Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

Pol na pol! Len tak pre nic za nic som nemal skusku z genetiky. Ale mal som aj vychovne predmety v ramci pedagogickeho minima. Moj nazor je, ze daco je dedicne. Ale dost ma vplyv aj prostredie. Ked sa niekto bude topit v peniazoch a mysliet si, ze vsetko je mozne a nebude mat spravnu vychovu, dopadne to neslavne. Naopak, ani zo socialne slabsej rodiny nemusi byt hned grazel, pokym dostane slusnu vychovu. Hoci vlohy su na nieco ine. Ale domnievam sa, ze veci, ako prirodzena inteligencia, su ciastocne dedicne. Ved vidim seba. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dana vychovou. Som skromny. :lol: No dobre, dost bolo srandy. Teraz pozorujem velmi negativne prejavy u bratranca. Mlady bol vychovavany v blahobyte. Ako decko bol vacsinou slusny chlapcek. Ale teraz je strasny frajer. Inak nie je to len vychovou doma, ale celkovym prostredim. Skola a podobne. Tam mu vymielaju "kamarati" mozog.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

SMRTELNE VÁŽNE A ABSOLÚTNE NESÚHLASÍM S TÝM, že rodičia vychovávajú svoje deti rovnako -to je len také, že utešme sa neurobili sme žiadnu chybu, všetci dostali rovnako a ľúbim vás všetkých rovnako bla bla

hlavne je to jednoduchšie ako fakt sa nad tým zamyslieť. mám 3 deti a ku každému mám úplne iný vzťah. nie že by som niektoré neľúbila, ale pocity mám pri každom rôzne -veď sú to 3 rôzne bytosti

a ja sa tiež mením -inak som ľúbila keď sa mi narodila prvá dcéra a úplne inak keď po rokoch syn -to čo som jemu dokázala dať ho posunulo na úpne inú štartovaciu čiaru.

súhlasím, že základ dostáva bábo od mala a hlavne cez rodičov spoznáva seba a svet -ak je rodina v pohode -dá sa krásne korigovať aj "neželaný" vplyv ulice.

 

čím som staršia rým viac si uvedomujem ako sa na svoju mamu podobám a ako veľmi ovplyvnilo môj život to, aký je môj otec - a nie sme si moc povahami podobní

 

proste sa to na človeka tak akosik nachytá..

vravia tomu aj vzorce správania..takže si myslím, že vzor vo výchove je viac ako genetika

ale všetko sa dá zmeniť, prípadne napraviť ak človek chce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Žiaci základnej školy chceli údajne zavraždiť vychovávateľa

 

Traja mladíci sa pripravovali na útek z reedukačného centra. Súčasťou plánu mala byť aj brutálna likvidácia vychovávateľa.

Pred útekom si pripravili kovový hák a nožnice, ktorým chceli nočného strážcu bodnúť do krku a pre istotu mali ešte ostrú drevenú násadu, ak by ho bolo treba dobiť.

K zločinu nedošlo podľa obžaloby len preto, že jeden z chlapcov to oznámil vychovávateľovi. Obidvaja, dnes už 15-roční žiaci základnej školy, v pondelok vyhlásili, že sú nevinní. Vraj to mala byť len sranda.

Tým zasranom by som len tak zo srandy nožnicami bodol do krku a potom pre istotu by som ich s tou drevenou násadou len tak zo srandy ešte dobil. Ja fakt neviem kam tie decká na toto chodia, fakt len zavrieť do kobky a zabudnúť na ne. Takýto psychopati nemajú čo v spoločnosti robiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s bratom mame velmi podobny zmysel pre humor :lol:

 

ale inak sme uplne, ale uplne ini... nepodobame sa ani vzhladom, ani povahou... fakt, tazko by sa hladala mam pocit daka rovnaka povahova crta :)

 

ja som v globale viac vraj po otcovi, povahovo, a asi je to jediny clovek, pri ktorom si nemusime nic povedat, a vieme, na co myslime, nemusi nic povedat a reagujem nahlas na jeho myslienky :) ostatni nikdy nechapu, o com hovorime :-)) ...

vyzorom som uplny mix, ked som s mamou, vsetci vravia, cela mama, ked s otcom, cely otec ;)

 

urcite ovplyvnuje vychova velmi, ale ked sa niekto nezainteresovany pozrie na moje chovanie, a bratove, nepovedal by podla mna, ze mame rovnakych rodicov, ... vela robi aj okolie... ja mam vacsinou velmi staly okruh ludi, s ktorymi sa stretavam, a malokedy don pride niekto novy, ani to nevyhladavam, mam lepsi pocit pri ludoch, ktorych dobre poznam.... on naopak casto meni svoje okolie, a aj ludia v nom su velmi velmi roznorodi...

on je ovela sebavedomejsi, ma na salame "pozemske veci", je cielavedomejsi, ale aj dost prelietavy v svojich aktivitach... a asi patri k typu ludi, ktori robia tu "dieru do sveta", druha vec je, ci bude mat cas raz na rodinu, ci radsej neuprednostni karieru, a tak... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamarat co ma dve deti mi tvrdil, ze dieta neprevychovas, ak je tvrdohlave vzdorovite take bude ci bude liskave a podobne.

 

Ja mam 1,5 rocne dieta par sekund trucuje, ale je zlate. neviem ake bude a neviem porvonavat zo surodencom, dalsie sa nam narodi az pod stromcek. detom treba venovat cas a treba ich podporovat. A vrati sa to. To je zmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo myslíte, je povaha a správanie sa detí daná výchovou, alebo väčší podieľ má na tom dedičnosť povahových vlastností po rodičoch?

Neviem, čo ma väčší alebo menší podiel, ale oba tieto faktory sú zahrnuté na celkovom správaní.

 

Keď hovoríme o správaní jednotlivca, je podľa mňa dôležitá výchova. Ak však napríklad hovoríme o skupine, etniku, či národe, je tam viac zastúpená tá dedičnosť (nejaký súbor znakov, ktoré sú pre tú skupinu charakteristické).

Preto sú napríklad niektoré národy temperamentnejšie a iné chladnejšie. Niektoré národy, či etniká majú napríklad väčšie vlohy pre tanec, rytmus a pod, iné menej.

 

Ale samozrejme, dá sa "vychovávať" aj skupina. Tých príkladov by sa dalo nájsť neúrekom.

 

Výchovou a prostredím v ktorom sa jednotlivec nacháza, sa dá ovplyvniť chovanie jednotlivca. Niekedy stačí "vytrhnúť" jednotlivca zo nevhodného prostredia a umiestniť ho do prostredia, kde ho budú aspoň trochu rešpektovať a slušne sa k nemu správať a jeho správanie sa zmení. Nemôžu byť všetci nositeľmi Nobelovej ceny, ale takmer všetci majú predpoklady aspoň na slušné normálne správanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

necitala som prispevky, ale poviem tolko, ze prvotna je vychova, potom povaha... clovek moze mat desat deti, vychovavat ich rovnako a predsa budu ine.. ale v kazdom pripade je zaklad, co dostanu od rodiny ako deti.. ak na nich rodicia budu srat, tak budu nevychovani vsetci s prejavom povah navyse.. lebo je rozdiel medzi desiatimi vychovanymi detmi, aj ked su podstatou ine a desiatimi napr. cigancatmi, ktore nikto nikdy k nicomu neviedol... cize vychova podla mna jednoznacne ovplyvni... moja skusenost je - ucit decko od prvych mesiacov, ak sa to zanedba, neverite, ale ma to hrozne dosledky...

ak decku uz aj nedas lasku a prvotne navyky, tak je to zle...

si zoberte adoptovane deti - mozu mat nieco v genoch, ale ak to vychovou potlacis, tak z toho vies nieco vykresat.. ak si adoptujes male ciganca /sorry, ze to tak pouzivam, ale mozno tak sa to lahko pochopi/ a to male ciganca s x moznymi genetickymi onymi budes viest istym sposobom v zivote, tak tie navyky u inych cigancat mu budu cudzie... aj ked sa mozu vzdy objavit, nebudu primarne...

 

rada sa necham poucit, ak ma niekto inu skusenost...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo myslíte, je povaha a správanie sa detí daná výchovou, alebo väčší podieľ má na tom dedičnosť povahových vlastností po rodičoch?

 

Ja som tiez necital diskusiu, najprv som chcel napisat opak co pisala pink(kamarat mi tvrdil ze povahu nepreonacis- to musis mat dve deti ci viac aby si vedel porovnavat), ale vlastne by som snou aj suhlasil. Pre spravanie,chovanie sa je dolezitejsia vychova ale tie rozdiely tam budu.

 

Ale nie, podla mna je dolezitesia(silnesia) povaha, podla toho co berieme, kto nevie spievat ci nema rytmus, asi hudobnik nebude, ani ho to nebude bavit(toto je blby priklad niektore decko sa vie podelit z hrackami, niektore decko vyzaduje vacsiu pozornost od okolia a inak riesi konflikty,proste to sa neda zmenit, myslim ze zakladne typy su 4 cholerik a pad. a to nezmenis). Sme rozni mame rozne povahy(temperamety) a rozne sa spravame, prejavujeme, a to nieje len vysledok vychovy. Nevidim zadanie, kedze som citoval..vychovou scasti cloveka ovplyvnis, ale povaha,to vrodene bude stale silnejsie. samozrejme, vychova aj prostredie ciastosne moze ovplyvnit chovanie cloveka, co sa urcite deje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto nevie spievat ci nema rytmus, asi hudobnik nebude, ani ho to nebude bavit

iste, ale ak to decko, co nevie spievat nechas zit v letanovciach, tak z neho nic nebude, alebo teda mozno maly zlodej, lebo ma priklad... ked bude zit v rodine, kde existuju iste moralne zaklady, tak si neosvoji veci, ktore mu nie su na prospech a stale bude hudobny antitalent, len nebude snupat a kradnut...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na spravanie deti v dospelosti ma v plyv x faktorov,od jeho povahy a jeho prostredia rodinneho, maju kamaratov, ucitelov, zivotne zazitky,prve lasky a pod. co ich budu formovat. "My" sme vybrali dva. V ramci rodiny tie deti mozu byt rozne a moze byt rozhodujuci faktor "povaha" a v ramci spolocenstva to moze byt hocico ine. Nic nieje oddelitelne.

Najjednodochsie by tu bolo dat nejake linky, ja som sa temou dosial nezaoberal,takze nemam nic po ruke.

Ale kym nemaju vplyv ine faktory len vychova rodica, tak tie povahove crty je najjasnejsie vidiet.

Ale kazdy kto ma surodenca ci deti moze vnimat ze ti ludia(aj male 1,5 rocne drobce) su rozni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Sem sa to asi hodí najviac, predvčerom som išiel z jedného obchodu a pred vchodom stáli štyri mladé žaby, myslím že nemali ešte ani 15 a keď som prechádzal okolo nich tak sa o niečom bavili keď v tom zrazu jedna taká blonďatá z nich spravila: "Chrrrrrrrr... cvrnk!" no asi si domyslíte čo. To je výchova! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, či to patrí sem, ale zrejme asi áno ... je to vlastne to isté, správanie sa detí ...

práve pred pár dňami som čítala jeden blog o mladých dámach tak medzi šiestou a deviatou triedou základky, z pera jednej inej mladej dámy asi o rok dva staršej ...

téma bola presne táto ... príšerné správanie dievčat, podnapitých trinástok v noci v električke, fľusajúcich, nadávajúcich, vydávajúcich príšerné pazvuky a baliacich chlapcov, ktorí sa vracali z nejakej zrejme normálnejšej akcie, a ktorí sa od nich odťahovali, lebo tie dievčance boli dokonale nechutné ... ale pre svoj svet a pohľad na svet svetové

 

neviem, či je to len výchovou, alebo samotnou dobou, zákonmi, nepozornosťou a nedbalosťou pri výchove ... asi všetkým dokopy.

aj my sme si mysleli, že nám patrí svet a že môžeme všetko, a všetci dospelí že sú idioti.

 

ale dokazovať to chrchľaním a pľuvancami pod kilom makeupu a ožraté či sfetované ako dogy ... minimálne večer v strede mesta sa patrí takto vyzerať, zrejme. a chlapci z nich majú srandu. aké zábavné, kokso, pľuje jak baník, to je baba! ach bože.

asi sme skutočne mimo. len zostáva dúfať, že nie všetky sú také. že niektoré povahy sú menej náchylné byť in, a niektoré dievčence majú aj trochu vlastného rozumu a sú pekné a neopité a nefajčiace a voňavé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj my sme pluli,nadavali, fajcili marisku, fajcili cigi a v parku popijali vinko a mysleli si ze sme in, a cuduj sa svete vyrastli sme z toho.. horsie je, ak to ostane po zvysok zivota, ale ako sa hovori, zabudol vol, ze telatom bol :lol:

samo, ze extremy, kde nafetovana 13, dendodenne ozrata 14, ci 15 radodajka, tak to je uz o inom, tu uz volaco alebo volakdo zlyhal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach jaj, asi už starneš :lol:

 

A čo? Čo to má s vekom? Zrejme sa pohybuješ v inej spoločnosti ako ja, kde sú také veci zvykom, takže ti to nevadí, ale proti gustu žiadny dišputát.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vy ste pľuvali, fajčili marišku, nadávali ? :lol:

my sme si mysleli, že sme stredom sveta aj bez pľuvancov a chrchľania ... potrebovali sme sa chalanom aj páčiť, cigy úplne bežne / aj mi trvalo pekne dlho, kým sa mi podarilo sa toho zbaviť / a víno, aj keď nechutilo, a zaručené recepty, ako sa ožrať a sfetovať kolovali, ale pľuvanie do repertoáru nepatrilo celkom určite ;)

a nepatrí ani k x dnešných dievčat, až je to k neuvereniu ...

ako historka mojej netere, ktorá chodí na strednú, pred rokom bola na veľmi ťažkej operácii hlavy, a potom, ako sa vrátila do školy, musela dávať pozor, aj pri kašľaní, len mierne odkašliavať ... podarilo sa jej mierne si odkašľať, a profesor, ktorý jej išiel naproti, ju dobreže nezhodil zo schodov so slovami, vidíš, to máš z toho chlastu a fajčenia !

 

dievča si v živote nezapálilo, a alkohol vlastne rovnako ... a má celú partiu kamošiek, ktoré sú podobné. je od malinka kompletne šatená z kanady, je pekná, štíhla, malovátok a cingrlátok má na škatule a chalani si idú krky vykrútiť ... ale ani také nie je, aby jej rodičia nevedeli, kde je, ale nekontrolujú každý jej krok, a mohla by si aj zapáliť, v pohode kdesi s kamoškami ... ale nespraví to.

a nie preto, že my dospelí sme naivní, a veríme jej. ona verí nám.

 

okrem toho ... je mi to trochu smiešne, lebo som ten človek, ktorý nezabudol, že bol dieťa a že bol mladý ... tuším o tom mám kdesi jeden starý blog :)

 

nehovorím, že z nich nebudú normálne ženy, puberta je svina ... ja to neodsudzujem ako také, nepáči sa mi to, lebo tie dievčence strácajú kredit ... a to je škoda.

rovnoprávnosť v chrchlaní a pľuvaní ;)

 

a možno by to mali posúdiť dievčatá a chlapci, nakoľko je to príťažlivé a in :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tolko reci okolo pluvanca... a ze dievcence stratili kredit?? u koho? u rovesnikov? tym je to tak jedno, ked povacsine zmyslaju rovnako... u starsich? ti s troskov rozumu sa neondeju, ved aj tak z toho vyrastu, pomysliet si mozu svoje, ale zeby niekto u mna tymto stratil kredit...

 

a mila game, kde beries istotu, ze s tym telatom som narazala na teba?? nechcem byt zla, ale ked napisem prispevok pod teba, to neznamena automaticky, te reagujem na teba, to by som Ta oslovila, nemozem zato, ze kam sa clovek len pozrie sama game, ze mas ku vsetkemu co povedat, a kto by si to pomyslel, ze s pubertacky, co pofajcievala, co sa vtedy niekomu urcite tiez nezdalo "in" vyrastie mudry a inteligentny clovek

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co ja viem materstvo velmi zmeni zeny.

 

Ja som zasiel na pivko ked som mal 15,16,17 ale spoluziacky urcite nie. V krcme neboli, ale zas boli v tom veku mozno aj skor na diskoteke, a urcite skor ako my sulozili. Samozrejme nie vsetky rozpravam o extremech, ja som bol tiez extrem.

 

Ale sa mi zda ze mladez(aj dievcata) chlasta a dost. Stal som vo vecierke a v okoli sami sopliak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov