Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

Včera som išiel vlakom z Trenčína do Blavy, sadol som si do prázdneho kupé, si hovorím, že konečne budem mať kľud, ale kdežeeee :zubiska: Hneď si veľa mňa sadla rodina s dvoma synmi, vek okolo 10-11 rokov. Po minúte už som vedel, že cesta až taká kľudná nebude, najmä keď na ďalšej stanici si k nim prisadli nejakí známi s ďalšími dvoma synmi, takže v kupé sedeli oproti mne štyria zasrani v predpubertálnom veku. Ich matky ich vôbec nezvládali, nemali absolútne žiadnu autoritu, nestačilo ani prefackovanie jedného z nich, proste celá cesta bola o ničom, ani sa nedivím, že učitelia v školách sú z deciek na nervy, keď ich nezvládajú ani vlastní rodičia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V sobotu sme prisli na to ze chlapec nepocuje. Inak signaly boli dost davno, ako si dnes citam linky - nedosluchajuce dieta a podobne. Proste trikrat mu povies a nic ani sa neotoci, ci ked sleduje tv ci idete po chodniku a drzite sa zaruku. ked.na 4.krat vrestis a sa otoci vidi ma vynervovaneho ako na neho blacim. Co nieje prijemne - on je zlaty chlapec. Dnes boli u tej usnej a potom na rengene a ma zapal dutin .

 

Mam zlate deti - mne by vobec nevadilo - alebo by som prezil aj ked jeden nebude uplne pocut a dcera uplne rozpravat. To nieje problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Chlapca to preslo a pocuje.

 

Ale som ho naucil aj korculovat. Boli sme v nedelu - pruser chlapec sam chodil po lade ale chodil. Nijak som mu nevedel vysvetli aby sa odrazal a klzal. Sli sme v pondelok. Ale predtym som mu na tabuli kresli co robi on ake stopy a ake ma davat - predtym som mu ukazoval ake su stopy macky vtacikov a neviem co nam behalo po zahrade na nete.

Potom sme to predcvicovali na podlahe v byte. Vsetko trvalo asi 5 minut. Chlapec to pochopil uz v pondelok, v stredu sme to precvicovali aj so zenou - mladsiu sestru som dal na ten cas k svokrovcom. A slo mu to dobre. Mali sme ist aj dnes pojdem zajtra - chcel by som nech tamje aj jeho kamarat co sa uz korculovat vie. Proste odvazi sa ovela viac,aj ked spadne nebude fnukat.

Postavi a ide dalej. Doteraz u mna nespadol,lebo som ho chytal.

 

Ale cez leto by som chcel nech sa nauci(zacne ucit) hrat tenis. Mam vymyslene - ze spravim tenisovu skupinu pre 4 deti. Kupim rakety,lopticky , kurt a nech hraju najdem trenera(niekto kto hral aspon tenis) - lebo ja to neviem robit. Aj auto co kupim nech je 7 miestne - aby sme mohli chodit po turnajoch. mna by to bavilo.

 

Ale aby to bolo k teme. kym som mu neslubil autodrahu na bicykel ani nesadol. kym som mu nepovedal, ze kym sa nenauci kurculovat, ziadna hracka nebude, nechcel si obliect ani ponozky. ked predtym pocul o korculovani si len spomenul ako mu minuly rok bola zima.

Mna rodicia platili - motivovali za pracu - donesies hnoj, mineralnu vodu zem z lesa a pod -Na sport nemuseli. Ale na chlapca to funguje. povies to a on chce trenovat na druhy den. Nie ze trenovat stravit cas ale on sa to chce naucit - za nejaky vlacik. Slubim mu nieco za 5 eur ak vyhra US open.

 

Inak priklad zenu som naucil lyzovat za den - a to nevedela vobec a dalsi den zlyzovala - neviem ako sa to vola ale to pod chopkom na severnej strane - to velke stredisko JT od ruzomberka - vsetko sme presli.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Dievca(3 roky) neposlucha - resp. sa neorientuje(5 rocny chlapec vie presne ako kedy sa zachovat,ked vidi ze som prudky sa hned schova). Ona nieje zla len tvrdohlava. Neposlucha a ked na treti krat neposluchne dostane. Ona nie je ani priecna - resp aj poslucha - ale niekedy nechce. Ona je tvrdohlava. Dievcata vraj maju radi otcov. Ako pravidlo - to plati. Dievcata su nejak namotanzch na otcov - zena mi to aj vysvetlovala - ze to tak je ,zena ma dve sestri. Ja s tym nemam problem. Rad sa jej budem venovat aj tolko ako chalanovi,ale ja neviem ako? Teraz som bol v kosiciach mal 35 eur - tak som chlapcovi kupil raketu a lopticky - a dcere nic. Ale ja neviem co dievcata bavi. Vsetky darceky kupujem pre chlapca aj sa jemu viac venujem.

 

 

Co mam zlepsit voci dcere? Materialne(hracky) ci vcom ju podporovat - cez co si mam najst vacsi vztah? Puto? Chlapec sa naucil bicyklovat aj korculovat - ona bude pohybovo ci inak sikovnejsia.

 

Co bavi dievcata?

 

---------------

 

Mat dve deti je ovela jednoduchcie ako jedno. Su dve a sa venuje sebe. Mas jedno a chlapec v kuse mamiiiiii?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď všetky darčeky kupuješ synovi a viac sa venuješ synovi, tak sa nečuduj, že dcéra je priečna / aj keď to môže byť aj v povahe /

 

aj malé deti sú citlivé na okolie, a na rodičov extra. v jej očiach pre teba neznamená toľko, ako syn.

a to je pekne nebezpečné. a ešte za to dostáva ...

 

pozeraj sa, s čím sa hrá, čo robí, čo pozerá za rozprávky, čo ju zaujíma v rozprávkových knižkách, aké obrázky preferuje, ... ty musíš vidieť, čo tvoju dcéru zaujíma, vidíš ju denne.

 

každé dieťa je iné, nie všetky dievčence preferujú bábiky, ale nejakým setom malej zdravotníčky, kockami, skladačkami, knižkami nič nepokazíš, ale hlavne, spýtaj sa svojej ženy, čo robieva malá a čo ju najviac baví

 

ale v žiadnom prípade ju nemôžeš zo svojho života vynechávať, ani z obdarovania, ani z pozornosti, hraj s ňou presne to isté, ako so synom, uč ju bicyklovať, korčuľovať, neskôr hrať tenis ... aj malá žena je človek ako malý syn.

 

neskôr sa to vyvrbí, k čomu bude ťahať, ale nemôžeš ju takto vynechávať. máš dve deti, a krásna dcéra ti raz starostlivosť oplatí. vybuduješ aj medzi ňou a sebou dôveru ... aj medzi súrodencami, a to je tiež veľmi dôležité.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zober ju do hrackarne nech si vyberie to co sa jej paci,ty to len zaplatis a uz si nemusis lamat hlavu co jej kupit do buducna ;)

 

To u chlapca plati on vie co chce a ked si to premyslim a viem ze to je dobre mu to kupim.

 

 

keď všetky darčeky kupuješ synovi a viac sa venuješ synovi, tak sa nečuduj, že dcéra je priečna / aj keď to môže byť aj v povahe /

 

aj malé deti sú citlivé na okolie, a na rodičov extra. v jej očiach pre teba neznamená toľko, ako syn.

a to je pekne nebezpečné. a ešte za to dostáva ...

 

pozeraj sa, s čím sa hrá, čo robí, čo pozerá za rozprávky, čo ju zaujíma v rozprávkových knižkách, aké obrázky preferuje, ... ty musíš vidieť, čo tvoju dcéru zaujíma, vidíš ju denne.

 

každé dieťa je iné, nie všetky dievčence preferujú bábiky, ale nejakým setom malej zdravotníčky, kockami, skladačkami, knižkami nič nepokazíš, ale hlavne, spýtaj sa svojej ženy, čo robieva malá a čo ju najviac baví

 

ale v žiadnom prípade ju nemôžeš zo svojho života vynechávať, ani z obdarovania, ani z pozornosti, hraj s ňou presne to isté, ako so synom, uč ju bicyklovať, korčuľovať, neskôr hrať tenis ... aj malá žena je človek ako malý syn.

 

neskôr sa to vyvrbí, k čomu bude ťahať, ale nemôžeš ju takto vynechávať. máš dve deti, a krásna dcéra ti raz starostlivosť oplatí. vybuduješ aj medzi ňou a sebou dôveru ... aj medzi súrodencami, a to je tiež veľmi dôležité.

 

Prva veta ja sa necudujem. Teraz ked som kupil jednu raketu pre chlapca aka bola sklamana,ale mal som len na jednu raketu.

 

 

Ja tomu synovi to kupujem,lebo viem co by mna bavilo. Kupujem hracky co by som chcel ja. To neznamena ze zena dcere jej nic nekupi. Ci stari rodicia. Korcule bicykel, ci lyze mat bude. Vravim a si myslim, ze bude sikovnejsia ako chlapec. Skor sa to nauci,aj ked chlapec uz nieco vie,len ona je mensia.

 

Ja ju nebudem vylucovat - ak bude problemova viem ze sa jej budem musiet ovela viac venovat. Ona problemova nieje . Ved chodi do skolky. A nie su problemy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre, ale preferuješ syna, lebo sa s ním stotožňuješ ... pritom vôbec nie je isté, kade sa synove záujmy vydajú.

 

ale dievča cíti, že pre ňu nemáš. aj keď babka a mama majú, ty jej nedonesieš nič. to je zle, celé zle ... potrebuje tvoju pozornosť, pretože keď ty budeš vyžadovať jej pozornosť, po čase to už nepôjde, pretože si jej ju nedával, keď ju potrebovala ...

 

keď máš dve deti, kúpiť treba dve rakety, ( aj keď malá ešte nevie hrať, ale naučí sa ) - alebo nekúpiť ani jednému nič, jednoducho dnes nemám peniaze a dostanete spolu balíček cukríkov, ( alebo niečo, čo majú radi ) a budú obdarovaní obaja

 

spýtaj sa manželky, s čím sa hrá, a najbližšie choď do mesta a do obchodu pripravený - a pre zmenu chlapcovi nekúp nič ... jednoducho mu vysvetlíš, minule si dostal raketu, dnes dostane sestrička darček.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preferujem syna - len kvoli tomu lebo viem co je prenho lepsie. To malo byt v uvodzovkach. Viem co je lepsie. Minule naposledy som siel domov, na chodniku ci v okoli boli 4 deti. Zavolal som na syna ,ze pod - rozbehol sa- zena mu vysvetlila(zakricala ze sa ide korculovat) ci povedala ze ideme mi dvaja na klzisko skoro si zlomil nohu.

Fnukal cely cas.

 

Nepreferujem ho pred jeho sestrou. S tou raketou to bola mozno chyba,ale na dve som nemal. Normalne dcera tohto roku aj tak nebude hrat tenis. Tak isto ako nie minulyrok ale pred minuly som jej nekupil nove korcule. Ale na klzisku bola mala male krasky. Ved tohto roku chcem chalana naucit korculovat aby som sa na dalsi rok mohol venovat dcere. Teraz sa mi hojda na nohe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak je dobre ... možno lepšie rozumieš chlapcovi, ale máš aj dcéru - a naučíš sa rozumieť aj dcére.

 

ale nejde kupovať darčeky len jednému. zisti, čo máš a čo môžeš, čo ju baví, manželka by to mala vedieť, a najbližšie jej to donesieš ... nie je svet postavený na darčekoch, ale na tom nezáleží, že je dievča ... nesmieš jednému kúpiť, druhému nič ...

 

to proste nejde, máš dve deti

 

primerane sa venuj obom, a naučí ťa, čo je dievčenský svet ... ver, že je rovnako krásny, ako ten chlapčenský ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako môžeš jednému dieťaťu kúpiť bicykel, raketu, korčule ... a druhému nič, vôbec NIČ!!!

Tu sa teraz nejedná o finančnú hodnotu veci, dieťa nemá šajn čo koľko stojí, lenže tvoja dcéra vidí, že pre ňu nemáš vôbec nič, ani obyčajnú žuvačku, čokoládu, balíček cukríkov, nič, vôbec NIČ! Vieš sa vžiť do pocitu svojej dcéry? Každý z nás je rád obdarovaný a dieťa ešte viac, navyše, keď ty pre jedno dieťa máš plné náručie, ale k druhému prídeš s prázdnou rukou.

Asi je ešte tak malá, a tak sa nedá povedať, čo ju baví, ale ak prinesieš niečo /trebárs aj väčšie, či hodnotnejšie synovi/, ale ak jej prinesieš omaľovánky, farbičky, nalepovačky, sponky do vlasov, plyšáka /a možno by sa rada bavila aj s autíčkami/, nech už to bude pre teba hocijaká prkotina, ale pre ňu to bude niečo úplne iného. A čo by to malo, či mohlo byť, to si musíte doriešiť spolu s manželkou.

Ale aj keď si sám pred sebou vieš zdôvodniť prečo synovi áno a dcére nie, OK to určite nie je!

Snaž sa, aby si už NIKDY viac neprišiel domov takto "vybavený"! Nikdy nezabudni, že deti máš DVE!

Alebo prinesieš niečo obom, alebo ani jednému!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako môžeš jednému dieťaťu kúpiť bicykel, raketu, korčule ... a druhému nič, vôbec NIČ!!!

Takto to realne je -ale dcera bude mat to iste. Ale chlapec je o dva roky starsi. Naco by boli dcere korcule,ked ledva a nahodov sa mi podarilo chcalana naucit korculovat? Tenis - ani chalan nebude vediet hrat - ale sa pokusim ho naucit. Vcera sme boli na bowling - prvykrat som to sam hadzal - chalan tam tri -4 roky nepojde,lebo na to nema silu.

 

Ano bola chyba ze som dcere nic nedoniesol. Na to som ani nemyslel. Som myslel, ze budem pochvaleny ked som z 25 kupil raketu a lopticky. ######nutz kosicky policajti mi dali 20 eurovu pokutu. Na ktoru som nemal. :zubiska:

 

 

----------------------------------

Tu nejde oto ze by som dcere nechcel kupit nic. Reagujem na secretku. Ona bude mat to iste okrem bicykla, co bude ma po chalanovi(tie iste bicykle) bude mat to iste aj dva krat v takej hodnote - nove.

Ja dceru..

Som to presiel do zaciatku.

 

Lopata ze venuj sa jej ..OK.

 

keď všetky darčeky kupuješ synovi a viac sa venuješ synovi, tak sa nečuduj, že dcéra je priečna / aj keď to môže byť aj v povahe /

Co jej ma kupit? Chalan si v Tescu vzdy vie co vybrat, ona nie.Chalan uz nic nedostane kym sa nenauci korculovat.

 

 

------------------------

 

Ale zajtra kupim nejakeho plysaka. Inak to je ina pico...Chalan si normalne vyhliadne vagonik co ma zmysel. Vacsi vlak,ale plysak?

Nekupim plysaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zle, celé zle. áno, bola to chyba.

 

nemusíš jej kúpiť preboha to isté, ako chlapcovi o dva roky staršiemu, ale niečo musíš, keď už kupuješ chlapcovi.

 

máš dve deti!

a to, že platíš pokutu, nie je ospravedlnenie ... tak nekupuj ani chlapcovi, keď na to nemáš, kúp im spolu sáčik cukríkov, alebo každému jednu mlsku, ale obom !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, mal som 35 eur za 20 som kupil raketu a 8 lopticky, potom som dostal 20 eurovu pokutu. Nic ######lej... ako tych kosickych policajtov nikdy neuvidite(vysvetlovat sa mi to nechce). Mozno ano. Zit vo velkomeste ako KE ci BA to musi byt na prasky. V KE nikdy. Trom ti mladi ko.ko.ti kosicky pokutu daju, dalsich 50 si nevsimnu lebo by dostali na pi.cu(keby som bol kosican by ju dostali - inak si ju zasluzia - domasakrovat tzch pi..soc). Inak si to vysvetlit neviem.

 

Plac pred skolov ano boli tam aspon tri znacky zakazu vjazdu. Pred nejakov skolou, Ale tam bolo 50 zaparkovanych aut. Kzm mi davali pokutu sa otocilo okolo aspon 7 aut a plac bol plne po jednej a druhej strane zaparkovany autami. NEVERIM, kebz si ti kE fizly robili svoju pracu ze bz to bolo mozne. V KE byvat? Moze len ######.

 

Preco domasakrovat tzch picusov? Lebo kebz si robili svoju pracu - na tom placi nieje 50 aut. Ale ak je to mozne - ja KE 20 eur zaplatim - ja som tam ani neparkoval len som tam vosiel(do zakazu v jazdu kde bolo 50 aut).

 

Zit v takomto priestore ,v takomto poriadku musi byt na nezaplatenie.

 

Pre srandu som sa pozrel(cez googlemaps) na to miesto. V Kosiciach ziadne auto. Na povazskej(pri nemocnici). ######u aj na kosice EHMK.

Pre mna to mesto Kosice moze aj sprachniviet.

 

--------------

Aby to kosicania nebrali zle. Ale ked poriadok, tak na place nebude ziadne auto - alebo.. Neviem ako si to predstavujete. Sa chodte pozriet zajtra na parkovisko pred skolou na povazskej. ######i.

 

Zajtra spravim fotku s google reality. Aby sa na mna nmohli po######a..ny KE fizly hnevat.

 

http://maps.google.sk/maps?hl=sk&tab=wl

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimák, tie nadávky na Košice a ľudí, čo tam žijú, si láskavo odpusti... keď nepolezieš do zákazu, keď neporušíš predpisy, nedostaneš pokutu ani v Košiciach, si to predstav!

 

keď sme boli malé deti, naši sa snažili nás obdarovávať rovnomerne - buď sme dostali niečo, s čím sme sa mohli hrať obaja, alebo každý dostal niečo extra pre seba... otec do smrti spomínal na to, ako bratovi išli kúpiť bicykel a ja som mala dostať kočiarik pre bábiky - bicykel kúpili v športe a celú cestu do hračkárstva krížom cez ulicu som revala, že mi sľúbili kočiarik a nekúpili (mala som 3-4 roky vtedy, matne sa na to pamätám, i na ten pocit krivdy, že brat dostal darček a ja nie)... bicykel som samozrejme zdedila neskôr ja a jazdila som na ňom dosť dlho :-)

 

hrávala som sa s bábikami, plyšákmi, mala som nábytoček, šila som bábikám šaty, ale hrala som sa aj s loptou, švihadlom, autíčkami, vláčikom, kartami, skladačkami, omaľovánkami a farbičkami... hrala som s chalanmi hokej a futbal, hrali sme sa na vojakov a robili sme všetky možné lotroviny, chlapci aj dievčatá... mama s nami bola doma, ale dosť sa nám venoval aj otec, cez víkendy sme chodievali von, do lesa, alebo zase do mesta do galérie a na prechádzku

 

Včera som išiel vlakom z Trenčína do Blavy, sadol som si do prázdneho kupé, si hovorím, že konečne budem mať kľud, ale kdežeeee :zubiska: Hneď si veľa mňa sadla rodina s dvoma synmi, vek okolo 10-11 rokov. Po minúte už som vedel, že cesta až taká kľudná nebude, najmä keď na ďalšej stanici si k nim prisadli nejakí známi s ďalšími dvoma synmi, takže v kupé sedeli oproti mne štyria zasrani v predpubertálnom veku. Ich matky ich vôbec nezvládali, nemali absolútne žiadnu autoritu, nestačilo ani prefackovanie jedného z nich, proste celá cesta bola o ničom, ani sa nedivím, že učitelia v školách sú z deciek na nervy, keď ich nezvládajú ani vlastní rodičia.

 

som si spomenula, ako sme 17. novembra šli do BA, od Žiliny bol vlak narvatý, s nami v kupé cestovala rodina - matka so synom a neterou (tak okolo 10 rokov) a ešte babka, tie deti každých 30 sekúnd nadskakovali na sedadle, prekrikovali sa, naťahovali sa, nudili sa, a ešte tetka s babkou každú minútu štuchali do mladej, že má dať kolená spolu (síce neviem prečo, lebo ony obe sedeli tak, že mali kolená ďaleko od seba) - proste keď v Piešťanoch vystúpili, bola som šťastná jak blcha (asi starnem :-) )
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osetrili, dali prec fotku "parkoviska".

Obrázok

 

Ja nepoznam znacky,ci predpisy. Snazim sa riadit a chovat podla toho co je bezne(keby na tom placi nebolo ziadne auto by som tam nevosiel). Predpisy som sa ucil raz a ja si to vzdy studovat nebudem, alebo som zabudol.

Iny zakaz ako je na fotke asi nieje(cez google som to presiel,asi nedali tam dalsiu znacku), je tam na pravo pre cestu do "parku". A vzadu pred budovou. Co ta znacka znamena? Do kolko metrov plati?

 

Mozno to nesuvisi s temou. Ale odpoved by ma zaujimala. Preco ti fizly tam boli a davali pokuty a preco tam tie auta su?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oddvôdni mi, čo má tvoj príspevok spoločné s povahou a správaním detí. Jeden podobný ti už bol vymazaný a ty si ho sem fukneš veselo nanovo. Porušuješ pravidlá a nerešpektuješ moderátorov. Ty si vlastne sám pýtaš ban. Však povedz rovno, že ho chceš, načo to robiť takýmto spôsobom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm sry za offtopic ale neboj je to aj inde. Tu u nas pri robote je jedno nemenovane caffe kde si parkuju vacsinou ludkovia s medakmi a BMWckami. SI predstav ze im pokutu policajti nedaju dokonca aj odtahovka chodi okolo ale nezastavi sa ze stoji pri zakaze statia. Kedze je tu aj znacka zakaz statia. Ale ked tam zastavi fabia okamzite papuca a pokuta.

 

Inak k teme: Od starsieho brata mam ze obcas treba nnechat male deti sa vyplakat je to pravda schvaluujete to ?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimák, miesto týchto nadávok a alkoholických excesov sa radšej normálne venuj deťom - na darčely sa zabudne, hračky sa rozbijú, ale to, ako si sa s nimi hrával, chodil na výlety a podporoval v tom, čo ich zaujíma, to si budú pamätať celý život (žiaľ, aj to, že si na nich nemal čas, prípadne na nich kričal a mlátil ich)

 

Inak k teme: Od starsieho brata mam ze obcas treba nnechat male deti sa vyplakat je to pravda schvaluujete to ?

 

nie, nemá sa to... malé dieťa s tebou komunikuje plačom, lebo ináč nevie, keď plače, niečo potrebuje - je hladné, smädné, má mokré plienky, bolí ho bruško, bojí sa, je mu smutno... predstav si sám seba - nemôžeš rozprávať, niečo potrebuješ, plačeš o dušu ale nikto nechodí - ako by si sa cítil?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov