Keď po nejakom čase dostala od neho druhú ceruzku, to už bolo  zo strany spolužiaka komentované s určitou závisťou - túto druhú ti zoberiem, ty už predsa jednu máš. Je to hádam aj prirodzená reakcia takého menšieho dieťaťa ... staršie by možno nepovedalo nič, akurát v nechránenej chvíli by si ju jednoducho premiestnilo.

V škole nosia našťastie uniformy, lebo už u takýchto malých deti sú rôzne reakcie na oblečenie ... čo to máš na hlave; ty nemáš značkovú šiltovku?! Aj tatko, aj mamka nemohli v detstve vyskakovať ... na jednej strane síce nebola taká možnosť výberu ako je dnes, ale hlavne ani v jednej rodine peňazí nebolo. Ale aby už 7-8 ročné deti vyžadovali značkové oblečenie! No čo potom budú chcieť o 5-10 rokov?! Rodičia žijú "pri zemi", a tak rastie aj vnučka, nemá tendenciu niečo si vydupať ... tu sa akurát opýtala, či by jej maminka nemohla takú šiltovku kúpiť ...

Pred necelým mesiacom mala vnučka narodeniny a už hádam rok sa doma rozprávali, že kúpia nový bicykel, ale pre nekonečný lockdown bol problém niečo vhodne nájsť. Nevesta niečo o tom, že na internete hľadá modrý bicykel spomenula v robote a kolega sa jej opýtal, či to musí byt modrý, pretože jeho syn dostal bicykel od niekoho z rodiny, a on ho nechce. Poslal jej do mobilu fotku s poznámkou, že on za to nechce vôbec nič, že im doma iba zavadzia a chcú sa ho zbaviť. Síce nebol modrý, ale vnučka kývla, že môže byť. Keď však bicykel prišiel domov, zistili, že pre našu malú je ešte veľký a ťažký, a tak pokračovala zhánka ďalej. Iná kolegyňa mala bicykel, ktorý bol jej synovi už malý, ale dcérke ešte veľký, a tak bola na určitú dobu ochotná ten svoj /červený/ požičať ... a na oplátku ona zas dostala od našich malý detsky bicyklík, ktorý vnučke v podstate musel stačiť doteraz, aj keď sa bicyklovala skoro s kolenami pod bradou. A tak v podstate prebehla takáto trojvýmena bez jedinej libry.

Povodne chceli na jej narodeniny isť do legolandu, ale keďže je situácia taká aká je, legoland ostáva v zálohe. Snáď niekedy v najbližších rokoch sa tam predsa len dostanú, lebo keď už bude veľká, už bude mať asi iné záujmy a legoland asi pre ňu veľmi nebude ... to by potom už bol skôr tatkov záujem ...

  • Páči sa mi to 3
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zena ide doucovat chlapca -ci pripravit na nejaku rozdielovu skusku. Chodi do specialnej skoly pre nadane deti, ale vraj sa tam nudi(aj specialne deti su pozadu). Pocas nechodenia do skoly vraj nemali distancne vyucovanie z anglictiny. Zaujimava skola. Chcu aby skocil o rocnik vyssie(z tretiaka na piataka).

Priklad moj chalan by tiez mohol skocit o rocnik vyssie. Len je spokojny tak sa znudeni hraju inak(na matematike aj cez hodinu oni riesia uplne nejake ine ulohy, mozno aj z inych ucebnic, co sa uci druha polka). A neucil sa o rocnik dalsie ucivo. Samozrejme keby ho to zaujimalo, ze by sam to chel tiez by som ho podporil. A na to mal.

 

Zrejme chalan na hodinach sa nehral hry na telefone, ci PC. A viac sa pripravoval - ho tobavilo.. Aj mimo skoly(ucenia).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 4. 7. 2021 at 10:17, Sniper napísal:

Čím ďalej tým viac mi lezú na nervy malé decká, ktoré bez zjavného dôvodu neustále mrnčia, kňučia, pištia, škriekajú, plačú, revú alebo sa hádžu o zem. Neklamný znak, že kríza stredného veku sa blíži.

...alebo že je čas si nejaké tiež urobiť. :zubiska::bejby:

Hádzanie sa o zem sprevádzané kopaním a vreskom tiež nie je práve to, čo by sa mi páčilo a čo by som bola ochotná tolerovať, ale pre nás bezdôvodné mrnčanie a vyplakávanie niekedy aj chápem, deti majú svoje dôvody, o ktorých my dospelí netušíme alebo s ktorými sa vieme vyrovnať, ony to ešte nevedia. A čo je pre nás banalita, pre ne môže byť vážna starosť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, slimak napísal:

Ťažko môžem povedať, že tie deti s vysokým IQ obdivujem, že im závidím; mne je ich skôr ľúto. Vlastne nielen ich, ale aj ich rodičov. Deti sa z obdobia plienok razom prehupli do sveta dospelých, ale kde majú kamarátov?! Ak ich rodičia nie sú dostatočne vedomostne na úrovni, svojim deťom vlastne ani nerozumejú a deti sa s nimi nemajú o čom rozprávať. Darmo to dieťa študuje na vysokej škole, tam tiež nie je partnerom nikomu; žije si iba vo svojom mikrosvete a neviem, či môže byť dlhodobo šťastné.

Jasne, že som si priala, aby moja vnučka bola v škole dobrá, aby patrila medzi tie šikovné deti, ale nikdy som nechcela, aby bola naj. V tomto roku síce tak vyhodnotená bola, ale nejaké nadšenie z našej strany nebolo /potešila hlavne tá poukážka na nákup knihy/.

Tatko stále tvrdí, že učiť sa síce musí, ale oni doma chcú, aby sa vo voľnom čase hlavne hrala, Aby sa hrala hry primerané jej veku, aby nepreskakovala nejaké obdobie. Toto obdobie sa už nikdy nevráti, tak si svoje detstvo má hlavne užívať.

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Suhlasim so secretkov co napisala. Dva dni dozadu som siel hrat so synom tenis - dva tyzdne sme nehrali tyzden mal dlahu na nohe. Spadol na tom elektrickom skatborde.

Isli sme kratko pre desiatou a uz bolo horuco(slnko 26 stupnov). Zajtra pred osmou. Ak sa mi podari vstat. 

Nemyslel som si ze ma to so synom bude bavit. Ale vydrzi aj 2hodinovy trening. Forhend mu uz v celku ide a kludne zajtra ho naucim aj backhand jednorucny(kludne ak sa bude darit lebo vsimavy je,aj snazivy). Zajtra bude 6ty krat nakurte. Hrame z vybuchanymi loptickami co neskacu vysoko,leboje maly na nove rychle lopticky nestiha-ale stare vybuchane co padaju tak aby to stihol vratit. Pritom ja mu davam normalne pecky ale na neho. Inak by to neprelietlo na druhu stranu - a uz trenujem spoza zakladnych ciar.

On ako futbalista ma velmi dobry pohyb na ihrisku - preto hrava -val ,ale na kurte ma velmi zly,ale zlepsuje sa.

Na kurte bol ak spomaleny film(neskoro reaguje). Ale ak sa zlepsi co dokonca prazdnin sa moze. Mu to pomoze aj vo futbale.

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sme si zahrali o 7 rano. Slnko mi bolo trosku nad synomnic somnevidel,aleo 8 bolo vyssie.

Mame rakety,len su na nich zodrate tie pasky. Dnes som zohnal jednu,ja ich som malaj tri cimam niekde len uzneviem kde. Niekde v dome ci garazi. 

Chalana som ucil backhand, roztrhla sa mu paska na rukovati a cakali sme,kym nam ,zena donesie ine rakety. 20krat si vyhodil lopticku a asi 4 krat muto preslo cez siet.  Potom, ked sme uz mali obaja rakety a pokracovali "spinkanim" hrali sme vybuchanymi loptickami, tam musis dat uplnu silu aby to preslo na druhu stranu. Ale vyhoda je tp ze to padne aj pomali ale presne vo vyske akej to syn potrebuje mat. Dvakrat mi ten backhand aj dal. Ze pochopil ako to ma hrat.  ja ho obojrucny neviem naucit. lebo som to tak nikdy nehral. Ja hram tenis  - ci zaciatky boli ako pinpong(pri pinpongu hras loptu pred sebou - pri tenise hras loptu vedla seba). Tento tyzden som snim bol dvakrat.  A o 4 tej sme si dali tenis s kamaratom,co som nad nim nevyhral rok.  mal som matchbal.O tyzden ho mozno porazim.  

Ako trenujem so synom, sa moja hra zlepsuje,ale aj kondicka. So synom sa snazime pinkat od zakladnej cia ri na zakladnu ciaru - s dospelimi ma to nikdy nebavilo. Ani to neviem ,tretia loptickato zaem - bud mimo kurtu cito nechyti,nema sancu. Ako pinkanie s dospelymi ma nebavi. Ale s malym synom to musis robit. Ked mi to vrati 4-5 krat mu to zabijem. Ale pochvalim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sme isli o pol siestej. To je najlepsi cas o 5tej. Je to pod horou uz tam nesvieti skoncili sme o 19 .tej. Prvu polhodinu som len na daval. Aj rozmyslal ci sa a to nevykaslat. Ale potom chalan zacal hrat. Forhand uz ma velmi dobry. Uz sa zacina aj pohybovat(teda nieco chyti aj na ciare,myslim na pravej ciare a to uz mu tam davam normalne uderi). Beckhand nula bodov.jednorucni mozno pre maleho chlapca je tazky uder.  Este to skusim vo stvrtok. sa zameriam len na beckhand. Po tomide na tyzden do tabora.  A ked munepojde jednurucny-jasi myslim,ze by mu mohol ist,len sa tam spravne musis postavit a spravne udriet.(to plati aj pre forhand - forhand a backhand su u jednorucnych tie iste uderi,zrejme aj pri obojrucnych ale som to obojrucne nikdy nehral teda m neviem poradit ci naucit akoto hrat.) Mozno poprosim kolegu tenistu a mu zaplatim nech ho to nauci aj podavat. Podavat ho ja nenaucim. 

Forhand mu ide a vie si pokryt pravu stranu, teda sa to nauci aj nalavu stranu - nauci sa tam behat a potom udierat. Jeho dosial handicap bol pohyb. Na pravo sa to uz naucil. Este dolava dozadu a dopredu. Podanie smece a podobne. Inak na kazdej strane ja viem a hram tri,ci 4 rozne uderi. Normalny tvrdy uder ak si pripraveny,ak nestihas len take hodenie rakety alebo len take kosenie. Potom uder ako facka aleti topociare a niekedy po poslem za siet.  Vzdy od situacie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@slimak čo ste vymenili futbal za tenis? Či to je len kvôli všestrannosti?

(poznala som kedysi veľmi šikovného chalana, dobre hral futbal, volejbal, super behal...a nevedel plávať :))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz treningy nemaju futbalove. Zacnu 17.teho jula. Asi aby si zahrali aspon 10 zapasov - mozno im ani nedovolia hrat. 

Oni to asi ani dnes ani nemaju dovolene. Neviem ci si mozu zahrat pripravny zapas Roznava s Revucou - nehraju to. Ani netrenuju ale v julis a nikdy netrenovalo.

Tenis som zacal so synom hrat ,lebo som si povedal,ze byto bolo skusit. Ja som ked mali(deti) asi 5 rokov kupil prvu raketu. A nikdy som s nimi nehral.  Mam pinpongovy stvol v jednej izbe,kde by som s nimi celorocne mohol hrat pinpong a nehral som. Lebo ma to nebavi. Oni medzi sebou hraju. Sem tam. Ale ten tenis ma bavi. A bavi ma si aj pinkat so synom. To su normalne uderi ale na neho. Aby to mohol chytit a niekedy to vrati. kamarat mi pozical 5 rakiet - len nane si musim kupitpasky na rukovat -iny kamarat mi dal jednu. Rakety lopticky ihrisko mame. A ma chut aj syn. Forhand muide iste sa mutopaci, aiste chape ze aj backhand sa musi nauci a chce naucit hrat. aj podavat.

Mna ten pinpong s nimi nebavil ze oni mali hlavu nad stolom. Tak sa pinpong hrat neda. Teraz maju asi 150 cm. A viemze syn je silny. Je chudy ale vydrzi buchat do lopticky dva hodiny. Teda pinkat a naucitsa na kurte nieco da.  Podanie ja ho nenaucim to bude ovela vacsie trapenie ako backhand. Dobre podanie, ale niektoto to vie ho nauci aj dobre podavat.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V UK sa v škole sa už nejako extra neučia, vlastne, z nášho pohľadu by sa dalo povedať, že sú v škole tak, ako bolo u nás v družine. Šachový krúžok však pokračuje, a okrem pôvodne prihlásených detí prejavilo záujem ešte ďalších pár ... problém ale bol, že tie deti hrať šach nevedeli. Pán riaditeľ, aby tie deti nevyhodil, rozdelil ich medzi tie, ktoré už šach ovládajú, aby týchto nováčikov niečo naučili. Vnučka dostala ako partnerku dievčatko, ktoré bolo viac hravé, ako učenlivé, a tak si pešiakom začala ťahať ako sa jej zachcelo. Keď jej vnučka povedala, ale takto ťahať nemôžeš, odpoveď bola, ale ja to tak chcem. Pán riaditeľ ich spočiatku nechal tak, bol možno zvedavý ako to napokon dopadne, ale keď už toho bolo aj na neho veľa, prišiel a dohováral jej ... ak sa šach chceš naučiť, musíš pravidlá dodržiavať. Ale ak nie, tak do krúžku ani chodiť nemusíš.  Som zvedavá ako to dopadne tento týždeň, či tá malá príde, alebo sa na celý šach vykašle.

Tatko sa zamýšľal, že ak by ten krúžok mali v škole v takom čase, kedy by mal voľno, vďačne by pomohol deti niečo naučiť. Neviem, či by s nimi hral tak, ako hrával so svojou dcérou ... keď potiahla nejakou figúrkou, a aj keď podľa pravidiel tou figúrkou ťahala dobre, nevšímala si  "zadné kolieska" ... tatko jej vysvetlil, že síce OK, ale keď ona išla tak, on pôjde tak ... a už je zle. Povedal jej, aby figúrku vrátila na pôvodné miesto a musela rozmýšľať, ktorou figúrkou a ako má ísť, aby to bolo dobre. Dospelák rozmýšľa už niekoľko ťahov dopredu, ale dieťa, ktoré sa ešte iba učí, vôbec tak na hru nepozerá.

Dospelák sa musí znížiť na úroveň dieťaťa, bolo by smiešne, aby si zvyšoval svoje ego na jeho úkor. Je predsa jasné, že ten dospelák je o konskú dĺžku vpredu, ale ak dieťa nebude povzbudzovať, veľmi chytro ho znechutí ... a hre bude veľmi skoro koniec.

 

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak veru... spravidla sme takto hrali s deťmi kopu hier... ešte aj človeče... normálny učiteľ a normálny rodič sa trochu zníži na úroveň dieťaťa a vie, že dieťa treba spravidla naučiť myslieť... :)

poznám takého dospeláka, ktorému robilo radosť vyhrávať nad deťmi v čomkoľvek... považoval to za výchovnú metódu... a mal nervy, keď výsledok bol plač a cirkus :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som ho este backhand nenaucil k dokonalosti ale par uderov dal(jeden zo 4 trafi dajme to mu dobre,ziaden nebolexcelentny). Musi to len hravat. Teda najst nejake dieta  10-15 rokov co chce hravat tenis a vie. Dnes sme hrali aj " s novymi" tvrdymi loptami - lebo tie vybuchane kazda inak skace - slo mu to velmi dobre. A stymi rychlymi uz nemal taky problem ako asi tri treningy dozadu( sam bol spokojny aspon do nich nemusi tak udierat). kedy som ich skusil raz a povedal size nie. Stihal ich ak zistil ako skacu. On ma problem s pohybom,lebo nevie ako odskoci lopta a stoji tam. Hrali sme aj nabody vyhral som 6 nula ziskal asi dvabody. Raz som dal aut a raz vdlhsej vymene ma vypinkal. Dvakrat som mu tvrdsie podal ale stihol tam dat raketu. Co je dobre reflex ma. Sam vela kazil,comohol aspon polovicu lopt prehodit. Podanie nevie. Mal aspon polovicu dvojchyb. 5-6 jeho pokusaov dal z 12tich.

 

Ja snim tenis hravat na body nebudem - nemato vyznam - aj ked mozno sem tam. Vyznam to ma ten, ze sam si uvedomi kolko chyb robi,nemyslim teraz podanie,to som ho neucil a ani nenaucim.To samusi sam,alebo mu to vysvetli clovek co to uz ine deti ucil a naucil. A pri hre  na body jasom kludny a on sa hneva na svoju hru - teda take zrkadlo. Ked len pinkame  a trenujeme som vytoceny vecinu ja. Ak hra zle rychlo to skonci. Jeho chybami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O týždeň idem na jeden zákrok, ráno z domu, večer prídem naspäť. Prvý krát budem bez môjho drobca dlhšie ako tri hodiny :bezradny: Cicik moj

Keď som to zistila skoro som sa rozplakala.

Snáď to zvládneme, tatino si aspoň zažije čo to je postarať sa na plný úväzok :ozembuch:

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov