Skočiť na obsah

tiborco

Odporúčané príspevky

Konecne som nieco nasiel o bio. mam otazku - quiz. Ktore zvierata sa staraju najviac a najlepsie o svoje potomstvo(myslim ako par). A preco? Lebo aby prezilo. Ale preco?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano mali by to byt vtaky. Lebo maju vajcia.Pr. taky tucniak to vajce, aj potom vyliahnute mlada drzi na nohach, aby ho izoloval od ladu , snehu a bruchom ho z hora zahrieva. A sa pritom striedaju, lebo sa musia nazrat a potravu pre mlada nosit.

 

Cicavce tym, ze matky maju mlieko, vedia sa postarat o mlada aj samy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

mali sme 10 rokov doma korelu. Milovala ju celá rodina.

Mám vzťah aj k operencom, vždy sa teším, keď koncom jari môžem pozorovať kačky s malými, a nedávno som videla párik labutí s úplne maličkými mláďatkami, také malé labute som ešte nevidela. A vždy išli tak, že tie malé boli medzi nimi. Vždy je to krásny pohľad!

Mám vlastne rada všetky vtáčence, či už drobné spevavce, alebo tie krkavcovité...videla som jedno video už dávnejšie, tuším na JOJ-ke, nejaká rodina chovala krkavca ako domáceho miláčika, a ten aj rozprával, strašne bol podarený. Sám si hovoril "Krko" a o.i. aj nadával, akože ináč, za čo dostal po zobáku.

na rozdiel od väčšiny obyvateľstva, mám pozitívny vzťah aj k holubom. Jedného sme dokonca vypiplali doma v byte...keď sa operil a dospel, fascinovali ho holé palce na nohách, akonáhle sme boli bez papúč a ponožiek, roztiahol chvost do vejára a krídla spustil na zem a už aj vyrazil na lov. Ak sme sa rýchlo neobuli, veru to zobnutie nebolo moc príjemné, ale ten pohľad na rozkokošeného Mikuláša (tak sme mu hovorili) bol taký smiešny, že mi koľkokrát až slabo ostalo od smiechu, ktorý ma ale po prvom kľuvanci rýchlo prešiel...

 

ešte keď náš dom bol v starej úprave, nad vchodom bolo svietidlo tvaru hranola, a tam si niekoľko rokov po sebe postavil hniezdo párik drozdov. Veľmi som sa tešila, že im nikto neublížil a že vždy vyviedli mladé z hniezda. Raz jedno mladé vypadlo, ale trochu už lietalo, takže sa mu nič nestalo, len sa nevedelo dostať naspäť. Chúďatá rodičia nechápali, že mu chceme (aj s chalanmi od susedov) pomôcť a robili na nás nájazdy, ale podarilo sa mi malého jemne chytiť a podať mladému susedovi, ktorý bol dostatočne vysoký a zdarne vložil malého do hniezda. Potom užaj rodičia pochopili, ako sa veci majú, a zas pekne lietalil chytali kdejaké hmyzy a kŕmili malého tuláka. :( :confused:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

havrany. :)

sú najinteligentnejšie z vtákov. dokonca sa s tebou aj pozhovára o aktuálnom dianí v politike :) a nerobia bordel, vraj ...

alebo novozélandský nestor kea ... tomu stačí ponúknuť svoj počítač či celé auto, a rozoberie ho na cucky, zahrá sa sám a je desne zvedavý :)

 

ale nie ... toto je môj výber, podľa sympatií :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som si havrana možno aj kúpil

- jedno z mojich najobľúbenejších zvierat

 

ale toto by mal byť darček pre maminu

(na vianoce kúpila vnúčikovi papagájca a tešila sa mu viac ako vnúčik)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

havranov si kúpime teda sami ...

 

našla som niečo, čo nie je papagáj ani korela ani papagájovec, ani žako ani arara ani nič podobné, a vyzerajú zaujímavo ... ryžovníky, amadiny, pásovníky, či robia neporiadok a nakoľko sú komunikatívne, povie ujo google ... ale rozhodne vyzerajú zaujímavo

ten s tou fialovou náprsenkou je frajer

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noo, tak to je zaujímavý vtáčik...ale či sa s ním aj dá komunikovať, to teda neviem, neviem...

v Paríži pri tom chráme Notre Dame je spústa vrabcov, ktoré si dokonca sadnú človeku aj na prsty a dajú sa kŕmiť.

Aspoň niekde je ich ešte dostatok. je mi vždy hrozne smutno, keď vidím, ako pri zatepľovaní spústa drobných vtákov prichádza o svoj domov. A ešte smutnejšie pri predstave tých, ktorých tam stavbári zamurovali...aspoň že - ako som čítala - u nás v Petržke vraj stavbári mali nejaký predpis zakazujúci tam tých vtákov nivočiť a nejako v spolupráci s ochranármi sa o nich mali postarať.

Kedysi aj mne na balkón chodila spústa vrabcov a sýkoriek, v zime som im tam sypala semienka, teraz už som celé roky také niečo u nás nevidela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

zostanem a zostávam pri svojom obdive k havranovitým, jednoznačne.

jedny z najinteligentnejších vtákov, plus sa k nim pridáva v sympatiách môj starý miláčik nestor kea ... vtáky, ktoré sú inteligentné, nech inteligencia znamená čokoľvek, sami sa zabavia, hrajú sa a stačí im kamienok na futbal, sánky do snehu, a jedeme ... :klobuk:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gjiOQO2yfEQ

 

článok k havranovitým a ich inteligencii: http://www.novinky.c...snowboardu.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak aj ja mám podobný vkus - rád sledujem krkavcovité a papagájovité vtáky...napr. v tomto ročnom období je kopec havranov v mestách a vždy ich s fascináciou sledujem. A nestor - to je ina potvora, hlavne ako s obľubou rozoberajú stierače a antény na autách :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...

sýkorky a vrabce po skutočnej vojne začali studenú vojnu na borovici na lojovej guli ...

myslím, že uzavreli pakt o neútočení, trvá už dva dni, štýlom:

 

vrabec na guli, dvaja vrabci na stráži na vetvách nanajvýš pol metra ďaleko.

sýkorka na guli, dve sýkorky na stráži na vetvách nanajvýš pol metra ďaleko ...

 

dnes som dokonca videla mierovú dohodu v praxi: vrabec na guli, sýkorka priletela, sadla na konár nižšie ... potom sadla na konár nad guľou, potom nevydržala, a sadla na záves gule ... vrabec sa jej najprv otočil zadkom, potom na ňu pozrel, a dobrovoľne odletel ... :o

 

apetít majú obrovský ... každé dva dni jedna guľa, a to na večeru už nezostane ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fakt. ďalší večer už len krúžila nad nami v bezpečnej výške :D lenže letela tak ticho, že ten ušiak si ju ani nevšimol, pri tom ako on sám ňuchal myši. (v "domácich zvieratkách" má fotku)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás už asi vrabce vymreli... ale pár dní dozadu si jedna sova pomýlila môjho psa s myšou, zletela k nemu a až v poslednej chvíli si to rozmyslela.

 

aj tu ich je poriedko ...

preto ich kŕmime prakticky celý rok ... síce tam v zime chodia sýkorky, ale vrabce sú moje milené malé potvory, proste som od malička zaťažená na vrabce, kedysi skackali všade, boli ich plné kríky, ... proste vrabce... a preto, že už pomaly nemajú kde žiť, tak ich aspoň kŕmim ...

 

 

teraz ale bez humoru ... asi pred desiatimi rokmi si známa kúpila psíka, malého, toho najmenšieho yorkshira-mláďa, keď prvýkrát vybehol na dvor, spustila sa kaňa a milý yorkshir bol ... memento mortis :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fakt. ďalší večer už len krúžila nad nami v bezpečnej výške :D lenže letela tak ticho, že ten ušiak si ju ani nevšimol, pri tom ako on sám ňuchal myši. (v "domácich zvieratkách" má fotku)

 

Mirka som pozrel,pekny havo :) Len nejako na tej foto skuli,ci mal zlu naladu ked si ho fotil? :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mirka som pozrel,pekny havo :) Len nejako na tej foto skuli,ci mal zlu naladu ked si ho fotil? :zubiska:

 

:lol: funebrak,

no nazdar, aký to odborník na estetiku ... :-)) vidíš pred sebou foto, pozeráš , pozeráš .. a nájdeš, zazrieš: škuľavé oko, či zlú náladu? :zubiska:

 

vtáky

mne sa veľmi páčia biele páviky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa v Mirkovi nevyznam, preto som sa domnieval ci skulil,alebo zla nalada v nom pretrvavala, a nesmej sa iskra nie je to smiesne :zubiska: :smilieee: Sahara je jeho majitel on vie co je zac teda šibal :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol:

ja ti len virtuálne kamarátsky radím s humorom, že keď ti pošle nejaká slečna foto, tak daj jej šancu, nie že sa hneď budeš domnievať, že škúli alebo zlá nálada v nej pretrváva :smile3: ona môže byť len šibalka - figliarka - interesantná ...proste recesia :)

:ahooj:

Mirko je okej, beťárisko ... :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

teraz ale bez humoru ... asi pred desiatimi rokmi si známa kúpila psíka, malého, toho najmenšieho yorkshira-mláďa, keď prvýkrát vybehol na dvor, spustila sa kaňa a milý yorkshir bol ... memento mortis :(

 

videla som taký film, s J. Roberts, chlapík, ktorého si akože mala brať (hrali také divadlo pred jeho rodinou), mal bieleho špic-a, a ten tiež vybehol na dvor, i z výšav sa zniesol orol a chcel ho zobrať. Julia ale psa zachránila, potom už neviem, čo sa udialo, ale bola tam scénka, kde toho psíka vzala do náručia a tomu orlovi ho ponúkala. Aj keď v skutočnosti by som asi dostala zrádnika pri takom dačom, tá scénka bola komická.

tak mi napadlo, v knihách z prostredia starých Slovanov junák-hrdina býva prirovnávaný k orlovi, sokolovi a podobne, a deva spanilá zasa k holubici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja som tak nasratý na vtáky, že to nie je normálne. Ide zima, tak hmyz (lienky) sa rozhodli, že budú zaliezať za sieťky na oknách a vtáky ich chodia vyzobávať, no a samozrejme pazúrmi sa zachytia sieťok a zakaždým ich dotrhajú! Moje okno už vyzerá ako na sociálnom byte! :angry:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vari nevedia, že z lienok bolí brucho? :cotisisi: Musia byť vyhladované, ke´d už aj do lienok sa chcú pustiť...keby si im nasypal dakde poblíž nejaké semienka, hádam by nevyzobávali vaše lienky a nestrapkali vaše siete na oknách...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov