Skočiť na obsah

LCD monitory


JohnnyXPN

Odporúčané príspevky

Môže mi niekto povedať, teda ak vie. Rozdiel a výhody - nevýhody

LCD monitorov s MVA/PVA/IPS - VS - LCD s TFT displeyom

Niekto mi radil kúpiť práve ten prvý, chcel by som taký 20", ale

Okrem jedného staršieho typu som LCD monitor s MVA/PVA, nikde nenašiel.

Ak môžem poprosiť aj nejaké odkazy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Keďže môj starý CRT monitor mi prestáva vyhovovať a zaberá tretinu stola, som sa rozhodol kúpiť si LCD monitor.

Našiel som zaujímavú ponuku:

 

LG W1934S-SN

 

  • uhlopriečka 19"
  • rozlíšenie 1440*900
  • kontrast 1000:1
  • odozva 5ms
  • jas 300cd/m2
  • vstup D-SUB
Cena 4890 Sk s DPH

 

Oplatí sa?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Nám nejakzačal blbnúť LCD monitor - keď zapnem PC aj monitor tak po pár sekundách monitor zhasne - nie je úplne, no vidím len "tiene" - potom monitor musím vypnúť a znova zapnúť...a posledné týždne to stále robí :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 rokmi...

ahoj, aktualne riesim novu zostavu a mam otazku k monitoru

- tiez neviem rozdiel medzi TFT TN / IPS / VA PVA MVA (viem, ze sa to da vygooglit, ale prosim o zjednodusene vyhody/nevyhody)

- rad by som sa pohyboval v cenovej relacii do 200 eur, tu je vyber 24" podla par parametrov, v podstate ASUS / ACER alebo iiyama

 

nejake skusenosti ?

m.thx

 

http://www.amishop.sk/zbozi/Monitory-a-LFD?kat=42&vyr=23O24O735O321O38&templateId=11&sort=3&c=1282I5961P492I3539O3540P477I4540P742I1831P513I570P532I527

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zjednodušene, TN nema v dnešnej dobe žiaden vyznam kupovať. Jedine že si nejaky hardcore hrač, ktory potrebuje bleskovy lag, či odozvu. Každopadne už aj v tomto sa IPS a VA panely TN-ku vyrovnali, tak to fakt nema zmysel riešiť. Vo všetkych ostatnych parametroch su VA a IPS podstatne ďalej.

 

A čo sa tyka rozdielu VA vs IPS, tak VA ma podstatne hlbšiu čiernu a tym padom 3-4 nasobny kontrast oproti IPS. IPS zobrazuje čiernu ako šedu a ma jedinu vyhodu a to su trošku lepšie uhly.

 

Asus/Acer/iiyama, radšej ani jedno. V tomto lacnom segmente aktualne kraľuju monitory Benq. Za posledne roky išli kvalitativne aj spoľahlivosťou vyrazne hore, flicker free ako štandard...

 

Konkretne odporučanie zaleži na vlastnostiach ktore požaduješ (pivot, konnektory...).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, tak som si vylistoval len znacku BENQ. Neviem, ci sa ti to korektne zobrazi http://www.amishop.sk/zbozi/Monitory-a-LFD?kat=42&vyr=322&templateId=11&sort=3&c=1282I5961P492I3539O3540P477I4540P742I1831P513I570P532I527

 

zaujimave je, ze maju same TFT, len jeden IPS, ktory ma o kategoriu vyssie rozlisenie, avsak podstatne dlhsiu odozvu - ako to suvisi ?

 

je hrozne najst kompromis medzi tolkymi parametrami

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

IPS je tiež TFT. ;) Myslel si TN. Hm..., v tom shope veru veľky vyber Benq nemaju. 

 

Papierovu odozvu si všimať netreba, to je marketingove čislo. Rovnako ako ostatne parametre. Tak maximalne uhlopriečku a rozlišenie.

 

Ak to musi byť z tohto obchodu, tak Dell P2417H.

   
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U tejto firmy nakupujem od jej vzniku, vedia vyjst v ustrety, aj cenu spravit ;-)
U toho Dellu ma trochu mrzi, ze nema vstavane repro, aj ked samozrejme to nie je priorita.
porovnanie s tymto BENQom ? http://www.amishop.sk/detail/24-LED-BenQ-RL2460HTFHDDVI2xHDMIrepRTSgamFF/400560

naco su dobre USB porty ? ten Dell ich ma dokonca viacero... prehravanie medii priamo z USB ako televizor ? ale ak dobre rozumiem popisu, tak pre zapnute USB na monitore musi byt pripojeny k PC

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

hm, na tom novom monitore som si vsimol, ze pri rychlejsom rolovani sa na jednom mieste v pasiku chveje
nie je stale na jednom mieste, niekedy vyssie, niekedy nizsie, na tmavom pozadi to vidno lepsie, na jednoliatej svetlej ploche si to clovek ani nevsimne

neviem, ci je to chyba a co to moze sposobovat (? karta nestiha prekreslovat?), ale irituje ma to ne robi dobre na oci

 

natocil som to na video, tu je odkaz (avi, cca 1,20 min, cca 110 MB)

https://www.dropbox.com/s/bu4q08l1zqf501d/monitor_PC180124.AVI?dl=0

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zatial som nespozoroval, lenze nejako aktivne som novu zostavu zatial nepouzival, i tak este nemam prenesene vsetky data a len s tazkostami dohladavam oblubeny SW

 

myslis napr. pustit nejaky film v rezime celej obrazovky, ci to bude robit ?

inak robi to pri rolovani akehokolvek suboru, napr. aj wordovskeho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, tak nic nevidno

ako som pisal, zbadal som to len pri rolovani obrazovky (sa sa pri filme nedeje) a nie je to stale na tom istom mieste - niekedy je to v hornej casi obrazovky, niekedy v strede, niekedy dole

pozeral si to video ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

aj ja som po 10 a pol roku vymenil mojho dochodcu 19 palcovu Belineu 1440x900 (ktora sa mi vtedy v oktobri 2006 po prechode z 17 CRT zdala doslova obrovska) za 27 palcovu IPS iiyamu 2560x1440, to je radost sa nato pozerat :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov