Skočiť na obsah

tiborco

Odporúčané príspevky

@sahara, prelietaval, a nedá sa vylúčiť, že možno aj  niekde na okolí hniezdi, možno je blízko les...,  bociany sa  radi vracajú na obľúbené miesta ..

 

Dobré znamenie vidieť lietať bociana , myslím si..

ja som ešte naživo nevidela bociana čierneho,  manžel vraví, že  videl, v minulosti bolo ich viac .., napr. on ich videl aj  pri Topli ..  majestátne vtáky .. :)

pridám bociana bieleho a volavku

Bocian.jpg

Volavka.jpg

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 7. 2021 at 16:03, iskra napísal:

@sahara, prelietaval, a nedá sa vylúčiť, že možno aj  niekde na okolí hniezdi, možno je blízko les...,  bociany sa  radi vracajú na obľúbené miesta ..

 

Dobré znamenie vidieť lietať bociana , myslím si..

ja som ešte naživo nevidela bociana čierneho,  manžel vraví, že  videl, v minulosti bolo ich viac .., napr. on ich videl aj  pri Topli ..  majestátne vtáky .. :)

 

asi tak pred 20 rokmi sme cestovali tu na Slovensku niekade cez Považie, a nepamätám si už, kde presnejšie to bolo, ale z vlaku som videla celé hejno čiernych bocianov. Špacírovali sa po lúke kus ďalej. Vtedy ma to prekvapilo, odvtedy som nič také nevidela.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď som nejakých 15 - 20 rokov dozadu pracovala v novej filiálke vo vedľajšej dedine, sú tam len kúsky lesov, agátových lesov a polí a lúk medzi nimi - vždy tam bolo nesmierne veľa zvere, v práci sme pozerali do nedotknutej zadnej záhrady, videla som tam vtáky, o ktorých som dovtedy ani len netušila... 
a biele bociany sa na namoknutých polderových lúkach priam pásli...
jeden jediný rok bol, keď som medzi nimi videla aj čiernych bocianov... možno nejakých 16 -17 rokov je tomu...

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

jej, ako dávno som už nevidela naživo hus domácu.... normálne si ma potešila, iskra :)

ja si ešte pamätám časy z okolia artézskej studne a konca mestečka, keď ešte v domoch bežne chovali aj hus domácu v celých kŕdľoch...

mali všelijakými farbami nafarbené hlavičky, aby ich gazdiné odlíšili, ale priveľmi to nebolo treba, husy ráno vyhnali na pašu, ani strážiť ich nebolo treba, večer sa s gagotom vracali a každá pekne do svojho dvora... len občas nastal omyl s mladými :)

  • Páči sa mi to 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@game  s radosťou :smile: áno, opísala si to veľmi pekne...aj ja som sa potešila.., mne tiež  pripomenuli, keď som bola  dievčatko, keď  sme  mali u babky,  ale aj u nás doma..,  zopár  husí, kačíc.. aj   ich roztomilé mláďatká: husičky, kačiatka...   

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Rarita na Slovensku: Rybníky v blízkosti Michaloviec sa zmenili na exotiku! Úžasné, čo tam pristálo

Citát

Exotická návšteva! Ornitológovia, ale aj všetci milovníci prírody sú z nezvyčajného úkazu nadšení.

Mali sme tu hosťa z exotiky. Vznešený vták sa síce na Slovensku nezdržal dlho, no o zážitok z jeho návštevy sa podelili pozorovatelia vtáctva so všetkými milovníkmi prírody. Vody rybníka v blízkosti Michaloviec zlákali na oddych pelikána ružového. 

"Na Senianskych rybníkoch bol pozorovaný nevšedný hosť - pelikán ružový. V minulosti sa na tejto lokalite už niekoľkokrát zastavil no vždy ide o nevšedné pozorovanie, ktoré sa nemusí len tak zopakovať. Neustále sa nám potvrdzuje, že Chránené vtáčie územie Senianske rybníky je najvýznamnejšou migračnou zastávkou pre vtáky zo širokého okolia," uviedla Zuzana Lackovičová z SOS/ Birdlife Slovensko.

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/2600331/rarita-na-slovensku-rybniky-v-blizkosti-michaloviec-sa-zmenili-na-exotiku-uzasne-co-tam-pristalo/

 

priroda-zaujimavosti-kuriozity-migracia-vtaky-pelikan-senianske-rybniky.jpg

priroda-zaujimavosti-kuriozity-migracia-vtaky-pelikan-senianske-rybniky (2).jpg

priroda-zaujimavosti-kuriozity-migracia-vtaky-pelikan-senianske-rybniky (3).jpg

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov