Skočiť na obsah

tiborco

Odporúčané príspevky

Dnes susedova macka obhanala skorca na mojej zahrade. To uz bol velky vtak vacsi ako to mlada co sme ho piplali dva mesiace. Prsalo dcera ho dala do sklenika, uz su tam aj dazdovky,aj sa nakrmil. Dosklenika aby ho ziadna macka nezozrala,ale aby sa ususil a najedol. Deti zavreli nase macky do kotolne, a ho navigovali na susedovu zahradu co nema macku. Ten vtak nevie lietat,je to mlada, do rana  ci zajtra ho nejaka aj nasa macka zozerie - keby to ho zozrala,ale ho iba zabijem utira. Nenazerie sa z neho. Oni aj mysi utiraju ale aspon ich zozeru.

Nedalo mi sa na to pozerat,ale viem ze tomu vtakovi co nevie lietat nepomozem. Pochopili to aj deti.  Osusil sa v skleniku, najedol,ale letiet musi sam. Mal som takeho podobneho vtaka, ktoreho som mal dva mesiace(od takeho vyhodeneho z hniezda co nic na sebe nemal az do pekneho vtaka), ja som sa na toho vtaka citovo upel. Tento mi ho pripominal,ale uz som to nechcel zazit opat. V podstate dostal sancu 24 hodin.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera,ci predvcerom som videl nad mojou zahradou lietat bociany. U nas to nie jekazdo denne. Kokal som sa ako na stihacky,pri dni letectva.

https://myliptov.sme.sk/c/22652719/preletel-dva-svetadiely-v-pribyline-ho-zastrelili.html

Pribilina ci okres Mikulas ci kde to patri s tym ostrostrelcom raz a navzdy spravia kratky proces. 

Priklad v Murani nejaky by strielal na vtaky, necham to na policiu, ci ochrancov, na bociana.  Svinstvo najhrubsieho zrna.  Skor by som ho v amoku spracoval,keby strielal vedla zo zahrady. Ochranari v Mrani by si na neho dali pozor.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

belorítky, ktoré mnohí považujú za lastovičky... kým sme nemali zateplený dom, mali sme ich hniezdo na balkóne...
odkedy je obalený polystyrénom, ani sa nepokúšali stavať domček...

a kačky patria medzi moje obľúbené usmievavé zvieratká, spolu s vrabcami a oslíkmi... :)

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov