Skočiť na obsah

tiborco

Odporúčané príspevky

@Vilma Flinstonova  To je milé :smile: veľmi pekné. Pozerám, že Ty si bola černovláska?  Ja som si predvčerom tiež nechala urobiť kratší účes, podobný ako máš tuná, len vpredu mám dlhšie vlasy a bez ofiny.  My sme niekedy, keď boli naši synovia ešte malí, mali doma andulky, kanáriky...  Môj brat má doma pekné holuby páviky, tiež pávy a rôzne iné zvieratká...:smile:

Mám odfotografovanú hrdličku

Hrdlička.jpg

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@iskra doletel a sedel na okennej parapete, zavolali sme susedku, my sme nemali skúsenosti s tým, ale ona mu podala varechu a vtáčik si na ňu preliezol a celkom pokojne sa nechal chytiť. Vtedy sme ho dali do košíka a nasypali sme mu tam pohánku, na druhý deň mi kolegyňa doniesla klietku, čo jej ostala po jej korele, aj sme vypísali inzeráty, že sa našiel, ale to už som vedela, že ho chceme, a vôbec mi nevadilo, že sa nikto neozval. Mali sme ho 10 rokov. Bol veľmi zlatý. Dokonca rok sme opatrovali papagája aj neterke, tak sme mali dvoch rovnakých. Pfredtým som netušila, že s vtáčencami môže byť aj zábava. Obľúbili sme si ho. 

A áno, bola som tmavá. Svokra, ked ma prvýkrát videla, sa potom vraj pýtala Flinstona, že či som cigánka. To, čo mám teraz, sú tie najrprírodnejšie šediny, aké môžu existovať. :oook: 

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Vilma Flinstonova napísal:

ten je zlatý...vždy ma poteší, keď vidím vrabce, nejako nám týchto drobných spevavcov ubúda. 

 

pred 53 minútami, sahara napísal:

dobrý nápad.. díky


s radosťou

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa zasa vždy páčila ich drzosť a odvaha. babka chovala sliepky, ale vrabčáci sa vždy priživili, či sa to sliepkam páčilo, alebo nie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

už ma pomaly nebaví, vždy keď "naši" drozdi učia mladých lietať, robiť im záchrannú službu :biggrin:

dneska zas, po dvore hopkali - poletovali a pískali traja mladí drozdíci, každý v inom rohu, a Kikuša ich skúšala loviť ... tatko drozd na ňu robil nálety, a ja som skúšal pochytať mladých, a dať ich z Kikušinho dosahu :doh:

  • Díky! 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teda ja nie som zrovna znalec - ale skúsim - nemôže to byť nejaký dravec? Zo spevavcov neviem o tom, že by tatko čosi pískalo. Ale som si istá, že tu máme slušného znalca, D´Ady by ti isto vedel identifikovať ten zvuk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Populudni som si zdriemol, bolo horuco, az ma zobudil skrekot. Na borovici oproti balkonu sa usadil sokol mysiar. Zalial som si kavu, sadol som si s kavou a zrkadlovkou na balkon a pozerali sme na seba.

202328005_10222720117604727_8534814777703288946_n.thumb.jpg.61de8851bb5890fb6c733b71e106b541.jpg

 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Matka u jej brata na zahrade videla krasneho vtaka spodok ma modry -krasne modry ako papagaj vie byt krasne zeleny. U nas ich zije par kusov, prilietaju z madarska.  Je to relativne velky vtak. Vacsi ako drozd(ale okolko neviem nevidel som ho). Ten jej brat ho uz videl asi pred dvomi rokmi. Teda na jeho zahradu zaleti.  Ma velky a stary orech ci dva. Zrejme tam vychovava mladata.V nejakej diere.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Krakľa_belasá

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov