Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

Zacina futbalova sezona. Chalan na prvom treningu bol. Ale dalsie uz nebude nablizsie dva tyzdne. Teraz - uz ide do tabora s konmi - okrem sestri su tam aj obe jeho sesternice. A dalsi tyzden ideme na Oravu.  Ale on vie hrat.  Maju noveho trenera a okrem jedneho spoluhraca vsetci - nieze novi - ti dvaja tu sutaz uz hrali. Teda budu vsetci novi. Ale mladi su dobri.

 

Minuly rok to bolo tak ze 10 hracov tu sutaz uz hralo a vedeli hrat. A tohto roku .... jeho spoluhraci to nehrali ale su dobri.

 

Aby som to vysvetli.  Minuly rok hral sdetmi narodenimi 2006 -on je 2007 teraz bude hrat s dvomi dobrimi 2008 a vela sikovnych 2009. Ale maju aj dvoch brankatov 2007 , jeden hraval za roznavu a jeden sedel na lavicke za starsich ziakov. Teraz prisiel k mladsim . Teda maju dvoch dobrych brankarov.

 

Moj syn ako pravy bek aj ten druhy ako zaloznik aj ti brankari aj tie dve 2008 jeden obranca a druhy utocnik. Mali by tomu dat kvalitu. Ja ocakavam aspon 3 miesto.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ocakavam od oboch nasich druzstiev - mladsich a starsich ziakov tretie miesto som zvedavy, kto prekvapi viac.

 

Prve kolo hrame z Dudincami, co posledne skoncil druhe - teda tazky zaciatok. Ono kludne my a Dudince pohorime a vyskoci inych 5 klubov. Inak aj u nas mozu a musia vyskocit aj ini hraci a ja to aj predpokladam. Ja som ho rok nevidel(hral za pripravku) - ale mozno budeme mat dalsieho dobreho stopera(ten trener ide snimi a asi si ho pripravoval a dal mu viac priestoru)- o rok mladsi ako syn,ale asi je vyssi( aj pred rokom bol). 

 

https://futbal.pravda.sk/ostatne/clanok/521449-futbalista-je-nalepka-nie-sme-vsak-ziadni-hlupaci/

 

Ze futbalista nemusi byt ,len kopacka. 

 

https://sport.sme.sk/c/22182418/lokomotiva-kosice-zdolala-cecejovce-so-siedmimi-hracmi.html

 

Ked aj siedmi vyhraju nad jedenastimi, ci sestnastimi. Co to je za uroven?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapec sa meni. Tohto roku bol v dvoch taboroch(aj so sestrou). Tyzdnovych. V prirode medzi detmi. Raz  na krestanskom v Karafovej, a teraz na konoch v Brzotine(na zaciatku prazdnin este mali tabor  v skole).  Nerozpraval som sa snim(len som ho podpichol ci si nasiel frajerku, mam aj ine ze ci za mnou v noci plakal,on je na to zvyknuty,naockovany, ze nie bud tam boli mlade ci stare). Ale ak prisiel domov vzdy bol chory. Unaveny.....hlavne nemal naladu bol sklamany,ze to skoncilo. Chory je den. Potom ho to prejde. Myslim,ze zajtra bude uz v pohode vykopavat zemiaky. Kupat sa v bazene, ci sa zahra so susedmi. Aj by na trening siel,dnes mohol,ale nechcelo sa mu .. dnes to mal tazke nechal som ho tak.

 

Teraz tam bolo 17 deti, dvaja chalani.  Asi to bude dovod.

 

Chlapec sa meni - mozno nepojde o tak rapidnu zmenu a tak rychlu ako u ciganov, ale je to asi nieco podobne. Ti ganini su sikovni a chceli by ich vsetci treneri,len v tomto veku 12 rokov.  Su  vo vacsine na odpis(ci o dva roky neskor). Preto ich nechcu.  Inak co robi asi 15 rocny cigan?  Skoncil devet rocku a ide robit do anglicka? 

 

U nas jeden dvaja dorastenci hraju - ci zacnu trenovat.  jeden dvaja kludne mozu chodit aj na sutaze. So zenou chodi cigan na anglicke olympiady(venuju sa mu rodicia, ma handicap - nevyhrava,ale je dobry). 

 

To su ti co sa im rodicia venuju.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som sa este vratil k minulej sezone, aby sme sa mali od nej odpichnut.  Minuly rok boli nam rovnocenne - rovnako dobre, hrali Dudince a Tornala, ti ostatni musia pridat.

 

4.ta bola Detva, ale ta dostavala debakle od tych prvych troch(5:0, ci 8:0 - nieje normalne pre stvrte miesto,je to hanba, snad sa im tohto roku bude darit viac- ale myslim,ye aj viac musia makat) . Preto je zasluzene 4.ta.  Nech uz hraju vsetci lepsie.

 

5:0 ci 8:0 nech dostava posledne druzstvo ale nie 4.te Bol som na zapase v Detve, cestujes  tam dve hodiny(vtedy boli druhy),teda ze to bude dobry zapas. 5:0. U nas bol chory brankar, bolo to na jesen - vtedy chalan mal este zakazane hrat, jemu ani nemali nahrat. Ani nenahrali.

 

Ale ako mu na jesen nenahrali aj ked snimi na ihrisku bol. Neviem ci som spomenul stoper mu dal 20-30metrov peknu loptu,ale to bolo na jar. Chalan si ju aj vcelku spracoval ci vybojoval,podrzal,zalozil utok. Na jar mu uz mu uz dali prihravku. 

 

Aj to dnes viem pochopit. Trener ho tam daval,lebo lepsieho nemal a vedel,ze tade super neprejde. Ale nechcel ho pouzivat do utoku,lebo ho nepoznal ci mu neveril, ci nemal nato. Na jar to uz bolo ine. Na jesen hrali strojovo - vyhravali a jasne, a jednoduchsie- na jar uz hrali futbal. Trener ich nechal hrat.

post-1625-0-34980500-1565412980_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera sme s Flinstonom strávili popoludnie s vnučkami na ihrisku. Boli veľmi zlaté, Ninka na bicyklíku upaľovala o 106, ale vždy na nás počkala, na ihrisku sa pekne prehrala a malá tiež. Ninka si tam našla aj kamarátky, s ktorými sa potom hrala celý čas, a Neli tými drobnými nôžkami ked ju piesok omrzel, liezla na šmykľavku. Myslela som, že sa bude báť šmyknúť, ale nebála sa, naopak, mala z toho evidentne pôžitok. 

Keď sme zavelili, že sa ide domov, Ninka napodiv nezačala jačať, že ona nechce ani nič podobné, ale sa obrátila na mňa, že ešte by sa len raz, jeden raz, zvoezla na kolotoči, a potom pôjde. tak som jej dovolila sa raz zatočiť na kolotoči aj s kamoškami, a potom už bez protestov šla. S nelkou tento problém nebol, šupli sme ju do kočíka a bolo, bola unavená.

Ale zjavne sa obe tešili, že aj ked mala mama robotu, na "ihro" sa dostali. 

Ninka nám ukázala, kam chodí k doktorke, aj kam chodí nakupovať, aj kade sa ide do škôlky, kam by mala po prázdninách chodiť. v okolí sa už vyzná. 

vyzerí to, že je rozumnejšia a rozumnejšia. A dúfam, že som so nezakríkla. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako moze mat vychova vela spolocnneho s povahou povahu ovplivnuju ine veci a podnety. aj ked niekedy aj taka vychova dokaze z cloveka urobit kralika takze tam by som to mozno uznal ale to by museli rodicia zatvarat a zamykat svoje deti aby sa nestykali s okolitym svetom a mozno potom by z velkej casti vychova ovplivnila povaku.

 

ano povahu dotycneho nedokaze zmenit nikto...jedine nejaka osobna prihoda, na zaklade ktorej moze dotycny prehodnotit svoje postoje....u deti a ich tvarovani neprichaza do uvahy takato samoregulacia, ale zasa rodicia svojim pristupom k dietatu mozu ho naucit zvladat jeho "temperament" v povahe...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie vždy je to také jednoduché...

sú vyslovene nevychovateľné deti... čítala som o nich, a nedávno po xy rokoch sa mi náhodou potvrdilo, že je to skutočnosť.

dieťa bolo adoptované ako malé v perinke, už je to dospelá 30 ročná mladá žena, nereagovala nikdy na žiadnu lásku, učenie, vysvetľovanie, ... rodičia sú ľudia, ktorí by sa rozliali na kolomaž, dievča je absolútne nad vecou. nebudem písať, čo všetko, ale všetko, čo si len viete predstaviť. nerobí nič, neposlúchala nikdy, robila vždy všetko opačne, než mala robiť, a nie z nejakej choroby,,, schválne.

na druhej strane rodičia, ktorí tiež dávajú svojim deťom všetko, len slušnú výchovu nie... tie deti nevedia pozdraviť, nepoznajú vlastné babky, na prvý pohľad dobre vychované deti, vydrilované na isté veci, ale ľudskosť ide mimo. to je chyba rodičov. jednoznačne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som cital, diskusie - ze preco vyleteli 3 ceske muzstva z euroligy.  Ako deti futbalisti,tam pisal otec o rok mladsieho od mojho syna. Teda 10 rocny, ze nevedia spravit kotul letmo a hned sa postavit na nohy. Neviem ci ja som to vedel, mozno ano, Mna ked syn nasral ci som ho len trenoval, valal sa po zahrade. Kotule dopredu do zadu. Kotul letmo. On je sikovny. AJ futbalista. Kotul letmo nevie. Asi.

 

Co som chcel povedat. Oni tie deti vedia to co im ukazes,ci ich k tomu vedies. Nerobia nic sami. Brat si v dvanastich rokov skladal  motorku(otec nevedel co je motorka), mozno ja moto karu. To drevene co ide z kopca. Mne rodicia nepomahali, mne asi otec, sa mi zda ze mi pomahal, ci brat.   

 

My sme sa stretavali a boli v kuse spolu deti.  Priklad ja som mal psa strednej vysky.Jemu som si, sam spravil pre psa postroj aby ma tahal po snehu v zime na saniach.   Tahal ma len domov. Vtedy si mal rychlost. 

 

Ja som mal aj pocitac, aj som sa na nom vela hral. Aj na motorke ked bol brat na vojne som jazdil, a stupacky poodlamovane som zvaral, som o 5 rokov mladsi od brata, teda som mal trinast. Syna nechat posadit na motorku? Otec nikdy neriadil motorku. Ked som mal asi ten vek som siel s otcom na huby a nahanali na nas fizly. nenahanai isli voci mne do protismeru, som im usiel(obisiel, sli agresivne az po kraj cesty, este tam bolo pol metra).

 

Vtedy bolo 15 chalanov len na okoli co si robili motorky a si pomahali.  Deti 13 rocne. Moj brat mal mozno  10 motoriek. Za 5 rokov.

 

Ta jeho zaluba do motoriek. Ja si ho vazim.  Ja som ked, bol na vojne ci skor lietal na jeho motorkach.   Ja som mu pomahal, ci zavadzal. Ale ked aj som nebol ako oni (ten co vie nieco o motorkach , opravit, najst suciastku, ci kluc)povozil som sa dost. Neskor som si spravil vodicak,od vtedy, som bol raz na simpsone. 

 

Ako 12 - 13 rocny som sa povozil. Ak sa brat vratil z vojny uz som motorku nemal.

Moj chalan nema stastie to co som mal ja. Ale ani si ho neviem predstavit, ze by to dokazal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sú vyslovene nevychovateľné deti... čítala som o nich, a nedávno po xy rokoch sa mi náhodou potvrdilo, že je to skutočnosť.

dieťa bolo adoptované ako malé v perinke, už je to dospelá 30 ročná mladá žena, nereagovala nikdy na žiadnu lásku, učenie, vysvetľovanie, ... rodičia sú ľudia, ktorí by sa rozliali na kolomaž, dievča je absolútne nad vecou. nebudem písať, čo všetko, ale všetko, čo si len viete predstaviť. nerobí nič, neposlúchala nikdy, robila vždy všetko opačne, než mala robiť, a nie z nejakej choroby,,, schválne.

 

Hmmm, zopár prípadov, by ti dalo desiatky "argumentov"...

 

  1. predsudky
  2. rasizmus
  3. netolerancia .... a vlastne to je asi aj všetko :D

Výchova je dôležitá, ale kotkodákať môžu koľko chcú, pokým máš v génoch po rodičoch niečo hlboko zakódované, ani tá výchova nezmôže všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera  v tomto case isiel rozhovor s nejakym ciganom  v rozhlase.  RTVS. On  -lebo som ho pocul, neznel ako cigan.  Zena mi povedala, ze jeho rodicia - cigani - nevedia po cigansky.  Je lekar.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este posledna poznamka - tych 15 deti asi vedeli lepsie jazdit.  Ked som robil kolik(autoskole) na 350 ,mi povedal ten ucitel, ze ... uz si to nepamatam, ale ze na vyssom stupni na neviem ci dvojku trojku ako som to robil ,iny nerobia. Mozno  vtom case ako som ja robil vodicak. Ja som si robil slalom medzi stromami(v hore,ked som mal 13 rokov), teda nejak som musel som vediet riadit motorku.

 

bicykel - favorit som dostal asi ako 10 rocny - mal som jediny krat ciste jednotky - problem bol len so slovencinov.  Triedny mi to dal , ze som siel do inej skoly,matematickej triedy. 

 

Chalana by som nepustil na bicykli kde som bol ja pred 30 rokmi,alebo co som robil ja.  Keby chcel bicyklovat ho podporim, najdem mu trasy,kde sa mu budu vyhybat auta. Bude v bezpeci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie vždy je to také jednoduché...

 

sú vyslovene nevychovateľné deti... čítala som o nich, a nedávno po xy rokoch sa mi náhodou potvrdilo, že je to skutočnosť.

dieťa bolo adoptované ako malé v perinke, už je to dospelá 30 ročná mladá žena, nereagovala nikdy na žiadnu lásku, učenie, vysvetľovanie, ... rodičia sú ľudia, ktorí by sa rozliali na kolomaž, dievča je absolútne nad vecou. nebudem písať, čo všetko, ale všetko, čo si len viete predstaviť. nerobí nič, neposlúchala nikdy, robila vždy všetko opačne, než mala robiť, a nie z nejakej choroby,,, schválne.

 

na druhej strane rodičia, ktorí tiež dávajú svojim deťom všetko, len slušnú výchovu nie... tie deti nevedia pozdraviť, nepoznajú vlastné babky, na prvý pohľad dobre vychované deti, vydrilované na isté veci, ale ľudskosť ide mimo. to je chyba rodičov. jednoznačne.

 

vsetky deti su vychovatelne........rodic mu dava vsetko to, co on vie.....ak je teda dieta podla tvojho kriteria (mozno aj mojho) akoze problemove, tak podla rodica je v ramci normy...samozrejme jeho...a tak to ma byt a je to v poriadku...normy spolocnosti su mimo rodiny a je na rodicoch, ci si tieto normy osvoja alebo nie.....a v pripade co popisujes urcite urobili "sudruhovia z NDR" chybu.....a kedze nevies presne pozadie problemu, tak ani nemozes robit posudky......mozno je aj na vine (ak nejaka existuje) to, ze nemaju vlastne dieta a k adoptovanemu pristuovali sposobom "zboznovania" a nie usmernovania sposobom, akym by sa postavili k vlastnemu decku....ale ako pisem, pricin moze byt neurekom....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž... pravda je ale taká, že ty o tom nevieš nič... konkrétne o tejto rodine, o tých ľuďoch, o tom dieťati, o ich výchove, o ich snahách...
ja áno.
takže nemožno len tak spakruky zasa osudzovať niekoho za niečo, čo pokazil len v tvojich predstavách... to je tvoja špecialita, ja viem ... : )

isteže urobili aj chyby, každý človek robí chyby, aj rodičia, možno len ty nie... ale boli to veľmi jemní, vzdelaní, milujúci ľudia, ktorí to dieťa milujú dodnes, napriek súženiam, ktoré im za tie roky prinieslo... boja sa len toho, čo s ňou bude, keď ich nebude.

a kedysi, keď nebolo toľko registrovaných kdejakých porúch psychických, koľko ich je dnes, sa takýmto deťom skutočne hovorilo ťažko vychovávateľné deti...
neskôr deti s poruchou správania, dnes už je to kopa kdejakých odtieňov autizmu a aspergera a kdečoho iného, vrátane vrodených dispozícií a kopy iných vecí...




 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž... pravda je ale taká, že ty o tom nevieš nič... konkrétne o tejto rodine, o tých ľuďoch, o tom dieťati, o ich výchove, o ich snahách...

ja áno.

takže nemožno len tak spakruky zasa osudzovať niekoho za niečo, čo pokazil len v tvojich predstavách... to je tvoja špecialita, ja viem ... : )

 

a ty vies o nich co?......si ich spovednik?......ja tu predsa neobvinujem tvojich znamych, ale iba konstatujem, ze niekde spravili chybu a ze pricin moze byt neurekom...tak tu zasa nebasni o pausalizovani z mojej strany....sa zamysli aj nad tym na co odpovedas a co sa v tom prispevku doopravdy pise....

 

 

 

ale boli to veľmi jemní, vzdelaní, milujúci ľudia, ktorí to dieťa milujú dodnes

 

 

a si presvedcena, ze tato "diagnoza" je zarukou super vychovy?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napísala som niečo také niekam?

v prípade ťažko vychovávateľného dieťaťa reaguješ presne rovnakým argumentmi ako v prípaade pedofilného farára, keď bola kupliarka jeho matka, ktorá sa slušne bránila... zo začiatku. : )

tieto tvoje psychologické výlety sú spravidla tak trochu... mno... nie som ich spovedník, skús si prečítať ešte raz: áno urobili aj chyby, spravidla až potom, keď už si nevedeli rady. ale to je jedno. nech sa trápia ako vedia. bol to len príspevok k veci, že nie všetky deti sú "vychovateľné" v tom bežnom zmysle... ale to je jedno. 
theme is over :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám ka arátku, ktorá si adoptovala dve dievčatká. obom dávala všetku svoju lásku, čo mohla. Z jednej vyrástla dobrá a aj šikovná mladá žena, napriek počiatočným problémom (dievča už bolo tak v predškolskom veku, ked ho adoptovala), a druhá - podobne ako tá, o ktorej píše game. Nevychovateľná. Skrátka niekedy sa človek môže aj na kolomaz rozliať, gény nepustia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre skusim odpisat vsetkym trom.......

 

 

game neobhajuj sa.....obvinujes mna s roznych predstav, ale ked ja napisem o tvojich znamych ze niekde spravili chybu, tak je ohen na streche...ty skratka mozes, ale ja nie....hoci som t am napisal, ze pricin moze byt vela, no ty si hned reagovala ako ta "nevychovatelna" osoba....a som tam aj napisal, co si asi ani necitala, ze RODIC dava decku vsetko to, co on vie.....dolezite je slovicko RODIC (tym nijako neponizujem adoptivnych), pretoze rodic vie dat decku vychovu podla seba, ale ak je adoptivny, tak tam je problem vo vztahu, pretoze adoptivny nepozna mozne geneticke podedene pudY adoptovaneho a teda jeho vychovne metody sa vdaka tomu mozu minut ucinkom a maju viac negativny vplyv na decko....pokial samozrejme to decko nema nejaku psychujmu...

 

tyso a tvoja empatia je znama vec...si tak empaticky, ze dokazes urcit diagnozu aj s kristalovaj gule.....teda ani nebudem viac komentovat tento tvoj "uryvok z basne"....

 

 

Vilma, pre teba je asi odpoved v odpovedi pre game

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vážený informator, ja sa nemám za čo obhajovať :klobuk:

tyso, Vilma, díky, presne o tom to bolo... a neviem si predstaviť nijakého rodiča, okrem informatora, ktorý by nespravil vo výchove nejakú chybu.
ale sú deti, ktoré sú nevychovateľné. a mysli si o tom čo chceš :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre skusim odpisat vsetkym trom.......

 

 

.......pokial samozrejme to decko nema nejaku psychujmu...

 

 

 

no a sme doma. Tie nevychovateľné deti majú psychoujmu, a môžu mať doslova psychickú poruchu a rodič sa môže aj sfanfrniť. 

 

 

Poruchy správania a iné poruchy = ťažko vychovateľné alebo aj nevychovateľné osoby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game a mozno aj Vilma

 

 

ak su deti nechychovatelne (niektore), tak (podla teba) su na pricine rozne psychoporuchy...ak je to tak (a je to mozne), tak tam samozrejme nemoze rodic za vychovu....teda na rovinu...mala ta tvoja znama rodina dieta s psychickou úporuchou?..ak to nevies, tak teda sem nedavaj take priklady....no a ak teda nemala psychicku poruchu, tak plati to, co som ti napisal o nepoznanych genetickych pudoch podedenych po biologickych rodicoch alebo ich predkoch.....to je ale riziko kazdej adopcie a s tym musi ratat kazdy, co sa rozhodne adoptovat dieta.......kazdy clovek je jedinecny a ked chces niekoho tvarovat podla seba, tak musis poznat jeho geneticku vybavu (povahovu), pretoze inak robis chybu na chybu pri "tvarovani"....neviem co som zle vysvetlil, ked mas taky "psychologicky" problem z mojej "diagnozy" tvojich znamych.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Nie každé nevychované decko musí mať nejaKú diagnózu. Niektoré majú diagnózu rozmaznané. 

Ale v gaminom príspevku bola reč o inom. 

Skrátka u zdravého normálneho decka výchova veľa môže, ale u takého s psychickými či duševnými poruchami len veľmi málo, alebo aj nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pochybujem ze v gaminom pripade bola rec o inom....rozdiel bol sice jeden a to taky, ze ja som pisal vychove rodicom  A ONA O VYCHOVE RODICOM ADOPTIVNYM...CO JE DIAMETRALNY ROZDIEL....ale to je dokaz, ze si moj prispevok neprecitala cely alebo iba kazdu druhu vetu....aj ked pochybuhem, ze by aj tak napisala nieco ineho a mojom "hodnoteni" vychovy dietata....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov